Osmý ročník Jabloneckého hudebního festivalu, který proběhl na sklonku minulého týdne v Městském divadle v Jablonci, zahájil DPS Skřivánek pod vedením sbormistrině Věry Pokorné. Celkem se představilo deset sborů z celého Libereckého kraje.

„Jednalo se o nesoutěžní setkání,“ upřesnil ředitel jabloneckého divadla a zároveň sbormistr DPS Vrabčáci Pavel Žur. Vrabčáci zaujali diváky písní Gloria. Jednotlivé sbory zaujaly každý jiným žánrem. „Například sbor Výšinka, který získal třetí místo na mezinárodním festivale, zaujal přítomné spirituálem Go down, Moses,“ řekl Žur.

Přibližně necelých čtyři sta mladých zpěváků tvořilo sbory DPS Skřivánek, Lístek, Vrabčáci, Písklata, Písklata I, Výšinka, Camella, Vrabčata, Zvoneček a Rolnička, Jizerka.

Náročný koncertní rok nemají zpěváci z Dětského pěveckého sboru Vrabčáci za sebou. Ve středu je čeká odjezd do jižních Čech, kde oslaví s DPS Canzonetta jejich dvacáté narozeniny a zároveň Vrabčáci zakončí pěveckou sezonu. Ta byla z hlediska koncertů velmi náročná. „Koncert se uskuteční v obřadní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích, odkud sbor Canzonetta pochází,“ zmínil sbormistr Pavel Žur.

V Českých Budějovicích, kam Vrabčáci odjíždějí, vystoupí devět dětských sborů z jižních, severních a západních Čech. „Ze severu se však zúčastníme jako jediní. Budeme mít stejný repertoár jako na hudebním festivalu v Jablonci,“ informoval Pavel Žur s tím, že děti tak v rámci dvoudenního pobytu získají zkušenosti a poznají historii jihočeské metropole.