Na scéně se objeví například Květa Fialová, Martin Písařík, Veronika Gajerová a další. V titulní roli pak Evellyn Pacoláková, držitelka ceny Thálie pro umělce do 33 let.
Román Jana Eyrová patří od okamžiku svého vzniku dodnes k světovým bestsellerům.

„Novela vypráví pět kapitol ze života Jany – její dětství v Gateshead, kde je tyranizována svou tetou, nesnadná léta v Lowoodské škole, její první zkušenost guvernantky na zámku Thornfield, kde se seznamuje s mužem svého srdce – záhadným Edwardem Rochesterem, pobyt v rodině jejího bratrance Johna Riverse a konečně happy-end, kdy se znovu setkává s milovaným mužem,“ prozrazují internetové stránky Městských divadel pražských.

Jana Eyrová je příběhem lásky, ale tím veškerá podobnost s banální červenou knihovnou končí.

Je především příběhem o setkání dvou mimořádných jedinců, dvou lidí, které rozděluje původ, věk, prostředí, lidí, kteří naprosto neodpovídají standardní představě mileneckého páru, a přesto je spojí hluboká náklonnost.

Ne vzplanutí, ale skutečné souznění duší, o to tragičtější, že děsivé tajemství z minulosti maří jakoukoli naději na realizaci tohoto vztahu.

Návštěvníci jabloneckého divadla se v úterý přesvědčí o tom, že každý lidský skutek má své důsledky.

„Všechny dlouhé stíny našich hříchů padají na naše životy ve chvílích, kdy to nejméně čekáme a maří naši naději na to, že můžeme zapomenout, že všechno špatné můžeme ze života prostě škrtnout,“ píše se na divadelním webu.Ve hře nechybí překvapivé události, dějové zvraty, silné emoce. „Tedy vše, co má dobrý divadelní příběh mít.“