Fešáci v perfektně střižených fracích se stříbrnými motýlky pod krkem nastoupí v neděli před liberecké publikum v Domě kultury a zopakují nevšední zážitek, který tento kulturní stánek zažil přesně před dvěma lety.

Tentokrát swingaři nacvičili nový program s názvem The Best of Glenn Miller Orchestra. Nezapomenou samozřejmě ani na nejznámější pecky jako In the Mood nebo Moonlight Serenade.

„Každé dva roky svůj program měníme, ale ty nejdůležitější skladby, třeba In The Mood či Moonlight Serenade, nemůžeme vynechat. Lidé se na ně těší, ožijí při nich. Odcházeli by zklamaní, nedostat je," říká Wil Salden, kapelník této báječné swingové party.

Osm zastávek

Nejslavnější swingový orchestr na světě přijede začátkem roku zahřát české publikum svou legendární show. Turné bude probíhat od 5. do 14. ledna 2014 a kromě tradičního vystoupení v pražském Obecním domě zavítá orchestr též do Brna, Ostravy, Plzně, Českých Budějovic, ale nebude chybět ani Zlín, Hradec Králové či právě Liberec.

Vždy s úsměvem

Kapela odehraje až 300 koncertů ročně, avšak vždy přijíždí „in the mood" v dobré náladě a s úsměvem na tváři.

„Velké sály po ČR pravidelně vyprodává a mnozí návštěvníci si tento jedinečný zážitek rádi chodí zopakovat, jakmile band zavítá do Česka," řekla za organizátory libereckého koncertu Petra Janoušková.

Muzikanti se při písních pohybují do rytmu, jsou dokonale sehraní. Vepředu u stylového mikrofonu se střídají sólisté, někdy jich je i více. Naplno předvádějí virtuózní sóla.

I když hvězdná kariéra samotného Glenna Millera trvala pouhých pět let, byla to dostatečně dlouhá doba, aby se zapsal do historie jako vůdčí osobnost nejpopulárnějšího swingového orchestru světa.

Cena vstupenek na tuto kvalitní hudební podívanou se pohybuje od 790 do 1490 Kč.

GLENN MILLER ORCHESTRA

koncert amerického swingového orchestru

Kdy: neděle 12. ledna

od 20 hodin

Kde: Dům kultury, Liberec

Vstupenky:

od 790 do 1490 Kč