Poprvé se zde uskuteční Tatrhy, které nabídnou nejen výrobky a jídlo, ale také zážitek v podobě divadla a workshopů. „Tatrhy jsme plánovali přibližně rok. Chtěli jsme v městech i v létě rozproudit život a umožnit každému, aby předvedl, co dělá nebo v čem vyniká,“ říká organizátorka Veronika Iblová.

První úspěch sklidili organizátorky trhů v libereckém Resslově parku. Originální Tatrhy nesou své jméno dle místa. „Název události sám vyplynul. Vznikl ze spojení slov tady a trhy,“ vysvětluje Iblová. Trhy se konají v sobotu 12. srpna od 9 do 16 hodin a na své si zde přijdou dospělí i děti.

Bezesporu nejzajímavější částí je Bleší trh. „Každý může přinést věci, které již nepotřebuje a prodat je někomu dalšímu,“ dodává organizátorka. Takzvané „blešáky“ se v zejména zahraničí těší velké oblibě. U stánků v blízkosti parčíku u Nisy budou moci návštěvníci ochutnat dobré jídlo, shlédnout tvorbu designerů, zakoupit si výrobky či se zaposlouchat do hudby.

V rámci Tatrhů zazní hudební Duo Zura, Veselé loutky, středověká hudba a také zde vystoupí jablonecký rodák a umělec Martin Trdla. „Velmi se těším, a to nejen kvůli tomu, že si mohu koupit nějaký sortiment z tržnice. Vždycky jsem tam chtěl v sobotu ráno jít, ale nikdy nevstal dříve než v poledne. Na akci představím malé best of z mé básnické tvorby a se svým kytaristou Radkem Krausem z naší kapely Nádoby moji poezii doplníme několika písněmi,“ prozrazuje Trdla.

Přestože do akce zbývá ještě týden, již nyní je přihlášeno přes dvacet různých stánkařů. Tatrhy podporuje i místní firma Sundisk. „Tuto akci jsme podpořili již v Liberci. Máme pocit, že Tatrhy jsou sympatickou událostí, která každé město příjemně oživí,“ říká jednatel firmy Martin Bauer.