Jablonecký Klub Na Rampě v sobotu patřil mladým kytaristům a kytaristkám. Měřili své síly v krajském kole 3. ročníku soutěže Kytarová struna. Soutěž je určena pro muzikanty do 18 let a rozdělena do dvou věkových kategorií.

Kytaristé zahráli povinně jednu lidovou píseň a pak podle vlastního výběru další libovolnou. Speciální kategorie byla autorská, kde soutěžící mohli předvést své skladatelské umění.

V porotě zasedli Marcela Holomelová, organizátorka celostátního kola, Alena Vítová z folkové skupiny Berušky a mužskou část poroty zastoupil Jiří Bláha. Celým odpolednem provázel Václav Vít a přestávky zpestřovala kapela Maybe. „Na Rampě se soutěž letos konala poprvé a bylo to skvělé, o výbornou atmosféru se postarali organizátoři, zvukař i moderátor,“ uvedla Stanislava Příhonská za organizátory kola.

Soutěže se zúčastnilo devět hudebníků a do celostátního kola jich postoupilo pět. Diváckou cenu vyhrál charismatický jedenáctiletý muzikant Jirka Samek z Jablonce, který není v hudebních soutěžích nováčkem. Několik jich už vyhrál.

Vítězkou jak v interpretační, tak v autorské kategorii, se stala devítiletá Andrea Bělíková, která na svůj nízký věk složila již pěknou řádku písniček. Další finalisté do celostátního kola jsou Petr Plašil a Petr Šlajchrt z Lomnice nad Popelkou a za českolipský okres Veronika Kouklíková.

Příští rok se bude soutěž konat 5. listopadu a s největší pravděpodobností opět na Rampě. „Věřím a doufám, že za rok dorazí více kytaristů,“ dodala Příhonská za Dům dětí a mládeže Vikýř.

Zpracovala Hana Langrová