Přípravy na již 11. ročník letní dílny pohybu, tance a rytmu s názvem Léto tančí vrcholí. Začíná v pondělí 6. července v prostorách Eurocentra a potrvá až do soboty. Dílna je otevřena nejširší veřejnosti všech věkových kategorií a zbývá ještě několik posledních volných míst.

„Přihlásit se lze, jak na celou dílnu, tak i na jednotlivé semináře, které probíhají po celý den,“ vysvětluje za organizátory Jana Hamplová s tím, že přihlásit se však mohou i ti, kteří si nemohou vzít dovolenou. Část seminářů totiž probíhá i v odpoledních hodinách.

Vedle moderních stylů i hudba z Kuby

Pro letošní ročník si organizátoři připravili opět velice nabitý program. Největším lákadlem je podle Hamplové seminář moderního tance & afrokubánského folkloru, který povede kubánský tanečník Raúl Missael Ramos Keeling.

„Neméně zajímavý bude i seminář Hip Hop Style, v rámci něhož lektor Radek Brusch seznámí účastníky se styly jako jsou například Snap, Hype, Pop, Break Dance, Akrobacie nebo Funky,“ dodává Hamplová.

Třetím je Fyzio Muziko Stimulace, který povedou Petr Broniš a Pavla Skálová. Je to unikátní propojení relaxace a hry na hudební nástroje - staroslovanské Koncovky, brumle, didžeridy (bambusové trubky), bubny, znějící mísy, flétny, zpěv i kytara.

Cílem dílny je především strávit příjemný týden plný pohybu a u toho se ještě seznámit s tanečními a hudebními žánry, které Jablonec během roku běžně nenabízí.

Taneční průpravu zájemci nepotřebují

„Na semináře není nutné mít speciální vybavení, oděv či znalosti o seminářích,“ upozorňuje ještě nerozhodnuté zájemce Hamplová. Základní taneční průprava sice účastníkům mnohé usnadní, ale není podmínkou.

Výuka všech seminářů probíhá od pondělí do pátku. Účastníci jsou rozděleni do skupin podle taneční úrovně.

Po pěti dnech intenzivního tréninku účastníci zvládnou základy vyučovaných oborů a také jednoduché choreografie.

Večery pro všechny budou s ukázkami

Večery na malém sále jsou věnovány účastníkům i veřejnosti. Formou besedy se živými a video ukázkami představí jednotliví lektoři svůj obor.

Od 18 hodin hned v pondělí se představí obor Hip Hop Style. V úterý ve stejném čase Fyzio Muziko Stimulace. Ve čtvrtek od 19 hodin je na programu Moderní tanec a Afrokubánský folklor.

Tradiční je potom sobota – od 19 hodin na velkém sále Eurocentra, kdy všichni účastníci společně s lektory předvedou na jevišti vše, co se za celý týden naučili. Podívaná je to vždy velmi zajímavá, někdy nelze profesionální výkony rozeznat od amatérských.

„Příjemně strávená dovolená nemusí být přeci jen u moře, ale i třeba přímo u nás doma v Jablonci nad Nisou,“ míní na závěr Jana Hamplová.