Rodák z Liberce Pavel Skála účinkuje v nejnovějším videu populární internetové dvojice ViralBrothers, která se nejvíce proslavila svou sérií videí Debilní kecy, ve kterých paroduje hlášky holek, kluků, studentů, Čechů, Pražáků a naposledy i matek.

Kromě Debilních keců natáčejí Čeněk Stýblo a Erik Meldik tzv. Pomsty, ve kterých si spolu nevybíravým způsobem vyřizují účty. V krátkém snímku Vražedný stopař vrací úder Erik Čeňkovi za jeho předchozí pomsty.

Pavel Skála nastoupí k „Virálům" jako stopař a ohrožuje je falešnou pistolí. Více o krátkém snímku v rozhovoru s ním.

Jak jste se dostal k natáčení páté pomsty ViralBrothers?

Když jsem před třemi lety rozjížděl divadelní festival NaNečisto ve větším, tak jsem přibíral tiskovou mluvčí Zuzanu Fuxovou, a ta mi v září volala, jestli bych netočil něco s Erikem, souhlasil jsem. A tak jsme se seznámili. Erik se mi potom ozval, jestli bych s ním nenatočil pomstu. To jsem kvitoval a poznal jsem Čeňka, možná víc, než jsem chtěl. (Smích)

Jaký je to pocit, že vás teď vidí na YouTube tisíce lidí?

Nevím, asi to na mě tak nedoléhá, když se zeptáte za týden asi budu konkrétnější. Respektive teď mě baví číst ty komentáře.

Jak na to reagují kamarádi a známí? Ozývají se vám?

Tak já jsem učitel a „cílovka" jsou de facto děcka, takže reakce byly hnedle po vydání. Kamarádi si dělají srandu, žáci reagují pozitivně. Sranda je, že do hodiny od spuštění mi spousta neznámých lidí nabízelo přátelství na Facebooku.

Když se vypnula kamera, jak reagoval Čeněk?

Byl v šoku.

Která z pěti pomst se vám líbila nejvíce?

Asi ta první, když tam u toho přejezdu rozsype z toho šoku lentilky po autě.

Která vám přišla nejdrsnější?

Jednoznačně nevěra s Lenkou Kučavíkovou, bych ho zabil. Ale pokud to budu hodnotit obecně, tak tahle poslední. Představa, že naberu s kámošem stopaře a ten nám bude vyhrožovat smrtí, tak si asi budu muset měnit prádlo, pokud mi neustřelí hlavu. Toho Čeňka mi bylo dost líto. Ale dopadlo to dobře, všichni jsme se zasmáli.

Jaké video Debilních keců máte nejoblíbenější?

Tohle je složitá otázka, videa se mi líbí všechna, ale asi Debilní kecy Pražáků jsou nejvíc funny. Respektive hláška: „Dneska do práce nepřijdu, mám celý auto zasněžený, ty vole". Ale v každých Debilních kecech si najdu nějakou dobrou.

Napadá vás, jaké další Debilní kecy mají ViralBrothers natočit?

Tak vzhledem k tomu, že se na Facebooku ptali na Debilní kecy na záchodě a ve sprše, tak budou asi ty. Ale jinak debilní kecy máme všichni a všude, lze je tedy udělat skoro na všechno. Kluci vládnou dobrým střihem a nápadem, nechť jim to vydrží.

Stopujete někdy nebo naopak berete stopaře? Pokud ano, nebojíte se?

Jasně celý mládí jsem stopoval na hudební a divadelní festivaly. Občas se přihodilo, že jsem jel s podivnýma „týpkama".

Jednou to byl chlápek, který jel z Brna na rande přes inzerát za ženskou do Náchoda ve „stodváce" a vyprávěl nám, jak je zabouchnutý, podruhé pak z Liberce do Prahy s nějakým fotbalistou ze Slovanu, který pak před Prahou stáhnul u mě okýnko a křičel na nějakou prostitutku.

Těch příběhů jsou mraky. Jinak my s manželkou stopaře nevozíme, protože máme dvě děti a ty musí mít sedačky, leda do kufru.