Hádanky, soutěžní otázky i písničky nebo poznávání pohádkových dvojic si mohli vyzkoušet předškoláci i školáci v programu Vánoční kouzlování. Tajemný název skrýval plno kouzel. A proč vlastně? Nejen proto, že Vánoce jsou kouzelným časem splněných přání. Jako každoročně si vánoční pořad pro dětské diváky připravil Magic Alex, jablonecký kouzelník a iluzionista.

Tradice vánočních pořadů pro školáky je už mnoholetá a kouzelník si bez vánočního pořadu v divadle nedovede konec roku představit.

Spolu s týmem připravoval nejrůznější soutěže a legrácky. Chtěli především, aby se do programu zapojily také děti, aby pouze neseděly a nesledovaly, co se děje na pódiu. A to se jim povedlo. Dokonce se dostalo i na děvčata a kluky na balkóně, kteří bývají většinou o dění na pódiu ošizeni. Znalosti v soutěžích odměňovaly asistentky Adéla, Gábina, Kristýna a Míša spoustou sladkostí.

A čarování před publikem se samozřejmě nevyhnulo ani pedagogickému dozoru a nejedna „paní učitelka" si, k radosti dětí, také zkusila kouzlit s klaunem Wikym tedy s Magic Alexem.

Nechyběla ani skupina tanečnic Fancy D, která se tentokrát představila v pohádkových kostýmech a malí diváci si s ní i zatancovali, a to i přesto, že seděli v hledišti. A to bylo jedno z kouzel. Tanečnice rozhýbaly celé divadlo a děti si užívaly.

Na závěr byla připravená velmi zajímavá iluze. Měla za úkol zamotat dětem hlavu, a to se určitě stalo. Potvrdila to po vystoupení i jedna ze školaček: „Vůbec nevím, jak je to možné, že jednou byla hlava dole a nohy nahoře nebo naopak. Bylo to opravdu zamotané kouzlo."

Na závěr programu se Magic Alex a všechny další účinkující rozloučili s dětmi společnou vánoční koledou Rolničky, rolničky. Děti si s kouzelníkem i asistentkami rády zazpívaly. Atmosféru Vánoc dokreslily i velké prskavky a příjemná atmosféra v hledišti i na pódiu.

Potvrdil to také autor pořadu a hlavní aktér v jedné osobě Magic Alex: „Pro děti vystupuji velmi rád. Jsou to vděční diváci a také velmi nároční. A to je dobře. Musíme být na pódiu ve střehu. Někdy to není jednoduché, někdy je to zase legrace a společně se všichni zasmějeme."

Nedávno se Magic Alex úspěšně probojoval do semifinále mezinárodní soutěže Česko Slovensko má talent. Předvedl jedno z nejnovějších světových kouzel. Má plno plánů. Určitě v nich ale myslí také na dětské diváky.