Pátek 13. října

Nepotřebné starší oblečení, ale i další věci jako například hračky nebo kuchyňské nádobí poslouží opět dobré věci. V pátek 13. října se v přízemí mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje uskuteční už pošesté sbírka Dejte věcem druhou šanci. Výtěžek sbírky, organizované jen pro krajské úředníky, poputuje k těm, kteří na pořízení oblečení a drobností do domácnosti nemají dost vlastních peněz.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. …A ještě trochu swingu. S velkým swingovým Orchestrem Rudy Janovského a nejhezčími melodiemi 30.-60. let minulého století.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 17 hodin. Esa z pralesa. Francouzský animovaný rodinný film. Příběh obyčejného tučňáka a jeho zvířecích kamarádů, kteří musí zachránit prales.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. 8 hlav šílenství. Aneta Langerová v hlavní filmové roli nespoutané ruské básnířky Anny Barkovové, která strávila přes dvacet dva let v sovětských lágrech a vyhnanství. Celovečerní film 8 hlav šílenství zpracovává historické dramatické téma nadčasově, na mnoha místech s nadhledem, vtipem, ironií a s výjimečným výtvarným pojetím.

Kino Jas Járy Cimrmana, Tanvald, od 19 hodin. Sněhulák. Americký krimi thriller podle bestselleru Jo Nesbø. Brzy napadne první sníh. Pak zabije znovu. Neohrožený detektiv Harry Hole v boji s brutálním vrahem. V hlavní roli Michael Fassbender.

Na Malou Skálu či do Železného Brodu dojede Císařský vlak, zvláštní parní vlak mezi Jaroměří a Turnovem. Císařské parní vlaky poté o víkendu vyjedou na trať Jaroměř – Malé Svatonice, Jaroměř – Hradec Králové a Hradec Králové – Turnov. Bližší informace a jízdní řády Císařských vlaků najdou zájemci na webech mala-skala.cz nebo vytopnajaromer.cz.

Kulturní kavárna KUS, Turnov, od 22 hodin. Rave night #1. Po zavíračce se dveře kavárny KUS opět tajně otevřou, aby všichni, kdo prahnou po párty plné temných techno beatů a tance, mohli ukojit svou touhu pořádně se bavit. On stage: 22.00 Kofi (house, tech-house), 24.00 Samuel Berger (tech-house, techno), 2.00 eMko (tech-house, techno), VJ Johny Poupě all night long. … dál už je to na nás všech a ani první paprsky slunce pro nás nebudou nic znamenat. Snad až první hosté denního provozu naznačí, že je něco v nepořádku. Illegal Party. Vstup zdarma.

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 17.30 hodin. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta. V novém filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta se na filmová plátna v roli ikonického dobrodruha a antihrdiny Jacka Sparrowa vrací Johnny Depp. Mimořádné filmové promítání v době rekonstrukce a digitalizace městského kina.

KC Kino, Železný Brod, 19.30 hodin. Zahradnictví: Dezertér. Druhá kapitola trilogie se odehrává na pozadí převratných událostí v letech 1947-1953. Hlavní roli zde hraje majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy Otto Bock a jeho rodina, kterou zde zaměstnává. Podnik je smyslem a naplněním jeho života, po všech válečných útrapách se sem vrací jako uznávaný šéf se svou manželkou Elou a jejími sestrami. Přichází však únor 1948…

Hasičský záchranný sbor - pracoviště Liberec, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou a Semily pořádají v pátek 13. října Dny otevřených dveří na svých stanicích.
V dopoledních hodinách hasiči připraví program dětem ze základních a mateřských škol. Především přivítají vítěze výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Hasičský záchranný sbor LK. Děti z prvních a druhých tříd měly za úkol namalovat nejrůznější mimořádné události, při nichž pomáhají hasiči. Krásných obrázků se sešlo opravdu nespočet a hasiči proto děti odmění nejen prohlídkou stanic, drobnými dárky, ale i čtením ze své knížky Hasičských pohádek. Publikace obsahuje 14 pohádek, které sepsali sami hasiči. Mezi čtenáři Hasičských pohádek bude i krajský ředitel hasičů Luděk Prudil. Další pohádky přečtou dětem starostka města Česká Lípa, výjezdový hasič či koordinátorka preventivně výchovné činnosti.

Na všechny příchozí z řad široké veřejnosti čeká odpoledne prohlídka stanic s ukázkou vybavení a prostředků, které hasiči používají na různé typy zásahů. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na požární cisterny, velitelský automobil, žebřík, automobilovou plošinu, motorový člun a ostatní speciální techniku. Letošní 13. říjen je navíc Dnem požární bezpečnosti, jehož hlavním tématem bude „Bezpečné užívání komínů a tepelných spotřebičů". Hasiči tak upozorní na výhody detektorů požáru, detekci nebezpečných plynů či vybavení přenosnými hasicími přístroji.

Jablonec nad Nisou:
Dopoledne mezi 9:00 - 12:00 program pro pozvané /MŠ + ZŠ/
Odpoledne mezi 12:00 - 16:00 stanice otevřena pro veřejnost

Semily:
Dopoledne mezi 8:00 - 14:00 program pro pozvané /MŠ + ZŠ/ + školy, které se chtějí přijít podívat (nutno telefonicky domluvit)
Odpoledne 15:00 - 16:00 stanice otevřena pro veřejnost

Česká Lípa:
Dopoledne mezi 9:00 - 12:00 program pro pozvané /MŠ + ZŠ/
Odpoledne mezi 12:00 - 16:00 stanice otevřena pro veřejnost

Liberec:
Dopoledne mezi 9:00 - 12:00 program pro pozvané /MŠ + ZŠ/
Na odpoledne jsou plánované tři prohlídky stanice.
Začátek prohlídek je ve 13:00 hod., 13:45 hod. a ve 14:30 hod. Zájemci se sejdou před žlutou vilou na křižovatce ulic Šumavská a Křepelčí.

Pátek a sobota

Home Credit Arena, Liberec. EDUCA MYJOB 2017. Veletrh je určen všem zájemcům o práci, studium a celoživotní vzdělávání v České republice i v zahraničí. Své zastoupení zde budou mít střední a vysoké školy, učiliště, vzdělávací společnosti, firmy hledající nové pracovníky, personální agentury, internetové portály nabízející práci a další specialisté z oblasti pracovního trhu a vzdělávání.
Home Credit Arena se na 3 dny promění v jedno obrovské náborové a informační centrum. Cílem veletrhu je nabídnout nejrůznějším věkovým skupinám konkrétní studijní a pracovní možnosti v Libereckém kraji, Euroregionu Nisa, České republice i v zahraničí a zároveň prostřednictvím seminářů a přednášek návštěvníkům ukázat, jak uspět při přijímacích řízeních a úspěšně se uplatnit na současném trhu práce.

Kulturní centrum Golf, Semily. Výstava exotů. Jako každým rokem, tak i letos, všechny čeká mnoho exotické fauny a flory v prostorách Sálu a předsálí Kulturního centra. Možnost zakoupení některých vystavených exponátů.

Klub Woko, Jablonec, od 19 hodin. RecyKlusTOUR2017 – Tomáš Klus. Také v sobotu.

Sobota 14. října

Zámek Sychrov, od 14 hodin. Velká módní show na Sychrově. Velká módní show, při které se představí móda od renesance po 60. léta 20. století. Součástí bude i přehlídka autorské tvorby předního pařížského návrháře Galala Giani.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Timudej. Černošicko-balkánská kapela, která vás zaručeně roztančí! Timudej se pohybuje na rozhraní mnoha hudebních stylů od world music, tanečních rytmů přes elektroswing po elektronické beaty. S klávesákem získala kapela nový energetický náboj.
Timudej předkládá české veřejnosti téměř neznámou Ritu Mitsouko – výtečnou francouzskou zpěvačku s minulostí pornoherečky nebo pozapomenutý příběh zlínského veleobuvníka Tomáše Bati, který se na počátku své slavné dráhy zapletl s tajemnou Surikatou. Na posledním albu (Ještěně) se dokonce producentsky podílel Honza Balcar, který skládá hudbu pro Cirk La Putyka. Vydali celkem 3 alba: Paní, pojďte si hrát (2005), Con'Čerto Grando (2008), Ještěně (2016).

Tylovo divadlo, Lomnice nad Popelkou, od 19 hodin. Moje hra. Andělská komedie Divadla Kalich Praha s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. Autor: Petr Abraham. Režie: Jan Kačer. Moje hra je komedií o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě protekl mezi prsty. Slavný spisovatel Josef Jankulovski opustil tento svět nečekaně a s poměrně starosvětským přáním: chtěl po své partnerce, aby uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest. V obývacím pokoji se proto u vystaveného Mistra schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, z nichž každá sehrála v životě vyhlášeného bonvivána osudovou roli…

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Sněhulák. Americký krimi thriller podle bestselleru Jo Nesbø. Brzy napadne první sníh. Pak zabije znovu. Neohrožený detektiv Harry Hole v boji s brutálním vrahem. V hlavní roli Michael Fassbender.

Kino Sféra, Turnov, od 17 hodin. Hora mezi námi. Dva náhodní spolucestující, muž a žena, se s malým letadlem zřítí uprostřed zasněžených hor. V těchto extrémních podmínkách nemají jinou šanci na přežití, než že si tito do této chvíle zcela cizí lidé vytvoří silné pouto. Když si uvědomí, že k nim žádná pomoc nepřijde, vydávají se na nebezpečnou a dalekou cestu napříč okolní divočinou. Během ní se učí vzájemné toleranci a naleznou v sobě sílu, o níž neměli ani tušení.

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Sluha dvou pánů. Commedie dell'arte a tradičními postavami a situacemi. Odehrává se v úzkém rodinném rámci, kde jsou hlavní událostí zásnuby, které komplikuje sluha Truffaldino, mazaný a přihlouplý zároveň. Rozehrává se tak příběh plný záměn a nedorozumění, které ovšem vyústí ke šťastnému konci. Hrají: členové Divadla Bez Debat Praha. Akce se koná v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu".

Kavárna Kus, Turnov, od 20 hodin. Arnošt Frauenberg. Křest nového CD Defibrilátor.

Riegrova turistická chata, Kozákov, od 20 hodin. Back to the 90's. Hity 90. let, DJ Aleš Mastník a Jarda Hoření.

Římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Iuventus, Gaude! Pro Diakonii. Charitativní koncert na kterém zazpívá DPS Iventus, gaude! je určen pro Diakonii k jejímu 10. výročí zahájení sociální práce. Dobrovolné vstupné bude věnováno na financování práce se seniory a osobami se zdravotním postižením.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Krotká. Jednoho dne se ruské ženě, která žije v zapadlé vesničce, vrátí balíček, jejž poslala svému uvězněnému manželovi. Vystrašená a plná obav se vydává na pitoreskní cestu do odlehlé části země, kde stojí vězení, které je pro mnohé spíš nedobytnou pevností. Čeká jí byrokratická absurdita, věrolomné charaktery ze společenské spodiny, ústrky, násilí i poznání, že žalář nekončí zdmi a ostnatými dráty, ale pokračuje daleko za jejich hranice. Krotká je radikálním politickým filmem o zemi, kde úřady i lidé hrají roli fantomů – slouží jako prázdné schránky, které pouze imitují funkci, již by měly zastávat.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 18.45 hodin. Kouzelná Flétna|Wolfgang Amadeus Mozart. Dirigent: James Levine. Emeritní hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude dirigovat Mozartovu mistrovskou Kouzelnou flétnu, kterou inscenovala režisérka Julie Taymor, držitelka ocenění Tony Award. Rolí Paminy bude v Metropolitní opeře debutovat Golda Schultz, jako Královna noci se představí Kathryn Lewek, pohádkového prince Tamina bude zpívat Charles Castronovo, ptáčníka Papagena Markus Werba, Chrámového mluvčího ztvární Christian Van Horn a René Pape opět vystoupí v roli Sarastra. Zkrácená verze Kouzelné flétny zpívaná v anglickém jazyce a určená v předvánočním čase hlavně rodičům s dětmi byla v roce 2006 vůbec prvním HD přenosem, který byl vysílán do kin po celém světě. Ve své původní nezkrácené podobě a na německé libreto se Kouzelná flétna bude v rámci Live in HD vysílat vůbec poprvé.

Hala nad poštou, Velké Hamry, od 8 do 16.30. Okresní výstavu králíků. Výborná kuchyně, bohatá tombola. Možnost nákupu chovných kusů i domácích mazlíčků. Od 16 hodin vyhlášení vítězů a předání cen.

Chata Bramberk, Horní Maxov, od 18 hodin. Zábava na Bramberku. Kapela Neklopit.

Kostelík Na Poušti, Železný Brod, od 14 hodin. Drakyáda. Draci a dráčata všech druhů a barev se vznesou nad město. Hromadné pouštění draků proběhne u kostelíku.

Sokolovna Bzí, Železnobrodsko, od 14.30. Bzovský divadelní podzim. Divadelní odpoledne pro děti i dospělé. 14.30 – 16.30 Divadelní workshop pro děti – pro mladší i starší se bude konat divadelní workshop, který povede M. Vilušínská (učitelka dramatické výchovy na ZUŠ Železný Brod). Zábavnou formou si děti osvojí základní principy herectví, a zahrají si různé hry obsahující prvky divadelní průpravy. Workshop bude trvat 2 hodiny, s přestávkou a občerstvením. 17.00 – 18.00 Dračí pohádky – soubor loutkového a alternativního divadla Čmukaři – tři pohádky o dracích, hravé představení plné humoru, vtipu a nápadů pro děti a dospělé. 19.30 – 20.00 Kytička pro Emu – Studio Hamlet Železný Brod Literárně-divadelní pásmo formou výpovědí tří žen, které se pohybovaly v bezprostřední blízkosti Emy Destinnové. Po jejím pohřbu na operní divu vzpomínají ženy z pohledu zlých, závistivých a neúspěšných žen. Pásmo by mělo připomenout „velikost i malost člověka“ a vypovědět o závisti neúspěšných k těm úspěšným . Placená společnice: Veronika Langerová Učitelka zpěvu: Zdislava Bohuslavová Komorná: Iva Chaloupková Ministrant: Miroslav Lamač Zvuk: Bohumír Hanka.

KC Železný Brod, od 15 hodin. LEGO® NINJAGO® film. Ve filmovém dobrodružství ze světa Ninjago se mladý Lloyd, známý také jako Zelený Nindža, společně se svými přáteli, tajnými bojovníky a držiteli titulu LEGO Master Builder, zapojí do bitvy o Ninjago City. Pod vedením vtipem sršícího učitele kung-fu Mistra Wu musí porazit zlého válečníka Garmadona, nejhoršího padoucha všech dob, který je shodou okolností také jeho otcem.
 
KC Železný Brod, od 19.30 hodin. Sněhulák. Žena zmizela uprostřed noci ze svého domu a o pár dní později byla nalezena brutálně zavražděná. Postavený sněhulák, který na místě činu zůstal jako jediné vodítko, naznačuje, že tenhle pachatel si chce hrát… Jenže skvělému poldovi stačí i vrahova nepatrná chyba k tomu, aby se chytil stopy a už ji nepustil. Jedna z nejčtenějších knih současnosti od nejúspěšnějšího autora současné krimi Jo Nesbø se dočkala filmové adaptace.

Sobota 14. října a neděle 15. října

Sportovní hala, Lomnice nad Popelkou, od 10 hodin. Mistrovství ČR v Twirlingu. Twirling je druh sportovního tance, který je kombinace mažoretek, gymnastiky a baletu.

Hospoda Ve Vrších, Zbytky – Zásada, od 11 hodin. Vepřové hody. Z domácí zabijačky.

Neděle 15. října

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Studio Tasmina. Slaví 9. výročí založení! Můžete se těšit na dvouhodinou taneční show. Nejen orient zatančí tanečnice a tanečník studia Tasmina, irský step v podání skupiny Divokej Ir z Liberce a přijede i vzácný host z Prahy, skupina Matahari Group. Vstupné - ve Studiu Tasmina za 120 Kč.

Zámek Lomnice nad Popelkou, od 19 hodin. Deep River. Nejkrásnější černošské spirituály v podání Lomnické rodačky a sopranistky Jany Stehr Prskavcové. Klavírní doprovod: Radek Hanuš. Host: Smíšený pěvecký sbor Bořivoj.

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Dokud nás svatba nerozdělí. Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je "decentní zábava" neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku. Nová komedie od režisérů filmu Nedotknutelní, jejíž inspirační zdroj můžeme hledat třeba u argentinských Divokých historek, potěší srdce každého, alespoň trochu škodolibého diváka. Předpremiéra v rámci European Art Cinema Day 2017.

Společenský dům, Jilemnice, od 15 hodin. Nezávislé divadlo - Nezbedná pohádka o Koblížkovi. Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek ožije a protože je to velký neposeda, vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

Kulturní centrum Vratislavice 101010, Vratislavice nad Nisou, od 10 hodin. Ulhaná princezna. Loutková pohádka plná veselých písniček o tom, že lhát se opravdu nevyplácí. Jestli se princezna svůj zlozvyk odnaučí se dozvíte od Divadla ŠUS.

SLEDUJTE TAKÉ NAŠE STRUČNÉ TIPY NA KULTURU V MODRÉ LIŠTĚ POD HLAVIČKOU.