VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

Jablonecko a Semilsko - Jaký bude následující víkend a další prázdninový týden? Tady je naše nabídka akcí až do příštíhoí víkendu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).

13.7.2017
SDÍLEJ:

Cyrilometodějské slavnosti začaly 5. července na hradě Trosky. Slavnosti byly zahájeny příchodem věrozvěstů. Dále na návštěvníky čekala výuka cyrilice, ukázky šermu, pohanské tance a kejklíři a středověký jarmark.Foto: Deník/Petr Zbranek

Výstavy

Vlastivědné muzeum, Vysoké nad Jizerou, denně mimo pondělky a mimo čtvrtek 28. září, od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin, a to až do 30 září. Horské boudy v Krkonoších a Jizerských horách. V podkrovní obrazárny najdete putovní výstavu o horských boudách obou stran krkonošských hor, která byla připravena pracovníky Státního oblastního archivu v Litoměřicích – Státního okresního archivu Semily a jejich spolupracovníky z dalších ústavů.

Přízemí Městského úřadu, náměstí dr. Karla Kramáře, Vysoké nad Jizerou, až do pátku 29. září k vidění vždy v tamní pracovní době. Výstava ku 150. výročí úmrtí a 210. výročí narození sklenařického rodáka, paseckého podučitele a houslaře Věnceslava Metelky (* 1807, + 1867). Připravil ji Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou, nyní veřejnosti na delší čas uzavřený.

Zemanův statek, Stanový – Zlatá Olešnice, červenec a srpen, pouze soboty a neděle 10 - 17 hodin. Jarmila, Jan a Jaromír Smetanovi - Stezky dědictví.

Oblastní galerie, Liberec, do 1. října denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtek do 19 hodin. Každý čtvrtek vstup zdarma! Giacometti - Picasso - Chirico. Poprvé zde můžete spatřit obrazy takových velikánů, jako jsou Pablo Picasso, Giorgio de Chirico, Alberto Giacometti, Salvador Dalí či Jean Dubuffet. Výjimečná díla evropského moderního umění pocházejí ze soukromé sbírky známého rakouského sběratele a galeristy Helmuta Klewana. Liberec je po Augsburgu a Vídni třetím a také posledním evropským městem, kde je tato mimořádná výstava k vidění.
Představí více než 150 obrazů a soch od 60 světově uznávaných autorů, z nichž mnozí v České republice ještě nikdy nevystavovali. „Kromě děl klasické moderny zde najdeme také významný soubor rakouského poválečného umění, především akcionismu, kdysi radikálního a agresivního hnutí, které ale veřejnost již akceptovala a přijala jako významný příspěvek Rakouska do světové kultury,“ říká ředitel liberecké galerie Jan Randáček. Návštěvníci se tak mohou těšit na obrazy, grafiky a sochy Alberta Giacomettiho, Pabla Picassa, Giorgio de Chirica, Kurta Schwitterse, Jeana Dubuffeta, Francise Bacona, Marii Lassnig, Arnulfa Rainera, Güntera Brusa a mnoha dalších. „To jsou jména, na která se jinak jezdí do Berlína či do Vídně,“ upozorňuje Randáček.
Všechna díla pocházejí se soukromé sbírky bývalého mnichovského galeristy Helmuta Klewana, kterému se podařilo shromáždit skutečně unikátní kolekci několika set uměleckých děl významných osobností evropského výtvarného umění 20. století. Původně byla výstava představena v Kunstsammlungen und Museen Augsburg a poté v galerii Belvedere ve Vídni. Liberec je posledním městem, kde ji budou moci návštěvníci spatřit. „Výstavu se nám sem podařilo dostat především díky naší dlouhodobé spolupráci s augsburskými kolegy,“ vysvětluje Jan Randáček. „Příprava výstavy byla výjimečně náročná, ale jsem opravdu rád, že ji Liberec nakonec získal. Myslím, že na letní turistickou sezónu bude určitě velkým lákadlem! A protože se protáhne až do začátku října, mohou ji navštívit v novém školním roce také školy.“

Galerie U Zlatého beránka, Turnov, do 31. srpna, Humor pod sklem. V prvním patře infocentra na náměstí Českého ráje je výstava kresleného humoru výtvarníka a malíře Pavla Starého. Autor kreseb je výtvarně vzdělaný, spolupracoval s mnoha deníky a časopisy, kde úspěšně prezentoval své umění humorné kresby. Vstup na výstavu je zdarma.

Muzeum, Lomnice nad Popelkou, do 3. září, mimo pondělí 9 – 16 hodin. Výstava drahých kamenů – 21. ročník. Pracovníci muzea a lomničtí kamenáři srdečně zvou širokou veřejnost na tradiční letní výstavu drahých kamenů, a to tentokrát již po jednadvacáté; letos se zaměřením na krásu minerálů nejen z českých lokalit, ale doslova téměř ze všech kontinentů světa. Do svých sbírek nechají nahlédnout jak kamenáři z Lomnice, tak i ze vzdálenějších míst. Jmenovitě se jedná o pány Jiřího Boudného, Luboše Hromádka, Vladimíra Kmínka, Ladislava a Roberta Krotilovi, Josefa Patočku, Miroslava Zemana a rodinu Holubových. Zcela poprvé při této příležitosti budeme spolupracovat s kolegy z Muzea Českého ráje v Turnově, kteří se pochlubí zajímavými ukázkami, jež ukrývají jejich depozitáře. Autoři výstavy již nyní mohou slíbit řadu unikátních přírodních skvostů výjimečné kvality, které nejsou běžně k vidění. Pro zájemce o zakoupení bude zajištěn široký sortiment sbírkových kamenů, pohledů a kamenářské literatury, chybět nebude ani videoprojekce krátkých populárně-naučných filmů. Jako každý rok výstavu doplní přehlídka krajinomaleb, konkrétně akademického malíře Oldřicha Oplta, jednoho z výtvarníků, který mistrně zachytil přírodní krásy Českého ráje a Podkrkonoší.

Krkonošské muzeum, Jilemnice, do 10. září, mimo pondělí (8-12 a 13-16). Krása perníku. Z dílny Dany Holmanové, držitelky titulu Nositel tradic.

Erbovní sál, zámek Jilemnice, do 1. října. Výstava: Jan Vejrych (1856 - 1926), český architekt a stavitel. Akce přiblíží jednoho z nejvýznamnějších architektů přelomu 19. a 20. století, rodáka z Horní Branné. V Jilemnici projektoval stavbu dívčí školy a spořitelny. Je autorem významných projektů jako je hotel Paříž v Praze, radnice v Pardubicích, Kolíně a Kladně, zámek ve Zruči nad Sázavou a v Holovousích i mnoha dalších vynikajících objektů.

Státní zámek Sychrov, Sychrov, o prázdninách každou neděli, vždy v 10, 13 a 15 hodin. Sokolnické ukázky s dravými ptáky. Atraktivní podívaná na volné létání dravců, které je doprovázeno odborným výkladem profesionálního sokolníka o historii i současnosti sokolnictví u nás i ve světě. Dozvíte se více o způsobu využití dravců, jejich ochraně, výcviku, chovu a odchovu v zajetí a zpětného návratu do přírody. V romantickém prostředí anglického zámeckého parku Sychrov máte možnost shlédnout kroužení a přílety našich i cizokrajných kání, strhující let rychlých sokolů i majestátní let orlů. Sovy předvedou, že umí létat i ve dne, nízké průlety ukáže krkavec velký, náš největší pěvec a s některými druhy si můžete také změřit své dovednosti. Přesvědčíte se, že tito ptáci jsou nejen krásní na rukavici nebo posedech, ale především ve vzduchu, kde jsou opravdovými králi oblohy. Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní produkci, mohou být jednotlivé ukázky ovlivněny vývojem počasí popř. i jinými důvody.

Středa 12. července – Sobota 15. července

Krkonošské muzeum, kostel sv. Vavřince, Zvědavá ulička, Jilemnice, od 14 do 23 hodin. Krakonošovy letní podvečery. Pohádky, kulturní program, koncerty pod dohledem Krakonoše. Krakonošovy letní podvečery jsou čtyřdenní kulturní přehlídkou, která je určena všem věkovým skupinám návštěvníků Jilemnice a okolí. Součástí kulturního programu je malá tržnice, aktivity pro děti nebo rozšířené prohlídky historické zóny v Jilemnici.
Akce probíhá na Masarykově náměstí a v prostoru zámeckého parku a je zcela zdarma. Program je zahájen v odpoledních hodinách. Letos nově animační program pro děti.

Čtvrtek 13. července

Letní scéna, Jablonec, od 17 hodin. Jonz and The Band (Izrael). Indiefolková formace na evropském turné. Intimní optimistické duo vzniklo během hudební pouti Jenie Vasilenko a Yoava Or v roce 2014. Na odloučeném místě, v domě v podhůří Karmelu hudebníci začali psát odděleně své texty. Touha po harmonii a spolupráci je přiměla znou se do nich společně ponořit a opatřit je jemnými folkovými melodiemi. Na své aktuální evropské turné duo přibralo hráče na violoncello, kontrabas a perkuse.

Hrad Valdštejn, Turnov, od 11 hodin. Prohlídky s loupeživým rytířem. Prohlídky pro děti s místním loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky prohlídek v 11 a ve 14 hodin. Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Hrad Trosky, Troskovice, od 19 hodin. Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídky bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky si vezměte s sebou. Od 19 do 22 hodin. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.

Hotel Even, Sedmihorky, od 20 hodin. Sedmihorské léto: Pavel Šporcl – Bacha na Šporcla II. Jiskřivou hudbu barokních mistrů Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha pro housle, smyčce a basso continuo provede houslový virtuóz Pavel Šporcl s jedním z nejlepších českých komorních smyčcových orchestrů: Collegiem Českých filharmoniků. Barokní program doplní Šporclovy variace na českou píseň Kde domov můj. Nenechte si ujít vyprodávaný koncert, který je opravdovou hudební lahůdkou.

13. července – 15. července

Areál Dobrá Voda, Jablonec, JBC 4X Revelations 2017. Zahajovací ceremoniál: čtvrtek Letní scéna, Jablonec, od 20.30. Jedna z nejtěžších fourcrossových tratí, JBC bikepark. Jubilejní 5. ročník JBC 4x Revelations. Letošní ročník bude výjimečný především tím, že půjde o finálový závod celé série 4 X Pro Tour, kde se rozhodne o tom, kdo se stane celkovým šampiónem světové tour. Součástí akce bude tradičně i bohatý doprovodný program.
Boje o titul světového šampióna se zúčastní i dvojnásobný mistr světa ve fourcrossu Tomáš Slavík z týmu Budweiser Racing. Nejen skutečnost, že je Tomáš aktuálně v sérii závodů světové tour na 2. místě za Felixem Beckemanem, zaručuje napínavý finálový souboj a velkolepou podívanou. Cestu k vítězství se mu totiž budou snažit zkomplikovat i další závodníci, kteří se řadí ke světové downhillové špičce. Na trati se ukáží takové hvězdy jako třeba Brendan Fairclough z Anglie, Adrien Loron z Francie nebo Keegan Wright z Nového Zélandu. Finálová jízda odstartuje v sobotu 15. července v 18 hodin. Na své si tradičně přijdou i ti, kteří nepřestávají lovit nové party zážitky. Páteční i sobotní noc se totiž ponese na vlnách pořádného mejdanu. Páteční večer bude patřit Warm Up Party a partičce DJs v čele s oblíbenými Jäger DJs Akvamen a N´zym. V sobotu se v rámci oficiální Jägermeister afterparty již tradičně představí parta Masters of Dirt s DJ Mosaken, Georg Fechter, ILLSKILLZ a The Fuel Girls.

Krkonošský parní víkend (14.7. - 16.7.) se ruší z důvodu poruchy lokomotivy. Náhradní Krkonošský parní víkend proběhne 11. - 14. 8. 2017. Jízdní řád bude na www.3100134.cz

Pátek 14. července

Přírodní amfiteátr pod hradem Valečov, Valečov, od 20.30. Jakub Smolík s kapelou.

Kavárna Pokec, Jablonec, od 19 hodin. Hudebně taneční večer s překvapením. Hudba: Jan F. Medvin. Tanec: Tanečnice Lucie. Hudebně taneční večer s tancem Tribal Fusion a flétnovými improvizacemi tentokrát v podání Jana F. Medvina z Jablonce.

Nádvoří zámku, Lomnice nad Popelkou, od 19 hodin. V rytmu tanga. Divadelní představení DS Vicena Ústí nad Orlicí. Hra o touze žít, hra o lásce a věrnosti až za hrob, ale i o nevěře a zklamání. Hra něžná i hořká, která vás strhne svým silným příběhem nebo mine vaši představu, se kterou jste na představení přišli. Tak to v životě chodí. (V případě deště v Tylově divadle).

Mírové náměstí, Jablonec, od 16 hodin. Divadelní & Hudební vystoupení "Čarodějovi učňové". Dvacet mladých umělců z našeho trojzemí se proměnilo v čarodějovi učně a zkoumají kouzlo krásy a všeho lákavého, ale i nevypočitatelnou stránku magie, věci nepříjemné a zdánlivě špatné. Mezi těmito protiklady se totiž skrývá tajemství, jež chce být odhaleno. Na honbě za tímto tajemstvím diváky vezmou na cestu plnou fantazie, během níž mladí umělci provedou magickým světem harmonických zvuků a scénických improvizací.

Před Kulturním centrem Golf, Semily, od 19 hodin. Dance Madness. Přijďte na ojedinělou open- air akci, kde budou krásné hostesky, plno dárků a prémiové pití. DJ MIZZA a hosté.

Pátek 14. července – 16. července

Žlutá plovárna, Malá Skála. 25 let Singing Rocku na „Singáčský fesťáček“. Pro předem zaregistrované i příchozí je připraven bohatý lezecký program doplněný večerní zábavou. Budete si moct zalézt s profesionálními lezci (Lucka Hrozová, Honza „Tráva“ Trávníček, Pavel „Bača“ Vrtík a další), s horskými vůdci UIAGM i se zaměstnanci Singing Rocku, abyste se mohli na vlastní kůži přesvědčit, že v Singáči vyrábí opravdu Lezci pro Lezce. Pro ty, co se na lezení necítí, budou v areálu Žluté Plovárny, přichystány soutěže o věcné ceny, stánek s naším vybavením a mnoho dalších narozeninových atrakcí.
Program:
Pátek 14/7
16.00 – 20.00 Stánek Singing Rock, registrace na lezení, prodej, soutěže
20.00 Zahájení oslav výročí 25 let Singing Rocku
20.30 – 21.30 Slideshow Lucka Hrozová
21.30 – 22.30 Slideshow Honza „Tráva“ Trávníček
Sobota 15/7
9.00 – 19.00 Prodejní a info stánek Singing Rock
9.30 Sraz účastníků na lezení, odjezd/odchod do skalních oblastí
10.00 – 18.00 Lezení se Singing Rock týmem
19.00 – 22.00 Singing Rock párty se skupinou S(Nad)Váhou
22.00 – do rána Singing Rock "unplugged" párty
Neděle 16/7
9.00 – 12.00 Prodejní stánek Singing Rock, doprodej
9.00 – 19.00 Volný program, volné lezení dle libosti a domluvy

Pátek 13. července – 23. července

Hrad Rotštejn, Klokočí, Semilsko, od 10 hodin. Dny svaté Markéty na hradě Rotštejn. Komponovaný program spojující prohlídku hradu se zvyky, tradicemi a moudrostí našich předků, které se váží k času žní. Připravena je malá výstava o obilí, chlebu, pohance a dalších plodinách, pro zvídavé malá soutěž. Dětem, jejichž doprovod nespěchá, vypravujeme Pekařskou pohádku z Čertího kopečku … hradní domalovánky k tématu vytvořily: Vílla Míla - přerovská výtvarnice Milena Zachařová a Teta Jana - jablonecká výtvarnice Jana Vaváková. Otevřeno každý den za nemokra od 10 do 16 hodin.

Sobota 15. července

U pily, Josefův Důl, od 11 hodin. Okolo Elišky. Josefodolský závod motocyklových a automobilových veteránů o pohár starosty s názvem Jízda pravidelnosti „Okolo Elišky. Vidět stroje na místě můžete už hodinu před startem, tedy v 10.00, kdy začíná přejímka k soutěži. Návštěvníci se mohou těšit na pěkná auta, motorky či traktory všech značek i stáří. Fanoušci veteránů zde představí i vozidla z pražského muzea, ale nebudou chybět ani místní. Závod začíná u bývalé pily a pokračuje směrem k železničnímu přejezdu, kde je cíl tohoto závodu. Po dobu závodu, respektive od 10 do 13 hodin, pořadatelé uzavřou část obce Hujerův kout, silnici od pily směr Hujerův kout, dále směrem na Antonínov okolo DPS, kolem pily až po železniční přejezd. Trasa je dlouhá zhruba jeden a půl kilometru. Již 14. ročník divácky atraktivního závody pořádá Obecní úřad Josefův Důl a Půjčovna veteránů Úředníček. „Určitě se přijeďte podívat, protože čím víc lidí, tím lepší atmosféra a zábava,“ zve starosta obce Josefův Důl, Jan Miksa, který vítězi předá pohár.

Areál koupaliště, Svijanský Újezd, od 11 hodin. 28. ročník Slavností svijanského piva. Bohatý program. Skvěle vychlazené pivo ze 160 píp. Nejstarší pivní slavnosti v republice. Vstupné 250 Kč. Mj. vystoupí: Mňága a Žďorp, Eva Pilarová, Mandrage, Dymytry, Krucipüsk. Zábava pro celou rodinu, pouťové atrakce, ohňostroj. Viz www.slavnostisvijanskehopiva.cz.

Na návsi, Klokočí, Semilsko, od 12 hodin. Klokočský hudební festival. Vystoupí regionální kapely? Swingová prťata, Big Band, WE2, Těla, The Scoffers, Anarchia, Hallodrn, Seven, Soumrak Band. Ohnivá show a překvapení.

Nádraží, Motorovým vlakem Českým rájem. Vlak je tažený legendární zelenou lokomotivou řady T 334 „Rosnička“. Jízdy se konají i 29. 7., 12. 8. a 19. 8. V Rovensku p. Tr., Turnově a v Semilech bude na motorový vlak navazovat vyhlídkový historický autobus, který vás zaveze na zajímavá místa po okolí. Z Rovenska je připravena vyhlídková jízda ke Troskám (příjezd zpět vždy před odjezdem vlaku), v Turnově se podíváte na Dlaskův statek a zámek Hrubý Rohozec, v Semilech vyjedete na Kozákov.

Malá Strana, Horní Maxov, Jablonecko, od 10 hodin. Slavnosti jizerských luk. Jak vznikly louky, co nám dávají, proč a jak o ně pečovat, co na nich roste, komu poskytují domov?… to vše uvidíte, uslyšíte, ucítíte, ochutnáte na první Slavnosti jizerských luk. Ukázky různých druhů péče o horské louky: rušní kosení kosou, pastva ovcí ovčáckým psem, sečení traktorem. Stezka s lučními úkoly, ukázka včelaření.

Kostel sv. Josefa, Hrubá Skála, od 16.30 hodin. XVI. ročník Letních koncertů vážné hudby - Jan Adamus. Zazní díla světových mistrů v podání mistrovského hobojisty a jeho nového kvarteta.

Sokolovna, Zlatá Olešnice, od 20 hodin. Pouťová zábava. TJ Sokol zve. Hraje kapela Mixer. V rámci večera vystoupí Aerobic Team Zlatá Olešnice, budou dobroty z grilu a domácí buchty a koláče. Navíc možnost získat 5x víkendový skipas do zdejšího ski areálu.

Šťastná země, Radvánovice u Turnova, od 13 hodin. Cestou za dinosaury. Přijďte se tváří tvář setkat s dinosaury. Planeta dinosaurů vám přivádí dinosaury na dosah, na dotek. Návštěva dinosaurů je zážitkem pro děti i dospělé. Nemusíte se bát :-). Pro děti jsou připravené i soutěže a povídání o dinosaurech.

Areál hradu Vranov-Pantheon, Malá Skála, od 19.30 hodin. Štěpán a Jan-Matěj Rakovi. Koncert kytarových virtuózů. Jeden z vrcholů letošní sezóny.

Neděle 16. července

Tyršovy sady, Jablonec, od 15 hodin. Savoy Satellites – The Quartet (Německo). Swingový band v Berlína hraje klasiku swingu 40. let: výběr z amerických standardů – Great American Songbook, některé hotjazzové originály i novější svižné skladby. Stylem skupina napodobuje rané Nat King Cole Trio, Slim & Slam či Billie Holiday.

Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, od 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin. Loutkaři dětem na Dlaskově statku. Černá a bílá Fróna, hraje LS Maminy Jaroměř.

Šťastná země, Radvánovice u Turnova, od 11.30 a 14.30. Kouzlení s Pavlem Dolejškou. Kouzla, iluze, magie, k tomu pořádná porce dobré nálady a skvělá zábava. Tak lze ve zkratce popsat kouzelnický program pro děti.

Mšeno, Jablonecká přehrada, Jablonec, od 15 hodin. Veganský piknik. Nenechte si ujít možnost ochutnat veganské pochoutky z domácí kuchyně! Pokud nejste vegani, nevadí! Akce je otevřená veřejnosti a je vítán každý, kdo má zájem dozvědět se, jak asi chutná to rostlinné jídlo nebo jak na něj. Aby bylo co jíst, měl by každý přinést nějaké jídlo na ochutnání, ať už nějaký oblíbený domácí recept nebo jenom oblíbenou mňaminu z obchodu. Nezapomeňte si přinést pití nebo vlastní kelímek na pití a samozřejmě vlastní nádobí a příbory. Ve vlastním zájmu si přineste nějakou deku na sezení, přece jenom budeme sedět venku. Organizátoři upozorňují, že jídlo zde opravdu musí být rostlinného původu (bezmasé, bez mléka, bez vajec a medu).

Nádvoří zámku, Lomnice nad Popelkou, od 16 hodin. Flastr na zámku. Koncert kapely Flastr hlásící se k hudebnímu směru acoustic & bluegrass music a hrající jeho osobitý směr nazvaný kapelou jako poetický bluegrass. Mladoboleslavsko-kosmonosko-jablonecko-liberecko-kokonínská kapela se zaměřuje na koncertování jak v regionu a po celé republice, tak i v zahraničí.

Pondělí 17. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 11 hodin. Prohlídky s loupeživým rytířem. Prohlídky pro děti s místním loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky prohlídek v 11 a ve 14 hodin. Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Státní hrad Trosky, od 19 do 22 hodin. Návrat do středověku. Večery plné šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Bude i fireshow a překvapení nakonec. Baterky s sebou.

Úterý 18. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 13 hodin. Audience u vévody Albrechta z Valdštejna. Setkání se známou postavou českých i evropských dějin. Začátky audiencí vždy ve 13, 14, 15 a 16 hodin.

Letní scéna, Jablonec, od 15 hodin. Kouzla skřítků. Jak skřítčí kluci poznávají svět? Veselá pohádka o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství. Zvídavý skřítek Peříčko přesvědčí svého mrzutého brášku Hadráska, aby spolu podnikli tajnou objevitelskou výpravu. Chtějí si prohlédnout ten úžasný svět z tatínkova vyprávění, které zatím jen slýchávali před usnutím zachumlaní v peřinkách. Že už tušíte, co všechno na ně v tom světě čeká? Ale co když se ten celý jejich veliký svět vejde jen na obyčejný stůl? Víte kolik legrandy, srandy, bžundy a švandy si užijete na takovém stole, pokud nejste o moc větší než ruka? Každá rošťárna je přece skvělá zábava, když můžete použít kouzla, která zvládnou napravit všechnu neplechu, takže ráno nikdo nic nepozná… Jenomže skřítčí kluci netuší, že kouzly se musí šetřit. A ani ve snu je předtím nenapadlo, že by se mohl stát nějaký průsšvih. Nejsou totiž sami, přestože se zdá, že všichni v domě spí. A když jednoho z brášků odnese do svého pelíšku obrovitý zrzavý kocour, musí se ten druhý obejít bez kouzel. A to už není legrace a chce to pořádnou dávku odvahy! Při nepřízni počasí se program přesouvá do Kina Junior.

Kostel Dr. Farského, Jablonec, od 17 hodin. Německý večer. Ivana Michalovičová (varhany), Eva Myslivcová (flétna).

18. července – 22. července

Vrch Kozákov, Semilsko. Závod seriálu MS v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge. Na trati se každoročně představuje více než 150 závodníků z celého světa, kteří pravidelně trať hodnotí jako jednu z nejlepších z celé série. Kozákov nabízí dlouhé rovné úseky, kde jezdci během jízdy dosáhnou rychlosti blížící se 100 km/h i těžké a uzavřené zatáčky. V samotném vyřazovacím závodě navíc jezdci vyrážejí dolů po čtveřicích a často je tak od sebe i ve vysokých rychlostech dělí pouhé centimetry.

Středa 19. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 20 hodin. Noční prohlídka hradu. Netradiční prohlídka doplněná dalším programem, tentokrát s hudebním překvapením. Doporučujeme rezervaci vstupenek z důvodu omezené kapacity. Na cestu zpět baterky s sebou.

Mírové náměstí, Jablonec, od 16 hodin. Petr Smetáček & Carlo Zegarra Abanto. Koncert komorního dua, v němž se naplno projevuje přirozená souhra pramenící ze společného hudebního porozumění. Oba se samostatně věnují různým žánrům, ale nejvíce je jim blízká latinsko-americká hudba prolnutá jazzem. Peruánský hudebník Carlo Zegarra (perkuse, tradiční andské flétny) se specializuje na tamní tradiční nástroje. V České republice spolupracuje s různými soubory a orchestry. Český hudebník a skladatel Petr Smetáček (klavír) je absolventem kompozice u Karla Růžičky na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Věnuje se různým hudebním žánrům, zejména jazzu a klasické hudbě.

Zámecká kaple na Hrubém Rohozci, od 18 hodin. Koncert. Eliška Josifová – soprán, Jan Morávek – basbaryton, Jan Thuri – hoboj, Jan Kalfus – varhany.

Čtvrtek 20. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 11 hodin. Prohlídky s loupeživým rytířem. Prohlídky pro děti s místním loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky prohlídek v 11 a ve 14 hodin. Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Hrad Trosky, Troskovice, od 19 hodin. Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídky bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky si vezměte s sebou. Od 19 do 22 hodin. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.

Letní scéna, Jablonec, od 17 hodin. Yomar Amador Morejon & Timbasa (Kuba/ČR). Afrokubánský folklór přinese hřejivou atmosféru ještě jednou Kapela Timbasa představí unikátní projekt postavený na tradičních latinskoamerických žánrech, jež spojuje s tanečními groovy a jazzovými aranžemi. Přestože původně inzerovaná zpěvačka Martha Galarraga nemůže ze závažných rodinných důvodů vystoupit, návštěvníci o očekávaný zážitek nepřijdou, naopak vystoupení bude mít punc jedinečnosti. Hudebníci pouze pro tento koncert oslovili Yomara Amadora Morejona, s nímž úspěšně vystupovala v minulosti. Bude se tedy jednat o exkluzivní vystoupení tohoto kubánského zpěváka.

Hotel Even, Sedmihorky, od 20 hodin. Sedmihorské léto: Nebyla to pátá, byla to devátá. Manželský trojúhelník s řešením vskutku originálním. Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Hrají: Josef Carda, Jana Švandová, Rudolf Hrušínský.

Amfiteatr, Malá Skála, od 20.30 hodin. Krasavice interkontinentální. Anna Polívková a Martha Issová sehrají jedinečnou hru.

Pátek 21. července

Pivovar Rohozec, Hrubý Rohozec, od 20.30. Rohozecké Prázdniny - koncert skupiny Prorock. Koncert výborné železnobrodské hudební skupiny.

Ostrov, Semily, od 21 hodin. Ostrov fest. Koncerty Midi lidi + Johuš Matuš.

Státní zámek Sychrov, od 20.30 hodin. Koncert souboru Spirituál kvintet. Vstupné 390 Kč.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 19.30 hodin. A pak už tam nezbyl ani jeden. Detektivní hra. Účinkuje: DS J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou.

Kitl, Jablonec – Žizkův vrch, od 10 do 18 hodin. Den otevřených sudů společnosti Kitl. Oslava 10. narozenin. Křest nového výrobku - Kitl Syrobu Malinového, kterého se ujme pan Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana. Slavnostně otevřou podnikovou prodejnu a každou celou hodinu provedeme tajemstvím výroby syrobů. Program: 14 hodin Carmen – Ruda Hancvencl, pohádka nejen pro děti, 15 hodin Najla – studio břišních tanců, 16.30 Mecheche Band.

Kavárna Pokec, Jablonec nad Nisou, od 19.00. Zahájení výstavy fotoobrazů Vladimíry Dvořákové - Ložnicovky. Celý večer obohatí vlastní tvorba folkového písničkáře z Raspenavy - Honzy Vopařily.

Sobota 22. července

Jizerka, Kořenov, od 10 hodin. Anenská sklářská slavnost. 13. ročník. Slavnost kolem půl jedenácté zahájí příjezd krále jizerskohorských sklářů F.A. Riedla v kočáře. Po celý den bude probíhat bohatý program. Stánkaři budou nabízet a většinou i před zraky návštěvníků vyrábět tradiční výrobky. Nejvíce bude zastoupena zejména pro náš kraj typická výroba bižuterie i sklářské výroby (figurky, foukané sklo,..), ale i mnoho jiných řemesel a tradičních výrob (výrobky ze dřeva, různé druhy keramiky, hračky z vlny, háčkované kloboučky, perníčky, ruční výroba nožů). Samozřejmě bude připraveno i jídlo a pití různých chutí. Pro děti letos připravili oblíbené loutkové divadlo se zpěvy Rolnička, dětské výtvarné dílničky, houpačky, řetízkový kolotoč a různé soutěže. Tradiční soutěže – běžecké štafety a závod na pětilyžích jsou oblíbené u dětí i dospělých. Tradicí je již i účast astronomů a pozorování slunce hvězdářskými dalekohledy.
Důležitá je informace o možnosti kyvadlové dopravy od vlaků z Kořenova a od autobusů a záchytného parkoviště z Polubného od 9 do 18 hodin.

Muzeum hraček DETOA, Jiřetín pod Bukovou, 9.00. Veteránem za krtečkem do Jizerských hor. 4. ročník. Zábavný den s veteránem pro celou rodinu. Hvězdicová jízda historických vozidel z celé Evropy (soutěž o nejvzdálenějšího účastníka). Výletová jízda historických vozidel krajem Jizerských hor, doplněná drobnými soutěžními úkoly. Soutěž elegance auto - moto. Historická vozidla do r. v. 1985 jiné ročníky po dohodě s pořadateleli. Závěr na fotbalovém hřišti v Albrechticích.

Molo na Jizeře, Semily, od 14 hodin. Jizera Race. Závod proti proudu řeka Jizery na podomácku vyrobeném plavidle a také soutěž o hodnotné ceny o nejoriginálnější plavidlo) ekologicky zlikvidovatelné, poháněné vlastní silou, a setrvalo s posádkou na hladině). Následná afterparty.

Kostel sv. Mikuláše z Bari, Lomnice n. Pop., od 19.30 hodin. Historická a současná hudba českých a světových autorů. České filharmonické kvarteto.

Hasičská zbrojnice na Šumburku, Tanvald, od 14 hodin. Slavnostní otevření malého muzea Sboru dobrovolných hasičů Tanvald Šumburk. K vidění bude dobová i nová technika šumburských hasičů. K tanci a poslechu hraje kapela: Depozit (country kapela).

Divadlo Josefův Důl, od 19.30 hodin. Spolu. Studio Hamlet Železný Brod – Spolu – autorská hra oceňovaného dramatika Tomáše Vůjtka. Hra o dvou hvězdách předválečného filmu Lídě Baarové a Adině Mandlové.

Sklárna a minipivovar Novosad, Harrachov, od 10 hodin. Harrachovské pivní slavnosti. Slavnost plná harrachovského piva, hudby všech možných žánrů, soutěží a atrakcí pro děti i dospělé.

Nádraží, Turnov, od 9 hodin, Parním vlakem Českým rájem. Vlak s historickými vagony je tažený parní lokomotivou řady 310 „Babička“. V době pobytu vlaku v Rovensku p. Tr., Turnově, Semilech a v Malé Skále se v divadelním voze hraje pro děti loutkové divadelní představení: Pohádky o pejskovi a kočičce (LS Na Židli Turnov). Podrobnosti najdete na speciálních internetových stránkách www.vlakemrajem.cz.

Sobota 22. července – 23. července

Kemp Dolánky, Dolánky u Turnova, od 13 hodin. Festival Dolánky 2017. Kapely: Skampida, Znouzecnost, Echt!, Exots, Disneyband, Flastr, DNA Brohers, THe Paper Cut, The Widowers, The Scoffers.

Kino Jitřenka, Semily, 22. 7. od 20 hodin, 23. 7. Od 16 hodin. André Rieu - koncert z Maastrichtu 2017. André Rieu slaví 30 let se svým Johann Strauss Orchestra a vy můžete být u toho. Do kin míří živý přenos koncertu k tomuto úžasnému jubileu. Hudebník proslul po celém světě jako král walzu a je bezpochyby jedním z nejpopulárnějších umělců vůbec. Jeho výroční koncert a zároveň vrchol letošní hudební sezóny si budou moct užít diváci po celém světě právě díky přenosu do kin. Kulisou koncertu bude znovu překrásné středověké náměstí v Andrého rodném městě Maastrichtu. Právě tam i letos vystoupí šedesátičlenný Johann Strauss Orchestra, jeho věhlasní tenoři, sopranistky a speciální hosté. Koncert Andrého Rieu je příslibem nezapomenutelného hudebního zážitku plného humoru, zábavy a emocí pro diváky všech věkových skupin. Exkluzivně v kinech uvidí diváci navíc zákulisní rozhovor se samotným Andrém. Letošní koncert je výjimečný právě proto, že ve svém rodném Maastrichtu začal André přesně před třiceti lety spolupracovat s Johann Strauss Orchestra. Hudební těleso se za ta léta rozrostlo z malé skupinky muzikantů poskládaných z Andrého středoškolské třídy na úctyhodně veliký sbor těch nejlepších hudebníků světa. Dnes plní stadiony a svou hudbou šíří radost po celém světě.

Hrad Trosky, Troskovice, od 10 hodin. Vyplenění hradu švédským vojskem. Víkend ve znamení třicetileté války – dobývání a vypálení hradu, bitva, mušketýři, souboje, dobové tance, jarmark v předhradí.

Neděle 23. července

Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, od 11, ve 13 a v 15 hodin. Loutkaři dětem na Dlaskově statku. O slepičce kropenaté, hraje LS Na Židli Turnov.

Tyršovy sady, Jablonec, od 15 hodin. Melody Boys. Melody Boys je swing band pěti špičkových sólistů legendárního orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky. Band se snaží o autentickou interpretaci jazzu a swingu 20., 30. a raných 40. let. Samozřejmostí je i hra na dobové nástroje. Základní sestavu bandu tvoří kytarista Petr Tichý, po jehož boku exceluje pianista Mirek Lacko, saxofonista a klarinetista Pavel Jordánek, trumpetista Jiří Patócs a kontrabasista Petr Vlášek.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 16 hodin. Sněhurka a sedm trpaslíků. Divadelní pohádka. Účinkuje: DS J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou.

Sklepení zámku, Lomnice nad Popelkou, od 20 hodin. Hudba z horní paluby Titaniku. Účinkuje Goplen Kvartet.

U restaurace Klepanda, Lomnice nad Popelkou, od 14 do 17 hodin. Odpoledne s Táborankou na Klepandě. Tradiční odpoledne s dechovou hudbou z Košťálova. K poslechu, k tanci i na přání.

Pondělí 24. července

Hrad Valdštejn, Turnov, od 11 hodin. Prohlídky s loupeživým rytířem. Prohlídky pro děti s místním loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky prohlídek v 11 a ve 14 hodin. Upozornění: V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Státní hrad Trosky, od 19 do 22 hodin. Návrat do středověku. Večery plné šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Bude i fireshow a překvapení nakonec. Baterky s sebou.

Kulturní dílna J. Krčka na Rváčově, Lomnice nad Popelkou, od 19.30 hodin. Letní koncert. Účinkují: Libor Janeček (kytara), Maria Mikhajlová (flétna).

Autor: Redakce

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Night Light Marathon

Night Light Maraton nabídne nový závod na 10 kilometrů

Společnost Royal Castle Development koupila chátrající zámeček někdejšího spolku Schlaraffia v Jablonci u autobusového nádraží.

Zámeček Schlaraffia se prý přesune jen po Jablonci

Parkování v areálu jablonecké nemocnice funguje. Lze platit i kartou

Jablonec n. N. – V parkovacím automatu na parkovišti v areálu jablonecké nemocnice, kde se hradí poplatek za parkování, je zprovozněna možnost úhrady také platební kartou.

Série dopravních nehod pokračuje, hasiči vyjížděli i ve středu

Liberecký kraj – Také ve středu ráno vyjížděli krajští hasiči k několika dopravním nehodám.

Andělská Hora zve na sochy, Kryštofovo Údolí na betlém

Liberecký kraj – Na výstavu soch, plastik a objektů Moniky Immrové do kostela v Andělské Hoře u Chrastavy zve v sobotu 25. listopadu 2017 v 17 hodin známý liberecký grafik a kurátor Jan Měřička.

Rozloučili se s hrdinou, veterána uctily čestné salvy

Albrechtice v Jizerských horách - Stovky lidí se přišly rozloučit s válečným veteránem, hrdinou Jaroslavem Mevaldem na pohřeb do kostela v Albrechticích v Jizerských horách. V roce 2014 byl těžce zraněn na misi v Afghánistánu, 10. listopadu náhle zemřel. Bylo mu 39 let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT