VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska

Jablonecko, Semilsko - Jaký bude následující týden a další víkend? Tady je naše tradiční nabídka akcí tentokrát na týden dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).

6.1.2018 AKTUALIZOVÁNO 7.1.2018
SDÍLEJ:

Made in Jablonec 2017 - Glamorous DayFoto: Deník / Petr Zbranek

Sobota 6. ledna

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Mrakoplaš a Míra Ošanec. Pohodový bluesový folkrock z Prahy včele s legendou severočeské akustické scény. Skupina Mrakoplaš vznikla v roce 1995 původně jako folkrocková kapela a stejně, jako se měnilo personální obsazení skupiny, měnilo se i zaměření a styl, o kterém (pro žánrové škatulkáře) dnes můžeme říct, že je to blues i folkrock.

Že kapela patří nejen na bluesová pódia, například festivalu Blues Alive v Šumperku, ale i na folková, dokazuje účast Mrakoplaše na folkových festivalech a soutěžích. V roce 1998 tak kapela oslavila zisk Porty v kategorii folk, účast a ocenění na festivalech Okolo Třeboně nebo Zahrada v Náměšti na Hané.

Díky její kvalitě si tvorby Mrakoplaše všimli i v České televizi, která kapele umožnila natočení videoklipu, a rozhlasoví posluchači kapelu ocenili vítězně svými hlasy v soutěži pořadu Zvukový portýr ČRo Sever.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Karneval. Maturitní ples SUPŠ a VOŠ.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 14.30 hodin. Čertoviny.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. Čertoviny.

Kino Sféra, Turnov, od 14.30 hodin. Čertoviny

 Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Po čertech hezká pohádka Zdeňka Trošky.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Můj život Cuketky. Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s kým se ve svém novém životě – v dětském domově – setká. Simon, Ahmed, Jujube, Alice a Béatrice: ti všichni si procházejí nelehkým dětstvím, ale zároveň zůstávají malými hravými dětmi. A pak je tu ještě Camille. Když vám je 9 let, je tak snadné se zamilovat a objevovat nové věci. A co takhle být kromě toho ještě šťastný?

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Insidious: Poslední klíč. Čtvrtá část kultovní hororové série Insidious odhalí záhadnou minulost dnes vyhledávané démonologičky Elise. Ta vyrůstala v malém městečku v Novém Mexiku, ale její domov byl i domovem temných sil a netrvalo dlouho, než se její život obrátil naruby. Nyní ji její nejnovější klient přivede zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí.

Zámek, Lomnice nad Popelkou, od 14 hodin. Tříkrálová dernisáž výstavy Pavlína a Zuzka Šmejcovy - Tvoříme si pro radost. Kulturní a informační středisko zve na Tříkrálovou dernisáž, která se bude konat v hledišti loutkového divadla u Zámecké minigalerie. Úvodní slovo o autorkách: Věra Bártová, Dušan Novotný. Hudební program: Lucie Vilimovská, Lucie Kobrlová (kytary) a Jana Pfeiferová (flétna). Prohlídka výstavy s autorkami a jejich průvodním slovem o vlastní tvorbě. Vstupné na dernisáž dobrovolné.

Výstava bude zakončena prodejem originálních výtvorů obou autorek (svíčky, ručně šité panenky, fimo hmota, keramika aj.), které potěší oko i duši každého návštěvníka.

Sbor Dr. Karla Farského, Semily, od 16 hodin. Tříkrálová dětská besídka. Vánoční čas bude zakončen společným posezením s dětmi, jejich rodiči i prarodiči. Program bude provázet pásmo básniček, zpěv koled, soutěže….

Státní okresní archiv, Semily, od 16 hodin. Sbory netradičně. Účinkují Pěvecký spolek Jizeran Semily - Josef Schreier: Moravská mše vánoční (Missa pastoralis in C boemica, 1755), Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec (Michna, Janáček, Třanovský), Akcent Liberec (skladby a aranže populární hudby).

KC Kino, Železný Brod, od 19.30 hodin. Největší showman. Největší showman je originální muzikál inspirovaný životem P. T. Barnuma, muže, pro nějž každá překážka a nezdar byly jen dalším odrazovým můstkem na pouti ke hvězdám. A právě díky jeho vizionářství a energii vznikl showbyznys. V muzikálu Největší showman se po boku Hugha Jackmana představí Michelle Williams a do velké role v muzikálu se vypracoval i Zac Efron.

Hrad Valdštejn, Turnov, od 14 hodin. Tříkrálový koncert Hradeckého komorního tucteta. Tříkrálový koncert, tentokrát přesně na svátek Tří králů, uzavře řadu vánočních koncertů na Valdštejně. Zveme na pravidelného valdštejnského hosta s typickými žlutými šálami, který stále přichází s něčím novým, a tak jeho koncerty neomrzí. Hradecké komorní tucteto působí od roku 1994, sbormistrem je Tomáš Vespalec.

Zámek Svijany, Svijany, od 18 hodin. Trio Amadeus. Zveme vás na Tříkrálový koncert v zámecké kapli. Přijďte si poslechnout Trio Amadeus!
Vážná hudba nevážně – tak zní podtitul novoročního koncertu Tria Amadeus. Špičkové provedení virtuózních skladeb upravených pro dechové trio slibuje mimořádný umělecký zážitek. Trio Amadeus a program Humor v hudbě slavil úspěchy nejen na pódiích v České republice, ale také v EU, na Kypru, v Dubaji, atd.

Kostel sv. Prokopa, Čistá u Horek, Semily, od 15.30 hodin. Tříkrálové setkání s písničkou. Obec Čistá u Horek Vás srdečně zve na pásmo písní a básniček dětí ZŠ Komenského Nová Paka. Výtěžek bude věnován na vybudování odvodnění čisteckého kostela.

Neděle 7. ledna

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 15 hodin. Tříkrálové zpívání. Tradiční setkání dětských pěveckých sborů Jablonecka.

Kostel sv. Jakuba Většího, Železný Brod, od 17 hodin. Tříkrálový koncert Glass Gospel. Pojďte společně s námi pomoci dobré věci a vyzpívat peníze pro Tříkrálovou sbírku. Nejen, že pomůžete dobré věci, ale také si poslechnete náš nově založený sbor, který se věnuje žánru gospelové hudby. V programu zazní mimo jiné i velmi známá píseň O happy day! z filmu Sestra v akci. Těšíme se na vás.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 13.30 hodin. Tvořík. Naše tematická kreativní dílnička pro děti před projekcí dětského filmu. Veškeré výtvarné pomůcky jsou zajištěny přímo v kině, dítko si s sebou musí přinést pouze pracovní oděv a svačinu, kterou si sní o přestávce mezi dílničkou a filmem.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Kolo zázraků. 50. léta, Coney Island. Plavčík Mickey nám vypráví příběh, který je možná trochu ovlivněn jeho bujnou fantazií. I tentokrát získal Allen pro film ty nejlepší herecké hvězdy současnosti. V hlavních rolích se představí Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple a také zpěvák Justin Timberlake, který již několikrát dokázal své vysoké herecké kvality.

Sobota 6. a neděle 7. ledna

Městská hala, Jablonec nad Nisou. Velká cena města Jablonce nad Nisou. Celostátní turnaj ve stolním tenise – kategorie dorost a starší žactvo. 

Pondělí 8. ledna

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. Klasicismus. O hudbě s Věrou Štrynclovou.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 15.30 hodin. Hrajeme si na ilustrátora. Děti ve věku od 8 do 15 let si mohou po přidání se do literárního klubu vyzkoušet, jaké je to být ilustrátorem.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 9 hodin. Zákon o DPH v podmínkách roku 2018. Přednáší Ivana Pilařová, auditor a DP.

KC Kino, Železný Brod, od 18 hodin. Indonésie: Sumatra a Bali. Nenechte si ujít poutavé vyprávění o putování po ostrovech Indonésie s cestovatelkou Radkou Tkáčikovou, které bude neopakovatelným zážitkem.

Procestujete šestý největší ostrov na světě, deštné pralesy, vodopády i jezera, vystoupáte na sopky a projdete se po sumaterské vrchovině. Na Sumatře je velmi rozmanitá krajina s množstvím zvěře i rostlin. Vychutnat si můžete pozorování orangutanů ve volné přírodě i zasloužený odpočinek na pláži a život rybářů. Na treku nejlépe poznáme tento ostrov i domorodá etnika s jejich tradicemi a kulturou. Příroda na Sumatře je jednou z nejbohatších a nejzajímavějších na světě. V sumaterských deštných pralesích najdete živočichy, které nikde jinde neuvidíte — orangutany, tygry a slony ve volné přírodě. Příroda na Sumatře je na seznamu přírodních bohatství UNESCO. Je zde mnoho sopek a mimo jiné i největší kráterové jezero na Zemi. Vstupné dobrovolné.

Galerie U Zlatého beránka, Turnov. Výstava "Krajina Českého ráje". Prodejní výstava akvarelů turnovské rodačky, malířky Libuše Šmejcové. Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout do 3. dubna. Vstup na výstavu je zdarma. 

Úterý 9. ledna

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 17.15 hodin. Workshop afrického bubnování. Od 17.30 začátečníci, od 19.15 pokročilejší. Vede Tomáš Kerle, specialista na tradiční i moderní západoafrické rytmy, hráč na klasickou bicí soupravu, basové bubny, djembe a rozmanité perkuse…

Workshop hry na africký buben djembe. V průběhu workshopu si nejprve účastníci vyzkouší rozmanitá rytmická cvičení prostřednictvím tleskání, hlasu atd., v další fázi se pak zabývají základní technikou hry na djembe. Hlavní náplní workshopu je výuka některého z tradičních západoafrických rytmů (např. doprovody, sólo, breaky, zrychlování). Pokud Vás rytmus a hra na bubny zajímá, tak tento workshop představuje ideální příležitost, jak do rytmické řeky vstoupit.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 14 hodin. Krakov. Promítání pro veřejnost zdarma z cyklu Nejkrásnější místa světa.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Rok 2017 v astronomii a kosmonautice. Astronomické okénko Martina Gembece.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Největší showman. Největší showman je originální muzikál inspirovaný životem P. T. Barnuma, muže, pro nějž každá překážka a nezdar byly jen dalším odrazovým můstkem na pouti ke hvězdám. A právě díky jeho vizionářství a energii vznikl showbyznys. V muzikálu Největší showman se po boku Hugha Jackmana představí Michelle Williams a do velké role v muzikálu se vypracoval i Zac Efron.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. Přání k mání. (Projekce nejen pro seniory). Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují…

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Velká hra. Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie.

Městské divadlo, Turnov, od 19.30. Garderobiér. Harwoodův Garderobiér patří k nepřekládanějším a nejhranějším anglickým dramatickým textům posledních desetiletí. Je to hra o hercích a o světě divadla, který autor důvěrně poznal ve své původní herecké profesi. Pět let působil i jako garderobiér Sira Donalda Wolfita, posledního z velkých herců-ředitelů, kteří se svými divadelními společnostmi dominovali anglickému divadlu od 17. století. Hlavní postava Garderobiéra, herec a ředitel kočovné společnosti Sir, vládne svému okolí jako absolutistický monarcha, v jehož blízkosti se ostatní ztrácejí. Ne všem to vyhovuje, garderobiér Norman však ve službě Sirovi vidí své životní poslání. S oběma protagonisty se setkáváme na venkovské štaci v roce 1942, kdy je představení Krále Leara ohroženo náletem. Vedle toho však také všichni členové malého souboru vědí, že Sir je u konce svých sil…

Středa 10. ledna

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Foto dílna opravdu pro každého. Povídání o fotografování a o všem, co k tomu patří.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Kolo zázraků. 50. léta, Coney Island. Plavčík Mickey nám vypráví příběh, který je možná trochu ovlivněn jeho bujnou fantazií. I tentokrát získal Allen pro film ty nejlepší herecké hvězdy současnosti. V hlavních rolích se představí Kate Winslet, James Belushi, Juno Temple a také zpěvák Justin Timberlake, který již několikrát dokázal své vysoké herecké kvality.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Insidious: Poslední klíč. Čtvrtá část kultovní hororové série Insidious odhalí záhadnou minulost dnes vyhledávané démonologičky Elise. Ta vyrůstala v malém městečku v Novém Mexiku, ale její domov byl i domovem temných sil a netrvalo dlouho, než se její život obrátil naruby. Nyní ji její nejnovější klient přivede zpět do domu hrůzy a Elise se musí vyrovnat s vlastní děsivou minulostí.

Zámek, Lomnice nad Popelkou, konferenční sál, od 14 hodin. Mezinárodní den lachtanů, tuleňů a velryb. Mezinárodní, který se koná každý rok na celém světě. Tento den se slaví, protože tuleni, lachtani a velryby jsou vzácní savci, kterých v přírodě ubývá, a tak je potřeba je chránit.

SD Jilm, Jilemnice, od 18 hodin. Z prokletých hor do Albánie. Nová multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o 3týdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Vydáme se s batohem na zádech přes Prokletije, nejkrásnější hory Evropy. Kromě strmých štítů a zrádných sedel zde objevíme salaše s pastevci, jejichž pohostinnost a laskavost Vám vyrazí dech. Vydáme se na plavbu po průzračném jezeře Komani po trase, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Budeme putovat odlehlým národním parkem Lurská jezera, kde máte pocit, že jste se ocitli na konci světa. Určitě Vás okouzlí smaragdové moře s malebnými plážemi, divoké kaňony s průzračnými řekami, jedinečné památky UNESCO a historická města.  Překvapí Vás, že tento odlehlý kout Evropy je tvořen samými horami a že zde mají neskutečně rádi Čechy. Pochopíte, co je socialistický realizmus, albánská mafie, pyramidové hry a proč naše národy mají tak mnoho společného. A možná zde nalezneme to, co nám v Evropě nenávratně mizí.

KC Střelnice, Turnov, od 19 hodin. O literatuře: Karol Sidon. Vrchní zemský a bývalý vrchní pražský rabín Karol Sidon je nejen jedním z nejvýraznějších představitelů židovské obce v ČR, ale zároveň též jedním z nejoriginálnějších českých spisovatelů. Přišel o otce v Terezíně, po roce 1968 jej vyhodili z práce, nesměl publikovat a v roce 1983 emigroval. Loni v srpnu oslavil pětasedmdesátiny.

 V roce 2014 rezignoval Karol Sidon na funkci vrchního rabína Židovské obce Praha, kterým byl v letech 1992-2004 a znovu od roku 2005 a také se vrátil na pole literatury, kde debutoval již v roce 1968 autobiografickou prózou Sen o mém otci. Pod jménem Chaim Cigan vydal román Altschulova metoda, první díl tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc. O rok později vyšel druhý díl Piano live, v roce 2016 třetí díl Puzzle a závěrečný díl Outsider se ke čtenářům dostal loni. Tento politicko-psychologický thriller čtenáře zavádí do různých zemí, kontinentů, historických epoch i alternativních světů. „V umění se vynořují obsahy tak pravdivé, že na ně často nemá ani věda, ani filozofie, ani náboženství,“ tvrdí lednový host pořadu O literatuře.

Městská knihovna Antonína Marka, Turnov, od 18 hodin. Klub začínajících autorů. Klub je určen všem začínajícím básníkům, prozaikům a písničkářům. Přijďte představit svá nová díla a diskutovat o psaní a literatuře. Klub vede Pavlína Lodeová.

Kulturní centrum Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou, od 19.30 hodin. Earth – Den na zázračné planetě. Snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů, s oblibou pospávající ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších. Během jediného dne putujeme spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země nacházíme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky revoluční technologii dostáváme blíže, než jsme si kdy dokázali představit. 

Čtvrtek 11. ledna

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Indonésie - země ostrovů. Tři indonéské ostrovy nám svým vyprávěním a obrázky přiblíží dobrodružka Radka Tkáčiková.

Indonesie země ostrovů… diváci budou zavedeni na tři z nich, na Bali a jeho sopky, k činnosti probouzející se nejvyšší hora na Bali Gunung Anung a jak Indonesie usíná a probouzí se z vršku tohoto vulkánu. Vodopády, rybáři a podmořský svět. Malá kouzelná Penida s hinduistickými rituály a rozviklanými útesy. Velká Sumatra a její obyvatelé, ohrožení orangutani v jejich přirozeném prostředí pralese, gibboni a život v zelené těžko proniknutelné džungli. Popílkem zaprášená města a nejvyšší sopka Sumatry Mt. Kerinchi vypínající se nad čajovými plantážemi. Oceán, prales, mešity, kostely, hinduistické chrámy a také přetrvávající problém s likvidací pralesu kvůli palmě olejové a jak se na ostrovech žije.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Hospoda Na Mýtince. Představení pocházející z pera Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka a také, abychom nezapomněli, jeho spoluautora Járy Cimrmana. Nyní diváky čeká provedení v podání skvělého Ansámblu Mikoláše Dačického z Heslova! Těšit se mohou na tradiční referáty, které již dlouhá léta patří neodmyslitelně k cimrmanovským představením a pak je čeká ucelené zpracování díla onoho velikána. A to vše v originálním a osobitém podání libereckých nadšenců.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 17 a 20 hodin. Made in Jablonec 2018 – Sto let inspirace. Premiéra módní přehlídky Svazu výrobců skla a bižuterie. Více než 20 bižuterních firem společně se svými partnery představí ukázky ze své produkce na exklusivních modelech.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Motörhead: Clean your clock. (Koncert na plátně).

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Motörhead: Clean your clock.

Motörhead byli vždy nejsilnější, když vyrazili na turné. Takové bylo i jejich poslední show Clean your clock. Žádný další koncert Motörhead už nikdy nebude, protože Lemmy už není mezi námi.
Clean your clock je úžasně surový zvuk umělecky jedinečné a nejmocnější bestie rock’n’rollu Motörhead.
“My jsme Motörhead a my hrajeme rock’n’roll.
A když se ti to zdá nahlas, tak jsi starej.”

Sbor Dr. Karla Farského, Semily, od 15.30 hodin. Setkání nad biblí. Zamyšlení nad poselstvím Písma sv. pro náš současný život.
Téma: Významné postavy písma svatého

KC Golf, Semily, od 19 hodin. Caveman. Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dlouho u nás nevídanou! „Obhajoba jeskynního muže“, kterou napsal a na jevišti sám uvádí Rob Becker, představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění.

Pátek 12. ledna

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 9 a 10.30 hodin. K šípku s Růženkou. Inscenace je zaměřena na oněch 100 let, které Růženka prospala. Co se za tu dobu stalo?

Už název inscenace, K šípku s Růženkou, napovídá, že nepůjde úplně o klasiku. A to i přesto, že se tvůrčí tým pod vedením režisérky Michaely Homolové pustil do zdánlivě tradiční loutkářské formy – víceméně iluzívního kukátkového divadla, v němž se hraje ručně řezanými marionetami výtvarníka Roberta Smolíka. Jenže původní hra Víta Peřiny si nekladla za cíl převyprávět notoricky známou pohádkovou zápletku. Tvůrci se totiž zaměřili na oněch sto let, které Růženka díky kruté sudbě zaspala. Co vše se za tu dobu událo? Snažil se někdo o její probuzení? Jaké jsou šance člověka v souboji s osudem? A co může být osudovějšího, než láska?
Inscenace je navíc věnována blížícímu se 100. výročí vzniku samostatného Československa. Růženka totiž usne na své osmnáctiny, v našem provedení se tak stane v roce 1918. A podobně jako onoho roku zaniklo císařství, usnulo i království Růženčina tatínka. Začíná nová éra plná objevů a chudák zvídavá Růženka, která již ve svém pokoji má i nedávno vynalezenou promítačku filmů, to má jako na potvoru všechno prospat. Ledaže… Ledaže by se jejímu milému Vráťovi podařilo krutou sudbu zlomit. Nebo alespoň vrátit čas a zabránit Růženčinu osudnému píchnutí. Jenže boj s osudem bývá někdy opravdu náročný. A často i marný.
Představení je určeno jak dětem 1. stupně základních škol, které si v něm mohou užít absurdní grotesku o cestování v čase a parodickou variaci na notoricky známou pohádku, tak i starším dětem, které se již učí dějepis. Ty zase mohou v našem příběhu zkoušet odhalit drobné dějepisné narážky a odkazy na běh času v letech 1918 – 2018.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Drtikol a Dpos Triou. Alternativní rock z Valmezu a pojizerské kavárenské funky.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Maturita jako trestný čin. Maturitní ples O4B VOŠMOA.

Čajovna U Robinsona, Semily, od 19.30 hodin. Tajemný koncert manželů Havlových. Jemná poesie protkaná hudbou dvou nejvýznamnějších českých alternativních hudebníků. Vojtěch a Irena Havlovi hledají inspiraci v mnoha směrech přes baroko až po hudbu Indie. Koncert bude probíhat čistě akusticky.

Sportovní centrum, Železný Brod, od 16 hodin. Dětský maškarní bál. Akce pro děti, rej masek a spousta zábavy.

Kulturní kavárna KUS, Turnov, od 20 hodin. Dědkové. Rockové a bigbeatové hity sedmdesátých a osmdesátých let v podání kapely z Kacanov. Vstupné dobrovolné.

Pátek 12. až sobota 13. ledna

SVČ Sluníčko, Lomnice nad Popelkou, od 18 hodin. Spaní ve Sluníčku. Večer na děti čekají nejrůznější zábavné aktivity. Hrát si budou i v klubu Ulita.

Sobota 13. ledna

Sokolovna, Líšný, od 20 hodin. TJ Sokol Líšný zve na tradiční Sokolský ples. K tanci a poslechu hraje skupina Elektrolux. Letos poprvé vystoupí taneční skupina Villanella. Slosování vstupenek. Vstupné pouze 70 korun. 

 

Autor: Redakce

6.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 16 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Šička, Hledáme šikovné šičky pro šití moderních látkových plen. Náplň práce: šití moderních látkových plen na průmyslových šicích strojích (jednojehla, cik-cak, overlock) Nástup co nejdříve. Nabízíme dlouhodobou spolupráci, zajímavé platové ohodnocení, a stravenky. Možnost práce přesčas a výdělku navíc. Zasílejte životopisy a nabídky na náš email. Vyučení v oboru není podmínkou. Nutná praxe v šití., Zaměstnanecké výhody - stravenky, , Hlaste se telefonicky nebo emailem.. Pracoviště: Petit lulu s.r.o. - pracoviště, U Přehrady, č.p. 3204, 466 02 Jablonec nad Nisou 2. Informace: Lucie Hladíková, +420 776 223 695. Gastronomie - Gastronomie Pracovníci přípravy jídel v zařízeních 95 Kč Pracovníci přípravy jídel v zařízeních rychlého občerstvení a ve výdejnách jídla Výdejčí večeří na internátě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výdejčí večeří na internátě, , Vyučení v oboru : stačí zaučení v kuchyni , pracovní doba - 3 hodiny 16.30 - 19.30 - PO - ČT, nástup : ihned, , Hlásit se telefonicky.. Pracoviště: Scolarest - zařízení školního stravování spol. s r.o.-provozovna, Smetanova, č.p. 4265, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Petr Pospíšil, +420 731 438 423. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 118 Kč Strojírenští kovodělníci kontrolor/ka kvality. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 118 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: G&P Quality Management s.r.o. je projektová firma zastřešující činnosti spojené s řízením kvality v automobilovém průmyslu. Našimi hlavními zákazníky jsou Jaguar Land Rover, Škoda Auto, Ope, ZF TRW, Faureacia atd., , Náplň práce: - vizuální kontrola výrobků v automobilovém průmyslu - jednoduché měření, drobné opravy - práce na projektech přímo v závodech u našich klientů, - fyzicky náročná práce., , Požadujeme: - pečlivost, důlednost, odpovědný přístup - časová flexibilita je velkou výhodou - dobrý zdravotní stav - schopnost pracovat v týmu - dobrý zrak, , Nabízíme: - Stabilní práci v dynamicky prosperující společnosti - Velmi zajímavý kariérní růst - možnost získat zkušensoti na projektech u top firem v automobilovém průmyslu - stravenky, nadstandardní příplatky - příspěvek na dopravu dle dojezdové vzdálenosti, příspěvek na penzijní pojištění (po 3 letech u firmy), , Zaměstnanecké výhody: 80kč stravenka za směnu, přípatky:So 33%, Ne 50%, Noční 15%, Přesčas 25%, Svátek 100%, , Hlaste se emailem nebo telefonicky.. Pracoviště: G & p quality management s.r.o. - pracoviště 001, Na Roli, č.p. 2405, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: František Čamus, +420 725 979 693. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 500 Kč Prodavači textilu, obuvi a kožené galanterie Vedoucí prodejny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vedoucí prodejny:, , Hledáme vedoucí prodejny pro podnikovou prodejnu EVONA a.s., českého výrobce prádla a punčochového zboží., Požadujeme příjemné vystupování,pozitivní přístup k zákazníkům,pečlivost a spolehlivost., Prosíme o zasílání životopisů., Podílová mzda: základ + % z tržby., , Hlásit se na email skopova@evona.cz. Pracoviště: Evona a.s.- prodejna, Podhorská, č.p. 670, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Zdenka Škopová, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Horní Proseči mají nové hřiště.

V Horní Proseči mají nové hřiště

Čtveřice nováčků se učila poznat a dokumentovat stopy vlků, kteří ve zdejším regionu žijí.
19

Trus i otisky tlap v písku. Lidé se učí stopovat vlky

Sklářské firmy jsou dnes hladové po šikovných lidech, říká Libor Doležal

Železný Brod – Kouzlu skleněné krásy propadl už jeho pradědeček. V pokračování rodinné tradice tak bylo v případě Libora Doležala rozhodnuto. Za čtyři roky, co je v ředitelském křesle Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, se mu podařilo mnoho. Naposledy pokřtít novou sklářskou pec.

FOTO: Pro Štěpánka vyrobili korunu ze skla

Českolipsko – Český tenista Radek Štěpánek se ve čtvrtek rozloučil s fanoušky na exhibici zápasem s novopečeným vítězem US Open Novakem Djokovičem. 

Benefiční závod dračích lodí pomůže rodině zesnulého

Jablonec n. N. – Na jablonecké přehradě se koná příští sobotu benefiční závod dračích lodí, jehož výtěžek organizátoři věnují rodině zesnulého kamaráda, člena oddílu Jizerský drak, Michala Tatarky Tatarkoviče.

Hedvika Mikešová oprášila dovednost babiček a háčkuje kulichy

Liberecký kraj – Co je nejdůležitější součástí zimního outfitu? No přece hřejivá a v ideálním případě i stylová čepice, která zaujme na první pohled. Ruční výrobě kulichů se ve svém volném čase věnuje i 32letá Hedvika Mikešová z Rádla společně s maminkou. „Každý kulíšek POM POM projde našima rukama s péčí a láskou,“ říká tvůrkyně.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT