Michal David, legenda české pop–music 80tých let, se proslavil nejen jako zpěvák, ale také jako významný hudební skladatel. Zlomový okamžik jeho kariéry nastal na hudebním festivalu Intertalent, kde zvítězil s písní Nenapovídej. Doslova přes noc se stal novým hudební idolem a jeho plakát počátkem osmdesátých let nechyběl v žádném dívčím pokojíčku.

První sólové album Michala Davida vyšlo v roce 1980 a patřilo k nejprodávanějším vůbec. Jestliže tehdy mělo Československo opravdového krále diskoték, pak jím byl právě Michal David - dlouhá řada hitů patří k nejžádanějším dodnes a zlidověla natolik, že si je zpívají celá náměstí, například při vítězství českých hokejistů na olympiádě v roce 1998.

Když Michal David v roce 2000 složil pro Helenu Vondráčkovou píseň Dlouhá noc, asi jen málokdo tušil, že se skladba stane jedním z nejhranějších hitů roku a zpěvačce přispěje ke comebacku, jaký český showbyznys nepamatuje.

Výrazného talentu Michala Davida si cení nejenom fanoušci, ale také kolegové z branže. Jeho písně zpívají mimo jiné také Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková, Hana Zagorová a řada dalších českých a slovenských interpretů. Jeho hudba zní v divácky velmi úspěšných filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže, Discopříběh 1. a 2.

Uměleckým vrcholem Michala Davida byl v roce 2002 původní český muzikál Kleopatra, který zkomponoval na texty Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena. Muzikál v režii Filipa Renče je natolik úspěšný, že v září přivítal už stotisícího diváka. Hlavní árie - Teď královnou jsem já - se stala hitem už před premiérou a patří k nejhranějším skladbám českých rádií roku 2002.

Vystoupení Michala Davidav Liberci v rámci jeho Mega tour 2009 uvádí ve spolupráci s Klubem Ďábelská Huť, Eurostav a Byty Americká Liberec.