Pátek 9. března

Dům kultury, Liberec, od 19 hodin. Slza - Holomráz Tour 2018. Koncertní show kapely Slza si v minulém roce nenechalo ujít přes 31 000 návštěvníků a jarní i podzimní část Katarze Tour 2016 byla téměř ihned vyprodána. Nyní se kapela chystá na své jarní halové turné s názvem Holomráz tour 2018, při kterém zavítá do 8 českých měst.

Fanoušci se mohou těšit na největší hity jako Lhůta záruční, Celibát či Katarze. Zazní i aktuální singl Holomráz, Na Srdci a další skladby z nového alba Holomráz, které vyšlo 3. listopadu 2017. Petr Lexa a Lukáš Bundil kromě skvělé show chystají i další překvapení pro návštěvníky jarního turné. Nebude chybět nový merchandise či setkání s fanoušky.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Mydy Rabycad. ZRUŠENO. Kapela tento večer vystuúuje na předávání cen Žebřík 2017. Jako malou omluvu pro fanoušky domluvili Mydy Rabycad kamarády z divoce taneční kapely Noisy Pots. Libo syntezátory a hrnce?

„Milí fanoušci, je nám to moc líto, ale musíme přesunout náš koncert v Klubu Na Rampě 9.3. na jindy. Je to pro nás těžký rozhodnutí, rušení koncertů nemáme ve zvyku. Ve stejný večer nás jako nominované pozvali na předávání cen Žebřík 2017. Pokud bychom v nějaké kategorii byli ocenění, bylo by neslušné si cenu osobně nepřevzít a nepoděkovat tak vám všem, našim fanouškům za podporu. Věříme, že tomu rozumíte a přijdete na koncert jindy, kdy si to do sytosti vynahradíme! Jako malou omluvu jsme pro vás domluvili kamarády z kapely Noisy Pots, kteří vás stejně  roztančí, že nebudete chtít přestat. Večer si tak budete moci užít s nimi. Věříme, že pro nás budete mít pochopení."

Kapela Mydy Rabycad

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou. Maturitní ples S4A Gymnázia Dr. Randy.

Jilemnická pivovar, Jilemnice, od 16 hodin. Jarní tvoření v tržnici řemesel. Korálkování, malování, floristické tvoření, zdobení a další. Cena za výrobky podle velikosti a druhu. Vstup do tržnice zdarma.

Kino Sféra, Turnov, od 18.30 hodin. Mikhaila Baryshnikov: Prostor. Švédský choreograf Mats Ek vytvořil duet pro světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a Anu Lagunu, která je Ekovou dvorní tanečnicí. Režisérem filmového zpracování je švédský režisér Jonas Åkerlund, dobře známý svou spoluprací s umělci: Madonna, Rolling Stones, Rammstein, U2, Lady GaGa, Robbie Williams, Ozzy Osbourne, Paul McCartney, Metallica…

V představení „PROSTOR“ se Mats Ek věnuje jednomu ze svých témat; tématu zkoumání těl zralých tanečníků. Křehká krása stárnoucí řeči těl v baletu „PROSTOR“ je v podání dvou virtuózních tanečníků dojemná a vzrušující. Jeden ze švédských novinářů napsal: „Opravdu doufám, že balet Place nahráli, aby se na toto vytříbené umělecké dílo mohlo podívat co nejvíce z nás.“

Zdá se, že toto přání se nyní plní, Mats Ek a Jonas Åkerlund totiž při setkání zjistili, že spolu chtějí spolupracovat. V květnu 2009 byl balet „PROSTOR“ uveden ve stockholmském divadle Royal Dramatic Theatre. Jonas Åkerlund toto představení ve dnech 8. až 10. května zaznamenal na 35 mm filmový pás, hotový film pak byl s krátkým úvodem hotov v říjnu 2009. Celkem trvá dvacet osm a půl minuty.

KC Střelnice, Turnov, od 19 hodin. Maturitní ples SUPŠ A VOŠ. Hraje kapela Piknik.

Sokolovna, Turnov, od 20 hodin. Sokolské šibřinky. Téma: Voda, vodička. Hraje kapela Žízeň, jako host vystoupí Punčocháče. Kromě skvělé rockové hudby a pohodové atmosféry se můžete těšit na domácí koláče, chlebíčky, nakládané hermelíny a utopence. Na sokolské šibřinky navazuje dětský karneval, koná se v sobotu 10. března od 14.00 hodin v sokolovně.

Sobota 10. března

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Jelen. Koncert populární country folkové skupiny. Speciální host: Kateřina Marie Tichá & PST. Po koncertu proběhne autogramiáda skupiny.

Jelen je akustická kapela se členy na ose Přibyslav – Praha, jejíž členové se potkali na jam session ve studiu producenta Martina Ledviny (Debbi, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Mandrage). S ním také připravili debutové album Světlo ve tmě, které je k dostání v obchodech, e-shopech i na koncertech skupiny.
Jelen hraje „roots music“ – vlastní tvorbu vycházející z kořenů populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues… Svým osobitým, a přitom přímočarým přístupem své původní písně „nepřeplácává“ ale naopak se drží kouzla hudební syrovosti a přirozenosti.
Jelen spolupracoval se skladatelem Janem P. Muchowem na hudbě k filmu „Okresní přebor“ a v současnosti vystupuje živě jak samostatně, tak i se speciálním hostem, jímž je zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou, od 14.30 a 16 hodin. Bruslení s Vikýřem. Sportovní akce pro všechny natěšené bruslaře

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Stárplej show – BluNight & RMG. Je tu druhý koncert dle Vašeho výběru. Zahrají mladí talentovaní BlueNight a přidají se k nim taneční RMG.

Kapela BlueNight je banda talentovaných mladých muzikantů a muzikantek z Jablonce a Hodkovic nad Mohelkou. Již během prvního půlroku působení se dostali do finále Dětské porty a Brány, od té doby sbírají jedno ocenění za druhým a dorostli z dětských soutěží na festivaly a “dospělá” pódia. Nadaní multiinstrumentalisté v současnosti fungují pod taktovkou kapelnice Ladybirds a ředitelky Hudebního Studia Kokos, Aleny Schernstein. Těšit se můžete na zajímavé živé aranže, vokály, žánrově folk-bluegrass, ale s dávkou mezižánrové energie! Slyšet můžete například mandolínu, elektrickou kytaru, basu…
Zkratka jabloneckých RMG vychází z anglických slov pro automat na náhodný výběr hudby - Random Music Generator. A to proto, že písničky, stylově řazené do progressive rocku, jsou opravdu různorodé. Kapelu se podařilo dát dohromady bubeníkovi, který si chtěl zahrát na kytaru, a kytaristovi, který si chtěl zahrát na basu. Přidal se bubeník se zpěvačkou a začaly zkoušky. I přes to, že kapela je stará půl roku, bude na co se těšit! Ať už jsou to krásné tvary zpěvačky nebo neobyčejný přístup k hudební tvorbě.
Po koncertu následuje afterparty na baru s DJ.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 18.45 hodin. Seramis – Gioachino Rossini. Angela Meade se v Met poprvé objeví v titulní roli Rossiniho Semiramis, která se na jeviště Met vrací po 25 letech.Pod taktovkou Maurizia Beniniho dále vystoupí Elizabeth DeShong v roli velitele asyrského vojska Arsaceho, Javier Camarena jako indický král Idreno, Ildar Abdrazakov v roli prince Assura a Ryan Speedo Green bude zpívat nejvyššího kněze Oroeho.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Dunker. Událost, která ovlivnila náš svět. Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.

Sokolovna Jirkov, Železný Brod, od 20 hodin. Kamenický ples. K poslechu a tanci hraje kapela Druhá míza. Hra o ceny a občerstvení zajištěno.

Městské divadlo, Turnov, od 19 hodin. O princezně, Luciášovi a makových buchtách. Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska?

Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme.

Ohrazenice, od 14.30 hodin. Masopust v Ohrazenicích 2018. Masopust bude zahájen u rybníka. Tématem letošního průvodu obcí, soutěží pro děti a následně i maškarního bálu bude Zimní olympiáda, ale účastnit se může kdokoli v masce i bez masky. Od 17.00 hodin bude „sál“ v místní hospodě určen dětem a od 19.30 do 22.00 hodin dospělým. Masopustní občerstvení bude připraveno.

KC Golf, Semily, od 21 hodin. Walda Gang. Originální a vtipná skupina, jejíž repertoár už dávno netvoří jen rockové podání největších hitů Waldemara Matušky. Jejich koncert je jedinečná show plná hitů. Přijďte najít Eldorádo do semilského kulturáku. Dohrávka večera: Suffering Souls. Koncert je na stání.

Sportovní hala, Jilemnice, od 10 hodin. Dance Box. Nepostupová pohárová soutěž tanečních párů. Nepostupová pohárová soutěž tanečních párů.

Sokolovna Bzí, od 20 hodin. Bzovský bál. Přijďte si zatančit, hraje kapela Gemini.

Klub D-EPPL, Jablonec od 21 hodin. Electro Swing Crazy Night. Poprvé v D-EPPLu! Vystoupí jeden z prvních propagátorů electro swingu v Česku, legendární DJ Captain Swing aka DJ Kaya. Vytvoření stylové atmosféry je i na vás! Dress code sice není podmínkou, ale zcela jistě potěší oko i duši (pánové oblek, dámy šaty).

Neděle 11. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 15 hodin. Kocour v botách. Pohádkový muzikál Jany Galinové a Jana Turka o kocourovi Mikym, který si půjčí opravdové mušketýrské boty, ale za to se musí vydat do světa dělat dobré skutky. Cestou se potká s odvážným rytířem Artušem a krásnou čarodějkou Amandou a společně vysvobodí ze zakletí zlého kouzelníka Merlina krásnou princeznu Belu. Nakonec se ukáže, že to všechno nebyla jen šťastná náhoda. Hrají a zpívají: Michal Žižka, Kamila Raková, Kristýna Lišková, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Petr Kozák a další. Scéna chilská výtvarnice Macarena Barra, kostýmy Tomáš Kypta, choreografie Lenka Lavičková, režie Jurij Galin.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Papírové pohádky. Aneb Tři pohádky o kmotru Zajíci. Divadlo Kordula se svým loutkovým představením - malým pro radost, velkým k poučení.

Na začátku trocha čarování a z malé knihy je velká a hlavním hrdinou je kmotr Zajíc, který se snaží obelstít lidi i zvířátka. Nakonec ale zvítězí hlavně sám nad sebou. V průběhu představení se děti zapojí do hry v roli zvířátek a pomůžou tak staré želvě přivést kmotra Zajíce k rozumu.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 10.30 hodin. Filmbrunch. Nedělní pohodovka s přáteli v kině Junior. O půl jedenácté Vám své laskominy nabídne kavárna Pokec, posedět a pokecat s přáteli můžete u stolků ve foyer kina. Od 12 hodin pak následuje projekce nedělní pohodovky.

SD Jilm, Jilemnice, od 19.30 hodin. V rytmu tanga. Hra "V rytmu tanga" je hrou o touze žít, hrou o lásce a věrnosti až za hrob, ale i o nevěře a zklamání. Je to hra něžná i hořká, která vás strhne svým silným příběhem nebo mine vaši představu, se kterou jste na představení přišli, Tak to v životě chodí. A hra "V rytmu tanga" je hrou o životě.

Pondělí 12. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Čapek. Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal. Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.

KC Kino, Železný Brod, od 18 hodin. Východní Afrika očima nezávislého cestovatele. Přednáška cestovatele Ing. Martina Košťála.

KC Golf, Semily, od 19.30 hodin. Lubomír Brabec 65. Jubilejní koncertní turné k 65. narozeninám našeho předního kytarového virtuóza spadá do cyklu koncertů 61. abonentní sezóny KPH. Těšte se na nejúspěšnější kytarové skladby autorů jako L. S. Weiss, F. Sor, H. Villa-Lobos nebo F. Tárrega.

Úterý 13. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Fenomén Šmok. Mimořádný večer Pražského komorního baletu věnovaný prof. Pavlu Šmokovi při příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin (1927 – 2017). Uvedeny budou Šmokovy choreografie Holoubek, Musica Slovaca a Po zarostlém chodníčku v obnoveném nastudování pod vedením Kateřiny Dedkové – Frankové. Jedinečné vystoupení připomene jednoho z nejvýznačnějších československých choreografů 20. století, zakladatele a dlouholetého uměleckého šéfa Pražského komorního baletu – PAVLA ŠMOKA.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 18.30 hodin. Kvíz Na Rampě. Poskládejte 2-8členný tým a otestujte své znalosti!

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Jordánsko. Do Jordánska s cestovateli Pavlem Chlumem a Petrem Kvardou.

Městská knihovna, Turnov, od 16 hodin. Pohádkový večer - Hrajeme si s pohádkou. Oblíbený pohádkový podvečer pro rodiče s dětmi bude s loutkovým souborem Čmukaři ve znamení improvizace pohádek. Děti si pohádky samy vymyslí a zahrají společně s herci i rodiči.

Středa 14. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Jan Talich (housle) - Petr Jiříkovký (klavír). Jan Talich dostal do vínku nejen v hudebním světě slavné jméno, ale i velkou dávku hudebního talentu. Do každého výkonu jako sólista, primárius nebo dirigent vždy dává momentální interpretační i emocionální maximum. Po pražské konzervatoři absolvoval hudební akademii v témže městě ve třídě Václava Snítila. Cení si ročního amerického studijního výjezdu za Shmuelem Ashkenasim, nesmazatelně se v něm ovšem zapsal Yfrah Neaman v Anglii. Je to jeden z mála českých houslistů, kteří dokázali dojít na vrchol jak v roli primária smyčcového Talichova kvarteta, tak jako sólista. Od nesmělého projevu se dobral nepřehlédnutelné kvality a schopnosti úspěšně se vyrovnat i s poměrně komplikovanými partiturami. V roce 1992 založil Talichovu komorní filharmonii. Pro český hudební život je však určitě škoda, že jeho role sólisty je tak vzácná.

Petr Jiříkovský, klavírista a dirigent, je jedním z nejvýraznějších českých umělců střední generace. Svou kariéru začal jako klavírista – studoval v Praze, v Paříži a ve Vídni. Svými vynikajícími výkony si získal pozvání na špičková koncertní podia v Evropě, USA, Jižní Americe, Japonsku a Jižní Koreji. Kromě sólového vystupování a mnoha aktivit v oblasti komorní hudby rozvíjí od roku 2008 intenzivně svou profesionální dirigentskou dráhu.

Je pravidelně zván k vedení komorních a symfonických orchestrů v České republice a na Slovensku (Severočeská filharmonie Teplice, Pražský komorní orchestr, Jihočeská komorní filharmonie, Státní filharmonie Košice). Několikrát se také představil zároveň v roli dirigenta i klavíristy, především při provedení Beethovenových klavírních koncertů. V letech 2012 - 2014 byl stálým dirigentem opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích.

Petr Jiříkovský je vyhledávaným komorním hráčem. Je členem Tria Martinů, dlouhá léta spolupracuje s houslistou Pavlem Šporclem a také se světově uznávaným houslistou Shlomo Mintzem. Spolupráce s ním mu přinesla i další možnosti, jako např. vedení mistrovských kurzů (např. na Univerzitě v Sao Paolu) nebo členství v porotách mezinárodních soutěží. Jako sólista hraje s mnoha orchestry (Česká Filharmonie, FOK, Pražská komorní filharmonie, PKO), pod vedením vynikajících dirigentů jako je Jiří Bělohlávek, Libor Pešek, Muhai Tang nebo Jean-Claude Casadesus. Domácí publikum zná Petra Jiříkovského z recitálů na festivalu Pražské jaro nebo v prestižním cyklu Světová klavírní tvorba v pražském Rudolfinu. Petr Jiříkovský má na svém kontě mnoho rádiových záznamů a řadu CD titulů. Jeho nahrávky stěžejních cyklů Bedřicha Smetany (pro Studio Matouš) jsou vysoce ceněny zahraniční kritikou. V posledních letech rozvíjí i svou pedagogickou činnost na Pražské konzervatoři a na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19.30 hodin. Rumunsko 3x jinak. Poznejte s Markem Šimíčkem Rumunsko pěšky, na kole a na motorce.
Vyprávění a promítání z několika výletů do Rumunska mezi léty 2000 - 2010. Zimní trek pohořím Retezat, jarní přechod pohoří Rodny, letní Fagaraš s nejvyšším vrcholem Rumunska. Stovky kilometrů na kole a na motorce přes Apuseni, Jižní i Východní Karpaty. Nahlédnete i do českých vesnic a kuchyně v Banátu.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 14 hodin. Hrátky s pamětí. Nahlédněte spolu s certifikovanou trenérkou Jiřinou Ziklovou, jaké možnosti skrývá vaše paměť.

Rodinné centrum Jablíčko, Jablonec nad Nisou, od 17.30 a 19.30 hodin. Jak znovuobjevit vrozené schopnosti. Seminář Martina Jotova.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 19 hodin. Lidojedi. Kulturní a infomační středisko zve na divadelní představení lomnických autorů Petra Pýchy a Jaroslava Rudiše v podání Činoherního studia Ústí nad Labem.

Městské divadlo, Turnov, od 19.30 hodin. Klavírní recitál Pavla Zemena. Klavírista mladé generace Pavel Zemen začal hrát na klavír v pěti letech pod vedením své matky BcA. Taťány Zemenové a poté Mgr. Ireny Hlasové v ZUŠ v Rychnově nad Kněžnou. Absolvoval Konzervatoř v Českých Budějovicích, a to ve dvou oborech - klavír ve třídě MgA. Marie Šimkové Kotrčové a klarinet u Mgr. Zdeňka Zavičáka. Během studia na konzervatoři se rovněž zúčastnil několika mistrovských kurzů (prof. Alena Vlasáková, prof. Vera Nosina, Jonathan Aner, Clara Moniuszko aj.). Zaznamenal rovněž úspěchy na interpretačních soutěžích, např. 1. cena a titul absolutního vítěze mezinárodní soutěže Pro Bohemia, 1. cena soutěže Nadace Bohuslava Martinů, cena Mezinárodního hudebního festivalu Pražské 2013. O rok později byl přijat na Janáčkovu akademii múzických uměni v Brně, kde studuje opět dva obory - klavír u prof. Aleny Vlasákové a klarinet ve třídě prof. Víta Spilky a prof. Milana Poláka.

SD Jilm, Jilemnice, od 19 hodin. Anastasia - Léčivé divadlo Gabriely Filippi. Nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody. Ze setkání těchto tvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na zemi.
Proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem se dozvíte v novém činoherním představení Anastasie, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky. Představení, které vám změní život, tak jako tvůrcům samotným.

Podle stejnojmenného bestselleru Vladimira Megreho. Účinkují: Gabriela Filippi a Mário Kubec

Čtvrtek 15. března

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19.30 hodin. Rockování Jiřího Černého. Hudební publicista nás provede hudebními nejen novinkami.

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 17 hodin. Mallorca. Cestopisná přednáška MUDr. Heleny Boháčové s promítáním o putování po Mallorce - po největším ze 4 ostrovů Baleár. Vstupné dobrovolné.

ZŠ Pelechovská, Železný Brod, od 15 hodin. Přednáška o návykových látkách. Přednáška se uskuteční v přednáškovém sále..

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Tomb Raider. Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.

Městské divadlo, Turnov, od 8.30 hodin. Turnovský Štěk 2018. 17. ročník oblastní postupové přehlídky dětských divadelních, loutkových a recitačních souborů z Turnova a okolí.

Krkonošské muzeum, Jilemnice. Veselé Velikonoce. Výstava přiblíží velikonoční svátky ve všech jejich rovinách. Potrvá do 15. dubna.

Pátek 16. března

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Jesse Ballard (USA) a Joe Kučera (GER) a Jan Hrubý (ČR). Dvojice zahraničních muzikantů spolu s českou houslovou legendou.

Ojedinělé setkání tří špičkových muzikantů z různých částí světa a zároveň i z různých hudebních oblastí. Pod symbolickým názvem "Společné světy - tour 2018" odehraje pouze několik koncertů u nás a v Německu známý český rockový houslista Jan Hrubý s kalifornským folk-rockovým kytaristou a zpěvákem Jesse Ballardem a berlínským jazzovým saxofonistou Joe Kučerou.

Koncerty, připravené u příležitosti nadcházejících 70. narozenin Honzy Hrubého, svým způsobem navazují na společné hraní této trojice na německých pódiích počátkem 90. let. Pro české posluchače to bude koncertní premiéra a zároveň ojedinělá příležitost, kterou by si nikdo neměl nechat ujít!

Jesse Ballard, americký skladatel, zpěvák a kytarista, narozený v San Francisku, působící často v Evropě. Z Londýna přesídlil ke konci 70. let do Německa, kde je aktivní hlavně na berlínské hudební scéně. Se svojí kapelou Paradise Island Band natočil v Německu dvě úspěšná alba. (Již tehdy byl v jeho skupině současný spoluhráč Joe Kučera.) V té době byl celkem hodně úspěšný a populární na německé scéně, předskakoval na koncertech Van Morrisonovi či Joe Cockerovi. Od té doby natočil Ballard několik dalších alb, z nichž zatím to poslední s názvem "Cut It All Loose" vyšlo v prosinci 2014 na labelu BCB records. Ballardův osobitý projev kdosi výstižně charakterizoval jako originální směs hudby Van Morrisona s přídavkem jazz, blues a folku, s esencí kalifornského slunce…

Joe Kučera, saxofonista a flétnista narozený v Praze. Začínal coby jazzový hudebník, s nástupem big beatu ho Michal Prokop přivedl do Framus Five. S nimi pořídil první gramofonové nahrávky, pak krátce působil v kapele Karla Černocha. Následně v roce 1969 emigroval do Rakouska a poté se přesunul do Německa, kde ho Hanuš Berka angažoval do slavného rockového muzikálu Hair. V letech 1973-75 působil v Londýně, kde se potkal s americkým kytaristou a zpěvákem Jesse Ballardem, s kterým v různých
sestavách vystupuje dodnes.
V minulosti spolupracoval také s lidmi jako Alexis Korner, Dick Heckstall-Smith či Czeslaw Niemen. Stále aktivní na německé (berlínské) hudební scéně, kde působí nejen jako muzikant, ale i organizátor - např. festivalu European Blues Train. V letošním roce vystoupil na několika festivalech coby host tria Prokop Andršt Hrubý.
Joe Kučeru každý nepřímo zná z filmu Takový prapor, pro který nahrál skvělou bluesovou muziku právě s Petrem Kalandrou, Martinem Kratochvílem a dalšími. Působil také ve skupině Marty Kubišové, s kterou natočil na počátku 90. let album "Někdy si zpívám". Pro svoji brilantní hru na saxofony a flétnu a schopnost improvizace je častou zván ke spolupráci s Martinem Kratochvílem při natáčení různé scénické hudby a hudby k jeho cestopisným filmům.

Jan Hrubý je český rockový houslista známý především ze skupin Etc…, Framus 5 a v současnosti z kapely Kukulín. Hrával také v hudebních uskupeních s Michalem Prokopem, Lubošem Andrštem a Vladimírem Mertou.

KC Hotelu Praha, Jablonec od 18.30 hodin. Přednáška a promítání Steva Lichtaga - Potápění se žraloky, Carcharias velký bílý. Steve Lichtag, světoznámý režisér proslulý svými úžasnými záběry pod hladinou oceánů, nesčetnými oceněními nebo nevídanou odvahou potápět se vedle největších mořských predátorů.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 18.30 hodin. 5 + 5 Švestek. Cestovatelský pořad o nevšedních zážitcích 5 + 1 svérázných cestovatelů, kteří přestaví země, domorodce a podivuhodná místa, která na své cestě objevili, třešničkou bude speciální host. Vstup zdarma.

KC Golf, Semily, od 19 hodin. Noc pastýřů. Spolek divadelních ochotníků Máj "1867" z Tatobit uvede divadelní představení Josefa Boučka v úpravě Luďka Štěpničky o dvou dějstvích, které pojednává o lidech a atmosféře, ve které J. J. Ryba tvoří své neznámější dílo. Celé představení provází hudba a svými tóny dává snad i odpovědi na některé otázky.

Pátek 16. až neděle 18. března

Městské divadlo, Turnov. XXVIII. Turnovský drahokam. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. Pořádá Loutkářský soubor Na Židli Turnov za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Libereckého kraje a města Turnov.

Sobota 17. března

Harrachov, Setkání s Krakonošem aneb vítání jara v Harrachově. Pochybovali jste-li někdy o existenci bájného vládce našich nejvyšších hor, pak Vaši nejistotu bezezbytku rozptýlí účast na pravidelném „Setkání s Krakonošem“ (přezdívaném jako „Vítání jara v Harrachově“), konaném v horském městečku zpravidla první či třetí březnovou sobotu.

Příjezd tohoto neochvějného vládce Krkonoš je doprovázen pestrým průvodem masek, vyhráváním stylové horské dechovky, seskupením pekelných čertů či desítkami rozmanitých atrakcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na tahání klád, hod kohátem, plivání peckou, ukázky lesnických dovedností, exhibice v lanovém centru, bohatou Krakonošovu tombolu či vystoupení známých hudebních skupin.

Přesně v poledne pak obyčejně k tribuně u Mileráku přijíždí sám Krakonoš, který se zde přivítá se starostkou města a pronese svou očekávanou řeč. Po jejím skončení se koná vyhlášení soutěže o nejhezčí masku a následuje rej čertů. Unikátnost celé akce dokládá skutečnost, že její tradice sahá až do první poloviny minulého století. Vstupenka na tuto celodenní zábavnou akci stojí přibližně 50 Kč a poskytuje Vám vstup i do areálu zaplněného prodejními stánky se zajímavými suvenýry a chutným občerstvením.

Tento den přijede se svou početnou družinou opět přivítat do Harrachova jaro sám pán hor Krakonoš. Akce Příjezd Krakonoše má v Harrachově dlouholetou tradici a v roce 2018 oslaví již neuvěřitelných 72 let od svého vzniku. Návštěvníci uvidí nejen samotného jemnostpána Krakonoše, ale i jeho policii, čertiska, která nenechají bez povšimnutí žádného hříšníka a mnoho dalších roztodivných bytostí. V cíli Krakonošova příjezdu čeká na všechny bohatý celo odpolední kulturně zábavný program.

TJ Sokol Bzí, Železný Brod, od 10 hodin. Bzovské velikonoční trhy. Tradiční akce s možností nákupu velikonočního zboží v sokolovně v obci Bzí.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Mňága a Žďorp. Mňága a Žďorp je kapela zastupující alternativní rock. Pochází z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny), se formovala již od roku 1983. Často se měnilo složení kapely. Zpočátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp.

Sokolovna Bozkov, Železný Brod, od 20 hodin. Traktor. Koncert moravsko-pražské hardrockové skupiny, host Gatecrasher.

Sokolovna, Vesec pod Kozákovem. Dětský a maškarní karneval. Od 14.00 – dětský karneval – vstupné dobrovolné, hraje DJ Brožek.
Od 20.00 – maškarní karneval – vstupné 100 Kč/ masky 70 Kč, hraje Adaptace.

Penzion U Kašpárků, Žďár u Mnichova Hradiště, od 14 hodin. XV. Tradiční výstava činčil jihoamerických. Koná se v Pensionu U Kašpárků ve Žďáru (mezi Všení a Doubravou). Otevřeno pro veřejnost do 16.00 hodin. Bude představena i výstava ježků bělobřichých. Vstup dobrovolný. Pořádá specializovaná organizace chovatelů činčil jihoamerických.

Refresh klub Turnov, od 21 hodin. Payya Matys & Tribal Force. Multižánrová show, vstup 80 Kč. Od rapu, přes zpěv a tanec, po světelnou show. V rytmech hip-hopu, R’n’B a D’n’B! To je Tribal Force! Payya Matys, Santo Woreal, Dj Sali a Maja spojili své show a ve spolupráci s Majklem, Audrey a Labille.bitch je rozšířili nejen pro tento večer! Nechte se vtáhnout do děje a doraz pocítit sílu kmene.

Pátek 16. a sobota 17. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou. Tanec srdcem 2018 - I. a II. Přehlídkový večer. Regionální postupová přehlídka dětských tanečních skupin scénického tance a pohybového divadla s možností postupu na celostátní přehlídku.

I. Přehlídkový večer - přehlídka dětských skupin

Všechny soubory, které se účastní dětské části přehlídky Tanec srdcem, mají společné rysy: zaměřují se na rozvoj fantazie a tvořivosti, volí zajímavá neotřelá témata a kvalitní hudbu. Většina choreografií vzniká ve spolupráci a s účastí dětí, což je velmi cenný přínos v choreografické tvorbě. Každé dítě je úžasná bytost, která má veliký tvořivý potenciál, to s sebou přináší mnoho individuální práce, práce s individualitou dítěte. Všechny školy, které se přehlídky účastní, pracují s dětmi formou tvořivé taneční výchovy. Taneční a pohybová výchova je v tomto případě chápaná jako tvůrčí umělecká činnost, která přináší do výchovného a vzdělávacího procesu nové hodnoty. Jejím obsahem je využívání specifik tance k formování dětské osobnosti. Tanec je prostředek k poznávání zákonitostí okolního světa i k poznávání sebe sama. Je potřeba spontánní dětskou tvorbu citlivě kultivovat tak, aby autenticita dětského projevu nebyla potlačena. To je dnes u těchto souborů z Liberecka pravidlem a výsledkem je kvalitní dětská taneční tvorba. V obou večerech vystoupí interpreti nejméně z osmi souborů libereckého kraje. Každoročně je vybráno kolem 6 nominací na národní přehlídky v Kutné Hoře a Jablonci nad Nisou. Na závěr festivalu je pro účastníky i diváckou veřejnost připraveno vždy kvalitní představení profesionálního souboru (více v II. přehlídkovém večeru).

II. Přehlídkový večer - přehlídka dospělých skupin od 18 hodin

Zhruba osmdesát dospělých interpretů každým rokem zaujme diváky obrazově nápaditými choreografiemi na různá témata. Jevištní formy se střídají od tanečního divadla k čistě pohybovému divadlu, které prezentuje například soubor Parau, Parau. Vedle některých pedagogů pracují choreograficky již jejich žákyně. Což je výsledek několikaleté činnosti v oblasti vzdělávání v rámci přehlídek (součástí přehlídek jsou již tradičně interpretační semináře pro všechny účastníky a vzdělávací semináře pro pedagogy) i mimo ně, značně se tak oživil tvůrčí potenciál a pedagogický um jak v oblasti dětského tance, tak v oblasti tance mládeže a dospělých.

V regionu dnes působí několik významných těles, která pravidelně reprezentují region hned v několika celostátních přehlídkách a festivalech, ale i v zahraničí. Dva jablonecké soubory – Parau, Parau a TS Magdaléna z.s.  v posledních letech opakovaně i nominace na prestižní divadelní festival Jiráskův Hronov. Soubor TS Magdaléna z.s. Byl v roce 2015 již podruhé (poprvé v roce 2012) na Dance Impact Festival - přehlídce současného amatérského tance v Bornem v Belgii s choreografií Hlava Dívky - Magdaléna Pupík Rellichová a soubor.

V obou večerech vystoupí interpreti nejméně z osmi souborů libereckého kraje. Každoročně jsou vybrány 4 nominace na národní přehlídky v Kutné Hoře a Jablonci nad Nisou. Na závěr festivalu je pro účastníky i diváckou veřejnost připraveno vždy kvalitní představení profesionálního souboru.

Inspirativní představení Pulsar od 20 hodin - choreografie Michal Záhora

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou. Euroregion tour 2018. 18. ročník jediného severočeského mezinárodního veletrhu cestovního ruchu

KC Střelnice Turnov, od 18.30 hodin. Neform Jazz Fest s legendami a hosty ze Slovenska. Devatenáctý ročník Neformálního jazzového festivalu nachystal opět pestrou směsici (zdaleka nejen) jazzových lahůdek. Stejně jako v uplynulých čtyřech letech se i letos hudební fanoušci mohou po dva večery na hlavním sále KC Střelnice nechat unášet krásnou muzikou a ti, kdo jazz moc neznají, budou mít letos výjimečnou šanci poznat jeho pestrost.

Pátek:
18.30 hod. - Duo BigBand & hosté
20.30 hod. - Big Band VOŠ KJJ vedený Milanem Svobodou

Sobota:
18.30 hod. - Talent Transport (SK)
20.30 hod. - Energit 

Neděle 18. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 12 hodin. XXIII. Otevřeno 2018. Přehlídka pantomimy a pohybového divadla – mezikrajové kolo.  

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 15 hodin. Rodinný dýchánek s Kašpárkem pro děti s rodiči či prarodiči. Loutková pohádka od Loutkářského souboru Popelka.Putování zámkem plným pohádek. Pečení lívanců. Seváčkova hernička. Skákací hrad. Malování.

SD Jilm, Jilemnice, od 17 hodin. Rok na vsi. Románová kronika bratří Mrštíků, která popisuje události ve fiktivní moravské vesničce během jednoho roku v posledním desetiletí 19. století.

Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé Habrůvky svoje komické, dojemné i kruté osudy. Ačkoliv má soubor historizující kostýmy, hraje své vlastní osudy. Příběhy dnešních životů. Představení koncipuje jako mši za člověka, za jeho duši a činy, krásu i špínu, která se z nich rodí. Pohlédne Bůh ještě jednou na svoje děti? Bude mu to stát za to? Režie: Jan Sklenář.

Pondělí 19. března


Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 15.30 hodin. Komiksové Velikonoce. Městská knihovna zve mladé čtenáře od 8 do 15 let do literárního klubu.

 Úterý 20. března

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Zdeněk Izer – autokoliktiv. Setkání s jedinečným a nezaměnitelným humorem.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Starci na chmelu. První československý filmový muzikál v činohře Městského divadla v Mostě. Známé písně, láska, svoboda i naděje ve slavném muzikálu ze šedesátých let. To vše s živou kapelou! Nadčasový příběh z chmelové brigády vypráví o silné lásce a víře v druhého člověka i v sama sebe, o rozechvění a rozbolavění z čerstvé lásky mezi půvabnou Hankou a čestným Filipem. Hrají: Ondřej Dvořák, Kristýna Hulcová, Jakub Koudela, Andrea Traganová, Jiří Kraus, Zita Benešová a další.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Oldřich z Chlumu - Román a skutečnost. Poutavě vyprávět o životě, své literární tvorbě a o životě našich předků bude spisovatel a historik Vlastimil Vondruška.

Zámek, Lomnice nad Popelkou, od 17 hodin. Společenský večer: Manželé Fajtovi. Tradiční společenský podvečer. K tanci, zpěvu i poslechu hrají manželé Fajtovi. Zámecký bar zajištěn. Vystoupení Slunečnice v podání dam z pohybového kroužku SVČ Sluníčko. Předání Pamětních listů lomnickým studentům Virtuální univerzity 3. věku z rukou místostarosty města Ing. Zdeňka Rajma.

KC Golf, Semily, od 18 hodin. Jarní koncert ZUŠ Semily. Koncert žáků Základní umělecké školy Semily pro širokou veřejnost. Účinkují mladí zpěváci, hudebníci, tanečníci, recitátoři a herci.

Středa 21. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Jan Páleníček - violoncello a Jitka Čechová - klavír. V loňském roce oslavilo 20leté jubileum duo klavíristky Jitky Čechové a violoncellisty Jana Páleníčka. Jejich vrcholné umění bylo v uplynulých letech oceněno mnoha prestižními hodnoceními odborné kritiky české i zahraniční. Hudbymilovná veřejnost jim projevuje vřelou přízeň po celou dobu jejich působení. Na interpretaci pozoruhodné umělecké dvojice je vyzdvihováno absolutní hudební splynutí duší, emocionální náboj, hluboká expresivita projevu.  Z bohaté studnice repertoáru dua můžete vybírat skladby, které byly v jejich interpretaci mnohokrát vyzdviženy na nahrávkách – Beethovenovy sonáty, Brahmsovy sonáty, Rachmaninova sonáta, Martinů sonáty a řada dalších drobnějších kompozic z pera romantických a novodobějších skladatelů. Večery jsou zpestřeny průvodním slovem umělců, přibližujícím vznik děl a osobní pohled interpreta. Koncert se koná v rámci projektu Rodáci Jablonecka.

Městské divadlo, Turnov, od 19 hodin. Pohovka – Jan Čenský. V březnu si v pořadu Pohovka bude Josef Klíma povídat s nejznámějším českým pohádkovým princem Janem Čenským, který hrál nejen v desítkách oblíbených pohádek.

Pražský rodák Jan Čenský vystudoval hudebně dramatický obor na konzervatoři a již během studií začal dostávat příležitosti před filmovou kamerou. Jeho první zásadnější role byly překvapivě záporné, nicméně jeho mladá a hezká tvář přispěla k tomu, že začal být obsazován do pohádek, a to často právě do rolí princů. Nevyhýbá se ani účinkování v divadle či v televizních seriálech. V současné době se věnuje především moderování (Miss České republiky). Hudební doprovod obstará Klíma Band, Pavel Půta a Andy Seidl.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 9 a 10.30 hodin. Pohádka do dlaně. Příběh dvou sněhových vloček, které v zimě přistály na zemi, se odehrává se v průběhu celého roku.  Na jaře roztály a v létě se pak vypařily kamsi do vzduchu. Že by smutný konec pohádky?  Ale kdeže… Vždyť zima už je zase na spadnutí a s ní na zem padají opět staré známé sněhové vločky.

Veršovaná pohádka o koloběhu ročních období. Hrají: Diana Čičmanová, Michaela Homolová, Veronika Košvancová, Miroslava Bělohlávková, Markéta Sýkorová, Adam Kubišta a Marek Sýkora.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Trabantem napříč Afrikou. Sny – malé, velké, nesplnitelné… Kde ale je hranice nesplnitelného? Zkuste ji překročit a uvidíte. Tohle je vyprávění o jejím překročení. Přednáška Dane Přibáně o cestě, kterou prý nejde uskutečnit.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. iShorts; 25. Český Lev. To nejlepší z české krátkometrážní scény je opět tady! Jako každý rok vám přinášíme krátké filmy nominované na cenu Magnesia za nejlepší studentský film. Přijďte se podívat na naši filmovou juniorskou ligu a zkuste si tipnout, kdo v příštích letech ovládne české stříbrné plátno!

KC Golf, Semily, od 18 hodin. Podvečer s dechovkou. Úspěšný projekt veřejných zkoušek dechového souboru Semilská 12 bude i nadále pravidelně pokračovat! Místní dechový soubor chce překvapit své příznivce novinkami ve svém repertoáru. Nechte se překvapit novinkami v jejich repertoáru a vylosujte si sami oblíbenou skladbu. Můžete se stát prvními posluchači a zpříjemnit si s dobrou dechovkou podvečery. Pro zájemce o tanec je k dispozici taneční parket. Setkání se budou konat ještě ve středu 25. dubna a 30. května.

Kino Sféra, Turnov, od 18 hodin. Pavel Svoboda: Rusko a Mongolsko. Multimediální přednáška fotografa Pavla Svobody z velké cesty "Napříč Asií" - sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva - Bangkok. Rusko je obrovská země s prostorem pro neuvěřitelná dobrodružství. Projedeme mystickou Transsibiřskou magistrálou napříč největší zemí světa. Přes ruské pohoří Altaj do extrémně odlehlého Mongolského Altaje se stále živou tradicí sokolnictví. Pěšky k nejvyšším horám i ledovcům země Čingischána. Nekonečné písčité duny v poušti Gobi či romantické jezero Chovsgol. Buddhistické kláštery v Mongolsku i ruském Burjatsku. Podzim na Sibiři je jako exploze barev. Mystické jezero Bajkal je po letní sezóně pusté a drsné. V pohoří Sajany již mrzne a napadl sníh. Po pravoslavné mši v Irkutsku odjíždíme vlakem na konečnou nejdelší vlakové trati světa - do Vladivostoku. Ivan, samovar, baňa, kaviár a lososi. Sibiř si zamilujete.

Čtvrtek 22. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 8.30 a 10.30 hodin. Pipi Dlouhá punčocha. Pipi je malá holka, která žije sama ve vile Vilekule. Vedle ní bydlí dvě hodné děti Anika a Tomy. Společně zažívají různá dobrodružství. Inscenace vychází ze známé knihy známé švédské autorky Astrid Lindgrenové, která patří ke klenotům světové literatury. Hrají: Tereza Karásková, Jitka Raková, Petr Čulík, Anne-Francoise Joseph, Tomáš Alferi.

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Pacific Rim: Povstání. Poprvé jsme je dokázali zastavit. Jenže to, co mimozemští tvorové Kaiju napáchali na Zemi v prvním díle akčního sci-fi Pacific Rim byla jen předehra k tomu, co si pro lidstvo připravili teď. Hvězda Star Wars John Boyega a Scott Eastwood z Rychle a zběsile vedou tým, který je poslední nadějí na přežití planety. Členy tohoto týmu jsou piloti ovládající Jaegery, obří roboty, kteří jsou svou velikostí a vybavením schopní konkurovat stejně vybaveným Kaiju. Jake Pentecost (John Boyega) k nim dlouhou patřil, jenže pak se vykašlal na svůj talent i na odkaz svého otce, jenž v boji proti Kaiju obětoval vlastní život. Raději přežívá v ilegalitě a na živobytí si vydělává nejrůznějšími aktivitami za hranou zákona. Při jedné takové akci narazí na patnáctiletou Amaru, která dokázala ukrást a rozchodit původně k likvidaci určeného Jaegera. Než se tihle dva stačí pořádně seznámit, mají v patách Zákon. Aby unikli trestu, začlení se do programu výcviku nových pilotů Jaegerů. Jake po boku svého bývalého parťáka Lamberta (Scott Eastwood) jako instruktor a Amara jako nadějná pilotka. Všichni doufají, že si tréninkové schopnosti nikdy nebudou muset vyzkoušet v reálné válce. Jenže ta přichází. Dřív, než si všichni přáli, a ze směru, odkud ji nikdo nečekal.

Městská knihovna, Semily, od 17 hodin. Emoční inteligence s Ing. Kuželou. Jak dosáhnout psychické rovnováhy a pochopit jednání své i druhých představí odborník na emoční inteligenci Ing. František Kužela.

SD Jilm, Jilemnice, od 19.30 hodin. Proč muži neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Divadelní hra, která Vám pomůže k tomu, abyste vedli šťastnější, zdravější a harmoničtější život. Muži a ženy jsou odlišné bytosti. Mnohé vztahy končí špatně, protože muži nechápou, proč se ženy nemohou chovat více jako muži, a ženy očekávají, že jejich muži se budou chovat stejně jako ony. Autoři: Allan a Barbara Peaseovi.

19. až 22. března

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou. Festival Jeden svět 2018.  Festival Jeden svět během dvaceti let vyrostl v největší dokumentární filmový festival s tematikou lidských práv na světě. Pořádá jej společnost Člověk v tísni. Festival pracuje s širokou definicí lidských práv, a proto v programu najdete nejen filmy o politických kauzách a rozvojových tématech, ale i o sociálních otázkách, životním prostředí a životním stylu.

Pátek 23. března

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Malina Brothers. Na koncertě zazní průřez všech tří alb kapely, včetně toho aktuálního, na kterém vzniklo v uvolněné atmosféře na chatě v Jizerských horách.

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef (Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs), se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Charliem McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj. Mají za sebou řadu koncertů v USA, natočili dvě řadová CD a právě představují nové album, na které přijala pozvání zpěvačka Kateřina García.

Zpěvačka česko – španělského původu Kateřina García, je považována za jednu z nejvýraznějších osobností irského zpěvu u nás. Narodila se v Praze, vyrůstala v Barceloně a nyní žije v Dublinu. Od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou. Obě alba Woven Ways a Before Dawn, jejich společného projektu Garcia, byla nominována na žánrové ceny Anděl. Kateřina spolupracovala s řadou muzikantů (Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, Alan Doherty a další). V roce 2013 natočila se svou sestrou Bárou a skupinou Kon Sira album sefardských a balkánských písní. Kateřina je hispanistka a v současné době přednáší na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Spolu. Vynikající autorská hra oceňovaného dramatika Tomáše Vůjtka, držitele mnoha cen české divadelní kritiky. Hra o dvou hvězdách předválečného filmu, Lídě Baarové a Adině Mandlové. Skvěle vystavěný emotivní příběh nejen o dvou obdivovaných i zatracovaných ženách, ale i o těch, kteří je milovali i nenáviděli. Hrají: Iva Chaloupková a Zdislava Bohuslavová.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Jack Cannon band. Energický blues-rockový kvartet z Maďarska v čele se zpěvákem a foukačkářem Zozó.
Kapela Jack Cannon Band začala hrát na podzim roku 2006, ze začátku jen jako duo v podání Adama Biró (kytara) a Zozó (harmonika, zpěv). Na jaře 2007 přišel na jeden z jejich koncertů Péter Gyergyadesz (basa), a natolik se mu styl jejich hraní zalíbil, že se ke kapele přidal. Kvarteto doplnil bubeník Attila Lakatos.

Neprve spolu hráli jako malá neznámá kapela po malých hospodách a hudebních klubech, ale brzy se jejich hudební kariéra začala zprudka měnit. Kdybychom se podívali zpětně do historie kapely, našli bychom dva hlavní okamžiky, které podstatně změnily jejich budoucnost. Prvním z nich je vítězství v maďarské pop-rockové soutěži. Hlavní cenou soutěže byla možnost vydat vlastní CD. Nahrané CD Trendi, však nakonec bohužel z nevůle nakladatele nikdy nevyšlo. Druhým a velmi důležitým bodem zvratu bylo vítezství v nejprestižnější bluesové soutěži v České republice, Blues Aperitivu. Díky tomuto vítězství získala kapela nejen možnost dvakrát vystoupit na festivalu Blues Alive, jež je považován za jeden z nejvýznamnějších bluesových festivalů ve Střední Evropě, ale také začala jejich spolupráce s managerem, jež je jedním z hlavních představitelů českého bluesového života. Díky tomuto vítězství se kapele otevřela světová bluesová scéna.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 18.30 hodin. Cesta za Rychlými šípy aneb Večer s Andersenem. Večer plný her a soutěží pro děti a rodiče. Vstup pro děti do 12 let a pouze v doprovodu rodičů.

Pátek 23. až neděle 25. března

Městské muzeum, Železný Brod, od 9 hodin. Velikonoční trhy na Bělišti.  Jarmark v národopisné expozici se koná každoročně týden před Velikonocemi, a jelikož Velikonoční pondělí v roce 2018 připadá na 2. dubna, uskuteční se letos těsně po nástupu jarní rovnodennosti. Může se stát, že bude Běliště zapadané vrstvou sněhu, a tak se budeme snažit vytvořit jarní atmosféru alespoň uvnitř domu. Kromě bohatého výběru velikonočního a řemeslného zboží – jarních dekorací, kraslic, pomlázek, řehtaček a perníčků – se můžete jarně naladit některou z doprovodných akcí. V pátek od 16 hodin vystoupí s dechovými nástroji žáci ZUŠ pod vedením Rudy Müllera a v sobotu od 10 hodin divadlo Rolnička z Liberce zahraje osobitě zpracovanou a o lidové písničky doplněnou pohádku O kohoutkovi a slepičce. Chybět samozřejmě nebudou výrobky z dílny SZdP Železný Brod, tradiční Bělišťák, koláče, mazance, jidáše a další dobroty. Děti se zabaví v prvním patře domu, kde pro ně SVČ Mozaika připraví výtvarnou dílnu. Akce bude zpestřena předváděním řemesel. Obdivovat můžete paličkování krajek, výrobu kraslic, patchwork, pletení pomlázek a artyčokovou techniku.