I v teplotně rekordních dnech režisérka Alice Nellis (Výlet, Revival…) pokračovala v natáčení filmové pohádky Sedmero krkavců na hradě Zvíkov. Štáb tak navázal na natáčení v Zuberci na Slovensku. „Zde se i přes nepříznivé počasí se dařilo točit obsáhlé exteriérové a interiérové záběry," uvedla Jana Šafářová, mluvčí společnosti Bioscop.

S velkou výpravou

Pohádka má rozsáhlou výpravu, množství výtvarné náročnosti historických kostýmů. Pro natáčení si producenti museli nechat speciálně vycvičit krkavce tak, aby bylo možné natáčet záběry letu krkavců spolu s akcí herců. „Krkavci se stali nedílnou a milovanou součástí celého štábu," přiznali sami filmaři.

V lánech kopřiv

Režisérka Alice Nellis plně využívá natáčení v přírodě. Hlavním motivem jsou lány kopřiv, které symbolizují úděl hlavní hrdinky Bohdanky v podání Marthy Issové, která bez cizí pomoci musí zachránit svých sedm zakletých bratrů. Po boku Bohdanky se v roli hlavních princů objeví Lukáš Příkazký a Václav Neužil. Jejich matku královnu hraje Sabina Remundová a její sestru čarodějku ztvární Zuzana Bydžovská.

Alice Nellis si vážím

Herečka Sabina Remundová říká: „Alici mám moc ráda, vážím si jí a obdivuji ji. V jejím filmu bych hrála i roli paní nesu vám psaní a o to více si vážím tak krásné a velké role, jako je královna Alexandra. Věřím, že díky důkladné přípravě a pečlivé práci všech zúčastněných vzniká jedna z nejkrásnějších pohádek, která do budoucna snese srovnání s těmi nejlepšími." Ve filmu se nejen vzhledem k účasti slovenského koproducenta objeví i známé slovenské tváře, třeba Kristína Svarinská.

Dva roky příprav

„Státní fond kinematografie ocenil kvality našeho projektu. Jsem za to vděčná, těším se na výsledky. Natočené záběry mě vždy utvrzují, že se dva roky intenzivních příprav i shánění financí v ČR i v zahraničí vyplatily. Alice odvádí skvělou práci," říká Ester Honysová, producentka filmu dle pohádky Boženy Němcové.

Distributor filmu společnost Bioscop plánuje premiéru v únoru 2015, téhož roku bude Sedmero krkavců vánoční pohádkou v televizi Prima.

Uvidíme tyto herce

Herecké obsazení: Martha Issová (Bohdanka), Zuzana Bydžovská (čarodějnice Gabriela), Sabina Remundová (královna Alexandra), Lukáš Příkazký (princ Bartoloměj), Václav Neužil (princ Norbert), Kristína Svarinská (služka Marie) a další.