Výběr pěti umělecky výrazných a zároveň divácky poutavých filmů ze studentských soutěží Fresh Film Festu.

Scurta plimbare cu masina (Krátká jízda)
Chlapec a dívka. Volný čas se rozhodnou trávit společně. Krátký příběh v reálném čase. Dva lidé a jejich další pokus. S lehkostí a přesností, vtipem a filmovou střídmostí nás autor nechává nahlédnout do vztahu mladého muže a ženy, kteří o sobě ví už dost na to, aby pochopili, jak se věci mají. Když dítě sáhne na horká kamna, už to nikdy neudělá, u dospělých ovšem platí jiná pravidla. Krátká vyjížďka je pro oba protagonisty trpkým, ale jistě ne překvapivým zážitkem. Pro leckterého diváka pregnantní reflexí toho, co osobně velmi dobře zná. Výborný doplněk pro partnerské terapie a ukázka toho, jak z minima vytěžit maximum.
Haaf and Me (Haaf a já) Režisér a jeho postava spolu putují do Číny. Mezižánrová hra, trochu cestopis, trochu animovaný a trochu instruktážní film o podstatě animace. V něčem banální a v něčem kouzelná, vytváří si vlastní svět a zároveň skrze tento umělý svět umožňuje autorovi oslovit ten skutečný. Výzva k účasti, ke spoluúčinkování nebo jen k přihlížení tomu, jak se animuje, to znamená oživuje, dosud bezduchá věc.
7 divov Bratislavy (7 divů Bratislavy) Milované momentky z Města Míru. V klauzurním filmu prvního ročníku katedry střihu pražské FAMU je jednoduchého, z technicistního pohledu ‚překonaného' inverzního 16mm filmového formátu užito ke svobodné hře s různými filmovými žánry a postupy. Filmu přitom nechybí přesně definovaný názor a ostrý kritický nádech. Snímek, který přerůstá formát základního filmového cvičení, a činí tak nenápadně, bez zbytečné okázalosti.
Stand Up (Scénka)Během jednoho běžného komického výstupu stojí John J Jones před nemilosrdným publikem. Ztrácí zájem diváků, jeho tělo se začíná bouřit a pravda ukrytá mezi řádky začíná prosakovat na povrch. Naprosto strhující car-crash komedie. Nic než komický výstup překreslený do animovaného filmu, dalo by se říct. Ale právě nápad držet se pevně reálného zvuku i obrazu ukazuje jedinečnou schopnost animace zachytit ty podstatné rysy na tváři reality a představit je v jejich skutečných vnitřních proporcích.
Doxology (Chvalozpěv) Chvalozpěv je humorná alegorická animace, která zkoumá vztah mezi pozemšťanem a nebešťanem prostřednictvím zpívajících tenisových míčků. Doxology Michaela Langana je plná jiskřivého dobra od začátku až do konce. Díky skvělé kombinaci poutavé vizuální stránky a výjimečně promyšleného zvuku je Doxology vzdušná, hravá a zvláštně muzikální.