VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na začátek května

Jablonecko, Semilsko - Jaký bude následující týden? Co nás všechno čeká za zajímavé kulturní akce? Tady je naše tradiční nabídka akcí na několik dní dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu jej zařadíme.

3.5.2018
SDÍLEJ:

Gabriela Beňačková a Jakub PustinaFoto: Městské divadlo Jablonec n.N.

Pátek 4. května

KC Střelnice, Turnov, od 19.30 hodin. Podkrkonošský symfonický orchestr. Po loňských úspěšných koncertech s filmovou hudbou přiveze Podkrkonošský symfonický orchestr v první polovině roku do našeho regionu další exkluzivní program – výběr toho nejlepšího z latinskoamerické hudby posledních 100 let. Těšit se můžete na výlet do Mexika, Kuby, Argentiny, Kolumbie a dalších pro Evropany exotických míst. Program bude obohacen o řadu speciálních, zejména bicích, nástrojů. Velká část programu zazní v České republice vůbec poprvé. Chytlavé melodie a netradiční rytmy rozproudí krev v těle každého diváka a nikoho nenechají sedět v klidu. Je to první a na dlouho poslední program orchestru, kdy muzikanti divákům zahrají, zazpívají i zatančí.

Muzeum a galerie firmy Detesk, Železný Brod. Jan Šimek – výstava. Od pátku 4. května mohou návštěvníci shlédnout výstavu obrazů maloskalského výtvarníka Jana Šimka. Je absolventem železnobrodké sklářské školy, další průpravu získal soukromým studiem u předních malířů našeho kraje: Jana Novotného, Josefa Jíry nebo Vladimíra Komárka. Maluje v ateliéru na Malé Skále, ta mu spolu s Českým rájem a Podkrkonoším poskytuje nekonečné množství inspirace pro jeho tvorbu. Výstava potrvá do neděle 24. června.

Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod, od 17 hodin. Deštivá noc v Karasaki. Vít Jonáš je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy v Železném Brodě a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Studijní stáž absolvoval v atelieru malby na univerzitě v Athénách v Řecku. Ve své tvorbě se zabývá překrýváním prostorových plánů a využíváním rastru či dekoru se symbolickým významem. Tento geometrický postup pak kombinuje s tradičními malířskými náměty. Právě důraz na tradici je tak jakýmsi pevným, záchytným bodem“ a zároveň spouštěčem malířského procesu, při kterém se otevírají možnosti formální experimentace. V nejnovější sérii obrazů se věnuje citaci ikonických obrazů (van Gogh, Ando Hiroshige, Manet a jiné).

Městské divadlo, Jablonec nad Nisou, od 19 hodin. Gabriela Beňačková (soprán) – Jakub Pustina (tenor) – Marta Vašková (piano). Slavnostní zahajovací koncert festivalu "Jablonec - město plné tónů".

Gabriela Beňačková je světově proslulá česká operní pěvkyně – sopranistka slovenského původu. Díky svému tzv. spinto-lyrickému sopránu s pověstnou "slovanskou slzou" se stala jednou z vedoucích sopranistek své generace. Od srpna roku 1970 se stala členkou a později sólistkou opery Národního divadla v Praze, kde zpívala mnohé role českého, ruského a italského repertoáru. Od roku 1974 byla současně sólistkou Vídeňské státní opery a Metropolitní opery v New Yorku. Úspěchů dosáhla též v londýnské Covent Garden a na dalších operních scénách (Salzburg, Kolín nad Rýnem).

Jakub Pustina měl blízký vztah k hudbě již od útlého mládí, kdy byl členem pěveckého sboru Žďáráček. Jeho profesí se ale stala chemie, kterou vystudoval, ve které vynikal a získával mnohá ocenění u nás i v zahraničí. Za své přínosy v oblasti analytické chemie získal prestižní cenu držitele Nobelovy ceny Jaroslava Heyrovského. V jednadvaceti letech však navštívil operní představení Tosca (G. Puccini), a to ho natolik uchvátilo, že se okamžitě začal věnovat opernímu zpěvu. Od počátku své pěvecké kariéry byl veden dlouholetým sólistou Národního divadla v Praze Václavem Zítkem jako barytonista. Jakub Pustina je absolventem mnoha Mistrovských pěveckých kurzů, např. Petra Dvorského nebo Gabriely Beňačkové. Je držitelem několika ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží.

Doc. MgA. Marta Vašková je profesorkou hry na klavír na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jako docentka od r. 1986 působí na katedře zpěvu – obor klavírní spolupráce. Kromě dlouholeté pedagogické práce aktivně koncertuje s významnými operními zpěváky doma i v zahraničí – Německo a Rakousko. Doprovází na různých interpretačních kursech a mezinárodních soutěžích, získala několik ocenění za nejlepší klavírní doprovod.

Program: árie z opery G. Verdiho Otello, z Dvořákovy Rusalky, duet z Wagnerova Bludného Holanďana a další. Změna programu vyhrazena.

Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou, od 20 hodin. Slam Poetry. Špetka dramatu, špetka pantomimy, ale především mluvené slovo. Soutěž, kterou mají v rukách diváci!

Slam poetry čím dál tím více okupuje mediální a kulturní prostor, o co však jde? To se těžko popisuje. Někdo tomu říká poezie okamžiku, někdo rýmovaný stand-up. Na čem se všichni shodnou, je, že základem slam poetry je text a interpret, který text předává, a to co nejautentičtěji a nejsugestivněji, neboť jde v první řadě o soutěž. Soutěž, o jejímž průběhu a konci rozhodují především diváci, kteří tvoří porotu. Jde tak o nebývale interaktivní uměleckou disciplínu.

Na jablonecké soupisce se objeví úřadující mistr ČR Dr. Filipitch, dále například Anatol Svahilec, jenž je mistrem ČR za rok 2014.

Sobota 5. května

Záborčí, Frýdštejn, od 9.30 do 11.00 hodin start. Pohádkový les na Drábovně. Těšit se můžete na krásné výhledy, spoustu skal a spoustu pohádkových postaviček a také na nápadité úkoly. Podaří se dětem spolu s pohádkovými bytostmi přemoci zlé loupežníky? Více informací na www.jenisovice-detem.cz

VÝSTAVY

Muzeum a galerie firmy Detesk Železný Brod
od 4. května do 24. června
Jan Šimek – výstava. Autor je absolvente železnobrodké sklářské školy, další průpravu získal soukromým studiem u předních malířů našeho kraje: Jana Novotného, Josefa Jíry nebo Vladimíra Komárka. Maluje v ateliéru na Malé Skále, ta mu spolu s Českým rájem a Podkrkonoším poskytuje nekonečné množství inspirace pro jeho tvorbu.

Foyer Eurocentrum Jablonec
od 9. května do 25. června
Kulturama: Život mezi notami a divadlem. Putovní výstava fotografií Jitky Maděrové.

Výstavní pavilon Eurocentrum Jablonec
od 10. května do 23. května
Výstava výtvarných prací. 21. ročník výstavy prací dětí, žáků a studentů jabloneckých škol.

Kamenářský dům Turnov
8. 4. 2018 – 10. 6. 2018
Najděte svého dědečka. Babičku, maminku, sestřenici, syna, vnuka, prastrýce, tchýni, souseda, známého a další …  Již od roku 1946 byly pořádány tábory, a tak zveme všechny kamarády a známé všech generací, kteří se potkávali na schůzkách, výletech i táborech našeho odboru, prožili spolu mnoho dobrodružství a chtějí si připomenout zážitky z mládí. Jsou zván…

Dům J. a J. Scheybalových Jablonec
27. 3. – 30. 9. 2018
Ze staré školy. Výstava provede malebným krajem kolem Jizery a přiblíží školní život v období první republiky. Představí i zajímavou kolekci autentických školních pomůcek a učebnic z doby první republiky i originálních sešitů a žákovských prací.

Městská galerie Vlastimila Rady, Železný Brod
Od 6. 5. do 27. 5. 2018
Deštivá noc v Karasaki. Vernisáž 4. 5. od 17 hodin. Vít Jonáš je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy v Železném Brodě a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Studijní stáž absolvoval v atelieru malby na univerzitě v Athénách v Řecku. Ve své tvorbě se zabývá překrýváním prostorových plánů a využíváním rastru či dekoru se symbolickým významem. Tento geometrický postup pak kombinuje s tradičními malířskými náměty. Právě důraz na tradici je tak jakámsi pevným, záchytným bodem“ a zároveň spouštěčem malířského procesu, při kterém se otevírají možnosti formální experimentace. V nejnovější serii obrazů se věnuje citaci ikonických obrazů (van Gogh, Ando Hiroshige, Manet a jiné).

Muzeum a galerie firmy Detesk Železný Brod
Od 6. 5. do 24. 6. 2018
Jan Šimek. Výstava obrazů maloskalského výtvarníka. Je absolventem železnobrodské sklářské školy, další průpravu získal soukromým studiem u předních malířů našeho kraje: Jana Novotného, Josefa Jíry nebo Vladimíra Komárka.

Galerie N Jablonec
24. 4. – 21. 5. 2018
Dvě generace. Kovové plastiky a obrazy Vladimíra Škody, českého výtvarníka žijícího trvale ve Francii a malířů-krajinářů Lucie Klímové a Josefa Vackeho. Vladimír Škoda přizval k účasti na výstavě také Annu Zelinkovou a Kristýnu Kašparovou, dvě bývalé stážistky, které s ním spolupracovaly na realizaci zde představeného videa « Fragmenty vesmíru ». Na výstavě se tak setkávají tři generace umělců.

Akce

Smržovka před budovou radnice
Úterý 8. 5. od 10.00
Pokládání věnců u pomníku obětem pochodu

Koncerty

 

Eurocentrum Jablonec
Pátek 11. 5. od 20.00
Dymytry:  15 let pod maskou.

Sobota 12. 5. od 19.00
Country Sisters: 45th Anniversary. Speciální koncert countryové skupiny s jabloneckými kořeny.

Klub Na Rampě Jablonec
Sobota 12. 5. od 20.00
Cold Cold Nights. Raketově stoupající hvězda české alternative-indie scény. Nominace na ceny Anděl a Apollo.

 

Kino Jas Tanvald:
Pátek 11. května od 9.30 a od 11.00:
Setkání v parku aneb příběh staré lavičky. Představení tanečního oboru ZUŠ Čelákovice. 

Divadlo

Městské divadlo Jablonec

Čtvrtek 10. 5. od 19.00 hodin
Prachy. Situační komedie, v níž se jednotlivé postavy dostávají do mlýnu událostí kvůli nečekanému nálezu. Kufřík s obrovskou částkou rozmetá poklidný život spořádaného manželského páru a vidina bohatství nastartuje rozpory nejen v rodině samotné, ale do problému vtahuje i ostatní aktéry. Geometrickou řadou narůstá řetězec lží, úskoků, výmluv a vydírání. Napětí se stupňuje a s ním graduje i humor. 

Pátek 11. 5. od 10.00 hodin:
Tlustý prase. Láska prý hory přenáší. Co když ale vážíte tolik, že se do náruče lásky už nevejdete? Co když žijete ve světě, kde touha po dokonalosti vám vymezila jen malé místo bez slunce? Buď se okamžitě změňte a buďte hubení, tedy krásní, tedy úspěšní a proto i šťastní. Anebo se vydejte do nelehkého boje a buďte sami sebou, i když možná prohrajete. Helena nemá žádnou vadu. Jen je tak trochu při těle. Vlastně se o ní říká, že je tlustý prase. Bude příběh Heleny a Toma pohádkou s happy endem, anebo hororem, na jehož konci nezůstane kámen na kameni? Nekompromisní komedie baví a zároveň se trefuje do aktuálních otázek, jakými jsou důležitost upřímnosti ve vztazích a hledání hranice mezi konstruktivní kritikou a chabou omluvou vlastní nedostatečnosti.

Pátek 11. 5. od 19.00 hodin:
Chuť do života. Zábavný program Haliny Pawlovské. One woman show.  Úplně nový pořad. O čem to je: lásce, katastrofách a spoustě pitomců, kteří zasluhují, abychom se jim společně smáli. A taky, pochopitelně, o jídle! Protože: všechno je putna, jen když nám chutná! Během pořadu se nejen neudržíte smíchy, ale můžete si zakoupit a nechat podepsat knihu „Chuť do života“ nejčtenější současné české autorky anebo si na památku odnést společnou fotografii.¨

Pondělí 14. 5. od 8.30 a 10 hodin:
Jak (Jules Verne). Verneho dobrodružné romány znají čtenáři všech generací celého světa. Málokdo by neznal kapitána Nema, profesora Orfanika nebo třeba Nautila… Co víte o Vernovi samotném? Z jaké rodiny pocházel? Kdy začal psát? Proč měl ve své pracovně velikánský glóbus? Dokázal nahlížet do budoucnosti? Chtěl napsat sto dobrodružných románů. Podařilo se mu to?

Kino – divadlo Josefův Důl
28. ročník Krajské postupové přehlídky venkovských divadelních souborů

Pátek 11. 5. od 10.00:
Divadelní spolek Smajlík Pecka: Kašpárkovy čertoviny

Pátek 11. 5. od 14.30:
Divadelní spolek DIPONA: Ryba ve čtyřech

Pátek 11. 5. od 17.30:

Divadelní spolek Scéna Libochovice: Můj strýček, jeho excelence

Pátek 11. 5. od 20.00:

Lučanský spolek divadelní: Rozmarný duch

Sobota 12. 5. od 9.00:
Divadelní spolek Havlíček Zákupy: Princezna T.

Sobota 12. 5. od 12.30:
Divadelní spolek Podhoran Jablonec nad Jizerou: Jedenácté přikázání

Sobota 12. 5. od 16.30:

Činohra Skaláček Tisá: Slaměný klobouk

Sobota 12. 5. od 20.00:

Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl: Don Andronico

Neděle 13. 5. od 9.00:
Divadelní spolek Krakonoš: Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Neděle 13. 5. od 13.00:
Divadelní soubor Korálka Dětenice: Duhový tanec

Neděle 13. 5. od 15.00:

Divadelní spolek J. J. Kolár při TJ Sokol Poniklá: Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho

Kino

Kino Junior Jablonec

Středa 9. 5. od 17.30:
S láskou Vincent

Středa 9. 5.od 20.00:
iShorts; Zkrátka studenti IS

Čtvrtek 10. 5. od 17.30:
Ztratili jsme Stalina

Čtvrtek 10. 5. od 20.00:
Psí ostrov

Pátek 11. 5. od 17.15:
Měsíc Jupitera

Pátek 11. 5. od 20.00:
Neznámý voják

Sobota 12. 5. od 15.00:
Planeta Česko

Sobota 12. 5. od 17.30:
Hastrman

Sobota 12. 5. od 20.00:
Psí ostrov

Neděle 13. 5. od 15.00:
Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času

Neděle 13. 5. od 17.30:
Psí ostrov

Neděle 13. 5. od 20.00:
Máří Magdaléna

Pondělí 14. 5. od 18.00:
Švéd v žigulíku

Pondělí 14. 5. od 20.00:
Ztratili jsme Stalina

Úterý 15. 5. od 17.00:
Hranice práce. Projekci dokumentu uvádíme ve spolupráci s Kinedokem. Po projekci následuje beseda s tvůrci.

Úterý 15. 5. od 20.00:
Neznámý voják

Středa 16. 5. od 10.00:
Vezmeš si mě, kámo?

Středa 16. 5. od 17.30:
Psí ostrov

Středa 16. 5. od 20.00
Gauguin

 

Kino Radnice Jablonec

Středa 9. 5. od 14.30:
Máří Magdaléna

Středa 9. 5. od 17.30:
Kazišuci

Středa 9. 5. od 20.00:
Tiché místo

Čtvrtek 10. 5. od 17.30:
Půlnoční láska

Čtvrtek 10. 5. od 20.00:
Avengers: Infinity War

Pátek 11. 5. od 17.30:
Jak napálit banku 12

Pátek 11. 5. od 20.00:
La La Land

Sobota 12. 5. od 14.30:
V husí kůži

Sobota 12. 5. od 17.15:
Fakjů pane učiteli 3

Sobota 12. 5. od 20.00:
Tiché místo

Neděle 13. 5. od 14.30:
Planeta Česko

Neděle 13. 5. od 17.00:
Avengers: Infinity War

Neděle 13. 5. od 20.00:
Jak napálit banku

Pondělí 13. 5. od 17.30:
Dvě nevěsty a jedna svatba

Pondělí 14. 5. od 20.00:
Tiché místo

Úterý 15. 5. od 10.00:
Ztratili jsme Stalina

Úterý  15. 5. od 17.15:
Fakjů pane učiteli 3

Úterý  15. 5. od 20.00:
Půlnoční láska.

Středa 16. 5. od 17.30:
Tátova volha

Středa 16. 5. od 20.00:
Avengers: Infinity War

 

Kino Jas Tanvald

Středa 9. 5. od 19.00:
Fajků pane učiteli

Pátek 11. května od 17.00 hodin:
V husí kůži. Americký animovaný film. Rodina je ta největší jízda. Příběh housera, který se musí postarat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy. Americký animovaný film. Rodina je ta největší jízda. Příběh housera, který se musí postarat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy,

Pátek 11. května od 19.00:
Psí ostrov.

Sobota 12. května od 17.00:
V husí kůži.  Americký animovaný film. Rodina je ta největší jízda. Příběh housera, který se musí postarat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy.

Sobota 12. května od 19.00:
Tiché místo.  Americký napínavý sci-fi thriller. Když tě uslyší, tak tě uloví. Obyčejná rodina se snaží přežít ve světě, kde i ten nejmenší zvuk může znamenat smrt. V hlavních rolích Emily Blunt a John Krasinski.

Středa 16. 5. od 20.00:
Půlnoční láska. Americké výpravné milostné drama. V noci se sny stávají skutečností. Příběh 17leté Katie a mladíka Charlieho. V hlavních rolích Bella Thorne a Patrick Schwarzenegger.

 

KC Kino Železný Brod

Středa 9. 5. Od 10.30:
Tátova volha

Pátek 11. 5. od 19.30:
Kazišuci

Sobota 12. 5. od 15.00:
Jo Nesbø: Doktor Proktor a vana času

Sobota 12. 5. od 19.30:
Tiché místo

Autor: Redakce

3.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 20 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA, , Chcete změnu? Práce, cestování…….., Cestovní kancelář Scandia Czech tour se sídlem v Jablonci nad Nisou hledá kuchaře/kuchařku pro penzion ve Švédsku (vhodné pro manželský pár - vaření polopenze pro klienty z ČR, úklid, údržba)., - sezonní práce (únor - březen a červen - září), zajištěné ubytování, strava, cestovní pojištění do zahraničí, - termín nástupu: leden 2019, , Požadujeme: vyučení nebo nasbírané zkušenosti v oboru, samostatnost, zodpovědnost, časovou flexibilitu , , Nabízíme: zajímavou práci, příjemný kolektiv z ČR, základní plat 20.000,-Kč + odměny a cestovní náhrady. Pracoviště: Mgr. zdeněk šmíd-cestovní kancelář, Poštovní, č.p. 2033, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Miroslava Šmídová, +420 483 316 235,602 402 099. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 9 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Recepční, prodej v podnikové prodejně - spolehlivost, komunikativnost. Místo je vhodné pouze pro OZP., Životopisy zasílat na emai:info@gbbeads.cz. Pracoviště: G & b beads, s.r.o., Janovská, č.p. 132, 466 04 Jablonec nad Nisou 4. Informace: Zuzana Slámová, +420 483 317 929. Výroba - Výroba Montážní dělník 17 000 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Dělník v elektrotechnice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadujeme : , *Zkušenost s ručním pájením mikropájkou ( vhodné pro pasířky, zlatnice... ), *Zručnost, *Zodpovědnost, pečlivost a přesnost , *Práci na dvě směny, *Vyučen v oboru výhodou, , pracovní náplň:, *Pájení SMD a klasických vývodových součástek dle dokumentace, *Testování, kompletace výrobků, , nabízíme:, *příjemné pracovní zázemí v nových firemních prostorách , *adekvátní finanční ohodnocení, *široká odborná základna v rámci holdingu, *zaměstnanecké benefity. Pracoviště: Jablopcb s.r.o., U Přehrady, č.p. 5129, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Martina Bc. Kutnarová, +420 483 515 554. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 18 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář - servisní pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚDRŽBÁŘ - SERVISNÍ PRACOVNÍK, Náplň práce: údržba movitého a nemovitého majetku společnosti, úklid a údržba venkovních prostor, plnění dalších úkolů uložených přímým nadřízeným, Nástup ihned. Kontakt telefonicky na tel. 778 499 222, 774 225 526 nebo na emailové adresy pencikova@ejbc.cz, smid@ejbc.cz. Pracoviště: Eurocentrum jablonec nad nisou s.r.o., Jiráskova, č.p. 2047, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jana Pěnčíková, +420 774 225 526.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vedení města u pomníku

Jablonec si připomněl 17. listopad

Videosouhrn 16. listopadu 2018

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne

Na jablonecké radnici ocenili dárce krve

Jablonec n. N. – Dobrovolní dárci krve si v obřadní síni jablonecké radnice převzali stříbrné a zlaté medaile dr. Janského za 20 a 40 bezplatných odběrů a zlaté kříže za 120 a 160 odběrů. Dárce krve ocenil primátor Petr Beitl a také Petr Bartoň, ředitel územního odboru HZS LK v Jablonci.

Kapela Anarchia pomůže handicapované Petře k novému vozíku

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – I pořádně tvrdá muzika může pomáhat. Ukáže se to už tuto sobotu při libereckém koncertě turnovské kapely Anarchia. Výtěžek ze vstupného totiž pomůže handicapované ženě z České Lípy. „Chceme jí přispět na nový invalidní vozík. Starý už totiž dosloužil,“ říká frontman kapely Tadeáš Rock Vogel. Koncert se koná v sobotu 17. listopadu v libereckém Clubu R66.

Jizerskou 50 zahájí dětské závody

Bedřichov – Jen pár stovek metrů od startu do cíle budou muset zdolat nejmenší běžkaři na slavné Jizerské 50. Její program totiž již po dvacáté páté odstartují dětské závody.

Mladí judisté soutěžili v Turnově

Turnov – Závěrečného kola soutěže Samurajské katany se v turnovské hale Tělovýchovně sportovního klubu zúčastnilo 365 závodníků.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT