Soul rocková kapela Mandragora na koncertě ve Woku překvapila sérií vlastních swingových skladeb.

Kombinace rocku a jazzu působila nečekaně a posluchač se mohl cítit trochu jako cestovatel v čase. Skupině předskočila mladá parta Sabotters, která hrála tvrdší rockovou muziku.

Nejvýraznějším prvkem koncertu byla nepochybně zpěvačka Kateřina Chmelařová, jejíž energický hlas se dobře prosazoval v rockových i swingově laděných skladbách. Zpěvačka také každou chvíli měnila převleky. Celkem se převlékla asi čtyřikrát.

Různorodý repertoár

Celou show ještě podpořila video projekce, která ilustrovala jednotlivé skladby.

Koncert muzikanti rozdělili do tří částí. V té první zazněly skladby z poslední desky, druhá část patřila novým písničkám a ve třetím bloku skupina zahrála starší věci, které se na koncertě už dlouho neobjevily. Například jednu ze svých prvních písní Green Mountains s texty J. R. R. Tolkiena.

Kapele je od začátku vlastní stylová různost, ale s novým repertoárem se ještě zvýšila. Materiál pro novou desku skupina připravovala zhruba rok. Zatím ještě není jasné, kdy nové písně natočí .

Sedm nových písní

„Snad nikdy se nám nestalo, že bychom na koncertu představili najednou tolik nových skladeb. Vždycky jsme je posluchačům hráli postupně, třeba po dvou novinkách. Dnes jsme tu předvedli zhruba sedm nových skladeb," řekl kytarista a zpěvák Jan Krajník.

Jak už bývá na koncertech zvykem, přítomní se nejvíce rozkřepčili na starší hity Rakety a Život je loď. Potom už se Mandragora chtěla rozloučit, ale nakonec ještě přidala melodickou Láska je válka a sladkou Růžovou Zizi.