Pátek 20. listopadu

Trio Merta, Hrubý & Fencl, Jablonec Klub Na Rampě, 20.00

Základní kámen českého písničkářství Vladimír Merta, fenomenální houslista Jan Hrubý (s Mertou se potkává „periodicky" už několik desítek let) a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl (s nímž Merta poslední dobou hojně spolupracuje).

Back to the 90s, Železný Brod Music Club Korint, od 21 hodin

Diskotéka ve stylu 90 let. Vstupné: 40 korun. Pořádá Faking Bookings.

Visací zámek Kristova léta! 33 let, Jablonec Klub Woko, od 20 hodin

Visací zámek je legendou tuzemského punk rocku. Již podruhé v Jablonci nastolí své Punkový království. Visací zámek na celém turné doprovodí další česká punková legenda Plexis pražská punková sebranka okolo Petra Hoška, notorického vymetače večírků, založená v roce 1984, stálice festivalových a klubových pódií.

Tančírna s kapelou Rose Melody, Jablonec - taneční škola TOPDANCE (v sousedství nového Domu seniorů Anavita), od 20.00

Vzpomínáte na dobu, kdy k tanci hráli živí muzikanti? Unavují vás přehrávače a playbacky? Nebo jste dobu živých tanečních kapel vůbec nezažili? Přijměte pozvání na Páteční tančírnu s živou hudbou. Zatančete si za doprovodu mladé kapely navazující na tradici velkých tanečních orchestrů. To vše v příjemném prostředí taneční školy TOPDANCE, která působí v Jablonci již více než 20 let.  Hraje Rose Melody Štěpána Růžičky.

Světáci, Turnov Městské divadlo, 19.30

Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy si vás dovoluje pozvat na divadelní zpracování známého díla Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka Světáci. Ve hře doplněné hudbou a zpěvem ochotnício potěší oblíbenou komedií, kterou můžete znát s hvězdným obsazením z televize. Přijďte si připomenout legendární hlášky a uvolněnou atmosféru lidí, kteří do toho vkládají veškeré nadšení.

Prokletí nefritového škorpiona, Jablonec Městské divadlo, od 19 hodin

Bláznivá komedie podle filmu Woody Allena. Hlavní postavou je vyšetřovatel pojistných podvodů C. W. Briggs. Tento muž, zdánlivě roztomilý nemotora, je ve skutečnosti jedničkou ve svém oboru. Dokáže se dokonale vcítit do myšlení zločinců a díky tomu se mu daří vše vždy vypátrat.

Jednoho dne však nečekaně podlehne prohnanému hypnotyzérovi a potom je nucen, aniž by si to uvědomoval, loupit šperky i jinak překračovat hranice zákona. Když pak hypnóza odezní, Briggs nevědomky vyšetřuje své vlastní zločiny.

Hoří, má panenko!, Semily KC Golf, od 19 hodin

Komedie na motivy slavného filmu pánů Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera v níž se tancuje, krade a hasí. Pomocí „černého" humoru se tvůrci zaměřili na důsledné odhalování negativních stránek lidské povahy. Je to hořká komedie o lidských nedostatcích, která vypráví o tom, co vše se může seběhnout kolem hasičského plesu v podkrkonošské obci.

Bondovská party, Turnov KC Střelnice, od 21 hodin

Party bude ve stylu Jamese Bonda a znovu se můžete těšit na skvělou zábavu, akční drinky, soutěže a velkoplošnou projekci. Za mixážní pult se postaví Zdeněk Vranovský s Dance Party hity, co se hrají a líbí na našich i zahraničních FM rádiích.

Sobota 21. listopadu

Nebe na Zemi, Huntířov sokolovna, 18.00

Lechtivá komedie pro dospělé v podání Ochotnického divadla T.J. Sokol Huntířov.

Společenský ples města, Desná KD Sklář, od 20 hodin

K tanci a poslechu zahraje kapela Big´O´Band,

Rota Nazdar: Vzpomínka na narození generála Lišky, Záborčí u Malé Skály od 10 hodin program, 14.00 pietní akt

Klub vojenské historie Rota Nazdar spolu s Československou obcí legionářskou si připomenou 120. výročí narození armádního generála Aloise Lišky, legionáře, velitele čs. brigády v Anglii a předsedu Československé obce legionářské v exilu. Pietní akt a doprovodný program proběhnou u jeho rodného domku. V prostoru u Liškova pomníčku lidé najdou výstavu fotografií a předmětů z pozůstalosti armádního generála, jehož osudem se členové klubu zabývají dlouhodobě. K vidění bude řada dobových artefaktů připomínající první i druhý československý odboj a muži v dobových uniformách, stejných jako nosil Liška a jeho muži.

Slavnostní zakončení sezóny bikeparku, Zásada fotbalová hospůdka, od 17.00

Účast přislíbila ikona 4crosu Tomáš Slavík. Promítání fotografií,povídání o sezóně nejen v Zásadě, ale i ve světě.

Poslední Leč, Bohdalovice Kulturní dům, od 20 hodin

Myslivecká kuchyně, bohatá tombola, k tanci a poslechu zahraje skupina Kontakt.

Rock'n'roll Madness Night, Jablonec Klub Na Rampě, 20.00

Nadupaný večer plný Rock'n'Rollový energie, ve kterým se představí brněnští bombarďáci Bombs From Heaven, pražští kudrnáči Curlies a turnovští střiháci Snap Call.

Klobouková a brýlová prodloužená, Semily KC Golf, od 19.30

Na této prodloužené mají mladí tanečníci možnost popustit uzdu fantazii a společenský oděv mohou doplnit rozličnými pokrývkami hlavy a očí.

Kouzla a čáry tajemné Prahy divadlo pro děti, Turnov Městské divadlo, od 10 hodin

Pohádka, odehrávající se na Karlově mostě, je plná pověstí, písniček a příběhů. Pověst o Libuši, o Karlově mostě, čertovský příběh doktora Fausta, fascinující a dojemný osud člověkem stvořeného Golema, ale i příběh o mistru Hanušovi. To vše a mnohem více se děti dozví přímo od pražské flašinetářky Růženy, jejího bratra Jozífka a od vodníkovy dcery Ploutvičky.

Lulu Alban Berg, Jablonec Kino Radnice, 18.15

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Slavný výtvarník a režisér William Kentridge (Nos) uchopí svou specificky divadelní řečí Bergovu operu o známé femme fatale, která ničí jeden život za druhým, včetně toho svého. Bergovu skvostnou hudbu bude řídit mladý nadějný dirigent Lothar Koenigs. Sopranistka Marlis Petersen v náročné titulní roli slaví velké úspěchy po celém světě. Lulu je divoká operní jízda o lásce, vášni a smrti. Špičkové obsazení doplní Susan Graham, Daniel Brenna a Johan Reuter. Oznámení produkce MET NY: Dirigent James Levine nemůže z časových a zdravotních důvodů dirigovat představení Lulu. Na tento večer ho zastoupí mladý dirigent Lothar Koenigs. Délka přenosu 286 minut.

Pojďte s námi za dechovkou, Jirkov u Železného Brodu Sokolovna, od 14 hodin

Tradiční podzimní přehlídka dechové hudby v Jirkově. K tanci a poslechu zahraje Big Band Železný Brod, Broďanka a Turnovanka. Občerstvení a doprava autobusem Železný Brod Jirkov Železný Brod zajištěna. Odjezdy ze Železného Brodu do Jirkova 13.30 hod. Sokolovna 13.33 hod. Dům s pečovatelskou službou 13.38 hod. Malé náměstí 13.42 hod. Hrubá Horka 13.47 hod. Střevelná Večer odjezd z Jirkova do Železného Brodu v 18.15 hodin. Vstupné 60 korun. Pořádá Broďanka.

Fondo cup a věpřové hody, Železný Brod fotbalové hřiště, od 9 hodin

10. ročník turnaje pro registrované i neregistrované hráče pořádá FK Železný Brod a uskuteční se na fotbalovém hřišti v Železném Brodě společně s vepřovými hody. K dispozici bude vyhřívaný stan, ve kterém bude zajištěno posezení pro cca 120 lidí.

Noc divadel festival, Železný Brod Městské divadlo, od 18 hodin

Díky iniciativě Studia Hamlet se Železný Brod do evropského projektu Noc divadel, který podobně jako Muzejní noc či Noc kostelů, má svůj obor představit atypickým způsobem veřejnosti. 18.00: Zubatá story (Rozverná pohádková show z ústní dutiny v podání DS Vojan Mladá haluz Desná ve spolupráci s Lučanským spolkem divadelním L.S.D), Cigára zpověď kuřáka (v podání Jiřího Krasla z Lučanského spolku divadelního L.S.D), Znásilněné (v podání Studia Hamlet Železný Brod), Kohout, erotické služby s .r. o. (v podání Studia Hamlet Železný Brod), Modelka XXL (v podání Blanky Bartošové z Docela malého divadelního souboru Nové Město pod Smrkem). 19.00: Půlhodinka divadelní improvizace improvizace jako důležitou součást divadla (v podání divadelního souboru Kuku Kuki ZUŠ). Od 20.00: Série divadelních scének pro zasmání z valné části repríza úspěšných divadelních scének.

Neděle 22. listopadu

Cirkus plný pohádek, Jablonec Klub Na Rampě, 17.00

Pohádky pro děti od 3 let zahraje liberecké divadlo Krtek.

Etiopie střecha Afriky, Jablonec Eurocentrum, 18.00

Očima Lenky a Václava Špillarových. Barvitá diashow o pouti manželů Špillarových po úžasné zemi plné hlubokých kontrastů, která byla donedávna turisty ignorována a i dnes se sem ještě zdaleka nehrnou po tisících.

Prodej vstupenek v ceně 110 a 145 korun na místě v den akce.

O perníkové chaloupce aneb „jenom jako", Jablonec Městské divadlo, od 15 hodin

Dramatizace klasické pohádky, v níž je věrně zachován příběh o tatínkovi dřevorubci a o jeho dětech Jeníčkovi a Mařence, kteří zabloudí v lese a dojdou k perníkové chaloupce, ve které bydlí Ježibaba a Ježidědek.

Strašidelné momenty pohádky jsou oslabeny ve prospěch humoru a děti neustále vědí, že je to „jenom jako" a že se tedy nemusí bát.

Pondělí 23. listopadu

Zvířátka a loupežníci, Tanvald Kino Jas, 9.30

Veselá hudební pohádka na téma známé pohádky bratří Grimmů o statečných zvířátkách. Kozlík, čuník a kočička pomohou vyhnat z lesa loupežníky. Když se k nim přidá i kohoutek, nic jim nebrání od loupežníků vrátit chaloupku Kordulce, která u loupežníků sloužila. Pohádka je koncipována jako malý muzikál, takže si děti i dospělí rádi zazpívají s herci. Hraje Divadlo Kapsa Andělská Hora.

Sibiř přednáška, Železný Brod KC Kino , od 18 hodin

Poutavé vyprávění o dobrodružné cestě na Sibiř v podání cestovatele, novináře a fotografa Tomáše Kubeše. Divoká příroda a její obyvatelé. Sibiř drsná výprava divočinou východní Sibiře. Cesta nabízí dvě tváře, nespoutanou přírodu v kontrastu s buddhistickým Burjatskem. Město Jakutsk, velkolepé oslavy slunovratu Ysyakh, Jakuti, pastevci sobů, šamani, řeka Lena a její Stolby, silnice koster, dálnice do Magadanu, gulagy, Burjatsko, Ulan Ude.

„Vánoční svět", Tanvald sálek knihovny, do 26. 11.

Tradiční prodejní výstava prací klientů Domova Harcov pro osoby se zdravotním postižením v Liberci.