VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska

Jablonecko a Semilsko - Jaký bude následující týden a další víkend? Tady je naše tradiční nabídka akcí na několik dní dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).

29.9.2017
SDÍLEJ:

Kultura. Ilustrační snímek.Foto: Deník

Pátek 29. září

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Její pastorkyňa. Příběh vdovy Petrony Buryjové, přezdívané Kostelnička, a její nevlastní dcery Jenůfy, má téměř dokumentární kriminální zápletku. Vraždou nechtěného nemanželského dítěte vrcholí Kostelniččina snaha změnit neúprosnou skutečnost podle svých představ. Vrcholné dílo českého realismu přináší dodnes živé zpracování obrazů ze života moravské vesnice konce 19. století. Hra navíc zaujme strhující dramatickou výstavbou, ukazující věčný lidský konflikt mezi společenským pořádkem a lidskou vášní, dotýká se hlubinných obrazů lidské zkušenosti s pomíjivostí a cyklickou obnovou života a dosahuje mravních rozměrů antické tragédie.
V kánonu českého dramatického repertoáru, který se DnV snaží soustavně oživovat, patří dílo tehdy 28leté prozaičky k desítce nejlepších a stále uváděných dramat. Ve hře nadčasově zachytila to, jak člověk svými rozhodnutími a činy zkoumá smysl své existence. A navíc její postavy věrně odpovídají české povaze, ve hře vidíme opravdu „naše“ způsoby jednání a řešení problémů.
Lokální příběh z moravského Slovácka získal světovou proslulost díky opernímu pracování Leoše Janáčka. Z konkrétního časového a místního omezení, do nějž je děj hry situován, jej k univerzální a všelidské výpovědi otevírá archetypální zakořenění příběhu spalující, společenská tabu překračující lásky, milenecké i rodičovské zrady, nenávisti nevlastních bratří, zrození nového života a jeho sobeckého zničení, zpupné snahy čelit údělu přehlížením lidských potřeb a citů a konečně bolestného osvojení si řádu, které si vynutí objevení zatajovaného zločinu na tom nejslabším z lidí, na nemluvněti.
Představení bude uvedeno ke 110. výročí otevření Městského divadla.
Hrají: Dagmar Havlová, Tereza Terberová, Tomáš Dastlík, Marek Lambora, Pavel Rímský, Naďa Konvalinková, Carmen Mayerová, Denny Ratajský a další.

Eurocentrum, Jablonec, od 20 hodin. Bílá nemoc.  Kromě elektrifikovaných folkrockových vypalovaček Bílá nemoc nabídne pořádný bigbeatový nášup. Mohlo by vás zajímat, že si hoši zahráli v minulých letech například jako předskokani na tour Čechomoru. Vloni oslavili koncertem v Lucerně 25 let existence. Za celou dobu činnosti si kapela vybudovala pevné místo na folkrockové scéně a to především na svých pravidelných koncertech v pražské Malostranské besedě. V současnosti Bílá nemoc vystupuje v následujícím složení: Zdeněk Hříbal, zpěv, perkuse, Ivan Němec, basová kytara, zpěv, Jiří Tvrdík, el.kytara, Milan Martínek, akust. kytara, el.kytara, zpěv, Petr krejčí, bicí, Vladimír „Boryš“ Secký, saxofon.

Bílá nemoc má na kontě prozatím 5 vydaných alb – Hodiny v nás (1992), Lahvový a stesk (1996), Zloději obálek (1999), Malostranská beseda live (2001), Stíny a Stouni (2004).

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. LEGO® Ninjago® film 3D. Americký animovaný film. Ve filmovém dobrodružství ze světa Ninjago se mladý Lloyd, známý také jako Zelený Ninja, společně se svými přáteli zapojí do bitvy o Ninjago City. České znění.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Zahradnictví: Dezertér. Nový český film z volné trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Druhá kapitola rodinné kroniky se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. V hlavních rolích Jiří Macháček, Aňa Geislerová a Martin Finger.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Bílá nemoc. Koncert folkrockové kapely z Prahy. Kromě elektrifikovaných folkrockových vypalovaček Bílá nemoc taky nabídne pořádný bigbeatový nášup!
Vloni oslavili koncertem v Lucerně 25 let existence. Za celou dobu činnosti si kapela vybudovala pevné místo na folkrockové scéně a to především na svých pravidelných koncertech v pražské Malostranské besedě.
Zajímavou informací by mohlo být, že si zahráli například jako předskokani na tour Čechomoru.
V současnosti Bílá nemoc vystupuje v následujícím složení: Zdeněk Hříbal, zpěv, perkuse, Ivan Němec (basová kytara, zpěv), Jiří Tvrdík (el.kytara), Milan Martínek (akust. kytara, el.kytara, zpěv), Petr krejčí (bicí), Vladimír „Boryš“ Secký (saxofon).
Bílá nemoc má na kontě prozatím 5 vydaných alb – Hodiny v nás (1992), Lahvový a stesk (1996), Zloději obálek (1999), Malostranská beseda live (2001), Stíny a Stouni (2004).

Kino Sféra, Turnov, od 17 hodin. Nejsledovanější. Jsme svědky generačního přerodu audiovizuální zábavy. Televizní produkci konkuruje nezávislá tvorba internetových tvůrců, kteří už stihli zaujmout v žebříčcích celebrit první místa. Rodiče panikaří, když jejich děti tráví celý den přimrzlé u obrazovek notebooků a smartphonů. NEJSLEDOVANĚJŠÍ je komunikačním mostem mezi dvěma generacemi. Co to vlastně znamená být YouTuberem? A proč se stali YouTubeři fenoménem, který má už dnes na společnost nepřehlédnutelný vliv? Celovečerní dokument poodhaluje tajemství jejich úspěchu a nahlédne do každodenních životů, které drží stranou kamery. Vyslechne názory všech, kterých se sledování a vytváření YouTube videí dotýká. Rodičů dětí, marketingových specialistů, sociologů, psychologů a samotných diváků. Hrají: Karel Kovář, Gabriela Heclová, Nikola Čechová, Petr Florián.

Kulturní centrum, Turnov, od 19 hodin. Moussa Cissokho - Jan Galega Brönnimann - Omri Hason African Project. Trio vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky a Evropy. Šumivé zvuky kory (africká harfa se 24 strunami) doplňuje teplý tón basklarinetu a orientální perkuse.
Moussa Cissokho pochází ze Senegalu a je mimořádně talentovaným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal ve známé tradiční griotské rodině (grioti = potulní pěvci a vypravěči) a učil se u svého otce již od útlého věku. Grioti cestují po celé zemi a účastní se tradičních obřadů. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a pracuje s moha různými hudebníky z Afriky i Evropy. Švýcarský basklarinetista Jan Galega Brönnimann je u nás již dobře znám ze své kapely Brink Man Ship, ale v minulosti spolupracoval také s osobnostmi jako je Nils Petter Molvaer, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Eivind Aarset, Aly Keïta nebo Kenny Werner. Omri Hason je izraelský perkusita, který se vyučil u íránského bubenického mistra Djamchida Chemiraniho a je jedním z nejrespektovanějších hráčů v tomto oboru. Moussa Cissokho (Senegal) - kora, zpěv; Jan Galega Brönnimann (Švýcarsko) - basklarinet, sopransaxofon; Omri Hason (Izrael) - orientální perkuse.

Dolánky u Turnova, od 17 do 19 hodin. Modelování figurek.  Chcete se naučit vymodelovat postavičky či kytičky z mléčného těstíčka? My vám ukážeme jak na to :-) Kurz je určen pro modeláře od 15 do 100 let a je nutné si místo rezervovat. Stačí napsat zprávu na facebooku, či zavolat na tel.: 775 899 459.   

Kavárna Pokec, Jablonec, od 18 do 22 hodin. Degustace vín vinařství Drmola.  Vinařství Drmola: Hospodaříme na čtyřech ha sadů a šestnácti ha vinic v nejlepších viničních tratích na úpatí Pavlovských vrchů s typicky vápencovým podložím, které propůjčuje našim vínům nezaměnitelný charakter. Jsme vinařstvím rodinným, s roční produkcí přibližně 60 000 lahví a se silnou specializací především na přívlastková vína. Všechna naše vína jsou vyráběna v režimu bioprodukce. Filozofií našeho vinařství je předat potomkům půdu v lepším stavu než jsme ji získali. Vstup na degustaci pouze na základě rezervace. Cena 250,-/os.

Sál Beseda, Rychnov u Jablonce, od 20 hodin. Rockový večer - New Bells - ACDC Cover Band. Koncert revivalové kapely New Bells, v jejichž podání uslyšíte největší pecky ACDC. Pořadatelem akce je Město Rychnov u Jablonce nad Nisou. Organizaci akce zajišťuje Barbars riders Jablonec.

Od 29. 9. do 1. října

Zámek Hrubá Skála a Sedmihorky, Turnovsko. Horolezecký festival Český ráj.  Horolezecký a outdoorový festival plný zajímavých besed, filmů doprovodných akcí (lezecká stěna, chytání pádů, slackline, priessnitz walking, ukázky filmování z dronu, atd…) Vstupenky lze koupit i na místě. Více na www.hfcr.cz.

Sobota 30. září

Letní scéna Eurocentrum, Jablonec, od 14 hodin. Voříškiáda. 19. ročník oblíbené soutěže pro pejsky bez průkazu původu. Soutěží se s mnoha kategoriích, každý dostane pozornost a pamlsek. Již od 13 hodin hraje kapela Donaha. Moderuje Dagmar Kubištová. 

Zámek Sychrov, od 18 hodin. "OBRAZY A HUDBA" v zámecké oranžerii na Sychrov. Jules Armand Louis de Rohan a hudba doby pozdního klasicismu a romantismu. Komponovaný program o bratru prvního rohanského majitele zámku Sychrov, který byl manželem známé kněžny z „Babičky“ B. Němcové. Účinkují: Zdena Kloubová – soprán, David Švec – klavírní doprovod, Miloš Kadlec – průvodní slovo.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 15 hodin. Hlasatelky v akci. V sobotu ve Velkém sále Eurocentra vypukne vzpomínkový večírek, kdy se vrátíme do doby jedné Československé televize a jejích dvou programů. Do doby, kdy jednotlivé pořady uváděli nejpovolanější z nejpovolanějších a to hlasatelé. Pozvaní hosté nás provedou vzpomínkami na svou profesi a doufejme, že dojde i na zákulisní informace, protože na ty se stejně všichni těšíme nejvíce. Jak už sám název napovídá, tak „Hlasatelky v akci“ jsou rodu ženského. Ale abychom byli genderově vyváženi, tak jsme pozvali i představitele, který zosobňuje vzpomínku na mužského zástupce této moderátorské profese, Alexandra Hemalu. Sašu doplní a svojí krásou rozjasní dvě úžasné dámy, jakými bezesporu jsou Saskia Burešová + Marie Tomsová.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Planeta opic. Píše se rok 1972. Po šesti měsících letu vesmírem se kapitán Taylor přidává ke zbytku posádky (Dodge, Landon a Stewartová) a ukládá se k hibernaci. Zatímco na planetě Zemi uplynulo 700 let, posádka cestující rychlostí světla nezestárla ani o rok. Probouzejí se o 2000 let později, v roce 3978… Slavný hollywoodský sci-fi film, který trvale změnil pohled na lidstvo.
(1968, titulky)

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. LEGO® Ninjago® film 3D.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Zahradnictví: Dezertér.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 21 hodin. Horečka sobotní noci. Největší rockové hity na plátně uvádí Petr Vobořil.

Hrad Valdštejn, od 13 hodin. Svatohubertská slavnost. Tradiční myslivecká slavnost v areálu hradu Valdštejn, při které uvidíte cvičené dravce, ukázku vábniček, přehlídku loveckých psů aj. Součástí bude Svatohubertská mše, vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže a pasování na myslivce.

Sokolovna Bzí, Železnobrodsko, od 20 hodin. JSB - koncert. T. J. Sokol Bzí vás zve na vzpomínkovou TANEČNÍ ZÁBAVU všech generací.

Městské muzeum v Železném Brodě, národopisná expozice Běliště, Železný Brod, od 9 hodin. Jabkobranní. Pořádá RC Andílek ve spolupráci se spolkem Trávnice z. s. 
Program: Od 9 hodin řemeslné trhy (zájemci o stánkové místo hlaste se na mob.: 774 608 874). od 10–11 hodin můžete nosit upečené jablečné dobroty do soutěže (tvořivosti a kreativitě se meze nekladou) od 12 hodin ochutnávky dobrot od 14 hodin se můžete těšit na spoustu jablečných soutěži, jablíčkové dílničky, opékání jablíček a buřtů, malování na obličej, moštování jablíček a ochutnávka čerstvého moštu, výstava jablek, spousta zajímavých stánků, divadélko pro děti, zajímavé přednášky v 16 hodin ukončení hlasování soutěže veřejnosti a vyhlášení vítězů o nejlepší jablečnou dobrotu Vstupné dobrovolné. Pokud by si někdo chtěl dát svá jablíčka na výstavu, můžete je nosit přímo na akci i s popiskem do 11 hodin.

Kotelna, Železný Brod, od 15 hodin. Kara Sevde / Černá láska - výstava. Do 15.12.2017. Výstavu zahajuje renomovaný umělec Hesham Malik. 
Autor svým osobitým způsobem rozehrává na plátně témata týkající se různých podob lásky, včetně jejích stinných aspektů jako je potřeba ovládání, moci a závislosti. Malik je původem z Indie, studoval na Waterloo Univerzitě v kanadském Torontu, mnoho let cestoval po světě, kde se etnograficky věnoval studiu různých nativních kultur (indiánské a africké domorodé kmeny). Dnes žije se svou rodinou v České republice. Během celé své kariéry čerpá Malik svou uměleckou inspiraci zejména v tradičních mýtech, kulturních stereotypech a dogmatech, o které se opírá fungování společnosti. Jeho umění však není naivistické. Malik tato poznání konfrontuje s realitou světa a nastavuje vlastní zrcadlo skutečnosti, stává se tak kritikem i vypravěčem zároveň. Malik je světovou kritikou ceněn za své abstraktní ztvárnění figur a nezávislé užití barev. Soubor Černá láska se představí ve dvou formátech. Na 20 plátnech a 12 dřevěných výtvarných realizacích, doplněných autorovými příběhy. „Moderní umění by mělo být umístěno v inspirativním prostředí, vybrali jsme si Heshamovu práci pro Kotelnu, protože jeho obrazy vytváří a přináší do prostoru silný pocit krásy a radosti ze života a to rozhodně není něco, co zažijete a uvidíte každý den“ dodává majitel výstavního prostoru Kotelna Ing. Milan Kuršel.

Sobota 30. září a Neděle 1. října

Továrna Mastných, Lomnice nad Popelkou, od 10 do 18 hodin, Den architektury. Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje na podzim sedmý ročník celorepublikového festivalu, do kterého jsou zapojena česká a moravská města a obce všech velikostí. Letos na téma Vo/Da, zveme Vás na prohlídku s ukázkou tradičních řemesel, doplněnou kulturní zábavou a občerstvením. Vstupné dobrovolné.

Na lanové dráze, Rokytnice nad Jizerou. Svatomichaelská pouť. S podzimem do Rokytnice nad Jizerou každoročně přichází Svatomichaelská pouť. Přijďte si užít bohatý doprovodný program a svézt se na největším kolotoči u nás, na lanové dráze na Lysou horu. Bude zpřístupněna i věž kostela sv. Michaela, archanděla.

Neděle 1. října

Společenský Dům, Jilemnice, od 19 hodin. Divadelní společnost Háta - Do ložnice vstupujte jednotlivě. I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná… Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane v bláznivé komedii známých anglických dramatiků.
Hrají: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Kamila Špráchalová, Pavel Nečas / Martin Zounar, Monika Absolonová / Adéla Gondíková / Kateřina Lojdová, Jana Birgusová / Sandra Černodrinská, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček / Martin Sobotka, Ivana Andrlová / Olga Želenská, Jana Zenáhlíková / Vlasta Žehrová.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 14 hodin. Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše. Taneční odpoledne s moravskými písničkami. Cimbálová muzika Bohuslava Eliáše už nějaké to desetiletí hraje ke vší spokojenosti jak posluchačů, tak i tanečníků. Obsazení má tradiční. Kromě cimbálu můžete slyšet tóny houslí, klarinetu, občas i violy a do toho samozřejmě basový doprovod.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 13.30 hodin. Tvořík - workshop (dílna). Naše tematická kreativní dílnička pro děti před projekcí dětského filmu. Veškeré výtvarné pomůcky jsou zajištěny přímo v kině, dítko si s sebou musí přinést pouze pracovní oděv a svačinu, kterou si sní o přestávce mezi dílničkou a filmem. Vhodné pro samostatné děti od 4 do 10 let.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Tulipánová horečka. V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 16 hodin. Sněhurka a sedm trpaslíků. Repríza hrané pohádky DS J. K. Tyl pro nejmenší diváky na motivy klasické pohádky bratří Grimmů, která byla v premiéře uvedena v rámci letošního ročníku festivalu Lomnické kulturní léto. Známý příběh o zlé královně, která se touží stát nejkrásnější bytostí na celém světě a je ochotna pro svou krásu dokonce i zabít. Ale dobro nakonec zvítězí. Úprava: Alena Herman. Režie: Veronika Sádková.

Pondělí 2. října

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. Německé baroko. Beseda o hudbě s Věrou Štrynclovou.
Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Kvíz Na Rampě. Poskládejte 2-8 členný tým a otestujte své znalosti!

Úterý 3. října

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. PRISTINE (Norsko). Rock/blues/psychedelic nářez z Norska na NINJA TOUR 2017! Skupina vedená rudovlasou zpěvačkou a skladatelkou Heidi Solheim stojí pevně na základech rocku 70. let obohaceném o současnou razanci a nadšení. POUZE DVA KONCERTY V ČESKÉ REPUBLICE!
Pristine česky znamená bezvadný, dokonale čistý, neposkvrněný. Tyto atributy perfektně popisují kapelu a její hudbu! Překlad slova PRISTINE tedy naprosto vystihuje časovanou bombu, která míří v rámci TOUR i k nám do Jablonce, poté zahrají v rámci ČR pouze v Olomouci!
Zatím Pristine vydali tři alba, letos jim vychází další. Mezi největší úspěchy patří mimo jiné druhé místo na prestižní European Blues Challenge v Rize. Postupně se na rockové scéně stávají novou senzací.
Začali v norském idylickém Tromsö a nyní jsou známí po celém světě. Tak by se krátce dal popsat vývoj skupiny Pristine v posledních měsících. Debut „Detoxing“ a jeho následovník „No Regret“ byly k dostání pouze v Norsku. „Reboot“, vydaný začátkem roku 2016, již byl k mání v Evropě a obdržel mnoho kladných recenzí. Díky nim mohli mladí Norové procestovat skoro celý starý kontinent po boku známých Blues Pills a renomovaných The Brew. Poslední čerstvé album „Ninja“ již je k dispozici v celosvětové distribuci.
„NINJA“ začíná novou kapitolu v historii souboru. I když se jedná v pořadí o čtvrté album, pro kapelu znamená něco jako nový začátek. Už není cesty zpátky. Svět je připraven na PRISTINE. Je to parta, kterou určitě stojí za to vidět živě.

KC Kino, Železný Brod, od 19.30. Křižáček. Malý Jeník, jediný potomek rytíře Bořka, se jednoho letního dne obléká do dětského brnění a utíká z domova v touze dosáhnout Svaté země. Zoufalý otec se vydává po stopách zmizelého synka, ale jako by mu osud nepřál, všude přichází pozdě… Stylisticky vyhraněná adaptace básně Jaroslava Vrchlického pobízí naši představivost k vykonání poetické filmové pouti za přetrženým poutem mezi otcem a synem a nalezením spásy.

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 16 a 18 hodin. Loutková pohádka - Zlatovláska. Marionetová loutková pohádka pro nejmenší. Loutková scéna na zámku Lomnice n. Pop.
Účinkují: Gabriela Filippi, Jiří Žák, Kristina Kubová, Hedvika Mousa Bacha, Kateřina Martinková, Viktorie Surmová.
Zámek Lomnice nad Popelkou, od 19.30 hodin. Zdeněk Zahradník – Publius Ovidius Naso: Umění milovati. Dramatická freska skladatele Zdeňka Zahradníka na básně Publia Ovidia Nasa v překladu Rudolfa Mertlíka.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Hans Zimmer v Praze. Světoznámý skladatel filmové hudby přijel loni se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil místní publikum. 17 tisíc diváků si mohlo naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku, Lví král nebo Temný rytíř. Hans Zimmer má na kontě spolupráci s režiséry jako jsou Ridley Scott, Michael Bay nebo Christopher Nolan, pro kterého dělal i hudbu k letošní filmové novince Dunkerk.
Pannonia Entertainment uvede v říjnu 2017 do kin koncert Hans Zimmer v Praze. Světoznámý skladatel filmové hudby přijel loni se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho Zimmerových přátel a spolupracovníků, třeba i Johnny Marr z The Smiths.
V onen večer bylo 17 tisíc diváků svědky neuvěřitelného koncertu filmové hudby, doprovázeného velkolepou světelnou show. Zaznělo mnoho skladeb z dílny geniálního mistra. Fanoušci si mohli naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku, Lví král nebo Temný rytíř. Hans Zimmer má na kontě spolupráci s režiséry jako jsou Ridley Scott, Michael Bay nebo Christopher Nolan, pro kterého dělal i hudbu k letošní filmové novince Dunkerk.
Záznam velkolepého pražského koncertu přenese diváky do dech beroucí atmosféry, kterou doplní ohromující videoprojekce a zvuk. Záznam koncertu byl pořízen 7. května 2016 v pražské O2 aréně nejkvalitnější Dolby technikou. K dispozici je ve 4K verzi pro Dolby Atmos, nebo ve zvukové verzi 5.1 s rozlišením 2K. Jako přidaný bonus se mohou diváci v kinech těšit na 10 minutový rozhovor s Zimmerem, ve kterém se diváci dozví mimo jiné autorovy názory na hollywoodské trháky dnešní doby.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Island – po stopách horkých pramenů. Beseda - Třetí výprava s Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou.

Kulturní centrum, Turnov, od 19.30 hodin. Baron Prášil. V jedinečném zpracování světoznámé knihy Gottfrieda Augusta Bürgera se Zeman inspiroval rytinami z jejího původního vydání pocházejícími od jednoho z nejvýznamnějších ilustrátorů 19. století Gustava Dorého. Černobíle natočené obrazy režisér oživil výrazným barevným tónováním a různorodé barvy použil jako znaky proměňujících se nálad i překvapivých dějových zvratů. Toto fantaskní dobrodružství – zpestřené unikátními triky i vtipnými gagy – získalo mnoho zahraničních cen, mimo jiné z festivalů v Cannes či v Locarnu.
Americký režisér Terry Gilliam – člen legendární skupiny Monty Python – prozradil, že Zemanův film byl prvotní inspirací jeho vlastní verze slavného příběhu. V Zemanově hravém podobenství se vyprávění samolibého barona Prášila prolíná s romantickým příběhem novodobého fantasty Toníka, jenž se stává baronovým sokem v lásce. Titulní roli ztvárnil Miloš Kopecký, astronauta Toníka zosobnil Rudolf Jelínek, rozmarnou princeznu Bianku
si zahrála někdejší hvězda Jana Brejchová. Řada dalších hereckých legend (například Jan Werich či Rudolf Hrušínský) se ve filmu objevila v epizodních rolích.
Film Baron Prášil byl digitálně restaurován v rámci projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana a České televize. Cílem projektu je v průběhu tří let digitálně zrestaurovat vybrané filmy Karla Zemana do nejvyšší možné kvality, uvést je na velkých filmových plátnech a vdechnout jim tak znovu život. Projekt chce rovněž zvýšit povědomí o významu digitálního restaurování. Hrají: Miloš Kopecký, Jana Brejchová, Rudolf Jelínek, Karel Höger, Jan Werich, Rudolf Hrušínský, Eduard Kohout…

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Nerodič. Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film Nerodič ukazuje šest různých příběhů, šest názorů na rodičovství a s nimi šest různých forem rodin.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 13 hodin. Sklářské svítání. Diskusní setkání o současnosti a budoucnosti českého sklářství (ve spolupráci se Svazem a průmyslu a dopravy ČR v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie).

Středa 4. října

Městské divadlo, Železný Brod, od 19 hodin. J. N. Nestroy: Pro nic za nic. Kdo by to jen tušil, že předurčená je zároveň vyvolená!
Fraška se zpěvy a možná i tancem v podání žáků 9. třídy Waldorfské školy v Semilech. Ročníková hra úspěšně uvedená na divadelní přehlídce Duhové divadlo v Písku. Režie Dušan Pleštil, hudba Jan Slavík.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Mára Holeček - Satisfaction. Promítání a povídání Máry Holečka o jeho výstupu na Ghasherbrum I. Český prvovýstup na osmitisícovku, první alpský!
Jsou v každém z nás osudové životní linky, které probublávají, zurčí, bouří a najednou, třeba jak ztichlá poušť mizí. Přesto dál se pozvolna potichounku proplétají naším bytím a dílky mozaiky se skládají v obraz. Přijďte si vyslechnout jeden silný příběh o touze, vášni, tragédii, prohrách, který s přetavila lidská úpornost a dovednost, za přispění nebes, na celosvětový úspěch. Povídání o genezi prvovýstupu na Ghasherbrum I. 8080metrů, neboli „Krásnou horu“, ležící v severovýchodním v Pákistánském Karakoramu, doprovodí obrázky a filmové šoty.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Ach, ty Češky! České ženy, českou historii a současnost nám ve své knize představí významný polský žurnalista Mariusz Surosz.


Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Amityville: Probuzení. Americký horor. Každý dům má svou historii, tenhle ji má děsivě temnou. Nové pokračování hororové série. v hlavní roli Jennifer Jason Leigh.

Čtvrtek 5. října

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Tančírna Na Rampě. Salsa, bachata, ale i tango a swing. Výuka pod vedením Martina Rejmana.

Prodejna České Mincovny, Jablonec, od 15 hodin. Autogramiáda Marty Kubišové. Přijede Marta Kubišová - čtyřnásobná vítězka čtenářské ankety časopisu Mladý svět Zlatý slavík - u příležitosti ražby své pamětní medaile. Na prodejně ČM se fanouškům podepíše.

Společenský Dům, Jilemnice, od 19 hodin, Michal Horáček - Na cestě. Hudební recitál s básněmi a texty Michala Horáčka. Vystoupí: Michal Horáček, 3 zpěváci: Lenka Nová, František Segrado, Ondřej Ruml a 5 členný doprovodný orchestr.  Po úspěchu alb Český kalendář (nejprodávanější CD roku 2014 v ČR) a Segrado (vévodilo žebříčku prodejů v roce 2015) a dvou souvisejících hojně navštívených turné přichází textař, básník a producent Michal Horáček s dalším koncertním projektem. Ten mapuje především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořili se skladatelem Petrem Hapkou.
A protože jsou písně z dílny Hapka & Horáček produktem „s doživotní zárukou“, které prověřil čas, je představení postaveno tak, aby bylo pro návštěvníky výjimečným zážitkem. Pořadem provází sám Michal Horáček, který reflektuje aktuální události, přidává i nadčasové úvahy a chybět samozřejmě nebudou ani jeho básně.
Široké spektrum písní, které jsou na koncertech představovány, vyžaduje více hlasů, a Michal Horáček proto ke spolupráci pozval hned tři interprety, kteří zastupují různé generace a charaktery – jsou jimi Ondřej Ruml, Lenka Nová a František Segrado, doprovázení pětičlenným orchestrem instrumentalistů-sólistů.
Kapela hraje ve složení Petr Malásek (klavír), Josef Štěpánek (kytary), Jan Tengler (kontrabas), Petra Malíšková (violoncello) a vždy jeden ze čtveřice špičkových českých bubeníků Bady Zbořil, Miloš Dvořáček, Dano Šoltis či Jiří Slavíček.

Eurocentrum Jablonec, od 19 hodin. TOPDANCE 1. prodloužená. Zopakují si před rodiči a přáteli, kteří se přijdou podívat, všechny taneční kroky. Taneční páry mají v rámci kurzovného pochopitelně večer zdarma, hosté a rodiče si mohou koupit vstupenku přímo před začátkem za 150 korun. Zasedací pořádek na 1. prodlouženou není. Na 2. prodlouženou už budou k dispozici vstupenky na konkrétní místa.

Kino Jitřenka, Semily, od 17 hodin. Zahradnictví: Dezertér.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Mšeno neznámé I. Další setkání i beseda s Christou Petráskovou.

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Metalový podzim ve Sféře. Milovníci metalové hudby se na podzim budou moci přesvědčit, že kino zdaleka nemusí sloužit pouze pro filmové projekce. Na hudební fanoušky čeká záznam legendární kapely Slipknot! Dostat se na koncert některé z těchto kapel nich je velmi náročné i nákladné. V kině Sféra budete mít možnost spatřit svou oblíbenou skupinu na velkém plátně a hlavně poslechnout si jejich slavné koncerty v perfektní kvalitě, kterou přináší špičkový zvukový systém kina Sféra.

Pátek 6. října

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. RAMPUS KREATIVUS. Open-session pro všechny, kteří si chtějí společně zahrát a zazpívat. Vstup zdarma.

Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod, od 17.30. Zahycení prožitku v krajině. Vernisáž výstavy obrazů Jany Kučerové.

Kulturní centrum, Turnov, od 19.30 hodin. Spalovač mrtvol. Není zapálenějšího zaměstnance krematoria, než je pan Kopfrkingl. Není příkladnějšího otce a manžela, než je pan Kopfrkingl. Je to abstinent a nekuřák, zkrátka slušný občan. Tak si snad zaslouží špetku toho uznání, ne? Fuksův temně groteskní příběh z doby nastupujícího nacismu sleduje zhoubnou proměnu malého člověka, kterého konečně začal někdo brát vážně. Proslavil jej skvělý film Juraje Herze s geniálním Rudolfem Hrušínským, ovšem varovně vyznívá i padesát let poté. Protože stále platí, že velikášství může snadno zlomit vaz, není-li páteř dost pevná.
Adaptace známé novely Ladislava Fukse nabízí děsivý a přitom groteskní portrét zaměstnance krematoria Karla Kopfrkingla, který o smrti mluví s nevýslovným obdivem a svou práci bere jako poslání. Příběh se odehrává za nastupující nacistické okupace a sleduje psychologickou proměnu hlavního hrdiny. Hrají: Norbert Lichý, Marcela Čapková, Sarah Haváčová, Vojtěch Říha, Dušan Urban, Jakub Burýšek, Markéta Haroková, Pavla Gajdošíková.

Kulturní centrum, Turnov, od 19 hodin. Textová dílna Slávka Janouška. Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova, a to v rámci 29. živé textové dílny, jejímž patronem a „hnacím motorem“ je písničkář Slávek Janoušek. Můžete se tak těšit na v pořadí již „XI. Besídku Textové dílny.
Večer zahájí textařka Lada Šimíčkova, která vystoupí za doprovodu písničkáře, klavíristy a hudebního skladatele Ivo Cicvárka. Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) tvoří od roku 2007 brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby. V Turnově představí nové CD Soukromé písně.
Dalším vystupujícím bude písničkář z podbrdské vesničky Všeradice Honza Jícha. Po čase na koncertě Textovky vystoupí také Lucie Redlová, písničkářka a muzikantka z Valašského Meziříčí.Během večera dojde také již tradičně na výběr 5ti slov od diváků, z nichž přítomní textaři během krátké chvíle vytvoří text, který se pokusí záhy i zhudebnit. Budete tak svědkem premiéry i derniéry nové písně zároveň. Nebude chybět Slávek Janoušek, kterého doprovodí na foukací harmoniku Láďa Zítka.
Večer zakončí společné písně, ve kterých se objeví další členové textové dílny, např. Kuba Horák, Marek Vojtěch nebo Janek Eret, ať už sólově, nebo jako členové pěveckého sboru „Falešinet“. Téměř 3 hodinovým večerem bude provázet Michal Kosmonaut Šimíček.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 9 hodin. AMOS 2017. Burza škol, vzdělávání, pracovních příležitostí a volnočasových aktivit.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. LEGO® Ninjago® film 3D.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Hora mezi námi. Americké dobrodružné drama. Co kdyby váš život závisel na cizím člověku? Strhující příběh o lásce a vůli přežít. V hlavních rolích Kate Winslet a Idris Elba.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Rampus Kreativus. Rampa hudbě volná. Open-session pro všechny, kteří si chtějí společně zahrát a zazpívat.

KC Kino, Železný Brod, od 19.30. Po strništi bos. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později se bude odvíjet jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nyní jsme však v období Protektorátu, kdy je Edova rodina donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem.

Sobota 7. října

KC Kino, Železný Brod, od 15 hodin. Hurvínek a kouzelné muzeum. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě!

Jizerka - Sportovní hala Sklárna, Kořenov, od 10 hodin. Dětský den s Vílou Izerínou na Jizerce. Letos se návštěvníci mohou těšit již na sedmý ročník Dětského dne na Jizerce (hlavní program 10.00–16.00 h, večerní program 16.45–21.00 h), kde proběhne velmi pestrý den ve spolupráci mnoha dobrovolníků, regionálních výrobců, s Turistickým regionem Jizerské hory, s Hotelem Panský dům, s Astronomickým ústavem AV ČR a Klubem astronomů Liberecka – pobočkou České astronomické společnosti, s ČSOP – Muzeem Jizerských hor na Jizerce, Společností pro Jizerské hory, o. p. s., s Domovem Maxov, firmou BusLine, spolkem Cesta Česka, aj.
Přijďte si s námi užít radostně a bezstarostně krásný podzimní čas a oslavit společně 7. narozeniny Dětského dne s vílou Izerínou na Jizerce.

Každé hory mají svého ochránce. Tak nám to nedalo a začali jsme pátrat po tom, koho uctívali v Jizerských horách naši předkové. Jedna pohádková bytost tu je od velmi dávných časů. Je to víla Izerína.

Jmenuje se podle řeky Jizery, která v Jizerských horách pramení a jejíž původní keltský název „Isar“ – „Iser“ vysvětluje, jak ke jménu víla přišla. Pověst o křehké víle byla napsána již mnoha spisovateli a převyprávěna mnoha pamětníky i poutníky, kteří ji i na vlastní oči spatřili.

Chcete-li ji potkat i vy, musíte se vydat do Jizerských hor. Určitě ji na první pohled poznáte. Ukazuje se však pouze těm, kteří se chovají k našim horám a přírodě laskavě a uctivě.

Víla je bytost, která má spousty práce s ochranou našich hor, s napomínáním neslušných návštěvníků a s dáváním pozor na všechno a na všechny tak, aby bylo vše v souladu s řádem „Matky přírody“.

Rozhodli jsme se, že období rovnodennosti a začínajícího podzimu je tím nejlepším časem, kdy můžeme víle za její celoroční práci a ochranu malou slavností poděkovat, ještě dříve, než usne zimním spánkem zachumlaná pod bílou peřinou.

Takto vznikl dětský den pořádaný ve staré Sklárně na Jizerce, v nejkrásnější a nejvýše položené osadě Jizerských hor, pod horou Bukovec, kde sídlí naše ochránkyně.

Program: pamětní listy pro každého; setkání s vílou Izerínou; celý program zahájíme písničkou o víle Izeríně; tvořivé dílny pro celou rodinu ve spolupráci s regionálními výrobci; výroba svítilen a uctění živlu Ohně; pohádky v podání Kočovného divadla Rózy Blechové (10.30, 12.30 a 15.00 h); zpívání s regionálním hudebníkem Honzou Vopařilem (autorem písně o víle Izeríně); pozorování dalekohledy (přes den Slunce a po setmění noční oblohy) a přednáška o Jizerské oblasti tmavé oblohy ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR a Klubem astronomů Liberecka – pobočkou České astronomické společnosti; lezecká stěna ve Sklárně zdarma včetně dozoru instruktorů; možnost návštěvy jednoho z „Tajemných míst Jizerských hor“ a zahájení putování; kyvadlová doprava: 9.00 h od kořenovského nádraží, přes Horní Polubný na Jizerku a zpět do 16.30 h, večerní program: odjezdy autobusů z Jizerky v 16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 a 21.15 h (podle počasí), jízdné: dospělý 20 Kč, dítě: ↑10 let: 10 Kč, dítě: ↓10 let zdarma); otevřené Muzeum Jizerských hor, od 14.00 h oheň a možnost opékání vlastních vuřtů; Ptačí stezka, od Sklárny k domu č. p. 2 a ukázky letu dravců (od cca 11.00 h) – zajišťuje Společnost pro Jizerské hory, o. p. s.

Sportovní areál Břízky, Jablonec nad Nisou, od 9.30 hodin. Mšenský přespolní běh. 53. ročník závodu v přespolním běhu pořádá SKI Club Jablonec n. N. v areálu v Břízkách. Prezence účastníků od 8.00 hodin.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Pepíčku těš se. Směs staropražských, kramářských a makarónských písní v podání Spolku jabloneckých dam a pánů a hostů.

Gymnázium U Balvanu, Jablonec nad Nisou, od 9 do 14 hodin. Výstava minerálů. 33. ročník výměnné a prodejní výstavy minerálů, drahých kamenů, zkamenělin a šperků z přírodních kamenů pořádá zapsaný spolek Minerál klub Jablonec.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 13.30 hodin. HAF – Humor v amatérském filmu. 49. ročník mezinárodní filmové přehlídky amatérských filmařů. Soutěží se ve 3 kategoriích: 1) filmy humorné a satirické do 15 minut, 2) filmy s neomezenou tématikou do 1 minuty (minuta film), 3) parodie na reklamu do 3 minut. Srdečně Vás zveme – vstup zdarma.

Vrch Kozákova vedle Riegrovy chaty, od 13 hodin. Drakiáda. Vrch Kozákova se stává již tradičním místem, který láká mnoho milovníků pouštění draků. I v letošním roce tomu nebude jinak a proběhne také tradiční soutěž o nejlepšího, nejlépe létajícího, nejvýše létajího po domácku vyrobeného draka.

KC Kino, Železný Brod, od 19.30. Nejsledovanější. První celovečerní film o fenoménu youtuberů – internetových hvězd první velikosti a tvůrců s miliónovým publikem. Zábava zažívá revoluci, televize je pro starý, lidi narození v tomto tisíciletí sledují sociální sítě, YouTube a jeho celebrity – youtubery. Ti mají ohromující sledovanost a vliv, firmy jim nabízejí lukrativní smlouvy, fanoušci propadají hysterii, rodiče panikaří a nechápou.

Kino divadlo, Josefův Důl, od 15 a od 19.30. Představení. Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl zve malé i velké diváky do divadla v Josefově Dole. Hostuje Divadelní spolek Máj z Prahy a přiveze hned dvě představení. Od 15 hodin zahrají hlavně pro děti pohádku O perníkové chaloupce a večer od 19.30 hru Gabriely Preissové Její pastorkyňa. Světově známý hudební skladatel Leoš Janáček téma proslavil ve své opeře Jenůfa. Téma mezilidských vztahů zůstává stejné i po 127 letech od prvního uvedení tohoto dramatu. 

Neděle 8. října

Kostel sv. Jakuba Většího, Železný Brod, od 18 hodin. Generace Gospel Choir. Přijďte pomoc dobré věci. Vstupné dobrovolné, minimálně však 30 Kč/osobu. Zpívat se bude pro Barunku, která má těžkou mozkovou obrnu a nutně potřebuje finance na léčbu na Slovensku. Gospelová hudba je kostelní černošská hudba známá například z filmu Sestra v akci. Pořádá RC Andílek Železný Brod.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Jmenuji se Hladový Bizon. Příběh Jana, chlapíka, který od narození nevidí a navíc se mu zhoršuje sluch, se odehrává převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Jan si říká Hladový Bizon a spolu se svou ženou Zuzanou se vydává z Moravy za medicinmanem z kmene Navahů, aby u něho podstoupil ozdravný rituál. Přežijí Bizonovy romantické představy o životě indiánů konfrontaci s realitou?
Letiště, Lomnice nad Popelkou, Drakiáda. Soutěž v pouštění draků a dalších dračích disciplínách na lomnickém letišti. Hlavní cena – velký cukrový drak.

Autor: Redakce

29.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 40 000 Kč

Řidiči tahačů Řidič MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Řidič MKD, Základní + praktická škola, Praxe minimálně 0,5 roku, Řidičské oprávnění C+E, profesní průkaz, Pečlivost, důslednost, časová flexibilita, Práce ve stabilní společnosti, Vozový park DAF 105 + DAF 106, ježdění v 1 řidiči bez střídání vozidel, , Hlásit se telefonicky, nebo emailem v době od: 8:00-19:00 hod.. Pracoviště: Adc log, s.r.o., Krkonošská, č.p. 202, 466 06 Jablonec nad Nisou 6. Informace: Ivan Horčička, +420 777 911 222,483 722 024.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 20 000 Kč

Pojišťovací poradci specialisté Pracovník obchodního klientského místa. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovník obchodního klientského místa., Požadujeme: dobré komunikační schopnosti a příjemné vystupování,trestní bezúhonnost,aktivní přístup a schopnost sebemotivace, Nabízíme: zázemí silné společnosti,garantované výkonnostní prémie a provizní odměny,motivační program po dobu jednoho roku,bezplatný vzdělávací a zaškolovací program,kariérní růst s možností otevření vlastní agentury,správa klientského kmene,personální podporu , , Kontakta - telefonicky nebo e-mailem. Tel: 602 365 869 - p. Teschinsky, e-mail: oto.teschinsky@generali.cz. Pracoviště: Generali pojišťovna a.s.-oblastní kancelář, Lidická, č.p. 1206, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Oto Teschinský, +420 602 365 869.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 10 000 Kč

Lektoři a učitelé hudby na ostatních školách Učitel/ka hry na violoncello. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Učitel(ka) hry na violoncello., Požadujeme kvalifikaci dle zákona o pedagogických pracovnících č. 563/2004 Sb., Zaměstnanecké výhody: stravenky, Kontakt: telefonicky, nebo emailem.. Pracoviště: Základní umělecká škola, jablonec nad nisou - pracoviště, Horní náměstí, č.p. 800, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Vít Rakušan, +420 607 101 090.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 28 000 Kč

Inženýři ve výzkumu a vývoji v ostatních oborech System test inženýr. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, • Podílení se na vývoji produktu elektrické parkovací brzdy (EPB), • Zodpovědnost za testování systému v zákaznických projektech, • Úzká spolupráce s vývojovými týmy v zahraničí (Německo, Čína, Japonsko), • Kreativní práce na zefektivňování procesu, • Vývoj vlastních SW a HW nástrojů a technických řešení, • Implementace testů dle specifikací, • Vytváření dokumentace, hlášení a odstraňování chyb v systému, , Požadavky:, • VŠ technického směru – mechatronika, elektronika, strojní, • Znalost programování, elektroniky, měření, • Dobrá úroveň anglického jazyka, němčina výhodou, • Zkušenosti s automobilovou technikou vítány (komunikační sběrnice, dynamika vozidla, atd.), • Zkušenosti s oborem testování vítány. Pracoviště: Trw automotive czech s. r. o., Na Roli, č.p. 2405, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Klára Schillerová, +420 483 354 972,724 509 052.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tragická sobota. V kraji zemřel první motorkář v tomto roce

Sražený chodec. Ilustrační foto.

Přecházela mimo přechod, srazilo ji auto, naštěstí se nic nestalo

Jablonecká strážnice vytáhla řidiče z hořícího vozidla

Jablonec n. N. – V pátek 23. března ráno uprostřed křižovatky u úřadu práce zastavilo auto, z něhož se kouřilo a lítaly jiskry. Strážnice, která měla tou dobou službu na přechodu pro chodce před obchodní akademií, začala ihned jednat.

FOTO: Opět se koná biatlonová exhibice

V sobotu 24. března se koná tradiční biatlonová exhibice a Mistrovství ČR žen a mužů – supersprint, finále. Organizátoři z SKP Kornspitz Jablonec plánují na biatlonovém stadionu zahájení v 11 hod., nástřel v 11.45 hod.

Lidé ze Žižkova Vrchu se ptali na dopravu a hřiště

Jablonec n. N. – Ve čtvrtek 8. března se konalo ve školní jídelně ZŠ Pasířská letošní první setkání vedení města s občany Žižkova Vrchu.

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

Jablonec n. N. – Desítky policistů, uzavřená silnice, parkoviště dál od areálu. V sobotu se v jabloneckém sportovním areálu Břízky uskuteční ostře sledované exhibiční mistrovství České republiky v biatlonu. Fanoušci i místní se musejí připravit na dopravní komplikace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT