U Máchova jezera bude o víkendu pěkně rušno. Není to kvůli tomu, že by lidé zatoužili po místním koupání v jezeře. Důvod je jiný. Na pláži Klůček v Doksech se bude tančit. Gramofony v rytmu house, trance, a electro tentokrát roztočí takové hvězdy, jako například dámské DJs NERVO, Showtek nebo Andrew Rayel. Koná se tu již po čtrnácté největší domácím beach open air festival Mácháč.

Kdo si nestihl zakoupit vstupenky v předprodeji, ten se na festival, který tradičně zakončuje taneční sezónu, nedostane. Tentokrát byl vyprodán v rekordním čase. „Žádné vstupenky již nebyly 4. srpna. V takto velkém předstihu festival ještě vyprodaný nebyl. Loni to bylo zhruba pět dní před akcí," informoval za organizátory Petr Tajčman.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Co: Čtrnáctý ročník tanečního festivalu Mácháč

Kde: Pláž Klůček Doksy

Kdy: 22. a 23. srpna

Vstupné: Vyprodáno

Rozšíření areálu není možné

Festival denně může navštívit deset tisíc lidí, což je maximum. Vzhledem k přírodním podmínkám rozšíření areálu není možné.

„Areál je obklopen lesem, takže operujeme vždy se stejnou plochou. Maximálně ji zvětšujeme tím, že stavíme platformy přímo na vodě. Povoleny byly jen drobné terénní úpravy, které ale razantně nezvětší areál, ale dovolí lepší organizaci uvnitř," dodává Tajčman s tím, že o přemístění festivalu na jinou pláž organizátoři neuvažují.

V rámci areálu je kromě hlavní stage, kde probíhá vystoupení hlavních hvězd, také několik vedlejší scén. Celkem vystupuje na festivale více jak 100 umělců. Od té doby, co je festival dvoudenní, patří pátek zahraničním DJs, sobotu mají přislíbenou domácí hvězdy. Těšit se můžete například na Chrise Sadlera, Michaela Buriana nebo na DJku Luccu.

Odpolední a večerní hudební program se bude odehrávat celkem na čtyřech pódiích, rozdělených podle žánrů. Dvoudenní festival nabídne kromě hudby také plno zábavních aktivit s přímou návazností na pláž a jezero. Zajímavé vodní sporty a dovednostní aktivity patří mezi nejoblíbenější.

Čistý festival na břehu jezera

Letošní ročník byl zařazen do celonárodního projektu Čistý festival, který je díky systému třídění odpadu šetrnější k životnímu prostředí. Na tomto projektu se podílejí svou iniciativou samotní návštěvníci, kteří jsou zároveň motivováni k maximální ohleduplnosti k okolí a třídění odpadu.

HLAVNÍ HVĚZDY

NERVO.

Mezi hlavní vystupující letos patří sestry NERVO (na horním snímku vpravo). Australanky Miriam a Olivia Nervo patří v současnosti k těm nejžádanějším DJkám světa a těžko by se hledala byť jen blízká konkurence. Svůj pěvecký talent, skladatelský cit i textařské nadání zúročily nejen ve svých skladbách jako Hold On, Revolution, Reason, The Way We See The World, We're All No One nebo Like Home, ale podepsány jsou také například pod spoluautorstvím skladby When Love Takes Over od David Guetty a dalšími hity.

Spolu s NERVO také vystoupí v pátek na hlavním pódiu holandští Showtek, projekt Goldfish z Kapského Města nebo svérázný dj Carnage.