VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na začátek května

Jablonecko, Semilsko - Jaký bude následující týden? Co nás všechno čeká za zajímavé kulturní akce? Tady je naše tradiční nabídka akcí na několik dní dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu jej zařadíme.

3.5.2018
SDÍLEJ:

Gabriela Beňačková a Jakub PustinaFoto: Městské divadlo Jablonec n.N.

Pátek 4. května

KC Střelnice, Turnov, od 19.30 hodin. Podkrkonošský symfonický orchestr. Po loňských úspěšných koncertech s filmovou hudbou přiveze Podkrkonošský symfonický orchestr v první polovině roku do našeho regionu další exkluzivní program – výběr toho nejlepšího z latinskoamerické hudby posledních 100 let. Těšit se můžete na výlet do Mexika, Kuby, Argentiny, Kolumbie a dalších pro Evropany exotických míst. Program bude obohacen o řadu speciálních, zejména bicích, nástrojů. Velká část programu zazní v České republice vůbec poprvé. Chytlavé melodie a netradiční rytmy rozproudí krev v těle každého diváka a nikoho nenechají sedět v klidu. Je to první a na dlouho poslední program orchestru, kdy muzikanti divákům zahrají, zazpívají i zatančí.

Muzeum a galerie firmy Detesk, Železný Brod. Jan Šimek – výstava. Od pátku 4. května mohou návštěvníci shlédnout výstavu obrazů maloskalského výtvarníka Jana Šimka. Je absolventem železnobrodké sklářské školy, další průpravu získal soukromým studiem u předních malířů našeho kraje: Jana Novotného, Josefa Jíry nebo Vladimíra Komárka. Maluje v ateliéru na Malé Skále, ta mu spolu s Českým rájem a Podkrkonoším poskytuje nekonečné množství inspirace pro jeho tvorbu. Výstava potrvá do neděle 24. června.

Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod, od 17 hodin. Deštivá noc v Karasaki. Vít Jonáš je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy v Železném Brodě a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Studijní stáž absolvoval v atelieru malby na univerzitě v Athénách v Řecku. Ve své tvorbě se zabývá překrýváním prostorových plánů a využíváním rastru či dekoru se symbolickým významem. Tento geometrický postup pak kombinuje s tradičními malířskými náměty. Právě důraz na tradici je tak jakýmsi pevným, záchytným bodem“ a zároveň spouštěčem malířského procesu, při kterém se otevírají možnosti formální experimentace. V nejnovější sérii obrazů se věnuje citaci ikonických obrazů (van Gogh, Ando Hiroshige, Manet a jiné).

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Gabriela Beňačková (soprán) – Jakub Pustina (tenor) – Marta Vašková (piano). Slavnostní zahajovací koncert festivalu "Jablonec - město plné tónů".

Gabriela Beňačková je světově proslulá česká operní pěvkyně – sopranistka slovenského původu. Díky svému tzv. spinto-lyrickému sopránu s pověstnou "slovanskou slzou" se stala jednou z vedoucích sopranistek své generace. Od srpna roku 1970 se stala členkou a později sólistkou opery Národního divadla v Praze, kde zpívala mnohé role českého, ruského a italského repertoáru. Od roku 1974 byla současně sólistkou Vídeňské státní opery a Metropolitní opery v New Yorku. Úspěchů dosáhla též v londýnské Covent Garden a na dalších operních scénách (Salzburg, Kolín nad Rýnem).

Jakub Pustina měl blízký vztah k hudbě již od útlého mládí, kdy byl členem pěveckého sboru Žďáráček. Jeho profesí se ale stala chemie, kterou vystudoval, ve které vynikal a získával mnohá ocenění u nás i v zahraničí. Za své přínosy v oblasti analytické chemie získal prestižní cenu držitele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského. V jednadvaceti letech však navštívil operní představení Tosca (G. Puccini), a to ho natolik uchvátilo, že se okamžitě začal věnovat opernímu zpěvu. Od počátku své pěvecké kariéry byl veden dlouholetým sólistou Národního divadla v Praze Václavem Zítkem jako barytonista. Jakub Pustina je absolventem mnoha Mistrovských pěveckých kurzů, např. Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové. Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží.

Doc. MgA. Marta Vašková je profesorkou hry na klavír na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jako docentka od r. 1986 působí na katedře zpěvu – obor klavírní spolupráce. Kromě dlouholeté pedagogické práce aktivně koncertuje s významnými operními zpěváky doma i v zahraničí – Německo a Rakousko. Doprovází na různých interpretačních kursech a mezinárodních soutěžích, získala několik ocenění za nejlepší klavírní doprovod.

Program: árie z opery G. Verdiho Otello, z Dvořákovy Rusalky, duet z Wagnerova Bludného Holanďana a další. Změna programu vyhrazena.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Slam Poetry. Špetka dramatu, špetka pantomimy, ale především mluvené slovo. Soutěž, kterou mají v rukách diváci!

Slam poetry čím dál tím více okupuje mediální a kulturní prostor, o co však jde? To se těžko popisuje. Někdo tomu říká poezie okamžiku, někdo rýmovaný stand-up. Na čem se všichni shodnou, je, že základem slam poetry je text a interpret, který text předává, a to co nejautentičtěji a nejsugestivněji, neboť jde v první řadě o soutěž. Soutěž, o jejímž průběhu a konci rozhodují především diváci, kteří tvoří porotu. Jde tak o nebývale interaktivní uměleckou disciplínu.

Na jablonecké soupisce se objeví úřadující mistr ČR Dr. Filipitch, dále například Anatol Svahilec, jenž je mistrem ČR za rok 2014.

Sobota 5. května

Záborčí, Frýdštejn, od 9.30 do 11.00 hodin start. Pohádkový les na Drábovně. Těšit se můžete na krásné výhledy, spoustu skal a spoustu pohádkových postaviček a také na nápadité úkoly. Podaří se dětem spolu s pohádkovými bytostmi přemoci zlé loupežníky? Více informací na www.jenisovice-detem.cz

VÝSTAVY

Muzeum a galerie firmy Detesk Železný Brod
od 4. května do 24. června
Jan Šimek – výstava. Autor je absolvente železnobrodké sklářské školy, další průpravu získal soukromým studiem u předních malířů našeho kraje: Jana Novotného, Josefa Jíry nebo Vladimíra Komárka. Maluje v ateliéru na Malé Skále, ta mu spolu s Českým rájem a Podkrkonoším poskytuje nekonečné množství inspirace pro jeho tvorbu.

Foyer Eurocentrum Jablonec
od 9. května do 25. června
Kulturama: Život mezi notami a divadlem. Putovní výstava fotografií Jitky Maděrové.

Výstavní pavilon Eurocentrum Jablonec
od 10. května do 23. května
Výstava výtvarných prací. 21. ročník výstavy prací dětí, žáků a studentů jabloneckých škol.

Kamenářský dům Turnov
8. 4. 2018 – 10. 6. 2018
Najděte svého dědečka. Babičku, maminku, sestřenici, syna, vnuka, prastrýce, tchýni, souseda, známého a další …  Již od roku 1946 byly pořádány tábory, a tak zveme všechny kamarády a známé všech generací, kteří se potkávali na schůzkách, výletech i táborech našeho odboru, prožili spolu mnoho dobrodružství a chtějí si připomenout zážitky z mládí. Jsou zván…

Dům J. a J. Scheybalových Jablonec
27. 3. – 30. 9. 2018
Ze staré školy. Výstava provede malebným krajem kolem Jizery a přiblíží školní život v období první republiky. Představí i zajímavou kolekci autentických školních pomůcek a učebnic z doby první republiky i originálních sešitů a žákovských prací.

Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod
Od 6. 5. do 27. 5. 2018
Deštivá noc v Karasaki. Vernisáž 4. 5. od 17 hodin. Vít Jonáš je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy v Železném Brodě a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Studijní stáž absolvoval v atelieru malby na univerzitě v Athénách v Řecku. Ve své tvorbě se zabývá překrýváním prostorových plánů a využíváním rastru či dekoru se symbolickým významem. Tento geometrický postup pak kombinuje s tradičními malířskými náměty. Právě důraz na tradici je tak jakámsi pevným, záchytným bodem“ a zároveň spouštěčem malířského procesu, při kterém se otevírají možnosti formální experimentace. V nejnovější serii obrazů se věnuje citaci ikonických obrazů (van Gogh, Ando Hiroshige, Manet a jiné).

Muzeum a galerie firmy Detesk Železný Brod
Od 6. 5. do 24. 6. 2018
Jan Šimek. Výstava obrazů maloskalského výtvarníka. Je absolventem železnobrodské sklářské školy, další průpravu získal soukromým studiem u předních malířů našeho kraje: Jana Novotného, Josefa Jíry nebo Vladimíra Komárka.

Galerie N Jablonec
24. 4. – 21. 5. 2018
Dvě generace. Kovové plastiky a obrazy Vladimíra Škody, českého výtvarníka žijícího trvale ve Francii a malířů-krajinářů Lucie Klímové a Josefa Vackeho. Vladimír Škoda přizval k účasti na výstavě také Annu Zelinkovou a Kristýnu Kašparovou, dvě bývalé stážistky, které s ním spolupracovaly na realizaci zde představeného videa « Fragmenty vesmíru ». Na výstavě se tak setkávají tři generace umělců.

Akce

Smržovka před budovou radnice
Úterý 8. 5. od 10.00
Pokládání věnců u pomníku obětem pochodu

Koncerty

 

Eurocentrum Jablonec
Pátek 11. 5. od 20.00
Dymytry:  15 let pod maskou.

Sobota 12. 5. od 19.00
Country Sisters: 45th Anniversary. Speciální koncert countryové skupiny s jabloneckými kořeny.

Klub Na Rampě Jablonec
Sobota 12. 5. od 20.00
Cold Cold Nights. Raketově stoupající hvězda české alternative-indie scény. Nominace na ceny Anděl a Apollo.

 

Kino Jas Tanvald:
Pátek 11. května od 9.30 a od 11.00:
Setkání v parku aneb příběh staré lavičky. Představení tanečního oboru ZUŠ Čelákovice. 

Divadlo

Městské divadlo Jablonec

Čtvrtek 10. 5. od 19.00 hodin
Prachy. Situační komedie, v níž se jednotlivé postavy dostávají do mlýnu událostí kvůli nečekanému nálezu. Kufřík s obrovskou částkou rozmetá poklidný život spořádaného manželského páru a vidina bohatství nastartuje rozpory nejen v rodině samotné, ale do problému vtahuje i ostatní aktéry. Geometrickou řadou narůstá řetězec lží, úskoků, výmluv a vydírání. Napětí se stupňuje a s ním graduje i humor. 

Pátek 11. 5. od 10.00 hodin:
Tlustý prase. Láska prý hory přenáší. Co když ale vážíte tolik, že se do náruče lásky už nevejdete? Co když žijete ve světě, kde touha po dokonalosti vám vymezila jen malé místo bez slunce? Buď se okamžitě změňte a buďte hubení, tedy krásní, tedy úspěšní a proto i šťastní. Anebo se vydejte do nelehkého boje a buďte sami sebou, i když možná prohrajete. Helena nemá žádnou vadu. Jen je tak trochu při těle. Vlastně se o ní říká, že je tlustý prase. Bude příběh Heleny a Toma pohádkou s happy endem, anebo hororem, na jehož konci nezůstane kámen na kameni? Nekompromisní komedie baví a zároveň se trefuje do aktuálních otázek, jakými jsou důležitost upřímnosti ve vztazích a hledání hranice mezi konstruktivní kritikou a chabou omluvou vlastní nedostatečnosti.

Pátek 11. 5. od 19.00 hodin:
Chuť do života. Zábavný program Haliny Pawlovské. One woman show.  Úplně nový pořad. O čem to je: lásce, katastrofách a spoustě pitomců, kteří zasluhují, abychom se jim společně smáli. A taky, pochopitelně, o jídle! Protože: všechno je putna, jen když nám chutná! Během pořadu se nejen neudržíte smíchy, ale můžete si zakoupit a nechat podepsat knihu „Chuť do života“ nejčtenější současné české autorky anebo si na památku odnést společnou fotografii.¨

Pondělí 14. 5. od 8.30 a 10 hodin:
Jak (Jules Verne). Verneho dobrodružné romány znají čtenáři všech generací celého světa. Málokdo by neznal kapitána Nema, profesora Orfanika nebo třeba Nautila… Co víte o Vernovi samotném? Z jaké rodiny pocházel? Kdy začal psát? Proč měl ve své pracovně velikánský glóbus? Dokázal nahlížet do budoucnosti? Chtěl napsat sto dobrodružných románů. Podařilo se mu to?

Kino – divadlo Josefův Důl
28. ročník Krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů

Pátek 11. 5. od 10.00:
Divadelní spolek Smajlík Pecka: Kašpárkovy čertoviny

Pátek 11. 5. od 14.30:
Divadelní spolek DIPONA: Ryba ve čtyřech

Pátek 11. 5. od 17.30:

Divadelní spolek Scéna Libochovice: Můj strýček, jeho excelence

Pátek 11. 5. od 20.00:

Lučanský spolek divadelní: Rozmarný duch

Sobota 12. 5. od 9.00:
Divadelní spolek Havlíček Zákupy: Princezna T.

Sobota 12. 5. od 12.30:
Divadelní spolek Podhoran Jablonec nad Jizerou: Jedenácté přikázání

Sobota 12. 5. od 16.30:

Činohra Skaláček Tisá: Slaměný klobouk

Sobota 12. 5. od 20.00:

Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl: Don Andronico

Neděle 13. 5. od 9.00:
Divadelní spolek Krakonoš: Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Neděle 13. 5. od 13.00:
Divadelní soubor Korálka Dětenice: Duhový tanec

Neděle 13. 5. od 15.00:

Divadelní spolek J. J. Kolár při TJ Sokol Poniklá: Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho

Kino

Kino Junior Jablonec

Středa 9. 5. od 17.30:
S láskou Vincent

Středa 9. 5.od 20.00:
iShorts; Zkrátka studenti IS

Čtvrtek 10. 5. od 17.30:
Ztratili jsme Stalina

Čtvrtek 10. 5. od 20.00:
Psí ostrov

Pátek 11. 5. od 17.15:
Měsíc Jupitera

Pátek 11. 5. od 20.00:
Neznámý voják

Sobota 12. 5. od 15.00:
Planeta Česko

Sobota 12. 5. od 17.30:
Hastrman

Sobota 12. 5. od 20.00:
Psí ostrov

Neděle 13. 5. od 15.00:
Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času

Neděle 13. 5. od 17.30:
Psí ostrov

Neděle 13. 5. od 20.00:
Máří Magdaléna

Pondělí 14. 5. od 18.00:
Švéd v žigulíku

Pondělí 14. 5. od 20.00:
Ztratili jsme Stalina

Úterý 15. 5. od 17.00:
Hranice práce. Projekci dokumentu uvádíme ve spolupráci s Kinedokem. Po projekci následuje beseda s tvůrci.

Úterý 15. 5. od 20.00:
Neznámý voják

Středa 16. 5. od 10.00:
Vezmeš si mě, kámo?

Středa 16. 5. od 17.30:
Psí ostrov

Středa 16. 5. od 20.00
Gauguin

 

Kino Radnice Jablonec

Středa 9. 5. od 14.30:
Máří Magdaléna

Středa 9. 5. od 17.30:
Kazišuci

Středa 9. 5. od 20.00:
Tiché místo

Čtvrtek 10. 5. od 17.30:
Půlnoční láska

Čtvrtek 10. 5. od 20.00:
Avengers: Infinity War

Pátek 11. 5. od 17.30:
Jak napálit banku 12

Pátek 11. 5. od 20.00:
La La Land

Sobota 12. 5. od 14.30:
V husí kůži

Sobota 12. 5. od 17.15:
Fakjů pane učiteli 3

Sobota 12. 5. od 20.00:
Tiché místo

Neděle 13. 5. od 14.30:
Planeta Česko

Neděle 13. 5. od 17.00:
Avengers: Infinity War

Neděle 13. 5. od 20.00:
Jak napálit banku

Pondělí 13. 5. od 17.30:
Dvě nevěsty a jedna svatba

Pondělí 14. 5. od 20.00:
Tiché místo

Úterý 15. 5. od 10.00:
Ztratili jsme Stalina

Úterý  15. 5. od 17.15:
Fakjů pane učiteli 3

Úterý  15. 5. od 20.00:
Půlnoční láska.

Středa 16. 5. od 17.30:
Tátova volha

Středa 16. 5. od 20.00:
Avengers: Infinity War

 

Kino Jas Tanvald

Středa 9. 5. od 19.00:
Fajků pane učiteli

Pátek 11. května od 17.00 hodin:
V husí kůži. Americký animovaný film. Rodina je ta největší jízda. Příběh housera, který se musí postarat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy. Americký animovaný film. Rodina je ta největší jízda. Příběh housera, který se musí postarat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy,

Pátek 11. května od 19.00:
Psí ostrov.

Sobota 12. května od 17.00:
V husí kůži.  Americký animovaný film. Rodina je ta největší jízda. Příběh housera, který se musí postarat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy.

Sobota 12. května od 19.00:
Tiché místo.  Americký napínavý sci-fi thriller. Když tě uslyší, tak tě uloví. Obyčejná rodina se snaží přežít ve světě, kde i ten nejmenší zvuk může znamenat smrt. V hlavních rolích Emily Blunt a John Krasinski.

Středa 16. 5. od 20.00:
Půlnoční láska. Americké výpravné milostné drama. V noci se sny stávají skutečností. Příběh 17leté Katie a mladíka Charlieho. V hlavních rolích Bella Thorne a Patrick Schwarzenegger.

 

KC Kino Železný Brod

Středa 9. 5. Od 10.30:
Tátova volha

Pátek 11. 5. od 19.30:
Kazišuci

Sobota 12. 5. od 15.00:
Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času

Sobota 12. 5. od 19.30:
Tiché místo

Autor: Redakce

3.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 22 960 Kč Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22960 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podrobnosti k nabízenému místu najdete na našich webových stránkách www.domovmaxov.eu.. Pracoviště: Domov maxov, 468 44 Josefův Důl. Informace: Zuzana Kozáková, +420 481 350 424. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 100 Kč Ostatní pomocní pracovníci Pracovník do pneuservisu. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme brigádníky na práci v pneuservisu.. Pracoviště: Pneu hnídek s.r.o., Knoflíková, č.p. 2814, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Lenka Hnídková, . Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 23 720 Kč Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR Referent Vězeňské služby ČR. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23720 kč. Volných pracovních míst: 19. Poznámka: Služební poměr příslušníka Vězeňské služby ČR, určeno pro muže., Nabízíme: Ošatné, dovolená 6 týdnů, kulturní, sportovní a sociální vyžití, zdravotní rehabilitační programy, stravování je dotováno ze sociálních výdajů, možnost dětské a rodinné rekreace, Požadujeme: bezúhonnost, fyzická a zdravotní způsobilost, Náborový příspěvek 100 000 Kč. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice rýnovice, Belgická, č.p. 3765, 466 05 Jablonec nad Nisou 5. Informace: Václav Pytlík, +420 483 338 379. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: praxi v oboru, spolehlivost, flexibilitu, aktivní přístup k práci, auto k vlastní dopravě výhodou, Nabízíme: dobré platové podmínky, práci na HPP, možnost přespání během pracovních směn, firemní bonusy: týden dovolené navíc, příspěvek na sportovní aktivity, vouchery do hotelového wellness, personální stravu., Jedná se novou moderní kuchyni, která nabízí prostor pro kreativitu a dostatek času pro poctivou a kvalitní práci. , To stejné poskytuje i pracovní pozice pro číšníka anebo servírku. Krásná a útulná restaurace s kvalitní kávou a dobrým vínem. Dbáme na perfektní servis a péči o zákazníka., Hotel je vzdálený 8 km od Jablonce nad Nisou , 10km od Liberce., Nástup možný ihned, Bližší informace na tel. čísle: 731411862, Své životopisy můžete zasílat na adresu: premier@jizerskehotely.cz. Pracoviště: František jelínek - hotel premiér, 468 11 Janov nad Nisou. Informace: Anna Jelínková, +420 731 411 862.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Šumava v Jablonci nad Nisou

Před krajským soudem v Liberci v úterý poprvé stanul muž, kterého policie obvinila, že před devíti měsíci zavraždil prodavačku v prodejně ve Vratislavicích nad Nisou.

Za vraždu prodavačky hrozí muži výjimečný trest. Oběti zasadil 14 ran nožem

FOTO: V Muzeu pro radost česká sto medvědů

Jablonec nad Nisou – Přes sto medvědů najdete v jabloneckém Muzeu pro radost. Podívat se můžete na chlupáče různých druhů a velikostí, místních i z ciziny. Nejvíce kilometrů do muzea urazil medvěd z Irska a Anglie. 

Řádění vichřice na Tachovsku a vstupenky na královský Real: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 24. září 2018.

Památková zóna v Brodě prokoukne. Lidé už vědí, kde bude asfalt a kde kostky

Železný Brod – Rozbité asfaltové cesty, mnohdy nefunkční rezavé lampy, desítky drátů elektrického napětí nad starými roubenkami. Tak dnes vypadá památková rezervace Trávníky v Železném Brodě. V roce 2021 byste to tu neměli poznat. Chystá se totiž rekonstrukce povrchů ulic i osvětlení.

Jablonec doma smázl Plzeň, mistrovi nasázel tři góly

Jablonec n. N. – To byla jízda. Fotbalisté Jablonce si v dohrávaném šlágru 9. kola FORTUNA:LIGY vyšlápli na úřadujícího mistra. Severočeši doma převálcovali Plzeň 3:0 a v lize ji pokořili teprve podruhé za posledních devět let. Dvěma góly se o výhru zasloužil Michal Trávník, třetí branku přidal Jan Chramosta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT