Pátek 16. února

Univerzitní galerie, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Textil a oděv. Technická univerzita v Liberci zve návštěvníky na vernisáž s módní přehlídkou, jež zahajuje výstavu semestrálních prací. Výstava potrvá do 26.1.2018. Práce z oboru Sklo a šperk si lze prohlédnout v kreslírně při vernisáži.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Katarzia. Mladičká Slovenka s kytarou a její silné autobiografické folk rap písně. Doprovodí ji kamarád kytarista Vladko Mikláš.
Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová, je slovenská zpěvačka a písničkářka s velmi osobitým projevem, hrající svými vlastními slovy řečeno "girl folk rap". Svou první písničku složila v 16 letech při studiích v USA, první koncert s repertoárem čtyř písní odehrála v roce 2012 v bratislavském klubu Nu Spirit.
Oproti opěvovanému debutu Generácia Y z roku 2013 se slovenská písničkářka na novince Agnostika (2016) obklopila celou kapelou, zůstává ale výhradním tvůrcem svých skladeb. Vedle autorství hudby i textů se rozhodla desku také sama produkovat. Nejen díky tomu potvrzuje, že je v našich končinách výjimečným zjevem.
Hlavní předností Katarzie je intuitivnost, se kterou k hudbě přistupuje. Se svou druhou deskou zbortila škatulku "holka s kytarou" jako domeček z karet a nebojí se odvážných beatů, bohatších kapelových aranžmá ani rapu. Vyniká ale také texty, které jsou osobitou výpovědí mladé umělkyně, nezatížené společenskými, vztahovými ani náboženskými konvencemi. Zpěvačka na pozadí dnešní uspěchané doby vyzdvihuje svou lásku k muzice, která je pro ni jako kamarádka do nepohody. V noci se prý miluje s hudbou i texty, což je ostatně z vypiplanosti alba znát.
Patrné jsou vlivy současné elektroniky i rapu, což s jejími folkovými kořeny vytváří zajímavou kombinaci. Některé skladby mohou pořádkumilovné posluchače až provokovat, protože pro Katarziu jsou typické změny tempa i pěveckého projevu. Stejně jako dokáže s obratností střídat recitované pasáže s momenty, kdy svůj hlas ohýbá do výrazných melodických linek, někdy až k falzetovému zpěvu, jí nedělá problém používat syntezátory a experimentovat.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Maturitní ples 4A Gymnázia Dr. Antona Randy. Somnium.

Římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Mše svatá. Bohoslužba za jablonecké rodiny s promluvou zaměřenou na manželství a rodinný život.

Zámek Lomnice nad Popelkou (sklepení), od 19.25 hodin. 3. Lomnické barování. Hudebně literární ochutnávka. Zahrají: Tomáš Sedlák a Šlajchrti. Zalistuje: Adam Kadmon. Zahrají: Bára Petříčková Ká Bílková.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Black Panther.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin Black Panther.
Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět.

KC Střelnice, Turnov, od 20 hodin. Městský ples. Těšit se můžete na pestrý kulturní program či bohatou tombolu. K tanci a poslechu bude hrát Orchestr Ladislava Bareše. Výtěžek plesu bude použit na podporu setkávání dětí a mládeže se seniory a jejich společných aktivit na oddělení následné péče v turnovské nemocnici a v Domově důchodců Pohoda.

Městské divadlo, Železný Brod, od 19 hodin. Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo. Repríza hry českého autora Oldřicha Daňka. Ve své dramatické tvorbě se inspiroval epickým divadlem Bertolta Brechta. Jeho hry se často zabývají morálkou a autor je vždy na straně klasických morálních zásad. V nastudování Studia Hamlet uvidíte dvě povídky: „Příběh athénský“ o kráse umění, ale také o právu. Theukros, soudcův syn z Rhodu, přijíždí v roce 322 př. n. l. k slavné athénské hetéře Fryné, kdysi souzené za bezbožnost. Chce na vlastní oči vidět onu proslulou ženu s proslulými ňadry, jež jí přinesla u soudu osvobození. Z počátečního zvědavého zájmu vzniká porozumění a úcta k moudré Fryné. „Příběh flanderský“ o čase a hledání pravdy při psaní kronik. Příběh z roku 1362 je o Filipě, královně anglické a o mladém kronikáři Jeanovi, který si uchoval svou volnost v hledání pravdy a dokázal nepodlehnout královniným svodům. Hrají: Zdislava Bohuslavová, Iva Chaloupková, Veronika Langerová, Blanka Drbohlavová. Chór: Alžběta Bezstarostová, Lucie Bariová, Anna Musilová a další. Režie: Zdeněk Lindner.

Sobota 17. února

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Salsa night 2018. Devítičlenný salsa orchestr La Descarga Salsa Orchestra (Kuba, Peru, Itálie, Austrálie, Slovensko, ČR), Dj Javier (Columbie), taneční vystoupení, animace a mini škola Ruben-Dance (Dominikánská rep.) a jejich hostů z Kuby a z Brazílie.

Zámek Sychrov, od 9 hodin. Masopust na Sychrově. Již 8. ročník tradiční akce, která se koná v prostorách zámeckého parku. Tradiční česká řemesla (sklář, keramik, výrobce dřevěných hraček…) doplní pochopitelně i klasická zabíjačka, která neodmyslitelně k masopustu patří zrovna tak jako sladkosti z kynutého těsta. Nebude chybět ani masopustní průvod. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský Horal z Vrchlabí a folklórní soubor Horačky, který se zaměřuje na lidové písně z Podještědí. Pro děti bude připravené loutkové divadlo Toy Maschine.

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 18 hodin. Sushi večer na zámku. Sushi večer, který bude veden pod taktovkou profesionála na přípravu Sushi Tomáše Svobody, se kterým bude možné sushi i vlastnoručně připravit.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Reggae Bashment. Taneční párty s Emergency JBC Station a jejich hosty, kterým bude i Don' the Dandy! V hospodě.
Reggae Bashment se na Rampu vrací pouze jednou za čas, nepromeškejte to! Připravte si taneční boty a dobrou náladu, o zbytek se postarají Emergency JBC Station a jejich hosté. Nebojte se nahodit Vaše nejoblíbenější písně, třeba je v naší kolekci najdeme a přání bude splněno i beze slov! Zůstane Vám mnohem víc času na užívání si večera!

Městské divadlo, Železný Brod, od 11 hodin. Pohárek, Kandrdásek a Jednoaktovky. Oblastní kolo soutěže monologů, dialogů a jednoaktovek Svazu českých divadelních ochotníků Jizerské oblasti (SČDO JO).

Sokolovna, Železný Brod, od 20 hodin. Tenisový ples pro Tomáška Voborníka. Již 7. ročník plesu v organizaci Tenisového klubu Železný Brod. K tanci a poslechu hraje kapela Futrál. Bohatá tombola, skvělá kuchyně a dobré pití. V programu vystoupí Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové.
Jelikož je tento sedmý ročník pojat jako benefiční, bude polovina ze vstupného věnována Tomáškovi Voborníkovi na zdravotní pomůcky. Tomášek trpí vzácným kogenitálním centrálním hypoventilačním syndromem.

Sokolovna, Bozkov, od 19 hodin. ATMO, Sebastian, Jakub Děkan. Společný koncert mladých hvězd.

Hejnice, poutní Chrám Navštívení Panny Marie, od 16.30. Slavnostní mše svatá při příležitosti povýšení tamního poutního chrámu na národní kulturní památku. O zařazení mezi nejvýznamnější kulturní dědictví Česka rozhodla vláda 31. ledna. Při mši svaté bude mimořádně vystaven originál Panny Marie Hejnické. Na varhany hraje Hans Lau, na trubku Zdeněk Lorenz. Od 18 hodin bude probíhat přednáška v Klášteře Hejnice dr. Milana Svobody z Katedry historie TUL „Panna Maria sličná i uzdravující aneb Zázračná uzdravení v Hejnicích“.

15. až 17. února

Kino Varšava, Liberec. Severská filmová zima. Nenechte si ujít Festival severské kinematografie.

16. a 17. února

Rokytnice nad Jizerou. Pašeráckej vejkend 2018. Srdečně Vás zveme na tradiční, každoročně pořádanou a oblíbenou akci Pašeráckej vejkend. Jedná se o zábavnou připomínku starobylých tradic oděných do moderního hávu, během níž se starým i mladým návštěvníkům přijde ukázat dokonce i sám Krakonoš. Z bohatého programu Pašeráckého vejkendu vybíráme alespoň slavnostní zahájení spojené již tradičně s prodejem místních a regionálních rukodělných výrobků a zajímavostí pro děti, soutěže určené nejmenším návštěvníkům či vypuknutí očekávaných vepřových hodů.
Malé i velké pak jistě potěší rozmanitá hudební vystoupení hudebních skupin i jednotlivých zpěváků, uvítací rituál pašeráků a pašeraček na Dolním náměstí či barevný ohňostroj ve ski areálu Studenov. Nedaleko odtud, ve skiareálu Rokytnice se koná zajímavá módní přehlídka, doplněná soutěží o nejlepší dobové oblečení. Pašeráckej vejkend přináší zkrátka desítky hodin zábavy na různých místech tohoto oblíbeného střediska zimní rekreace a ujít by si ho neměl žádný z vyznavačů lidové tvořivosti a obohacující zábavy.
V pátek 16. února se na Dolním náměstí od 10:00 hodin bude konat "Pašeráckej jarmark".
Těšit se můžete na tradiční vepřové hody, loutkové pohádky, kapelu, krkonošskou poudačku a spoustu masopustního veselí.
Připraven bude prodej regionálních výrobků, koření, keramiky, bižuterie a výrobků z taveného skla.
Mlsné jazýčky jistě ocení staročeské dobroty.
To nej, tedy "Sjezd pašeráků" včetně rozcvičky, doskoků i ohňostroje, proběhne tradičně na Studenově, kam nás odvede sám pán hor Krakonoš.
V sobotu 17. února pak proběhne tradiční putování lyžníků po boudách ve skiareálu Horní Domky a možná i další překvapení.

Neděle 18. února

KC Golf, Semily, od 19 hodin. Ondřej Havelka a Melody Makers. Zbrusu nová show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers chce vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby. Ale dlouho u nich nezůstaneme, neboť doménou kapely je swing, a ten vstoupil do nejšťastnějšího období až o dvacet let později. Takže jako obvykle – swingová smršť až budou střepy z křaplavek lítat!

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 15 hodin. Rodinný dýchánek se Suchárkem. Zveme děti s rodiči či prarodiči na hravé odpoledne. Připraveno bude putování po Suchárkově stezce se skřítkem Suchárkem, výroba a ochutnávka suchárků, Seváčkova hernička, skákací hrad, společenské deskové hry či malování. Vystoupí tanečnice z kroužku Amálky ze SVČ Sluníčko.

SD Jilm, Jilemnice, od 15 hodin. O Terezce a Matějovi. Hudební pohádka s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Zpívají a hrají umělci z Hudebního divadla v Karlíně - Jaroslav Beneš a Marie Šlehoferová.

Pizzerie Maškovka, Turnov, od 18 hodin. Jazzový podvečer. Hrají Jazz Lédl Q a Šumný jazz Semily.

Pátek 16. až neděle 18. února

Lyžařský stadion Bedřichov.  ČEZ Jizerská 50 Bedřichov.

Pondělí 19. února

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Astronomický seminář. Astronomické top události, které nás čekají v roce 2018. Fotky, videa, informace, rady a návody pro každého zájemce o dění ve vesmíru.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Hmyz. Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Divadelní ochotníci zkoušejí hru bratří Čapků „Ze života hmyzu“. Během zkoušky se prolnou jejich životy s osudy postav této divadelní hry. Hmyz je posledním celovečerním filmem světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera.

KC Golf, Semily, od 19.30 hodin. TrioTones – Koncert k výročí 100 let od založení samostatné Československé republiky. Na pátém setkání 61. abonentní sezóny KPH společně koncertem oslavíme výročí 100 let od založení samostatné Československé republiky. Účinkujícími budou: Veronika Liebigová – klarinet, Michaela Hajíčková – klavír a Vojtěch Urban – violoncello. TrioTones je komorní soubor, který byl založen roku 2012. Složen ze tří interpretů, kteří se setkali na studiích na Akademii múzických umění v Praze.

Městské divadlo, Turnov, od 19.30 hodin. Moje malá úchylka. Čtyři lidé jsou pozváni do luxusní rezidence a samozřejmě se stane vražda. A pak ještě jedna. Všichni jsou podezřelí a všichni mají motiv. To je nepříjemná kombinace. Doktor má rád velká ňadra, kouzelník říznul svou asistentku, Alfréd je hodně sprostý a Hanka má takovou tu poruchu, o které radši nebudeme mluvit. Detektivní parodie ve stylu detektivních parodií, které máme tak rádi. Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/Berenika Kohoutová, Andrej Polák a Petr Vančura.

Úterý 20. února

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Leif De Leeuw Band. Koncert jedné z nejnadanějších kapel Holandska. Blues, rock, ale také funk i fusion. Hlavní postavou kapely je třiadvacetiletý kytarista a skladatel Leif de Leeuw. To, co ho vždy především zajímalo, bylo blues. Ovšem díky svému věku (na kytaru hraje od svých devíti let) nezůstalo pouze u jednoho hudebního zdroje. Ovlivnila ho veškerá muzika, která zněla kolem. A tak v jeho skladbách můžeme najít vlivy funky, soulu, country, fusion… Mezi jeho kytarovými vzory najdeme jak bluesmany (Robert Johnson, Eric Clapton), tak i tvrdší rockery (Jeff Beck, David Gilmore, Dereck Trucks, Larry Carlton). Doprovodný band tvoří zpěvačka a kytaristka Britt Jansen, rytmickou sekci pak bubeník Tim Koning a nový basista Boris Oud.

SD Jilm, Jilemnice, od 19 hodin. Jakub Smolík s kapelou. Zpěvák, jež svými sladce laděnými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika. Při poslechu hitů jako „Až se Ti jednou bude zdát“, „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“ či „Prý chlapi nebrečí“ pookřeje nejedno ženské srdce.
Těží ze své image, pěkných skladatelských kousků Z.Bartáka, Fr.Kasla nebo J. Zmožka, ale i nesmírně vytříbeného vkusu pro výběr coververzí starších českých šlágrů, které mladší část publika dnes zná především díky němu.
J. Smolík má na kontě více než 23 alb a patří k českým interpretům s největší fanouškovskou základnou. Jeho koncerty doprovázeny jeho doprovodnou skupinou a vokalistkami jsou obohaceny nejedním zážitkem, humorem i jevištní zábavou, čímž umocňuje divácký zážitek a potvrzuje skutečnost, že jeho představení není jen běžný koncert, avšak i zábavné show.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Vím, že víš, že vím… Hořkosladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství. Rodinný život manželů Fabio a Livie Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje v každodenní jednotvárnosti. Fabio jednoho dne zjistí, že jeho žena byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Kompromitující materiál se mu náhodně dostane do rukou a po jeho zhlédnutí se nestačí divit. Hrají: Simona Stašová, Michal Dlouhý, Andrea Daňková, Vasil Fridrich/Petr Vančura.

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 17 hodin. Klub seniorů - Masopustní. Tradiční posezení při živé hudbě pro všechny seniory (55+). Občerstvení k zakoupení na místě. Masopustní masky a kostýmy vítány. Od 16 hodin tvořivá dílna: masopustní vyrábění.

KC Golf, Semily, od 8.40 a 10.30 hodin. Čarodějná pohádka. Veselá, barevná, výpravná pohádka Divadélka Mrak s krásnými kostýmy a s písničkami.
Pohádka je napsána na motivy příběhů, které patří ke klenotům z pokladnice Českých pohádek. Nečekanou záměnou, odnese čaroděj místo zlé Mařeny, hodnou Barušku. Tovaryš Vincek se s pomocí zajíčka Ušáčka vydá Barušku hledat a pokusí se ji vysvobodit. Divadelní představení pro školy a školky, ale i pro veřejnost!

Středa 21. února

Městské divadlo, Mladá Boleslav, od 19 hodin. Operní gala. Na operním Galakoncertu vystoupí mladí umělci Operního studia University Britské Kolumbie (Kanada) za doprovodu Orchestru Evropské Hudební Akademie pod taktovkou Norberta Baxy. Jedná se o slavností koncert v rámci projektu Evropská hudební akademie Teplice 2018, která pravidelně uvádí operní představení a koncerty v Městském divadle v Jablonci nad Nisou za účastí zahraničních i domácích pěveckých talentů.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 16 hodin. Songfest.cz - Vítání roku psa. V rámci festivalového koncertu vystoupí Alikvotní sbor Spektrum s Karlem Kekešim. Večerem bude provázet osobně zpěvačka a zakladatelka festivalu paní Feng-yűn Song.
Vítání čínského nového roku se postupem času stalo celosvětovým fenoménem, v němž leckdy nablýskané průvody a výbuchy ohňostrojů přehlušují duchovní rozměr daný mnoha tisíciletou tradicí. Festival Songfest.cz, jenž řadu let v Čechách tradičně připravuje pro únorové dny čínská zpěvačka Feng-yün Song, nabízí alternativu ztišení a zamyšlení při krásné hudbě. „Po roku Kohouta vstupujeme v únoru do roku Psa, který se vyznačuje věrností, oddaností, přímočarostí. Tyto vlastnosti inspirují ve vzoru chování – důvěra, stát pevně za svým rozhodnutím, za tím, co děláme; přímá komunikace a na rozdíl od egocentrického Kohouta, Pes přímo vyzývá k pokoře a službě lidem a svému okolí, bez nářků a stěžování,“ říká Feng-yűn Song.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Talkshow nad knihou. O své nové tvorbě Purpurové doteky a Poháry touhy bude hovořit spisovatelka a scenáristka Markéta Harasimová.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Nejzajímavější alpské lyžařské oblasti. Povídání Zdeňka Skořepy o sjezdovém lyžování v Rakousku, Itálii a Francii.
Mnozí navštívili někdy i více lyžařských středisek v Alpách. Pojďme se alespoň do těch velkých podívat. Popovídat si o jejich kladech a záporech, která jsou možná nejlepší a proč.
Navštívíme v Rakousku Dachstein, Ski Amade, Zillertal nebo Heiligenblut pod Gr. Glocknerem. V Itálii neopomeneme Bormio s okolím, Apricu, Tonale, Civettu a Sella Rondu. Ve Francii si zalyžujeme v rozsáhlém Avoriaz, Tignes - Val d´Iser, ve 3 údolí nebo v Sere
Chevalier. A nakonec snad to nejlepší - lyžování pod Matterhornem v oblasti Cervinia - Zermatt.

Kaplička svaté Anny, Jablonec nad Nisou, od 18 hodin. Černé světlo 2. Tématická instalace studentů SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou využívající luminiscenční barvy, optických zjasňovačů a UV světla. Tématem je fenomén noir a jeho estetika a typografie.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Vernisáž - Ištabela Barela: Fucking romance. Fotografická výstava. Pro Jablonec a jeho krajinu je typické jeho neslunečné a studené počasí, z toho vyplývá přirozeně zasmušilá nálada jeho obyvatel. Po vernisáži promítneme krátký autorský snímek Kapka v dálce a poté film Líza, liščí víla (vstupné dobrovolné).

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Hmyz. Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Divadelní ochotníci zkoušejí hru bratří Čapků „Ze života hmyzu“. Během zkoušky se prolnou jejich životy s osudy postav této divadelní hry. Hmyz je posledním celovečerním filmem světově uznávaného režiséra Jana Švankmajera.

Kino Sféra, Turnov, od 18 hodin. Luboš Vránek: Zemí Škipetarů aneb vítejte v Albánii. Naším hlavním cílem byla příroda, která nezklamala a byla nejkrásnějším zážitkem, jaký jsme si mohli přát. Působivé horské masivy v kombinaci s tyrkysovými jezery a průzračnými potoky a řekami byly famózní. Ale nezklamali ani lidé, albánská vlídnost a pohostinnost nás někdy až zahanbila. Pokud jezdíte rádi k moři, podívejte se spolu s námi i na albánskou riviéru, možná bude místem vaší příští dovolené.

Městské divadlo, Turnov, od 19 hodin. Festival Modrý kocour. 23. ročník krajské mezidruhové přehlídky s možností doporučení na národní přehlídky činoherního a hudebního, studentského a experimentujícího divadla. Na diváky čekají představení pro děti, představení z Jiráskova Hronova a několik profesionálních souborů.

Knihovna A. Marka, Turnov, od 18 hodin. Klub začínajících autorů. Přijďte načerpat inspiraci a diskutovat o psaní. Určeno všem autorům od 16 let.

Čtvrtek 22. února

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. V roce 1917, tedy přesně před sto lety, byly pořízeny první křaplavky s hudbou jazzovou (rozuměj šelakové desky, jež – jak znalci a pamětníci potvrdí – byly velmi křehké: trochu neopatrnosti – křup! – a bylo po nich).
Prostřednictvím gramofonových desek se tak jazz začal šířit z jižanského New Orleans do celé Ameriky a dál do celého světa. Bylo to jako lavina, byla to omamná tsunami nového rytmu, radosti, krásy!
Zbrusu nová show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers chce vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby. Ale dlouho u nich nezůstaneme, neboť doménou kapely je swing, a ten vstoupil do nejšťastnějšího období až o dvacet let později. Takže jako obvykle – swingová smršť až budou střepy z křaplavek lítat!

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Nezmaři: 40 let na cestě. Speciální koncert ke 40. výročí folkové stálice. Host: Ladybirds (Berušky)Během vystoupení zazní písničky od počátků skupiny až po současnost. Díky videoprojekci posluchači uvidí i spoustu fotografií spojených s historií Nezmarů.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Věčně tvá nevěrná. Josef a Miluška jsou manželé snad celou věčnost. Josef svou ženu sice miluje, ale má také slabost pro krásné ženy. A tak se občas s některou spřátelí o něco víc. Jejich manželství a Josefovo krachující nakladatelství se pomalu řítí do záhuby. Josefova teta Marta, zkušená psycholožka z manželské poradny se rodinu svého synovce se rozhodne zachránit velmi originálním způsobem. Musejí se rozvést. Je ale nezbytně nutné, aby se navzájem přistihli in flagranti…

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. The Florida Project. Okouzlující šestiletá Moonee a její přátelé si užívají naplno letních prázdnin v sousedství dokonalého a barevného floridského Disneylandu. Temné stránky života dospělých, které se postupně dostávají na povrch, se v dětských očích rozpouštějí pod přívalem lumpáren, nekonečného potulování, zábavy a neodolatelných kopečků zmrzliny.

Městské divadlo, Železný Brod, od 11 hodin. Réva - cimbálová muzika. Hudební pořad pro žáky ZŠ Školní, volná místa pro širokou veřejnost.
Hudební pořad během, kterého se diváci mohou potkat s mistry Bachem, Mozartem, Beethovenem, Straussem a Dvořákem v příjemné společnosti Glenna Millera, The Beatles a Pink Floyd, s moravskou verbuňk chasou a divokou tlupou cikánských hudebníků, to vše se zvukem cimbálu, houslí, violy, kontrabasu, klarinetu a saxofonu.

Pátek 23. Února

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Znouzectnost. Svérázný mix punku, undergroundu, někdy i folku, šansonu z Plzně. Skupina vznikla z plzeňské scény 80. let. Začínala ovlivněná punkovou jednoduchostí, ale od prvních nahrávek zařazovala do svého repertoáru i písně náležící k jiným hudebním stylům. Znouzectnost je kapela s punkovou pověstí a schopností napsat popovou písničku i folkovou baladu.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 8.30 a 10 hodin. Královna koloběžka. Chytrá Mančinka si ví se vším rady. Král oceňuje její moudrost, ale zkusí ji nachytat a dá ji těžký úkol. Mančinka má k němu přijet – nepřijet, ani v noci – ani ve dne, být ustrojená – neustrojená, a přivést dar – nedar! Mančina maminka se bojí, že je to úkol nesplnitelný. Milá Mančinka se ale nezalekne a pan král brzy zjistí, že láska je nade všechno na světě. Klasická výpravná pohádka s veselými písničkami.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Akta Pentagon: Skrytá válka. Dramatický příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří se rozhodli riskovat nejen kariéru ale i svou svobodu a zveřejnit zprávu z utajované studie o americkém nasazení ve Vietnamské válce. Snaha o ututlání skutečností trvala čtyři prezidentská období a donutila historicky první ženu v čele amerického vydavatelství Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózního šéfredaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks) z deníku The Washington Post vyhlásit vládě bezprecedentní válku o právo na zveřejnění Pentagon Papers.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. Pračlověk. Britský animovaný film od tvůrce Nicka Parka (např. Slepičí úlet, Wallace a Gromit, Ovečka Shaun). Veselý příběh o střetu civilizací. Vyhraje doba kamenná nebo bronzová?

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Věčně tvá nevěrná. Nová česká romantická komedie režiséra Milana Cieslara. Bláznivý příběh jednoho krachujícího manželství. Jak ho zachránit? Přece nevěrou! V hlavních rolích Saša Rašilov, Lenka Vlasáková, Vilma Cibulková a Jiří Lábus.

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, od 17 hodin. Vítězný únor v Semilech. Další ze série pravidelných přednášek v semilském muzeu se nyní zaměří na únorové události roku 1948 v kontextu dějin města Semily. Při této příležitosti také zahájíme drobnou tematickou výstavu pod názvem Osudové osmičky na Semilsku. Připravil Tomáš Chvátal – historik Muzea a Pojizerské galerie Semily.

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Věčně tvá nevěrná. Josef a Miluška jsou manželé snad celou věčnost. Josef svou ženu sice miluje, ale má také slabost pro krásné ženy. A tak se občas s některou spřátelí o něco víc. Jejich manželství a Josefovo krachující nakladatelství se pomalu řítí do záhuby. Josefova teta Marta, zkušená psycholožka z manželské poradny se rodinu svého synovce se rozhodne zachránit velmi originálním způsobem. Musejí se rozvést. Je ale nezbytně nutné, aby se navzájem přistihli in flagranti…