V 9 hodin se otevře na hlavní budově výběrová přehlídku TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. O hodinu později pak v kostele sv. Anny SKLENĚNÁ REPUBLIKA – výběr z díla 20 sklářských výtvarníků ze všech krajů naší země, který již byl k vidění na mezinárodním veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Od 13 hodin bude v univerzitní Galerii N zpřístupněna výstava A.TO.MY!, prezentující práce šestnácti českých, polských a slovenských středních odborných a vysokých škol.

Na Letní scéně Eurocentra ve 13 hodin začíná i doprovodný kulturní program: Glass AJETO Dixieland z Nového Boru, 14.30 komedie „Tři v tom" v podání Divadelního spolku Jirásek z Nového Bydžova či v 16.30 cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce. Vstup do výstav i program je zdarma. Pro všechny hravé muzeum připravilo také soutěž „Jelenobraní aneb Komu se nelení, tomu se jelení".

Návštěvníci budou mít za úkol najít a spočítat členy jelení rodinky, kterým se v muzeu tak zalíbilo, že se odmítli vrátit do lesa a poschovávali se rodičům ve vitrínách. Komu se to podaří, bude zařazen do slosování o unikátní brož z limitované edice firmy Jelení šperky.

Hned po nedělní slavnosti přivítá muzeum účastníky mezinárodního bižuterního symposia, kteří budou vytvářet svá díla v prostorách Střední a vyšší uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou, aby je následně od pátku 4. července prezentovali na poslední z výstav celého projektu v Galerii Belveder.

Kdo nestihne slavnostní zahájení v neděli 29. června, může až do konce srpna využít cenově zvýhodněných vstupenek na všechny čtyři výstavy, připravených ve speciálním vizuálním stylu projektu.