Čtvrtek 29. června až sobota 1. července

Bikepark Dobrá Voda, Jablonec, od 14 hodin. JBC FEST 2017. Třídenní nadupaný hudební program představí více než 20 kapel z ČR i zahraničí na 2 stages! Po loňské premiéře na Jablonecké přehradě se tato akce přesouvá do areálu Dobrá Voda obklopené přírodou a krásným výhledem na Jablonec nad Nisou. Zaručená hudební zábava, doprovodný program a nádherné prostředí Jizerských hor!

Pátek 30. června

Hudební festival, prostranství před KC Střelnice Turnov, od 18.00 hodin. Funkin Turnov. Zpěvačka Debbi přijede představit své zbrusu nové album Break, které vyšlo na začátku května pod taktovkou producenta Dušana Neuwertha. Vystoupením české popové divy s německými kořeny vyvrcholí letošní ročník jediného festivalu v České republice, který se zaměřuje na funk, soul a příbuzné žánry. Kromě ní dramaturgové a organizátoři rekrutující se z turnovské kapely Funk Corporation vybrali i další interprety, kteří nenechají spočinout nikoho, kdo má rád hybnou taneční muziku. Na své si přijdou milovníci syntezátorů, které nechá rozeznít pražská electro-soulová trojice Blastersex v čele s Marianou Wesley. Po letech opět do Turnova zavítá i charismatická pětice Hitfakers v čele s bratry Alfonsem a Eusebiem Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům. Nedílnou součástí festivalu tvoří také vystoupení domovské a pořadatelské kapely Funk Corporation, jedné z mála českých kapel hrající funk v plném obsazení klasického soulového bandu včetně kompletní dechové sekce. Divokou kartu pak organizátoři festivalu přisoudili mladé kapele The Peanuts, která pořadatele zaujala na nedávném festivalu studentů turnovského gymnázia Kafáč 2017.

Hotel Rehavital, Jablonec, od 11 do 22 hodin. Workshop s Ele Pele. Můžete si opět vyrobit náramek z minerálů a polodrahokamů. Akce rozhodně není věnovaná jen dospělým. Pro děti jsou zde připraveny speciální dřevěné náramky. Akce probíhá od 11 do 22 hodin a není nutné se na ni objednávat. Kdykoli během dne tak sem můžete zavítat a vyrobit si jedinečnou ozdobu přesně dle svých představ a oblíbených barev. Cena jednoho vyrobeného náramku je 250 korun.

Bikepark, Zásada, od 15.30. Zásada Speed & Style Contest vol. 3. Můžete zhlédnout umění. Od 15.30 zde probíhá další ročník závodů. Soupeři porovnají své síly jak v rychlosti, tak ve zručnosti a umění s kolem. Divákům tak představí nejrůznější triky. Start prvního závodu proběhne v 16.30 a plánovaný konec akce je v 21 hodin.

Hotel Even, Sedmihorky, od 20 hodin. Miláček Anna. Sedmihorské léto 2017 však odstartuje skvělá situační komedie Miláček Anna, která je velice oblíbená u diváků a opakovaně vyprodává sály. Na co se tedy mohou diváci těšit? Důmyslná komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence ve chvíli, kdy má manžel v ložnici svou přítelkyni. Ještě že je tu pohotová hospodyně Anna… Hrají: Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov, Petra Špalková.

Aula SUPŠS Železný Brod, Železný Brod, od 10 hodin. Tradiční velká letní výstava skla Sklo a design. Ve sklářské škole bude pro veřejnost během letních měsíců zpřístupněná tradiční prázdninová výstava, jejíž koncept zahrnuje prezentaci uměleckého skla a produktového designu. Výstava bude otevřena celé letní prázdniny vždy od úterý do neděle v čase od 9-17 hodin.

Čajový klub U Robinsona, Semily, od 19.30. Šumný jazz koncert. Přední semilská jazzová skupina zahraje známé i neznámé jazzové pecky. Koncert na oslavu konce školního roku a začátku prázdnin.

Kostel sv. Prokopa, Jablonec nad Jizerou, od 19 hodin. Závěrečný koncert sborů - Skřivánek + Mládí. Pořádá ZUŠ Jablonec nad Jizerou
Chata Jizerka, osada Jizerka, od 20.30 hodin. Promítání Na Chatě Jizerka: Kamčatka, medvědi a sopky.

Hrad Trosky – podhradí, tábořiště Svitačka, Troskovice, od 21 hodin. Koncert latino hudby v podhradí. Hrát bude latino kapela Cumbia Cooperativa, která se sice dala dohromady kdysi v Praze, ale hudební kořeny muzikantů sahají až za daleký oceán do Venezuely, Chile, ale také trochu do Španělska či na Kanárské ostrovy. Stejně jako loni, i letos je vstupné čistě dobrovolné.

Horní Černá Studnice, Jablonecko, od 19 hodin. Open air.

Sedlo Maliníku, Bedřichov, od 17 hodin. Všude doma, koncert - vystoupení pod širým nebem.

30. června až 2. července

Liberecký kraj – Mladoboleslavsko. Rally Bohemia, 44. ročník toho nejlepšího, co může fandům motosport nabídnout. Více informací na www.rallybohemia.cz. Tradiční česká rally zařazená do Mistrovství České republiky v rally, MČR v rally historických automobilů a Rally Bohemia Legend. Pro letošní rok připravena nová městská RZ.
Pátá soutěž TrueCam MČR - Rally Bohemia s centrem v Mladé Boleslavi. Servisní zóna, která je stejně jako loni, umístěna u 13. brány v Mladé Boleslavi, divácké sektory u tratí rychlostních zkoušek v okolí Mladé Boleslavi, Hodkovic nad Mohelkou a Tanvaldu. Ještě před startem závodu oficiální autogramiáda v mladoboleslavském Bondy centru, kde se od páteční 18. hodiny představí například světová jména rally Jan Kopecký, Roman Kresta, Štěpán Vojtěch a Václav Pecha jun.

Sobota 1. července

Všeň, Areál Kopanina od 14.00 hodin. 39. Ročník přehlídky dechových hudeb ve Všeni. Účinkují: Dechová hudba Turnovanka, kapelník Jindřich Bada, Bigband ZUŠ Turnov, kapelník Václav Sajbt, Dechová hudba Český ráj Všeň, kapelník Jaroslav Raulin, Dechová hudba Javorka, kapelník Josef Záveský, Taneční soubor Bábrdlinky, Kurovodice. Konferuje Roman Korolevyč.

Areál zámecké zahrady na Sychrově od 19.00 hodin. Kris Kristofferson. Koncert žijící legendy americké country music. I kdyby vám country neříkalo téměř nic, čtyři jména by si měl zapamatovat každý: Willie Nelson, Waylon Jennings, Johnny Cash a Kris Kristofferson. Tahle čtveřice, která několikrát vystupovala i společně, patří mezi absolutní legendy svého žánru. Dva z nich už si naživo bohužel neposlechnete, ale vynechat koncert Krise Kristoffersona by byla velká chyba! Předkapela: Druhá tráva s Robertem Křesťanem.

Sokolovna Těpeře, Železný Brod, od 16 hodin. Rockfest Těpeře. Další ročník skvělé rockové hudby pod širým nebem.

Červená roubenka v Jílovecké ulici, Semily, od 10 do 17 hodin. Řemeslné léto na semilské roubence. Zahájení živou country hudbou skupiny SAPR, řemeslnými ukázkami, trampolínou pro děti a grilováním. Každý den, pak bude roubenka otevřena od 10 do 16 hodin.

Autokemp Tanvaldská kotlina Tanvald, od 18 hodin. Sešlost, koncert country skupiny v rámci Hudebního léta.

Útulek Dášenka, Lučany nad Nisou, od 15 hodin. Oslava 20 narozenin Útulku Dášenka. Soutěže pro děti, skákací hrad, komentovaná prohlídka útulku, venčení pejsků, bazárek ve prospěch zvířátek a prodej upomínkových předmětů. Posezení u občerstvení, hudba a pěkné počasí mají objednané. A něco jako překvapení pro děti i dospělé bude také.

Areál u školy, Lučany nad Nisou, od 16 hodin. Lučanské letní slavnosti. K tanci zahrají skupiny: S.R.O. , Depozit, Lučančanka, Wokena, Bench Street a host.

Neděle 2. července

Modlitebna Ochranovského sboru, Železný Brod, od 9.30 a 17 hodin. Husův den. Shromáždění věřících a kázání při příležitosti dne 6. 7. (Den upálení mistra Jana Husa).

Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, od 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. Loutkaři dětem na Dlaskově statku. O zubejdě solimánské, hraje Boďi Jaroměř.

Sobota 1. července a neděle 2. července

Hrad Trosky, Český ráj, od 10 – 17 hodin. Lanochodci na Troskách. Lanochodec není lenochod! Mladí nadšenci se pokusí přejít po laně stometrovou vzdálenost mezi Babou a Pannou.

Hejnice, od 9 hodin. Hejnické slavnosti. Vstupné pouze na sobotní kulturní program. V neděli je vstup zdarma.
Jako největší hvězdy vystoupí Čechomor, ATMOmusic, Mirai, Ivan Mládek, Milan Peroutka a Perutě, Michal Nesvadba, Poetika, Big´O´Band, Mirka Miškechová, Nautica, The Neons, VzHáčka a také bubenická show Barrel Battery.
Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků.
Opět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů.
Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Součástí slavností bude i instalovaná výstava historických fotografií Hejnic a fotosoutěže na téma "Hejnice v pohybu".
Na centrálním místě před bazilikou vznikne veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině.

Ozubnicová trať Tanvald - Kořenov – Harrachov, Tanvaldsko, od 10 hodin. Oslavy 115 let. Zvláštní vlaky s unikátní ozubnicovou lokomotivou či s parní lokomotivou a na mnoho dalšího. 1. července 1902 byl slavnostně zahájen pravidelný provoz z Tanvaldu do Grünthalu, tedy do dnešního Kořenova. Provoz do Oberschreiberhau (dnešní Szklarska Poręba Górna), začal o několik měsíců později, 1. října 1902. Unikátní horská trať, která byla vystavěna především pro dopravu levného pruského uhlí do průmyslového Liberecka, dnes slouží především turistům. Mezi Tanvaldem a Kořenovem trať dosahuje sklonu až 58 promile - je tak nejstrmější tratí v Česku. Stavitelé trati si pomohli dvoulamelovou Abtovou ozubnicí, která se při nostalgických jízdách používá dodnes.
Zvláštní vlaky na ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova bude tvořit historický motorový „Singrovka" M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „Rakušanka" T426.0. Mezi Kořenovem a Harrachovem bude jezdit stoletá parní lokomotiva „Sedma" 354.7152 se soupravou historických vozů z 20. a 30. let. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádražích v Tanvaldě a v Kořenově nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. Ve vlacích bude řazen bufetový vůz. V Kořenově bude k vidění i originální poštovní vůz z roku 1941 včetně expozice dějin vlakové pošty. V Kořenově také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se tu můžete vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Pokud si koupíte jízdenku all inclusive, tak vše z tohoto máte v ceně jízdenky. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí. Ve směru od Liberce se na Zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj, mezi Jabloncem, Tanvaldem a Kořenovem pojede historický autobus.

Státní hrad Grabštejn, od 9 do 17 hodin. Rok renesanční šlechty - Letohrátky. Létohrátky - tradiční letní festival konaný první červencový víkend na hradě Grabštejně - opět nabídnou pořádnou porci hudby, tance, rozverných kousků místního kata a další zábavy. Tentokrát se Létohrátky konají v renesančním hávu – připomínáme si totiž 500. narození hradního pána dr. Jiřího Mehla ze Střelic, který se stal i ústřední postavou v šermířském dramatu, jež budete moci zhlédnout. Kromě uvedeného se můžete těšit na kostýmované průvodce, ukázky palných i chladných zbraní, lahodné občerstvení v hradním šenku i u řemeslníků a stánkařů, kteří nabídnou výtvory dobové kuchyně i nejedlé výrobky a suvenýry.

Pondělí 3. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 11 hodin. Prohlídky s loupeživým rytířem. Prohlídky pro děti s místním loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky prohlídek v 11 a ve 14 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná. Vstupné: dospělí 80,- Kč, děti 50,- Kč, rodinné 220,- Kč.

Tanvald, nádraží, od 9.45, Parní expres Tanvald – Praha v čele s parní lokomotivou 354.7152. Stoletá lokomotiva pojede se soupravu historických vozů z 20. a 30. let. Malá Skála 10.27, Turnov 10.37, Praha 13.55.

Letní kino, Jablonec, 21.45 - Velká čínská zeď. Čínská zeď je dílo opředené mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Zhang Yimou a natočil velkolepou fantasy.

Úterý 4. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 13 hodin. Audience u vévody Albrechta z Valdštejna. Setkání se známou postavou českých i evropských dějin. Začátky audiencí vždy ve 13, 14, 15 a 16 hodin. Vstupné: dospělí 80 korun, děti padesátikorunu, rodinné 220 korun.

Hrad Valdštejn, Turnov, kaple sv. Jana Nepomuckého, od 10.30 hodin. Hradecké komorní tucteto – letní zpívání na Valdštejně. Tradiční prázdninový host a jeho žánrově bohatý repertoár. Krátké koncerty v kapli sv. Jana Nepomuckého během dne. Vstupné v rámci prohlídek hradu.
Divadlo Josefův Důl, od 19.3O hodin, Úžasná svatba. Pozvání přijal Vojan Mladá haluz z Desné se svou úspěšnou konverzačně situační komedií Úžasná svatba. Inscenace je ověnčena mnohými cenami. Divákům nabízí příjemnou zábavu s výtečnými hereckými výkony hlavních představitelů.

Středa 5. července

Státní zámek Sychrov, od 15 do 17 hodin, Křest knihy spojený s prohlídkou s princeznou. Prohlídka zahrnuje nejkrásnější soukromé a reprezentační prostory (schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna atd.). Prohlídka je určena pro rodiny s dětmi a je vedená princeznou, která zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Během této prohlídky jsou rodiče pouze jako doprovod, výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích. Po skončení prohlídky se návštěvníci společně s princeznou přesunou k zámecké oranžerii, kde bude pro děti připraveno několik her a proběhne křest knihy od Davida Růžičky Nejkrásnější pověsti - Obři, trpaslíci, vodníci a skryté poklady. Kavárna oranžerie bude otevřena a můžete využít jejich služeb. Kapacita 100 osob.

Kostel Navštívení Panny Marie, Lučany nad Nisou, od 18 hodin, Cyrilometodějský koncert. Vzpomínkový koncert k nedožitým narozeninám Vlasty Škampové. Vystoupí komorní orchestr se sólisty, řízený dirigentem Ondřejem Kukalem a zazní skladby od J.S.Bacha, G.Ph.Telemanna, J.Haydna, A.Vivaldiho, H. Purcella, E. Griega a dalších. Vlasta Škampová se narodila 21.3.1937 v Praze. Její otec byl trumpetista a působil m.j. v orchestru Jaroslava Ježka.
První hudební vzdělání získala Vlasta Škampová (roz. Kühnelová) u prof. Emmy Doležalové, u které později studovala hru na klavír na Pražské konzervatoři, kde se začala věnovat i skladbě (Miloslav Kabeláč) a dirigování (Václav Smetáček). Klavír na Pražské konzervatoři dokončila u prof.Václava Holzknechta, v roce 1960 byla přijata na AMU, kde studovala hru na klavír ve společné třídě prof. Josefa Páleníčka a prof. Františka Raucha, dirigování pak u prof. Františka Stupky.
V roce 1956 společně se svým budoucím manželem violoncellistou Mirko Škampou založila Studentský komorní orchestr, který se později přejmenoval na Pražský studentský orchestr (PSO). Od roku 1964 působila Vlasta Škampová (i PSO) na LŠU v Praze 4 Lounských, byla též zakládajícím pedagogem Konzervatoře v Teplicích a krátce vyučovala i na Konzervatoři v Plzni.
Kromě PSO dirigovala Vlasta Škampová i další orchestry – např. FOK, Krušnohorskou filharmonii Teplice, Karlovarský symfonický orchestr, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně a Státní symfonický orchestr Gottwaldov.
S Pražským studentským orchestrem nastudovala 210 skladeb, které dirigovala na 582 koncertech v České republice, Belgii, Dánsku, Francii, Maďarsku, Německu, Norsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii. Orchestrem pod vedením manželů Škampových prošly stovky mladých hudebníků, kteří pak v hudbě nalezli celoživotní zalíbení, někteří jako profesionálové, většina ale jako zdatní amatéři.
V šedesátých letech minulého století se Horní Lučany staly atraktivním odpočinkovým místem mnoha českých hudebníků. Manželé Škampovi zde několikrát zorganizovali letní soustředění orchestru. V roce 1963 – obdobně jako členové Smetanova kvarteta, Josef Páleníček a další – zakoupili v Lučanech velkou chalupu, která i současnosti nabízí prostor k domácímu muzicírování.
Vlasta Škampová zemřela 27.6.1989 ve věku 52 let.

Středa 5. července a čtvrtek 6. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 10 hodin. Rytíři na Valdštejně. Skupina historického a scénického šermu Rytíři turnovského meče, aneb řinčení zbraní na Valdštejně. Souboje vždy v 11, 13 a 15 hodin, v mezičasech ukázky zbraní a ochutnávka staročeských lokší. Vstupné: dospělí 90,- Kč, děti 60,- Kč, rodinné 240,- Kč.

Hrad Valdštejn, Turnov, od 10 hodin, Cyrilometodějské slavnosti. Slavnosti zahájené příchodem věrozvěstů. Dále vás čeká výuka cyrilice, ukázky šermu, pohanské tance a kejlíři. V předhradí středověký jarmark.

Státní hrad Trosky, od 10 do 17 hodin, Cyrilometodějské slavnosti. Příchod věrozvěstů, výuka Cyrilice. Divadlo, šerm, pohanské tance, hudební vystoupení, jarmark v předhradí.

Parkhotel, Smržovka, od 11 hodin. Pověsti s přeshraničním dopadem. Obec Pěnčín (Cz) a město Žitava (De) jsou partnery mezinárodního projektu probíhajícího v rámci programu přeshraniční spolupráce Sasko- Česká republika 2014-2020. Projekt se jmenuje „Slow Tourismus v Euroregionu Nisa - spojení kultury s přírodou, 100266935 a jeho hlavním cílem je pozvednout šetrné formy turistiky v našem regionu ve formě slow a přispět tak ke zvýšení turistického ruchu zejména v méně známých místech regionu. Důležitou aktivitou projektu je rekonstrukce Kittelova domu v Krásné – Pěnčíně.
Workshop k tématu „Pověsti s přeshraničním dopadem v Parkhotelu Smržovka je spojen s exkurzí do míst v Jizerských horách, které jsou, jak organizátoři akce věří, pověstmi opředené.
Program: 5. července 2017
11.00 Smržovka, Parkhotel - přivítání, registrace (parkování v místě konání akce, bezplatné parkoviště
11:15 Přednáška PhDr. Milan Svoboda Ph.D. „Léčitel Johann (Josef Anton Eleazar) Kittel: Osobnost mezi historií a pověstí"
12:15 Oběd
12:30 Parkhotel Smržovka – oběd, registrace na akci, společné setkání.
13.30 Přednáška Arwed Vietze (D) „Pověsti z Lužických hor - jejich souhrn a turistické možnosti "
14:30 Přednáška Dorit Klemm (D), Žitavská stezka pověstí (Der Zittauer Sagenpfad) – počátek , prosazení a ohlas)
15:30 Přestávka na kávu
16:00 Odjezd na Krásnou na podvečerní exkurzi (Kostel, Kittelovo muzeum a ostatní památky a jejich záchrana)
19:00 Společná večeře v Parkhotelu.
6. 7. 2017 Exkurze
8.30 Odjezd autobusem směr Jizerka ( 862 m.n.m., památkově chráněná ves).
Hnojový dům (okolí) muzeum, krátká procházka po okolí
12:00 Oběd
14:00 Odjezd do Smržovky, kde bude akce ukončena.
Informace a přihlášky na sedlak@pencin.cz

Státní zámek Hrubý Rohozec, od 9 do 17 hodin, Móda sedmi staletí. Již tradiční kostýmované prohlídky, kdy na vás v každé místnosti bude čekat jiný průvodce v historickém kostýmu. Kostýmy uvidíte na obou okruzích, ke druhému okruhu je jako bonus připojen třetí okruh zcela zdarma. POZOR! Z provozních důvodů se po tuto dobu nebudou konat zkrácené prohlídky pro děti.

Čtvrtek 6. července

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou. Dead Bronco (USA/Španělsko). Skupinu postavil v roce 2012 Matt Horan, rodák z Floridy. Už v roce 2013 ji BBC označilo za jeden z aktuálně nejslibnějších projektů. Skupina hraje repertoár čerpající ve velké míře k americkým žánrům minulého století: Rockabilly a Honky-tonk Country.

Hrad Trosky, Troskovice, od 19 hodin. Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídky bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky si vezměte s sebou. Od 19 do 22 hodin. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.

Hotel Even, Sedmihorky, od 20 hodin. Skvělé Hvězdně manýry. Skvělá situační komedie z elegantního hotelu v Palm Beach, kde se chystá benefice. Organizátoři zvou dvě hvězdy, které spolehlivě plní sály a pokladny. Ale. Tyto dvě umělkyně se nesnášejí. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který však od začátku selhává. Hrají: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová, Martin Zounar, Zbyšek Pantůček a další.

Pátek 7. července

Letní kino, Jablonec, od 19 hodin. Piknik. Spojení dobrého jídla a filmu v areálu letního kina. Piknik se uskuteční na trávníku před plátnem. Deku vám půjčíme a ve stánku s občerstvením budete moci zakoupit od Pokecu piknikovou tašku s vínkem či kávou a něčím na zub! Od 21.45 promítnou film I dva jsou rodina.

Areál hradu Vranov-Pantheon, Malá Skála, od 19.30 hodin. Yakka. Česko – australské sdružení muzikantů hraje blues a folk, mj. písně Zuzany Navarové.

Divadlo Josefův Důl, od 9 hodin, Beseda s Milanem Engelem. Své zážitky bude nabídku doplňovat. Pro postřehy nejen z Ralley Paříž Dakar Josefodolský rodák Milan Engel. Své vyprávění doplní promítáním snímků ze svých účastí na různých závodech.

Před Střelnicí, Turnov, od 19 hodin. Squadra Sua – sua Happy Hour. Divadelní představení na způsob grotesky marinované v klauniádě. Určeno pro děti i dospělé a nejvíc funguje, když jsou spolu. Turnovské léto 2017. Vstup volný

Areál pivovaru, Rohozec, od 20.20, Rohozecké prázdniny. Kapela Olympic revival.

Areál turnovských hasičů a přilehlá louka Na Lukách u autobusového nádraží, Turnov, od 14 hodin. Turn-off rock fect 2017 open air. Druhý ročník rockového festivalu.. Vstup volný!
Program:
14.00 – 14.50 Hitmakers
15.20 – 16.10 Nothingham hodin.
16.40 – 17.30 Pirana
18.00 – 18.50 Seven
19.20 – 20.10 Orient
20.40 – 21.30 Anarchia
21.50 – 22.40 Roxor
23.00 – 23.50 Rain

Sobota 8. července

Jablonec nad Jizerou, od 10 hodin. Jablonecká pouť. Tradiční jablonecká pouť s pouťovými atrakcemi, trhy a bohatým občerstvením.
Program:
10.00 Začátek pouti
13.00–13.10 Zahájení – přivítání, program akce
13.15–13.45 MUSTANG country band
14.00–14.30 POHÁDKA – dětský zábavný program
14.45–15.15 MUSTANG country band
15.30–16.15 ZPÍVÁNKY – dětský zábavný program
16.30–17.00 MUSTANG country band
17.15–18.00 ZPÍVÁNKY – dětský zábavný program
18.15–20.00 JUST NOW pop / fusion / jazz
20.15–22.15 ŽOLD rock party
22.30–00.00 The Beatles revival Band Prague

Synagoga v Krajířově ulici, Turnov, od 19.00 hodin, Ensemble Moscheles. Koncert významného hudebního tělesa světového renomé ve složení: Tomáš Tuláček – housle, Angelika Pavlechová – mezzosoprán a Samuel Bánovec – klavír, Interpreti představí turnovskému publiku program složený jak z klasické hudby židovských autorů (Gustav Mahler), tak z hudby současných izraelských skladatelů. vstupné 100 Kč.

HUGO Kavárna a restaurace, Jablonec, od 17 do 21 hodin. První módní show v Hugovi. Čeká vás pestrý program, taneční vystoupení, zpěv a mnoho dalšího. Můžete se těšit na: Heels clap - taneční skupina, ColorPix, Escape Jablonec ŠENYR Bijoux česká výroba bižuterie, czech made of jewelry JSB Bijoux, Alicom s.r.o., Lucie Šantrochová, Andrea Staňová Lucie Slaninová Johnny John a další

Hrad Valdštejn, Turnov, od 19 hodin. Hradeckého komorní tucteto - večerní koncert. V kapli sv. Jana Nepomuckého.

Kostel sv. Antonína Paduánského, Bedřichov, od 19 hodin. Koncert. Hra na housle a akordeon.

Nádraží, Turnov, od 9 hodin, Parním vlakem Českým rájem. Vlak s historickými vagony je tažený parní lokomotivou řady 310 „Babička". V době pobytu vlaku v Rovensku p. Tr., Turnově, Semilech a v Malé Skále se v divadelním voze hraje pro děti loutkové divadelní představení: Červená Karkulka (LS Na Židli Turnov. Podrobnosti najdete na speciálních internetových stránkách www.vlakemrajem.cz.

Neděle 9. července

Tyršovy sady, Jablonec, od 15 hodin. Gabriela Vermeljo & Escualo Quingtet. Zdarma.

Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, od 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. Loutkaři dětem na Dlaskově statku. Pohádky o pejskovi a kočičce, hraje LS Na Židli Turnov.

Hrad Valdštejn, Turnov, od 18 hodin. Geisslers Hofcomoediaten – já jsem krabat. Divadelní představení známého souboru v prostoru konírny na hradě, která jinak není návštěvníkům přístupná. Čarodějná legenda ze srbské Lužice, u nás známá především z animovaného filmu Karla Zemana. Renomé souboru, tajuplný příběh i prostor slibují nevšední divácký zážitek. Vzhledem k omezenému počtu diváků doporučujeme rezervaci vstupenek předem Vstupné 150 korun, začátek v 18.00 hodin.

Pondělí 10. července

Státní hrad Trosky, od 19 do 22 hodin, Návrat do středověku. Večery plné šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Bude i fireshow a překvapení nakonec. Baterky s sebou.