Když se objevilo oznámení o změně místa festivalu Benátská noc, fanoušci se bouřili a ještě teď se najde mnoho odpůrců, kteří to pořadatelům neodpustí nikdy. Organizátoři ale dobře věděli, co dělají. Festival postoupil do dalšího levelu.

„Tak čtvrtek na Benátský byl úplně bez chyby. O třídu lepší jak na Skále," píše Jiří Mikásko, pravidelný návštěvník festivalu, na svém facebookovém profilu a já s ním nemohu nic jiného než souhlasit. Větší areál, lepší dostupnost, více parkovacích míst, více stánků s jídlem, upomínkovými předměty i více stanů a doprovodného programu. To vše akci prospělo. Letos dokonce zatím přeje i počasí. Snad jsem to nezakřikla.

Jubilejní dvacátý ročník začal slovenským večerem, který nabídl sedm koncertů, které se střídaly na dvou stagích. Takže přestávky mezi koncerty byly pouze desetiminutové. Fesťák otvírala slovenská parta Popcorn drama hrající rock, po nich nastoupili rock-screamoví Paranoid a pak pohledná mladá zpěvačka Kristina.

Prostor pod pódiem se s každým koncertem více a více plnil. Jako čtvrtý se na Semtex stagi předvedl zpěvák Peter Nagy. Uvedl se méně známou písničkou a pak si začal ladit kytaru a přítomné bavil vtípkem na téma Slováci versus Češi. „Péťo, nekecej tu a pojď hrát!," ozvalo se z publika a Nagy konečně hrábnul do strun své akustické kytary. Další hitovka už byla jasná. „Poďme sa zachrániť. V sebe máš ten protijed. Nevysyp si z dlaní vlastný svet…," zpíval tisícový dav. Zpěvák prokládal songy lehce pikantními, někdy erotickými historkami nebo hláškami. Pokračoval písní Krasny zadok nebo Aj tak sme stale frajeri. „Konečně tu cítím tu pravou atmosféru. Z této noci budou malá benátčata," zavtipkoval  Nagy.

Po něm přišel na řadu band z Košic – No Name. Ti přivítali publikum svou písničkou Lekná a posluchačům servírovali hit za hitem. Čím to je, Duša a já, kterou věnovali pořadateli Pavlu Mikezovi, Věčnost, Ďakujem, že jsi, Ty a tvoja sestra, Prvá a další.

Pro jednu dvojici byl čtvrtek ale o něco šťastnější. Fanoušek No Name požádal přímo během koncertu svou vyvolenou Marcelku, která mu řekla ano. „Bylo to nejromantičtější požádání o ruku. Dokonce i pár slz ukáplo. Ten chlap je fakt frajer. Všichni by si z něj měli vzít příklad," řekla Jana Rohánková z Jablonce nad Nisou.

Čtěte také report z pátku a soboty: REPORT: Češi hrdinové! Kabáty si užili i v bahně a promoklí.