Pátek 2. až neděle 4. března

Ski areál Herlíkovice a Bubákov, Krkonoše - Vrchlabí, od 9 hodin. Paraski závod světového poháru ČR. Přijďte o víkendu podpořit naše reprezentanty a užít si paraski. Pod názvem paraski se skrývá kombinace 2 sportů. První lyžařskou disciplínou je obří slalom, druhou parašutistická disciplína s přesností přistání.

První lyžařskou disciplínu obří slalom závodníci absolvují na trati podobné délky a obtížnosti jako na světovém poháru. Při druhé parašutistické disciplíně se skáče z vrtulníku v horském terénu z výšky 1000 m nad terénem na doskočiště. Jedná se o mladou disciplínu parašutismu a právem se považuje za královskou. Česká reprezentace patří v této disciplíně k užší světové špičce.

Sobota 3. března

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. DNA Brothers a Imaginárium. Koncert liberecko-jabloneckých kapel, které (nejen) v našem regionu pravidelně baví posluchače.

DNA Brothers je podještědská alternativní kapela, vyzývající: "Jsme DNA Brothers. Jdeme v podstatě k podstatě. Chceme Vás vidět rozsvícený a pravdivý. Vyprávíme, zpíváme a hrajeme ze všech hlubin všech dimenzí. Milujeme dlouhý noční jízdy prostorem v bezčasí.
Přijďte s námi prožít další dobrodružství a vezměte dědy, syny, dcery, psy, lamy, správný chlapy a Ženy. Jestli máte žirafu vezměte jí taky. Naučíme jí zpívat."
Loňští finalisté jubilejního ročníku Stárpleje měli rychlý vzestup i na festivalová podia. Nyní se zhruba po roce vrací na prkna Rampy ve společnosti Imaginária.

Imaginárium je nedlouho působící hudební skupina z Liberce. Autorské písně talentované Anežky Cvejnové se nejčastěji v Imaginárních aranžích stylově blíží k psychadelickému folk-rocku. Nebrání se však ani šansonu či hip-hopu… zkrátka si to musíte přijít poslechnout.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. 62. Tradiční rybářský ples. Hraje Bohemia Universal Band.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Sex Pistols – Anglie tu bude vždy. Na hudební scénu vtrhli v roce 1975, udělali bordel a zmizeli stejně rychle, jako přišli. Legendárním koncertem “Anglie tu bude navždy” oslavili 30 let a zmizeli znovu. Naštěstí ho zaznamenali pro velká plátna kin.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Já, Tonya. Černočerná komedie přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan. Snímek provází bezpočet filmových cen a nominací, včetně nominace na Zlatý Glóbus pro Nejlepší film v žánru komedie nebo muzikál.

Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod, od 17 hodin. Atlanti v lese – David Mazanec a Jiří Kučera. Vernisáž autorské výstavy obrazů dvou mladých umělců. Výstava potrvá do 1.4.2018.

Sokolovna Bzí, Železný Brod, od 14 hodin a od 20 hodin. Dětský karneval a Retrodiskotéka. T.J. Sokol Bzí zve na dvě akce, a to dětský karneval – rej masek s diskotékou a spoustou soutěží a Retro disco – hudbu 70. – 90. let mixují DJ Petrajs a DS Kubesh.

Kino Sféra, Turnov, od 17 hodin. Rudá volavka. Dominika Jegorovová má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. Mistryní ve svádění a manipulaci. A především je špičkově vycvičenou agentkou ruské tajné služby.

KC Střelnice, Turnov, od 20 hodin. Nový erotický ples. Zveme všechny zájemce na akci, která není v žádném případě vulgární záležitostí, nýbrž večerem plným dobré muziky a zábavy. Erotika je zde zastoupena maximálně ve striptýzových vystoupeních, hosté dále uvidí travesti show a akrobatické vystoupení. K tanci bude hrát hudební skupina Koneckonců z Jilemnice.

Neděle 4. března

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 14 hodin. Burza vinylů. Přítomnost prodejců z okolí vítána, burza od 14-18 hodin.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 17.30 hodin. Lady Bird. Kdybyste si chtěli Christine jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Lady Bird je neobyčejný příběh o obyčejném dospívání holky, která zoufale hledá to, co všichni ostatní – kluka a smysl života. Film patří mezi nejlepší snímky roku 2017 a herečka Saoirse Ronan za svůj výkon získala Zlatý glóbus.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Rudá volavka. Dominika Jegorovová má mnoho tváří. Je milující dcerou, primabalerínou, kterou dovedla její dravost až na absolutní hranici sil. Mistryní ve svádění a manipulaci. A především je špičkově vycvičenou agentkou ruské tajné služby.

Kino 70, Jilemnice, od 17.30 hodin. Společně krajem Jilemnicka. Premiéra dokumentárního filmu v jilemnickém kině. Dokumentární film o přírodě, kultuře a historii Jilemnicka a zdejších obcí. Zpracovala Televize Krkonoše.

SD Jilm, Jilemnice, od 15 hodin. O Budulínkovi. Pohádka získala cenu: Junior Chotěboř 2015 

Podělí 5. března

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. Koncerty pro smyčcové nástroje. Beseda o hudbě s Věrou Štrynclovou.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Nikdys nebyl. Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a ze své kariéry agenta jednotky FBI pro boj s prostitucí. Významný senátor si ho najme, aby přivedl zpět jeho nezletilou dceru, která skončila v jednom z anonymních domů, v nichž kvete dětská prostituce. Film Lynne Ramsay je velmi svéráznou variací noir detektivky a procedurálního thrilleru.

Úterý 6. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Botacchio. Inscenace Batacchio se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které ve svých představeních volně spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů. Od cirkusových čísel a divadelních a hudebních scének přes zázraky tehdejších nových technologií až po ukázky anatomických anomálií zvířat i lidí.

Batacchio vás okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dech beroucí akrobacie a humoru. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců v netradiční kombinaci disciplín nového cirkusu s těmi, které na jevišti už jen tak neuvidíte.

Autorem a režisérem projektu je Maksim Komaro, finský režisér, který se souborem Cirk La Putyka spolupracoval již na inscenacích Slapstick Sonata a Play. Hrají: Šárka Bočková, Michal Boltnar, Vojtěch Fülep, Daniel Komarov, Anna Schmidtmajerová, Alexandr Volný, Jiří Weissmann

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Sluneční soustava. Astronomické okénko Martina Gembece.

Kino Radnice, Jablonec nad Nisou, od 10 hodin. S láskou Vincent. Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Děti státu. Když norský úřad na ochranu dětí Barnevernet v roce 2011 odebral manželům Michalákovým oba syny, vyvolalo to silnou vlnu kritiky. Režisérka, sama matka dvou dětí, se proto vydala do Norska zjistit, zda stát rodičům skutečně nařizuje, jak mají své děti vychovávat. Investigativně pojatý dokument skrze individuální příběhy a rozhovory s odborníky rozkrývá, že jde o mnohem komplexnější problematiku, než jak ji vykreslují česká média. Po projekci následuje beseda.

SD Jilm, Jilemnice, od 19.30 hodin. Chvilková slabost. Chvilková slabost je bravurní jímavou komedií významného britského dramatika a herce Donalda Churchilla (1930–1991), který se na českých jevištích zabydlel v 90. letech komediálním hitem Natěrač (později byly uvedeny také jeho hry Na ocet či Slečna Flintová). Churchill nikdy nezapřel vlastní hereckou zkušenost a ve svých textech vždy úzkostlivě dbal na rovnocenné a efektní herecké party. O zábavnosti a moudrosti jeho stylu se můžete přesvědčit v nové inscenaci Divadla v Rytířské. Herecký "dream team" – Petru Špalkovou a Davida Matáska – doplní v režii Petra Hrušky (který je podepsán již pod zdejší úspěšnou komedií Ani za milion!) mladá herečka Sandra Černodrinská. Divadlo v Rytířské Praha.

Kavárna U Robinsona, Semily, od 18 hodin. Cesta. Zahajovací vernisáž výstavy Cesta semilské autorky Svatavy Bezpalcové.

KC Kino, Železný Brod, od 19.30 hodin. Expediční kamera 2018. Opět po roce se v našem kině představí kolekce filmů, které vám zprostředkují zážitky z nejrozmanitějších koutů zeměkoule a nejroztodivnějších úhlů pohledu na ni. Expediční kamera je o skutečném životě, o dobrodružství, o divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.

Středa 7. března

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Vzhůru do divočiny. Příběh manželů Alice a Jindřicha, které jste si oblíbili v komedii Sex pro pokročilé, pokračuje. Tentokrát se však ze stylového hotelového pokoje, v němž se pokoušeli pikantně oživit svůj uvadající vztah, přesouvají do přírody. Je to tak trochu i z nouze ctnost, jelikož rodinný rozpočet se zmenšuje. O to více se zvětšuje touha „přežít“. Ale pozor! – ne za každou cenu. Do stereotypů dojemně směšného a zmateného páru se jako vichřice vmísí nečekaná návštěva. Nespoutaná sestra a provokativní švagrová Diana naruší Alici a Jindřichovi kempovací idylu. S jejím ironickým pohledem je slušné, nudné, šestadvacetileté manželství vlastně tím největším dobrodružstvím! Dianina svobodná chuť a odvaha užívat si a neustále zkoušet něco nového postupně „nakazí“ naše protagonisty životním pozitivismem a energií. A vzhůru do divočiny se nakonec změní na Vzhůru do života! Hrají: Jana Krausová Karel Roden, Kristýna Nováková/Darina Abrahámová.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 10.30 hodin. Divadlo Liberta: O Zlatovlásce. Dvě komediantky Vám uvaří pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Ale také o tom, že i když na začátku chce každá hrát pohádku úplně jinak, nakonec obě zjistí, že porozumění je to nejdůležitější. Interaktivní pohádka plná legrace, činoherních i loutkových scén.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Fotodílna opravdu pro každého. Programy k úpravě a organizaci fotek v PC. Vede Zbyněk Cincibus z Fotoklubu Balvan.

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Dualita. Výstava fotografií Pavla Semráda. Výstava potrvá do 8.5.2018 od 8.00 - 18.00 hodin.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. iShorts. Oskarové kraťasy jsou zpátky! Jako každý rok vám iShorts přináší všechny animované i hrané krátké filmy, které se budou ucházet o sošku Oskara. Přijďte si tipnout, kdo bude příští Spielberg, nebo Scorsese!

KC Golf, Semily, od 19 hodin. Jordánsko - Království skalních chrámů a Mrtvého moře. Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou arabským královstvím plným strmých údolí a laskavých lidí. Je to země plná krásných přírodních scenérií a kultury.

Městské divadlo, Železný Brod, od 19 hodin. E. Assous: Můj nejlepší kamarád. Nová brilantní komedie divadla Divadlo v Rytířské Praha v hlavní roli s Alešem Hámou, Nelou Boudovou a Terezou Kostkovou.

Kino Sféra, Turnov, od 18 hodin. Jiří Kalát: Palestina - země nezemě. Existuje Palestin i Palestina, i když pro některé lidi neexistuje vůbec žádná a jedná se pouze o Judeu a Samaří. Cestování po Palestině mnohdy vzbuzuje značné kontroverze. Jedni tvrdí, že jde o nebezpečný a hazardní „sport.“ Jiní zase povídají, že nikoliv. Já říkám, že vše záleží na tom, jak se vyspí vrcholní politici a co řeknou ráno v televizi nebo rádiu. Možná je zde znát drobná nadsázka, ale ve své podstatě to tak funguje.

Čtvrtek 8. března

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19.30 hodin. Velký trek východním Himalájem. Přijďte se nechat poutavým vyprávěním cestovatelky Radky Tkáčikové přenést do skryté oblasti Himaláje, pod třetí nejvyšší horu světa Kanchenjungou. Prostřednictvím poutavého vyprávění o treku ve východním Himaláji, vystoupáte až do base campu Kanchenjunga 5143m a přes himalájská sedla až do oblasti Makalu, osmitisícové pyramidy. Vydáme se za poznáním jedinečné přírody, tibetského buddhismu, kde kláštery, chorteny a modlitební praporky jsou nedílnou součástí života přátelských obyvatel. Trek v turisty minimálně poznamenané oblasti východního Nepálu prochází subtropickými lesy, vysokohorskými loukami až po skalnaté oblasti přírodní rezervace Kangchenjunga a NP Makalu. Etnicky rozmanitá oblast je domovem Limbů, Sherpů, Raiů, Gurungů, Magarů a Tamangů a také vzácného něžného leoparda a pandy rudé.

Městská knihovna, Jablonec nad Nisou, od 17 hodin. Jablonec před 100 lety. Beseda s Christou Petráskovou o připravované knize.

Kino Junior, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. iShorts. Oskarové kraťasy jsou zpátky! Jako každý rok vám iShorts přináší všechny animované i hrané krátké filmy, které se budou ucházet o sošku Oskara. Přijďte si tipnout, kdo bude příští Spielberg, nebo Scorsese!

SD Jilm, Jilemnice, od 19.30 hodin. Spolu. Autorská hra oceňovaného dramatika Tomáše Vůjtka, držitele mnoha cen české divadelní kritiky. Hra nejen o tom, že Baarová má oči mandlové a Mandlová má oči Baaarové, ale i o těch, kdo je milovali a nenáviděli. Hra o dvou hvězdách předválečného filmu, kterým po válce jejich „spořádaní“ spoluobčané „nadali do německých kurev“. Hra o Češích. Hra o nás?

Text skvěle kombinuje až encyklopedické, podrobné dokumentární informace o dvou slavných českých herečkách. Skvěle vystavěný emotivní příběh nejen o dvou zatracovaných i obdivovaných ženách, ale také o našem národu… Představení Spolu je strhující podívanou s brilantními hereckými výkony Zdislavy Bohuslavové (Adina Mandlová) a Ivy Chaloupkové (Lída Baarová). Hra získala na divadelním festivalu v Poděbradech cenu diváků a byla nominována na národní přehlídku do Volyně. Studio Hamlet Železný Brod. Režie: Zdeněk Lindner.

Městská knihovna, Semily, od 17 hodin. Beseda s autorkou knih pro ženy. Hana Marie KÖRNEROVÁ. Malý dárek z knihovny k Mezinárodnímu dni žen. Beseda s autorkou knih Heřmánkové údolí či Ve stínu erbu Hanou Marií Körnerovou.

Sbor Dr. Karla Farského, Semily, od 18 hodin. 80. Podvečer cyklu setkávání - Recitál Bohdana Mikoláška.  Bohdan Mikolášek patřil k zakladatelské generaci českého folku šedesátých let. V povědomí je např. píseň „Dům, kde bydlí láska“ z doby účinkování v Semaforu a film a píseň „Ticho“ o Janu Palachovi, pro kterou mu bylo zakázáno zpívat na veřejnosti. Žije i s rodinou ve Švýcarsku, a jak říká: „nikdy se nevrátil, protože jeho písně nikdy neodešly!“ Jana Mikolášková přes třicet let působí jako evangelická farářka ve Švýcarsku.

Městské divadlo, Železný Brod, od 10 hodin. Maxipes Fík. Pohádka podle knihy Rudolfa Čechury a Jiřího Šalamouna v podání divadla Krapet Praha.

Želený Brod. Zimní sklářské čtvrtky aneb Po stopách skřítka Střípka. Jedinečná možnost navštívit vždy ve čtvrtek sklářské firmy a užít si neopakovatelný zážitek. Do akce jsou zapojeny: Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Železný Brod, Minimuzeum skleněných betlémů, Městské muzeum v Železném Brodě, sklářská expozice, Městská galerie Vlastimila Rady a sklářské firmy DT Glass s. r. o., Detesk, s. r. o., MISAMO – AAC, s. r. o., Glasstech s. r.o., Ateliér Pavlíny Čambalové a Lampglas s. r. o. a nově také sklářka Jana Šavrdová, Sklářské studio Oliva, Hela Glass a Skleněná bižuterie Alšovice. Při návštěvě a prohlídce můžete sbírat razítka, za která obdržíte skleněnou postavičku skřítka Střípka.

KC Střelnice, Turnov, od 19.30 hodin. Písničkářky napříč žánry. Je to už 5 let, co se v Turnově koná komorní festiválek Písničkářky napříč žánry, aneb Muzikantky - Dámy - Ženy. Za těch 5 let jsme v Turnově přivítali písničkářky napříč žánry, republikou, ale i napříč věkem. V roce 2013 to byly Jitka Šuranská, Lucie Redlová a Dominika Truban (SK), tehdy Fričová, která zaskočila na poslední chvíli za Beatu Bocek. Tehdy se Jitce, Lucii a Beatě název Muzikantky - Dámy - Ženy zalíbil natolik, že pod tímto názvem nějaký čas společně vystupovaly, mj. i na Staročeských trzích v Turnově. V roce 2014 jsme přivítali Ježibabinec ve složení Magda Brožková - Žofie Kabelková - Martina Trchová. V roce 2015 bylo MDŽ Napříč Československem. Jana Šteflíčková z Prahy, Petra Šany Šanclová zastupovala Moravu a ze Slovenska přijela Zuzana Mikulcová. Rok 2016 by se mohl nazvat napříč věkem. Přivítali jsme tehdy mladičkou Annu D., česko-polskou písničkářku AGU a legendu Dášu Andrtovou Voňkovou. Vloni přijala pozvání křehká klavíristka Barbora Mochowá a bránice nám smíchy rozechvěly Saša Niklíčková a Ester Kočičková.

Už po šesté se tak letos sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ. V žánru hiphopu a R´n´B se vám představí místní písničkářka Payya Matys, punkové šansony vám svým altem zazpívá STINKA - Hana Lundiaková s kapelou, a do třetice vystoupí jedna z největších osobností tuzemské world music Jitka Šuranská, tentokrát se svým novým společným projektem s kytaristou Petrem Uvírou. 

Kino Sféra, Turnov, od 19.30 hodin. Tátova volha. Eva (Eliška Balzerová) je kostýmní výtvarnice, bonvivánka a manželka šarmantního Ludvíka, který však velmi nečekaně a bez rozloučení umře. Tak nečekaně, že jí nestačí říct, že kromě jejich společné dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová) měl ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá dětská kresba, kterou Tereza náhodou objeví.

Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat. S Ludvíkem si vždycky všechno říkali, o svých milencích a milenkách měli vzájemně přehled, a kdyby nějaký nemanželský syn existoval, určitě by o něm věděla jako první. Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku tajemného nevlastního bratra upne. Přemluví svoji matku, aby se společně vydaly po stopách Ludvíkových milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a zjistily o jeho tajemství víc. Na cestu vyrážejí Ludvíkovým veteránem Volha GAZ 21. 

Pátek 9. března

Dům kultury, Liberec, od 19 hodin. Slza - Holomráz Tour 2018. Koncertní show kapely Slza si v minulém roce nenechalo ujít přes 31 000 návštěvníků a jarní i podzimní část Katarze Tour 2016 byla téměř ihned vyprodána. Nyní se kapela chystá na své jarní halové turné s názvem Holomráz tour 2018, při kterém zavítá do 8 českých měst.

Fanoušci se mohou těšit na největší hity jako Lhůta záruční, Celibát či Katarze. Zazní i aktuální singl Holomráz, Na Srdci a další skladby z nového alba Holomráz, které vyšlo 3. listopadu 2017. Petr Lexa a Lukáš Bundil kromě skvělé show chystají i další překvapení pro návštěvníky jarního turné. Nebude chybět nový merchandise či setkání s fanoušky.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Mydy Rabycad. ZRUŠENO. Kapela tento večer vystuúuje na předávání cen Žebřík 2017, náhradní program bude uveden na webu a fb klubu.

„Milí fanoušci, je nám to moc líto, ale musíme přesunout náš koncert v Klubu Na Rampě 9.3. na jindy. Je to pro nás těžký rozhodnutí, rušení koncertů nemáme ve zvyku. Ve stejný večer nás jako nominované pozvali na předávání cen Žebřík 2017. Pokud bychom v nějaké kategorii byli ocenění, bylo by neslušné si cenu osobně nepřevzít a nepoděkovat tak vám všem, našim fanouškům za podporu. Věříme, že tomu rozumíte a přijdete na koncert jindy, kdy si to do sytosti vynahradíme! Jako malou omluvu jsme pro vás domluvili kamarády z kapely Noisy Pots, kteří vás stejně  roztančí, že nebudete chtít přestat. Večer si tak budete moci užít s nimi. Věříme, že pro nás budete mít pochopení."

Kapela Mydy Rabycad

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou. Maturitní ples S4A Gymnázia Dr. Randy.

Jilemnická pivovar, Jilemnice, od 16 hodin. Jarní tvoření v tržnici řemesel. Korálkování, malování, floristické tvoření, zdobení a další. Cena za výrobky podle velikosti a druhu. Vstup do tržnice zdarma.

Kino Sféra, Turnov, od 18.30 hodin. Mikhaila Baryshnikov: Prostor. Švédský choreograf Mats Ek vytvořil duet pro světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a Anu Lagunu, která je Ekovou dvorní tanečnicí. Režisérem filmového zpracování je švédský režisér Jonas Åkerlund, dobře známý svou spoluprací s umělci: Madonna, Rolling Stones, Rammstein, U2, Lady GaGa, Robbie Williams, Ozzy Osbourne, Paul McCartney, Metallica…

V představení „PROSTOR“ se Mats Ek věnuje jednomu ze svých témat; tématu zkoumání těl zralých tanečníků. Křehká krása stárnoucí řeči těl v baletu „PROSTOR“ je v podání dvou virtuózních tanečníků dojemná a vzrušující. Jeden ze švédských novinářů napsal: „Opravdu doufám, že balet Place nahráli, aby se na toto vytříbené umělecké dílo mohlo podívat co nejvíce z nás.“

Zdá se, že toto přání se nyní plní, Mats Ek a Jonas Åkerlund totiž při setkání zjistili, že spolu chtějí spolupracovat. V květnu 2009 byl balet „PROSTOR“ uveden ve stockholmském divadle Royal Dramatic Theatre. Jonas Åkerlund toto představení ve dnech 8. až 10. května zaznamenal na 35 mm filmový pás, hotový film pak byl s krátkým úvodem hotov v říjnu 2009. Celkem trvá dvacet osm a půl minuty.

KC Střelnice, Turnov, od 19 hodin. Maturitní ples SUPŠ A VOŠ. Hraje kapela Piknik.

Sokolovna, Turnov, od 20 hodin. Sokolské šibřinky. Téma: Voda, vodička. Hraje kapela Žízeň, jako host vystoupí Punčocháče. Kromě skvělé rockové hudby a pohodové atmosféry se můžete těšit na domácí koláče, chlebíčky, nakládané hermelíny a utopence. Na sokolské šibřinky navazuje dětský karneval, koná se v sobotu 10. března od 14.00 hodin v sokolovně.