Pátek 13. listopadu

Maschinery 2.0. Tour, Jablonec Klub Na Rampě, od 20.00
Pod typicky českým názvem Die alten Maschinen se skrývá projekt z dílny Moimira Papalescu. Skupina je orientovaná na elektro samotní členové svoji hudbu nazývají Robo-pop. „Žijeme ve věku robotů, dnešní doba ale postrádá romantiku, kterou známe z prvních sci-fi příběhů. Právě proto se takové emoce objevují v naší hudbě a tak trochu pohádkových příbězích. Jsme zkrátka ti, kteří ještě naplno vnímali estetiku prvních sci-fi, kdy ještě neexistovaly dokonalé triky a strhující příběh byl nade vše a díky tomu je v nás stále přítomen jakýsi technooptimismus a retrofuturismus," říká Moimir Papalescu.

Listování, Desná KD Sklář, od 8.00
Listování, autorské čtení doprodružství strýčka Ludvíka, Jannec Levi Můj příběh: 9.58, Usain Bolt.

Koncert Tři sestry, Jablonec Eurocentrum, 20.00
Tři sestry: 30 let. Host: Muerti.

Swingový večer s hostem, Železný Brod Městské divadlo, od 18 hodin
Tradiční večer v rytmu swingových melodií pod taktovkou Rudy Müllera. V programu vystoupí: Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod Big Band Rudy Müllera a jako host večera vystoupí Karel Štědrý a Pavlína Filipovská.

Koncert PSO ve znamení italské opery „Gusto di Italia", Semily KC Golf, od 19.30
Koncertní program Podkrkonošského symfonického orchestru, ve kterém orchestr pod vedením šéfdirigenta Graziana Sanvito zahraje především výběr známých částí ze slavných italských oper.

Tanec a bubny - Jablonec TSC Břízky: Pátek 13. 11.bubenický workshop na africké djembe, od 17 19 hod, vede lektor Akasa Badjie (na snímku), cena 200 Kč. Sobota 14.11.od 10 17 hodin (prezentace v 9,30) taneční workshop, kubánské rytmy s Doris Martinez, cena 900,- Kč. Od 10 hod. bodymovement solo, od 11 hod. Musicality solo, od 12 hod. Traditional Cuban Dance solo, od 15 hod. Son cha cha cha možné v párech, ale partner není podmínkou, 16 hod. Cuban Salsa. Neděle 15.11.dětský workshop 10-11 h., bubny, tanec, cena 100

Sobota 14. listopadu

Svatomartinská zábava, Poniklá na Semilsku Kulturní dům, od 20 hodin
Svatomartinská zábava s ochutnávkou moravských vín.

Škola slaví 130 let, Janov nad Nisou - Základná škola, od 10.00
Připomenutí 130 let historie školy v Janově nad Nisou. Program po slavnostních proslovech pokračuje prohlídkou budovy školy. Dozvíte se, jaké nejnovější způsoby ve výuce pedagogové používají, ale dojde i na srovnání přítomnosti s minulostí. K dispozici bude kronika školy a to včetně fotografií a videa. Návštěvníci dnes nahlédnou také do zrekonstruované mateřské školy.

Country večer, Semily KC Golf, 19.00
Hlavním hostem večera je kapela Rusty Strings, která se věnuje tradiční americké muzice zvané bluegrass. Často zabrousí i do vod starších k old time, a mladších country. Snaží se přiblížit co nejvíce praotcům a pramatkám této muziky, tak zpívají v anglickém jazyce. Jsou veselá partička a nebaví je staticky postávát na pódiu, proto do sebe během vystoupení narážejí těly i nástroji, používají totiž jen jeden mikrofon. Dále vystoupí skupina Cepáci.

Skrzjazzfest, Jablonec Klub Na Rampě, od 19.00
Již jedenáctý ročník festivalu, letos za účasti kapel Eggnoise, Megaphone a Jazztet ZUŠ Jablonec.

Benefiční ples Českého červeného kříže, Jablonec Eurocentrum, od 20.00
Český červený kříž Jablonec zve všechny na 3. Benefiční ples, který má být poděkováním nejen bezpříspěvkovým dárcům krve, dobrovolníkům ČČK ale také všem, kteří tyto myšlenky podporují ať už přímo či nepřímo. Do jabloneckého Eurocentra přijdou lidé především bavit a již nyní si můžete koupit vstupenky v pokladně. Dárci krve mají 50 % slevu, stačí předložit průkazku z transfúzního oddělení. Držitelé ocenění Zlatý kříž mají vstup na ples úplně zdarma, svou vstupenku si také vyzvednou v pokladně. Večerem bude, jako při předcházejících ročnících, provázet Jan Čenský, k tanci hraje osvědčená kapela Sky way. Chybět nebude velká a malá tombola i překvapení v programu. Přijďte i vy otevřít letošní plesovou sezonu. Pokud se vám pozvánka líbí, neměli byste přehlédnout téma večera: dress code flamenco.

První jablonecký cider, Jablonec n. N. La kavárna, od 19.00
Nultý ročník degustace jabloneckého homemade cideru. Přijďte podpořit začínající nadějný projekt Sigr z Jabka, který by mohl naše jablečné město zase o něco obohatit!

Společenský ples města, Smržovka Parkhotel, od 20 hodin
Zahraje Big´O´Band Marka Ottla, v průběhu večera se můžete těšit na Tam Tam Batucadu v čele s Milošem Vacíkem.

Neděle 15. listopadu

Semilská 11, Jablonec Eurocentrum, 14.00
Taneční odpoledne pro seniory. Vstupné 50 korun.

Tradiční auto-moto burza, Držkov u sokolovny, od 7.00

Rudy Linka Trio, Liberec Grandhotel Zlatý Lev, od od 17.00 hodin
Vstupenky jsou k dostání pouze na místě, před koncertem za 200 Kč. „Zahrajeme věci z mého retrospektivního dvojalba „Acoustic & Electric" a také věci úplně nové a věci, které mnohé překvapí?" říká pětapadesátiletý Linka, který si koncertní šňůru dal ke svým letošním narozeninám.

Pondělí 16. listopadu

Inflagranti a Josef Vojtek, Turnov KC Střelnice, od 20 hodin
Elektrické smyčcové trio Inflagranti a doprovodná kapela přijíždí na podzim do Turnova, jako speciální host vystoupí s hudebnicemi zpěvák kapely Kabát Josef Vojtek.

Blue Effect, Jablonec Klub Na Rampě, od 20.00
Česká rocková kapela s legendárním kytaristou Radimem Hladíkem v čele. Blue Effect byl založen Radimem Hladíkem na konci 60. let. Po svém triumfálním vystoupení v Lucerně na 2. Československém Beat Festivalu v roce 1968 byl Blue Effect se svým prvním hitem Slunečný hrob (tehdy ovšem ještě v anglické verzi Sunny Grave) vyhlášen kapelou sezóny a Radim Hladík hudebníkem roku. Radim Hladík je bezesporu konstantou české hudební scény přes čtyři desetiletí a jeho kapela působí úspěšně po mnoha obměnách jak stylových, tak osobnostních, až do dnešní doby. Radim Hladík se v současné době obklopuje o dvě generace mladšími muzikanty Honzou Křížkem (kytara, klávesy, zpěv), Wojtou Říhou (baskytara, zpěv) a Vaškem Zimou (bicí). Playlist obsahuje to nejlepší repertoáru skupiny… Blue Effect Street, Sun Is So Bright, Je třeba obout boty a pak dlouho jít, Třiatřicet, Slunečný hrob, Ej, padá padá rosenka a další.

Iva Bitová a Čikoris, Jablonec n. N. Městské divadlo, od 19 hodin
Koncert světově uznávané české umělkyně, zpěvačky, houslistky a skladatelky Ivy Bittové se skupinou Čikori. Ivu Bittovou není třeba dlouze představovat. Neobyčejná osobnost, všestranná houslistka, skladatelka a zpěvačka, která prošla klasikou, jazzem, folkem, world music, rockem, experimentální alternativou. Vystupovala v Evropě i v Americe a je držitelkou mnoha cen. V roce 1999 založila spolu s Vladimírem Václavkem skupinu Čikori. Občas se posluchači mylně domnívají, že čikori je romské slovo. Ve skutečnosti je to fonetický přepis anglického chicori čekanka. Za jednu z nejlepších desek ze společné dílny Bittové a Václavka a zároveň za jednu z nejzásadnějších nahrávek tuzemské nezávislé scény je považována deska Bílé inferno z r. 1997 (vydavatelství Indies Scope). A právě na tuto desku navazuje projekt Čikori. CD s tímto názvem vyšlo v roce 2001 a získalo cenu Anděl.

Úterý 17. listopadu

Sousedský festival, Jablonec n. N. - Nám. Dr. Farského a vila Studia Fit, od 14 do 18 hodin
Přehlídka výrobců místních produktů, umělců, spolků a firem, které dělají rádi to, co dělají. Součástí budou také přednášky a ukázky dětských sborů nebo lokální taneční skupiny. Účastníci: Novovesan, Studio Oříšek, La Kavárna, Jizerská Koruna, Eleven, Hank, Studio Fit, Dortíkárna Lucie, Pampalini, Květinářství Gracia, Dan Farkaš, Countryon a další…