Osm koncertů, spousta hudebních žánrů a převážně domácí kapely. První ročník festivalu Pulečenský rock fest začíná již dnes 11. srpna ve 14 hodin.

„Hlavním cílem je podpora kultury v regionu a propagace obce Pulečný. Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník, snažíme se nalákat co nejvíce návštěvníků na téměř symbolické vstupné a na kapely z velké části vybrané z okolních obcí a měst. V šesti z osmi kapel hrají muzikanti, kteří více či méně akci podporují i organizačně," upřesnil za pořadatele Miroslav Šolc.

První ročník festivalu zahájí ve 14 hodin trash metalcoroví Headshot. Pořadatelé vybrali skupiny různě žánrově zaměřené, aby si každý našel to své. Zazní tu pop, rock, punk, metal, rock´n´roll , trochu funku i hardcoru.

Účinkující se podílejí na organizaci akce

„Já osobně účinkuji ve třech hudebních tělesech, která na akci vystoupí, takže nemohu návštěvníky lákat nezaujatě. Ale vzhledem k možnostem a k výši vstupného jsem si jist, že si z žánrově poměrně pestré směsi, vybere každý," řekl Miroslav Šolc.

Jako další vystoupí RUN´N´DÁL. Jak už název napovídá, tenhle band hraje v čtyřčlenné sestavě rock and roll a pochází z Rychnova u Jablonce nad Nisou.

Po nich nastoupí od 16.30 tříčlenná parta Xakru, hrající crossover hardcore. Na jaře vydali debutové album.

Zpěvačka začínala v televizní soutěži

V 17.45 vystoupí zpěvačka Martina Pártlová s kapelou. „Na dráhu profesionální zpěvačky mne posunula hudební soutěž X Factor na televizi Nova. Do soutěže mě přihlásili mí přátelé. K mému překvapení jsem se ve finále stala ženskou vítězkou a tato meta mi umožnila věnovat se hudbě a zpěvu naplno," řekla pop rocková zpěvačka.

O hodinu a půl ji vystřídá početná kapela Superhero Killer. Skupina hraje hlavně pecky funk, soul, all stars kapel a hrdinů pop-music. V půl deváté večer na pódium nastoupí pop rockoví Dekolt.

Od 22 budou koncertovat jablonečtí Exots. Pětičlenný band hraje také pop rock. Exoti vydali dvě EP a první plnohodnotné CD Originální už tady byli", které si zájemci mohou u kapely objednat, a dokonce i zdarma stáhnout.

První ročník festivalu zakončí bigbeatová banda John Silver ze Smržovky.

„Záměr zavést tradici tu určitě je a pokud bude letošní první ročník bez problému a se zájmem návštěvníků doveden ke konci, bude to pro nás silná motivace akci opakovat," slibuje pořadatel. Na festivalu budou stánky s občerstvením i nápoji. „Tentokrát se jedná pouze o tradiční kompletní catering. O dalších stáncích, nebo doprovodném programu jistě budeme uvažovat za rok, pokud se vše letos podaří," doufá Miroslav Šolc.

PULEČENSKÝ ROCK FEST

první ročník festivalu

Kdy: sobota 11. srpna od 14 hodin

Kde: na hřišti za hostincem U Dubu, Pulečný

Vstupné: 80 Kč

LINE UP

14.00 HEADSHOT

15.15 RUN´N´DÁL

16.30 XAKRU

17.45 MARTINA PÁRTLOVÁ

19.15 SUPERHERO KILLERS

20.30 DEKOLT

22.00 EXOTS

23.15 JOHN SILVER

Více informací: o vystupujících kapelách na webových stránkách www.rock-fest.cz nebo na facebooku Pulečenský Rock Fest

VIDEA

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube