Sobota 27. ledna 


Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 21 hodin. Horečka sobotní noci. Největší rockové hity na plátně uvádí Petr Vobořil.

Home Credit Arena, Liberec. Ještědská brusle 2018. Ještědská brusle je historicky nejstarší krasobruslařskou soutěží pořádanou v Liberci – v roce 2018 se uskuteční již její 40. Ročník. Přijďte se podívat na výkony nadějí krasobruslařského sportu do liberecké Home Credit Areny. Závod je pořádán jako součást Poháru ČKS pro kategorie mladší nováčci, nováčci, nejmladší žačky, mladší žačky, žačky a adult.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. 23. Ples města Jablonec nad Nisou. Moderuje Jakub Prachař, host: Ilona Csáková.

Sportovní hala, Výšina Tanvald, od 20 hodin. Ples města Tanvaldu. K poslechu a tanci bude hrát Taneční orchestr Vladimíra Janského. Občerstvení, předtančení, tombola.

Městské divadlo, Železný Brod, od 19 hodin. Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Hudební komedie manželů Peasových, která vám poradí, jak předcházet partnerským krizím v podání DS Bozkov.

Knihy manželů Peasových, které zkoumají rozdíly mezi myšlením žen a mužů, se staly světovým bestsellerem. Autoři kvůli nim procestovali celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Čtenářům pak předkládají lehce kontroverzní výsledek, který možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětluje důvod existence napětí a rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokouší se najít způsoby, jak se s nimi vypořádat. Režie: Jiří Doubek.

Kulturní dům, Kacanovy, Turnov, od 18 hodin. Vzpomínkový koncert na Wabiho Daňka. Celý večer je koncipován jako vzpomínkový na člověka Wabiho a na jeho písně. Koncert bude rozdělen do tří bloků a bude končit kolem deváté až desáté večerní. Tudíž je vhodný i pro menší posluchače. V prvním bloku se na pódiu vystřídají turnovští písničkáři Madla Brožková, Alenka a Franta Tomášovi, Šoumen a mnoho dalších. Každý zahraje jinou Wabiho píseň. Tak nějak po svém…
V druhém bloku zahraje letitý Wabiho spoluhráč a kamarád Miloš Dvořáček. Miloš je nejen fenomenální kytarista, ale zároveň také člověk, který s Wabim leccos zažil a který se o zážitky rád podělí s návštěvníky. Miloše doprovodí David Fiedler, jeho spoluhráč a opět vynikající kytarista.

V posledním bloku na pódiu uslyšíte místní kapelu Waldovy Matušky, která si připravila sérii Wabiho písní. Waldovy Matušky před čtyřmi lety odehráli s Wabi Daňkem ojedinělý společný koncert, který jim zůstal vryt hluboko v srdci. A právě proto jsou iniciátory koncertu.

V úplném závěru pořádající muzikanti doufají v propojení všech zpěváků jak na pódiu, tak v hledišti, a ve společné zazpívání písní Rosa na kolejích a Listopadová.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 18.45 hodin a Kino Jitřenka, Semily, od 18.45 hodin. Tosca – Giacomo Puccini. Pod taktovkou Maestra Emmanuela Villaume provede Orchestr Metropolitní opery Pucciniho dramatickou tragédii Tosca v nové inscenaci režiséra Sira Davida McVicara. V hlavních rolích žárlivé pěvkyně a jejího milence Cavaradossiho se objeví Sonja Jončeva a Vittorio Grigolo. Bídáka Scarpiu ztvární Željko Lučić.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Labyrint: Vražedná léčba. Americký akční sci-fi film. Epické finále úspěšné trilogie Labyrint. Poslední a nejnebezpečnější mise začíná. V hlavní roli Dylan O'Brien.

Zvědavá ulička, Jilemnice, od 9.30 hodin. Krasojízdy na rohačkách. MAS „Přiďte pobejt!“ zve příznivce zimních radovánek k sáňkování postaru. Zájemci v dobovém oblečení s tradičními saněmi, rohačkami, rejdami či vlčkami jsou očekáváni v sobotu 27. ledna 2018 u zápisu na dolním konci Zvědavé uličky. Občerstvení zajištěno! Na vítěze čekají ceny od místních výrobců!

SD Jilm, Jilemnice, od 19.30 hodin. Společenský večer Vavřineček. K tanci a poslechu zahraje i letos kapela Futrál. Vstupné: 140,- (studenti po předložení průkazu 110,-) Těšit se návštěvníci mohou také na oblíbené taneční mikro lekce, předtančení, a i nějaké to překvapení.

KC Golf, Semily, od 20 hodin. Maturitní ples GIO Semily. Maturanti, třídní učitelé, ředitelství školy a SRPG zvou na 62. maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta. V sále hraje skupina Taneční orchestr TOX a ve vinárně je připravena diskotéka a DJ Andrei Luccas. Návštěvníky čeká také nástup maturantů, šerpování, tradiční soutěž o ceny, mohou se těšit na bohaté občerstvení, či na moderátora Miroslava Šimůnka.

Městské divadlo, Turnov, od 10 hodin. Čertův švagr. Na motivy Boženy Němcové napsala Dana Bartůňková. Tento dětský muzikál vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

Zámek Svijany, Svijany, od 9 do 16 hodin. Zámecká hra Arcana. Dobrodružná hra Arcana vás provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií. Vaším věrným průvodcem bude tablet/herní aplikace v tabletu či telefonu, která vám bude zadávat úkoly, radit, jak překonat překážky, a v případě nouze vám napoví. Zahrajte si interaktivní dobrodružnou hru s prvky rozšířené reality, která vás provede zámkem, vyzkouší váš důvtip a postřeh a zároveň vás, vaši rodinu či přátele velmi dobře zabaví.

Neděle 28. ledna

Sportovní hala, Výšina Tanvald, od 14 hodin. Dětský karneval. Soutěže masek o ceny, občerstvení, hudba.

Městské kluziště, Semily, od 14 do 16 hodin. Maškarní karneval na ledě.

Městské divadlo, Železný Brod, od 16 hodin. Ať žijí duchové. Pohádkový muzikál v podání DS Vojan Desná - Mladá Haluz nejen pro děti.

Hrdiny veselé pohádky jsou děti, které by na hradě rády měly klubovnu. To se jim snaží překazit hamižný Jouza, který by na hradě chtěl pěstovat žampióny. Děti se však jen tak nedají a za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky se dají do boje.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. S láskou Vincent. Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci.

KC Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou, od 10 hodin. Pruhovaná pohádka. Divadlo Koloběžka s veselou pohádkou o chudé Lídě, kterou vyšle paní máma do světa pro ženicha. Lída se na cestě setká s kouzelným dědečkem, a nakonec oslní mladého krále, jenž se zhlédl v pruhované módě a ve vosách. 

Sobota 27. ledna a neděle 28. ledna

Jilemnice – Roudnice. 11. Ročník Jilemnické ZP MV ČR. Závody v běhu na lyžích. Závody volně na 10 a 25 km, závody klasicky na 25 a 50 km, dětské závody na 1/2/3/4 km, doprovodný program: škola lyžování, open vyjížďka, komfortní zázemí s vyhřívaným stanem, perfektní organizace a služby.

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 a 17 hodin. Všechny prachy světa. Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka, aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu než peníze. 

Pondělí 29. ledna

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Nejúspěšnější sportovec Jablonecka roku 2017. Vyhlašovatelé ankety: Česká unie sportu, statutární město Jablonec nad Nisou, Jablonecký deník, Sport Action s.r.o.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Paula. Třicátnici Paulu po deseti letech opustil přítel. Rozhořčená žena, odmítající přijmout roli pasivní oběti, se náhle ocitá na ulici. Její cesta Paříží za znovu nalezením nezávislosti a klidu, plná bizarních setkání, právě začíná. Šarmantní drama s komediálními prvky bylo vyhlášeno nejlepším debutem letošního festivalu v Cannes.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Všechny prachy světa. Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka, aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu než peníze. 

Úterý 30. ledna

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Bedřich Smetana: The Greatest Hits. Osm a půl opery za jednu cenu!  Zábavná podívaná s živou kapelou, písničkami, tanci i šermy vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné…
Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci Městských divadel pražských jsou skvěle hudebně a pohybově vybaveni.
Ivan Hlas v Divadle ABC spolupracoval už na úspěšném muzikálu Šakalí léta. Tentokrát si přizval ke spolupráci kolegu Jiřího Janoucha, a protože jde o nadsázku a komedii, vyhráli si oba muzikanti zejména s různými hudebními aranžmá. Smetanovy árie tak zní jednou jako reggae, jindy jako rock and roll, song a la Beatles nebo balada ve stylu skupiny Queen… Ivan Hlas navíc ve hře vystupuje nejen jako frontman živého hudebního doprovodu, ale bravurně zvládá i malou roli svého méně známého bratra Saši Hlase.

Zámecké sklepení, Lomnice nad Popelkou, od 18 hodin. LiStOVáNí.cz: Co by můj syn měl vědět o světě. Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století v půvabné knize plné upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních. Poprvé bude v LiStOVáNí účinkovat jen jeden herec; Lukáš Hejlík je stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Klára Hoffmanová o nové knize Cesty. Oblíbená regionální autorka, bude odpovídat na dotazy, jak vidět v lidech vždy to lepší a na čem v životě záleží.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Na konci světa. Johnny Saxby pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe, začíná být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Rurální gay romance a nejsuverénnější britský debut posledních let upomínající na legendární Zkrocenou horu.

KC Kino, Železný Brod, od 19.30 hodin. S láskou Vincent. Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci.

Kino Sféra, Turnov, od 18 hodin. Radka Staňková - Špicberky. Špicberky jsou souostroví odkud je to blízko už jen do Grónska, nebo na severní pól. I tuto nehostinnou arktickou pustinu však osídlili lidé. O tom, jaké to je být studentem v místě, kde musíte na každém kroku nosit pušku, kde vám přes noc zmrznou boty a kde je více než tři měsíce polární noc a čtyři měsíce Slunce naopak nezapadne za horizont, vám poví Radka Staňková.

Dům Na Sboře, Turnov, od 18 hodin. Terezín - místo paměti. Přednáška ředitele Památníku Terezín pana Jana Roubínka. Povídaní o činnosti Památníku, jeho historii a aktivitách. Přednáška se koná u příležitosti Mezinárodního dne památky holokaustu. Akce se koná ve spolupráci se Synagogou Turnov a Ochranovskou Jednotou bratrskou.

Spolkový dům, Emilie Floriánové, Jablonec nad Nisou,od 18 hodin. Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou. Společné zamyšlení nad otázkami a záhadami života. Témata přednášek určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Tyto se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí života, jako je biotronická prevence, filosofie a jiné.  Okruh otázek, které se v Univerzitě Bytí objeví, je nesmírně široký. Jsou to otázky osudu, smyslu života, nauka o vznikání, tedy celkově otázky filosofie Bytí, a to i s dopady do hmotných oborů.  Vstupné je dobrovolné. Na závěr přednášek proběhne biotronické působení formou rozloučení.

Středa 31. ledna

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. Tajný deník Adriana Molea. Divadelní adaptace kultovní knihy Sue Townsend je činoherním retro muzikálem pro teenagery i jejich rodiče. Úsměvný příběh o nástrahách dospívání je protkán spoustou dobových šlágrů osmdesátých let opatřených novými a velmi originálními texty.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19.30 hodin. Rampa Free pro každou kapelu. Koncert kapel TotoWono a Barrage.

Totowono - skupina relativních Liberečanů, která si zvolila svou hudební cestu od poslechu k tanci tvorbou vlastních písní. Takřka nesourodé hudební těleso balancuje mezi styly - od funku k punku - peprně okořeněno alternativním projevem.
Kapela hraje v klasickém rockovém složení kytara, basa, bicí, s nerockovými klávesami a uhrančivým diskotékovým zpěvem.
Skupina svou tvorbu netlačí mediálním sítem a spíše volí cestu živých vystoupení. Za úspěch považuje jakýkoli koncert, kde alespoň na okamžik posluchače zaujme a roztančí.

Kapela Barrage vznikla v lednu roku 2014 po pár měsících takového nezávazného muzicírování. Z počátku nacvičovala převzaté skladby, ale celkem brzy začali k věcem převzatým přibývat skladby z vlastní tvorby. Autorské hraní bylo něco, na čem se všichni členové kapely jednoznačně shodli a dnes již hrají jen vlastní písničky. V lednu 2016 vydali svoje první CD s názvem "Hlava nehlava". V tomto duchu pak tvoří a další skladby.

Členy skupiny Barrage jsou Zdenda (zpěv), jeho syn Matěj (saxofon, klávesy, zpěv) a švagr Pavel (basová kytara). Rodinný klan doplňuje Milan (bicí) a Dušan (kytary, zpěv).

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Všechny prachy světa. Americký thriller režiséra Ridleyho Scotta. napínavý příběh podle skutečnosti o únosu Johna Paula Gettyho III. V hlavních rolích Mark Wahlberg, Michelle Williams a Christopher Plummer.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 19 hodin. Začínáme Končit. Česká premiéra francouzské komedie Divadla Kalich Praha.
První společnou inscenací Barbory Hrzánové a Radka Holuba na jevišti Divadla Kalich je komedie uznávaného francouzského autora a komika Sébastiena Thiéryho Začínáme končit v režii Lídy Engelové. 
Ve Francii velmi populární hra nabízí unikátní herecké příležitosti jak pro Barboru Hrzánovou, která ztvárňuje jednu ženskou hrdinku, a přesto se jedná o dvojroli, tak pro Radka Holuba, který hraje manžela přesvědčeného, že jeho žena stárne příliš rychle a že je třeba se jí co nejdříve zbavit. Ale možná je za jejich manželským odcizením něco docela jiného…  Francouzská komedie výstižně vypráví o vztazích mezi muži a ženami, o plynutí času, strachu ze stárnutí a o (ne)schopnosti být spolu.

KC Golf, Semily, od 8.40 hodin. Terezka a kouzelné autíčko. Divadelní představení pro školy a školky, ale i pro veřejnost hraje Divadlo Tramtarie Olomouc. Malá Terezka se spolu s Emou se ztratí se na výletě. Naštěstí objeví kouzelné žluté autíčko.

Čtvrtek 1. února

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Prezident Blaník. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Všechny prachy světa. Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka, aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu než peníze.

SD Jilm, Jilemnice, od 18 hodin. Indonesie země ostrovů. Radka Tkáčiková diváky zavede na tři z nich, na Bali a jeho sopky, k činnosti probudivší se nejvyšší hora na Bali Gunung Anung a jak Indonesie usíná a probouzí se z vršku tohoto vulkánu. Vodopády, rybáři a podmořský svět. Malá kouzelná Penida s hinduistickými rituály a rozvyklanými útesy. Velká Sumatra a její obyvatelé, ohrožení orangutani v jejich přirozeném prostředí pralese, gibboni a život v zelené těžko proniknutelné džungli. Popílkem zaprášená města a nejvyšší sopka Sumatry Mt. Kerinchi vypínající se nad čajovými plantážemi. Oceán, prales, mešity, kostely, hinduistické chrámy a také přetrvávající problém s likvidací pralesu kvůli palmě olejové a jak se na ostrovech žije.

Železný Brod. Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skřítka Střípka. Jedinečná možnost navštívit vždy ve čtvrtek sklářské firmy a užít si neopakovatelný zážitek. Do akce jsou zapojeny: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod, Minimuzeum skleněných betlémů, Městské muzeum v Železném Brodě, sklářská expozice, Městská galerie Vlastimila Rady a sklářské firmy DT Glass s. r. o., Detesk, s. r. o., MISAMO – AAC, s. r. o., Glasstech s. r.o., Ateliér Pavlíny Čambalové a Lampglas s. r. o. a nově také sklářka Jana Šavrdová, Sklářské studio Oliva, Hela Glass a Skleněná bižuterie Alšovice. Při návštěvě a prohlídce můžete sbírat razítka, za která obdržíte skleněnou postavičku skřítka Střípka.

KC Střelnice, Turnov, od 19 hodin. Kavárenský kvíz. Kavárna KUS se i letos stane pravidelným dějištěm kavárenských kvízů. I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu!

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Prezident Blaník. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp.

Městské divadlo, Turnov, od 19.30 hodin. Zamilovaný sukničkář. S novou komedií přijede do Turnova Divadelní společnost Háta, kterou si turnovští diváci velice oblíbili. Chcete se pobavit? Tak tady je to zaručeno.

Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne.

Hrají: Lukáš Vaculík, Viktor Limr  /  Pavel Nečas, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček  /  Martin Zounar, Kristýna Kociánová  /  Hana Kusnjerová  /  Radka Pavlovčinová, Mahulena Bočanová  /  Adéla Gondíková  /  Betka Stanková, Veronika Jeníková  /  Olga "Háta" Želenská, Ivana Andrlová  /  Pavla Vojáčková

Pátek 2. února

V pátek 2. února se v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev Liberec uskuteční 13. benefiční ples hejtmana. Celým slavnostním večerem bude slovem provázet Martin Polách, k tanci a poslechu zahraje Big‘O‘Band Marka Ottla. Na pódiu se vystřídá Ewa Farna, Itcho Pčelár a Duo Ogor. Těšit se můžete na bohatý raut, molekulární mixologii, vystoupení Divadla F. X. Šaldy Liberec i další překvapení. Chybět samozřejmě nebude ani slosování vstupenek o zajímavé ceny.
I v letošním roce zachovává hejtmanský ples svoji benefiční povahu. Významná část finančních prostředků z prodeje vstupenek i případné finanční dary budou opět věnovány tam, kde je jich nejvíce třeba.
Cena vstupenky: 1 000 Kč. Z ceny vstupenky jde 500 Kč nadačnímu fondu Ozvěna, Centru Amélie a do Nemocnice s poliklinikou v České Lípě a 500 Kč na program plesu a raut.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Lanugo. Nadžánrové seskupení hrající moderní pop, jazz a soul s jemnými doteky elektroniky. Hudební formace kolem zpěvačky Markéty Foukalové a pianisty Viliama Béreše.

Trocha z Lanugo života: v roce 2009 spatřil světlo světa eponymní debut, který kapela vydala u jazzového vydavatelství Animal Music, ačkoli Lanugo hrají (řekněme) nezávislý pop a jazz možná až jako příchuť. Na konci roku 2011 bylo na Nové Scéně Narodního divadla pokřtěno druhé album Lanugo, 2011, které skupina již vydala ve vlastní produkci. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na ceny Apollo - ceny hudebních kritiků - a slavní belgičtí Hooverphonic si ji v roce 2012 vybrali jako partnera v rámci svého pražskeho koncertu. V roce 2013 skupina vydala nové EP Lanugo, 2014, která vznikala tři roky a na její nahrání přispěli fanoušci přes crowdfundingový portál HITHIT. Album bylo zařazeno do TOP 10 českých alb roku 2014

V minulém roce Lanugo začalo pracovat na novém materiálu, prvním singlem se stala skladba Rosetta Video k této skladbě natočilo rozpálené želízko v ohni soudobé české kinematografie, Petra Nesvačilová.

29.11. zahájila kapela období, kdy po tři středy za sebou odešli do světa nové singly, to vše před vánočním koncertem 21.12. v klubu Jazz Dock, kde skladby prvně zazněly naživo. K této přiležitosti vznikl nový web, jehož autory jsou opět nejbližší spolupracovníci, progresivní duo Ex Lovers.

V roce 2018 Lanugo pokračuje v koncertování s novým repertoárem a prací na novém albu, které vyjde na podzim příštího roku. Vydání nové desce bude předcházet EP, jehož release je naplánovaný na 3.5. 2018.

Lanugo = 6 hudebníků, z toho 2 bubeníci! Dynamický vokál Markéty Foukalové doprovázejí klavírista Viliam Béreš, kontrabasista Rastislav Uhrík, bubeník Martin Kopřiva, kytarista Mirek Šmilauer a perkusionista Martin Novák, který navíc ovládá sampler. Převážně autorská tvorba vyniká neotřelými aranžemi a barevností hudebního vyjádření.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Balvan Games. Balvan pod pěti kruhy Maturitní ples 4A Gymnázia U Balvanu.

Zámek, Lomnice nad Popelkou, od 20 hodin. Zámecký representační ples. Kulturní a informační středisko a Středisko volného času Sluníčko vás zvou na 8. ročník Zámeckého reprezentačního plesu, který se koná v zámeckém sklepení a ve velkém sále lomnického zámku. Hrají kapely: Alejmelí (taneční hudba) Swing combo Turnov (jazz, swing a další žánry). Předtančení: Středisko volného času Sluníčko, Lomnice n. Popelkou. Tombola.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald od 19 hodin. Prezident Blaník. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp.

Čajovna U Robinsona, Semily, od 19.30 hodin. Komorní koncert Jana Buriana. Jan Burian tvořil autorskou dvojici s Jiřím Dědečkem, vystupoval s Danielem Fikejzem, dále i s Petrem Skoumalem, Vlastislavem Matouškem (skupina Zvláštní vydání) nebo v triu Jan Burian – Jan Jeřábek – František Janče. Od konce devadesátých let natáčí pravidelně desky ve spolupráci se svými syny Janem a Jiřím. Moderuje také vlastní pořady v Českém rozhlasu a České televizi (např. Posezení s Janem Burianem).

KC Střelnice, Turnov, od 19 hodin. Maturitní ples OAHŠ třídy H4 a S4. Hraje kapela VzHáčka.

Čtvrtek 1. února a pátek 2. února

Městské muzeum, Železný Brod. Ludvík Dvořáček - Železný Brod. Pobyt v Českém ráji inspiroval brněnského grafika a knižního ilustrátora Ludvíka Dvořáčka k vytvoření cyklu deseti grafických listů s motivy z Českého ráje.

Zachytil na nich nejznámější dominanty i romantické partie našeho překrásného kraje. Ludvík Dvořáček (1895–1972) studoval na Vysokém učení technickém v Brně a Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Augusta Brömse a Maxe Švabinského, mimo své volné tvorby upravoval bibliofilské edice a ilustroval časopisy. Vstupné na výstavu je v rámci vstupného od muzea.

Sobota 3. února

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Vojtaano. Koncert svérázného písničkáře.

Vojtaano vydal debutové album The Beast Of Vojtaano. Na desce nabízí dvě různé hudební tváře, které spojuje jeho veselá hra se slovy a nezaměnitelný gangsta rapový projev. Za uměleckým pseudonymem Vojtaano se skrývá herec a stand-up komik Vojta Záveský. Veřejnost ho zná ze seriálů Vinaři, Kriminálka Anděl nebo Případy 1. oddělení. Pod hlavičkou Vojtaano na sebe výrazně upozornil dvěma povedenými nahrávkami v roce 2016. Skladbu Lavina složil a nahrál pro internetový seriálový hit z fotbalového prostředí Vyšehrad a vtipnou písničkou s animovaným klipem Budulínek vs. Galantní Jelen oslovil hned několik generací uživatelů YouTube. Letos přidal virální Derby Song, kde s hercem Jakubem Štáfkem vtipnou formou glosuje největší pražské fotbalové derby. Bylo jen otázkou času, kdy si Vojtaano troufne na plnohodnotnou desku. Vojtaano svůj debut pojal velkoryse jako dvojalbum. První část reflektuje hudebníkovu folkovou tvář, na druhé pak Vojtaano zve posluchače do hiphopového světa. Ať už se na The Beast Of Vojtaano stylizuje do role písničkáře nebo rapujícího vypravěče, je přesvědčivý a hudebně velmi hravý! Obě hudební polohy pak spojuje jeho humor, nadsázka a recese.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Babí hop. Tradiční maškarní rej. Hraje kapela Kontakt. Moderuje Jiřina Kořenská.

Sokolovna, Železný Brod, od 20 hodin. Zahrádkářský ples. Hudba, tanec, zábava v organizaci MO ČZS Železný Brod.

KC Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou, od 20 hodin. Jakub Děkan Band. Hlas, který zdobí hity ATMO music, Rybiček 48 či UDG vydává svůj dlouho očekávaný debut s hity „Děda,“ „Řidičák“ či novinkou „Lea.“ Křest nového alba liberecké hudební ikony, na kterém nesmíte chybět.
Jakub Děkan - Se zpěvem začal v 15. letech. Už v roce 2008 založil rock popovou skupinu Rosemary, později působil v kapele Attic Vanity, se kterou objel svou první tour s názvem Live Life Tour. V červenci 2012 byla založena kapela Justr Try, se kterou se účastní talentové soutěže Československo má talent. Úspěšně a s velkými ohlasy postoupili do kola zvaného „Velký třesk”. Spolupracoval s Pauliem Garandem a Kennym Roughem, kde společně objeli 3 velká tour (Čundr Country, V hlavní roli, Molo), podílel se na přípravě první desky ATMO music, kterou svým hlasem podpořil v šesti písních a na rozmezí roku 2013/2014 se stal oficiálně jejich koncertním členem. Společně pak koncertovali pod vydavatelstvím Warner music a agenturou Redhead music.
A právě vydavatelství, které zaštiťuje ATMO music, oslovilo samotného Jakuba, jako sólového interpreta. Warner music tak zastřešuje jeho debutové album, na kterém spolupracuje s hudebním producentem Ondřejem Turtákem, zvaným ODD.

Dlaskův statek, Dolánky u Turnova, od 12 hodin. Masopust na Dlaskově statku. Dlaskův statek otevřen od 12.00 hod. 13.00 – 15.30 - Zahájení Masopustu – žádost Laufra o převzetí vlády nad vesnicí, předání klíčů starostou města Turnov. Pozdravení hospodáře a hospodyně – soubor písní a tanců Furiant z Malé Bělé. Tanec masek – soutěž o nejlepšího tanečníka a tanečnici (Vrkoč – cena pro vítěze). Masopustní průvod masek s folklórními soubory Šafrán a Furiant a kapelou Mackie Messer Šraml Band (Rakoušův sroubek, Ábelův mlýn, Dlaskův statek – tanec s hospodářem a hospodyní Dlaskova statku). Masopustní hry: Svatba (turnovští muzejníci), Pochovávání basy (folklórní soubor Šafrán z Jablonce nad Nisou). O hudební doprovod akce se postará kapela Mackie Messer Šraml Band.