V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu.

Start bude 150 metrů od železniční stanice Turnov – město v 8.30 a cíl ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Zde čeká na všechny bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. V cíli se také bude losovat o hodnotné ceny partnerů. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s královnou a družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou.

Trasa pochodu: žst. Turnov, město – rozhledna Hlavatice – hrad Valdštejn – Pelešany – SRA Maškova zahrada (5,5 km).Trasa pochodu povede po značených cestách a místních komunikacích a není vhodná pro kočárky. Provoz bude koordinovat Městská policie Turnov. Organizátoři doporučují vzít s sebou tužku na zapisování správných odpovědí.

Akce je pro účastníky zdarma. Dospělý doprovod platí při vstupu do areálu hradu Valdštejn 20 korun. Souběžně s touto akcí se v Hruboskalském skalním městě koná i Hruboskalský půlmaraton.