Zpěvák a vítěz ČeskoSlovenské Superstar Lukáš Adamec se svou hudební skupinou Siempre poprvé vyráží na podzimní koncertní turné po českých a moravských klubech.

V rámci turné kapela představí nejen písně z prvního alba, ale také zbrusu nové songy z připravovaného alba s pilotním singlem „Letná“, který se již několikátým týdnem drží na předních příčkách slovenských hitparád. V současnosti se kapela soustředí na přípravu druhého singlu, po jehož dokončení bude natáčet videoklip .

Rock pop funková čtveřice z Košic

Lukáši, vás většina Čechů díky Superstar zná, ale představte nám prosím pro začátek svou kapelu. Co hrajete za styl?
Moje kapela se jmenuje SiEMPRE a jsme z Košic. Hrajeme už dva a půl roku. Stylově bych nás vymezil jako takovou směsici hlavně rocku, funku a popu, ale i dalších stylů.

Co pro vás znamená turné po České republice?
Na svých koncertech se snažíme lidem rozdávat energii. Máme za sebou už docela dost koncertů po celém Slovensku. Možnost hrát v České republice nás velmi těší. Pouštíme se do této výzvy s velkým odhodláním a radostí.

V jakém hrajete složení?
Kapela má čtyři členy. Začnu od zakladatele, hlavy celého nápadu: Peter Malinovsky kytara, Kamil Sinicyn bicí, Tomi Okres baskytara a zpěv já, Luky Adamec.

Libereckým klubem Vlak začíná vaše šňůra koncertů v České republice. Kolik koncertů odehrajete a kde?
Bude to deset koncertů, a když to vezmu popořadě, tak zahrajeme v Liberci, Mariánských Lázních, Děčíně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Praze, Benešově, Havlíčkově Brodě a Brně.

Jaký máte repertoár? Budete hrát i nějaké písničky ze Superstar nebo jen vlastní tvorbu?
Repertoár SiEMPRE určitě netvoří písničky ze Superstar. Někdy sice hrajeme cover verze různých známých písní, ale náš repertoár bych určitě definoval tak, že hrajeme hlavně vlastní písničky.

Na některých koncertech bude hostovat i vaše soupeřka z finálového večera Gabriela Gunčíková. Jaký spolu máte vztah? Přeci jenom jste byli rivalové.
(Smích) Gábinu samozřejmě rád uvidím. Ale bohužel vás zklamu, máme pouze kamarádský vztah.

Tak když už jsme načali ty vztahy. Máte přítelkyni, Lukáši?
Přítelkyni teď nemám.

Jako kapela máte za sebou jedno cédéčko. Plánujete další?
Ano, plánujeme další cédéčko, na kterém bude i náš nový singl Letná. Na desce pracujeme souběžně s koncertováním a snažíme se, aby vyšla v co nejkratším čase.

Byla pro vás Superstar více zábava nebo dřina?
Nedefinoval bych to ani jako zábavu, ani jako dřinu. ČeskoSlovenská Superstar byla skvělá šance zviditelnit sebe i moji kapelu, což se mi nakonec podařilo výborně. Takže určitě nelituji, že jsem do soutěže šel.

Radil jste se s někým o výběru písniček v soutěži?
Radil jsem se jedině s mojí kapelou, protože tihle lidi znají můj zpěv a vědí, co mi sedne a co ne.

Kolik máte doma plyšáků, které na vás naházely fanynky při soutěži?
Přestože nejsem plyšákový typ, moc jsem si jich vážil. Ale mnoho jich šlo pro chudé děti a pro pejsky do útulků a podobně.

Jakou hudbu sám posloucháte?
Je hodně autorů, zpěváků a kapel, které poslouchám a mají moje velké uznání, takže říci jich jen pár by bylo zbytečné a zkreslující.

LUKÁŠ ADAMEC a jeho kapela SiEMPRE

první turné ČeskoSlovenské Superstar po České republice

Kdy: sobota 8. října od 20:30
Kde: Klub Vlak, vysokoškolské koleje Harcov, Liberec

Co tam uvidíte:
ČeskoSlovenská Superstar vyráží na první turné po českých a moravských klubech. Představí svou první desku i písničky z druhého připravovaného CD. Jako předkapela vystoupí liberecká skupina Rosemary.