Jde o první, pilotní ročník hudebního festivalu s nezvyklým hudebním žánrem. Africké rytmy a hru na africké perkuse (conga, bonga, djembe, sabar, marimba) předvede jedinečný bubeník africký Papis Nyass, který pochází z Gambie. V Čechách působí od roku. 1997.

Různé druhy bubnů, bubnování, tanec, hrdelní zpěv, hru na didgeridoo a jiné předvede hudební šaman Václav Kořínek. Ten v Jablonci nevystupuje poprvé.

Oba nevšední hudebníci přijedou na Rampu na pozvání jablonecké etnokejklířské kapely Duro Nux, která akci pořádá a také si během večera zahraje. Bohuna, Jakub, David tvoří sestavu kapely, která hraje nevšední styl hudby. Jejich tvorba vychází z gotických, středověkých nápěvů, hrají na historické nástroje, (šalmaj, píšťala s měchuřinou, kornamusa, flétny a různé píšťaly), ke kterým přimíchali výrazný rytmický doprovod na djembe, darbuku a didgeridoo.

Předvede se i bubenická dílna Petra Dytricha, který bubnuje také africké rytmy a má spousty dalších zajímavých hudebních nástrojů dovezených z Afriky.
Pro diváky, posluchače je tedy připraven zajímavý, silně živelný hudební večer.