V kostele sv. Jakuba Většího zazní nádherné gospely v podání hudebního tělesa Fine Gospel Time v čele se zpěvačkou Zuzanou Stirskou.

„Toto neobyčejné devítičlenné uskupení i v chladném prostředí kostela příjemně rozehřeje, ale i tak se nezapomeňte teple obléci," zve Iva Chaloupková, vedoucí Informačního a kulturního střediska Železný Brod.

Cílem Fine Gospel Time bude publikum kvalitně pobavit, a to jak hudebně, tak celým pojetím vystoupení. Tato odlehčenost a zábavná složka jej odlišují od ostatních, mnohdy až fanaticky religiózně zaměřených souborů. Na základě již mnohaleté a ze stovek úspěšných vystoupení vycházející zkušenosti je zřejmé, že právě o tato zábavná, pestrá a energií nabíjející vystoupení je zájem, což diváci až nápadně často potvrzují svými ovacemi ve stoje.

Zuzana Stirská

Už jako jedenáctileté děvče účinkovala v pořadech a hrách Jiřího Suchého Ten pes je váš?, Čarodějky, Kytice.. Po šestiletém působení na scéně divadla Semafor začala zpívat s Jiřím Helekalem, skupinami Kroky Františka Janečka, Maximum Petra Hanniga, country skupinou Teskar a dalšími.

S hercem Jaromírem Hanzlíkem nazpívala úspěšnou desku Milenci, absolvovala turné po SSSR, Kubě, SRN, Polsku. Odmaturovala na gymnáziu, absolvovala sólový zpěv na Lidové konzervatoři u prof. Löbla, dokončila nástavbové studium angličtiny a v r.1981 emigrovala do tehdejšího západního Německa.

Po těžkých začátcích a následné spolupráci se skupinou Nashville Playboys se pod pseudonymem Susanna Prag probojovala mezi přední hvězdy německé hudební scény. Zpívala na koncertech s formací Jamese Lasta, s Guntherem Gabrielem, Mikem Oldfieldem, Robertem Blanco, Heinem a dalšími. Natáčela desky se skupinou Eruption, vystupovala v mnoha televizních i rozhlasových programech. Koncertovala na zámořských lodích, na kterých obeplula téměř celý svět od Grónska až po Antarktidu.

V německém Göttingenu vystudovala hudební vědu a anglistiku a poté, co se u nás poměry změnily, se přestěhovala s manželem i dětmi zpátky do Prahy.

Po svém návratu do vlasti hostovala v divadle Semafor s takovým úspěchem, že ji pan Jiří Suchý znovu požádal o spolupráci a napsal jí tentokrát na tělo pořad s názvem Zuzana se vrací, ve kterém na oplátku jako host vystupoval zase on. Trojici hlavních protagonistů doplnila její talentovaná, tehdy desetiletá dcera Viki, která krátce předtím vyhrála televizní soutěž Carusošou.

Právě pro tento pořad založila v r. 1999 Zuzana Stirská vokální sbor Gospel Time, první gospelový soubor u nás. S tímto souborem pracuje s úspěchem již mnoho let.