Celou právě začínající sezonu proto doprovází, vedle obvyklého pestrého programu, i řada akcí, připravených právě k tomuto výročí.

Již v září sezonu odstartoval vynikající koncert Ryana McGarvey, následovaly koncerty Steve Clark Tria, v říjnu Ansleyho Listera, Prago Unionu či Melanie Dekker a další akce.

Mimořádně nabitý je program v listopadu, kdy tu už tradičně probíhá charitativní akce Movember.

Spoustu koncertů a dalších pořadů přímo na Rampě Skvost, Cliff Moore (GB) & Rampa Rock Live, Cash Savage and The Last Drinks (Austrálie), Michal Ambrož & Hudba Praha, právě patnáctileté Zrní, Krátké a úderné divadlo, Huměv a Spolek jabloneckých dam a pánů, Henrik Freischlader (D), Tomáš Kočko & Orchestr, Longital, Voxel a Pokáč a další doplní i Rampou pořádaný koncert Wohnout v Eurocentru společná oslava 20 let.

V prosinci na Rampu zavítá trio Callta, Harych, Děkan, sedmdesátku tu s George & Beatovens a Viktorem Sodomou oslaví Karel Kahovec, následují Simon McBride, Krausberry, Boris Band Combination, UDG se Sebastianem, na konci roku tradičně Kamil Střihavka, místní Vichr z hor, Exots, Bay Bay a Maršál Bazén.

Přednášku s promítáním měla a bude mít v této jubilejní sezoně celá řada a špičkových sportovců či cestovatelů divoký vodák Honza Kolář, světový seakajakář Standa Chládek, dále Mára Holeček, Jack Bright, Honza Kopka, Petr Ondráček, promítat se bude k výročí Jizerské padesátky a další. V klubu připravují i besedy spojené s historií a výstavbou Jablonce.

Výročí je více. Proběhne jubilejní 10. ročník soutěžního festivalu regionálních kapel Stárplej. V ní se vedle soutěžících protentokrát objeví i některé z profesionálních kapel, v nichž působí muzikanti, kteří se účastnili ještě v sestavách regionálních kapel v předchozích 9 ročnících. Podesáté tu proběhne MF dokumentárních filmů Jeden svět. Deset let už má také Klub Na Rampě v pronájmu společnost Sundisk, patnácté narozeniny oslaví v prosinci i Jablonecká kulturní obec, podílející se na tvorbě programu klubu.

Vrcholem oslav bude sobota 14. ledna s tematickým programem a účastí osob, muzikantů, DJ a herců, kteří za těch 20 let byli na Rampě nejvíc vidět. Budou tu k dostání i trika, placky a další artefakty spojené s výročím.

„Takže, choďte Na Rampu, sledujte naše informační kanály web a facebook či plakáty a celou tu jubilejní sezonu s námi patřičně oslavte," vzkazuje Klub Na Rampě.