K Benátské noci neodmyslitelně patřila malebná krajina Malé Skály. I kvůli ní na oblíbený festival návštěvníci jezdili. Za dvacet let se ale festival rozrostl a areál přestal akci stačit. Proto se pořadatelé rozhodli přestěhovat ho do areálu Vesec, který se při dvacátém ročníku Benátské noci nejen technicky osvědčil.

Samotným pořadatelům ale přírodní prostředí rovněž chybělo, a tak se rozhodli Benátské noci nadělit jednodenního bratříčka, kterého pojmenovali Maloskalská noc. Jenom místo konání bude na jiném místě, ale jen o kus jinde.

Nerozroste se

Maloskalská noc proběhne na okraji obce, v nově vybudovaném přírodním areálu u sportoviště.

MALOSKALSKÁ NOC

jednodenní festival

sobota 22. června

Malá Skála, Český ráj

SYCHROVSKÁ NOC

koncert Tomáše Kluse

sobota 29. června

Státní zámek Sychrov

BENÁTSKÁ NOC

čtyřdenní festival

čtvrtek 25. - sobota 28. června

areál Vesec, Liberec

„Tento festival je jakýmsi návratem ke kořenům Benátské, respektive k jejímu komornímu začátku. Nikdy se nerozroste do velikosti svého staršího sourozence. Jak já s oblibou říkám, v pátek ráno postavíme, v sobotu odehrajeme, v neděli uklízíme a večer už jsem ve skleníku a bazénu," smál se hlavní organizátor Pavel Mikez.

První ročník komornějšího jednodenního festivalu naservíruje posluchačům nejlepší interprety současné české a slovenské hudební scény.

Češi i Slováci

Vystoupí zde slovenský zpěvák Richard Müller, špička českého pop rocku MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem, jedna z nejoblíbenějších českých pěvkyň Anna K, kapela jiné reality Eddie Stoilow s novým hitem Baby, stálice Benátské noci Walda Gang, jeden z nejlepších evropských revivalů britské popové skupiny Abba Stars, mladí Rybičky 48, ale i výborný skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř nebo nejen dětmi oblíbená parta Pískomil se vrací.

Vyhrajte lístky na Maloskalskou noc

Soutěžte s Deníkem a vyhrajte vstupenky na první ročník jednodenního festivalu na Maloskalská noc, který se uskuteční již tuto sobotu.


Kde přesně se uskuteční Maloskalská noc?

a) u Jizery, kde se konala Benátská noc

b) na okraji obce v přírodním areálu

c) v areálu Vesec v Liberci

Správné odpovědi posílejte na emailovou adresu hana.langrova@denik.cz. Nezapomeňte připsat celé jméno a telefon.

„Jsem moc rád, že vznikají nové festivaly, jako je právě Maloskalská noc. Ještě lepší je, když jsou hodně navštěvované, protože pak je tam fantastická, neopakovatelná atmosféra. Takže díky za každý nový festival, který na sebe dokáže magnetizovat co nejvíce publika. Do Malé Skály přijedu se svojí rockovou kapelou a moc se těším," řekl slovenský zpěvák a headliner festivalu Richard Müller.

Dospělí i děti

Festival má ambice pobavit nejen dospělé diváky, ale i jejich ratolesti, zkrátka celé rodiny. A to nejen hudebním programem.

Připravena bude velká herní zóna, pojede se neckyáda na Jizeře, čtyřkolky, lukostřelba, malování na obličej, skákací hrad, rychlostní modely autíček nebo paintball. Samozřejmostí je občerstvení, stálá služba a kojící koutek.

V současné době probíhají poslední zemní práce a finální úpravy. Bude připraveno velké záchytné parkoviště s možností stanování.

„Maloskalská noc je právě tím malým festivalem, kde se dá i z minima vytěžit maximum. Zúročit léta zkušeností a využít tradice Malé Skály na poli hudebním. Věřím, že si své místo najde," dodává Mikez.

Maloskalská noc

sobota 22. června

9.00 - 12.00 Neckyáda na Jizeře

12.00 otevření areálu

14.00 14.40 Pískomil se vrací

14.55 - 15.45 Abba stars

16.00 - 16.45 Anna K

17.00 - 17.50 Jaroslav Uhlíř

18.05 - 19.05 Děda Mládek Ilegal Band

19.20 - 20.15 Eddie Stoilow

20.45 - 21.45 Richard Müller

22.15 - 23.15 MIG 21

23.35 - 00.35 Walda Gang

00.55 - 01.45 Rybičky 48

Ty otec Benátské noci Pavel Mikez nasbíral za dvacet let pořádání festivalu.

Z komornější akce vyrostl jeden z nejnavštěvovanějších open air festivalů v České republice. Letošní Benátská láká na zahraniční kapely Nightwish, Sabaton, James a N.O.H.A. Z domácích skupin se představí Pražský výběr, Charlie Straight, Monkey Business a mnoho dalších.

Třetím Mikezovým obdobným projektem je Sychrovská noc neboli koncert písničkáře Tomáše Kluse. Uskuteční se v sobotu 29. června. od 19 hodin.

Praktické informace k Maloskalské noci

DOPRAVA

Doporučujeme využít možnosti vlakového spojení. Vlaková zastávka se nachází na okraji obce Malá Skála a je vzdálena cca 20 minut chůze od hlavního areálu festivalu. Informace o spojích najdete na www.idos.cz. Autobusová zastávka se nachází na hlavní silnici 10/E65, která prochází Malou Skálou a je vzdálena cca 1 minutu chůze od hlavního areálu. Informace o spojích najdete na www.idos.cz.

PARKOVÁNÍ

Pro návštěvníky, kteří přijedou vlastními dopravními prostředky je zřízeno centrální parkoviště za Malou Skálou směrem na Železný Brod. Doporučujeme tyto parkoviště využít, budou pod dohledem Policie ČR. Vzdálenost parkovišť od hlavního areálu je cca 5 minut chůze. Parkování podél hlavní silnice 10/E65 je zakázáno.

STANOVÉ MĚSTEČKO

Stanové městečko je součástí centrálního parkoviště za Malou Skálou, směrem na Železný Brod. Stanování ve stanovém městečku je vyhrazeno pouze pro návštěvníky festivalu s platnou vstupenkou. Ve stanovém městečku je zakázáno zakládat oheň, používat vařiče s otevřeným ohněm, manipulovat s výbušninami včetně petard. Veškerý odpad prosím odhazujte do rozmístěných kontejnerů. Do stanového městečka je možno zajíždět s automobilem a pořadatel neručí za bezpečnost věcí ve stanovém městečku. Z tohoto důvodu doporučujeme nenechávat ve stanech cenné věci v době vaší nepřítomnosti. Pro tyto případy doporučujeme využít služby úschovny. Přivezte si s sebou zámeček na zamknutí stanu.

UBYTOVÁNÍ

Nejjednodušší ubytování nabízí stanové městečko festivalu a Autocamp Malá Skála. Další ubytovací kapacity se nacházejí v ubytovnách, hotelích či penzionech na Malé Skále.

ÚSCHOVNA, ŠATNA

Na festivalu bude zřízena úschovna u hlavního vchodu, kde si budete moci v případě potřeby své věci uložit. Za využití úschovny se platí. Doporučujeme návštěvníkům nevozit s sebou mimořádně cenné věci.

HYGIENA

Na festivalu bude k dispozici dostatečný počet mobilních WC, které budou rovnoměrně rozloženy po celém areálu festivalu. K dispozici je též řeka Jizera, která protéká okolo hlavního areálu. Ve festivalovém areálu bude dostatečný počet odpadkových košů. Prosíme návštěvníky, aby ve vlastním zájmu dbali o čistotu.

KOUPÁNÍ

Přímo vedle hlavního areálu protéká řeka Jizera. Nejbližší koupaliště je cca 10 km v Železném Brodě.