Pátek 12. února

3. NIGHT RACE, Desná Černá říčka, od 17.45

Prezentace v 16.00. Závod je otevřený pro veřejnost. Lyžařská přilba povinná. Závod se jede na červené osvětlené sjezdovce. Startuje se v poradí 61+(L), (M), 60 (L), (M), 45 (L), (M), 30 (L),(M), 17 (L),(M), SNB. Závod je vypsán jako tříkolový vyřazovací postupový. Vyhlášení výsledku do 30 minut po dojetí posledního závodníka. Poté ohňostroj a „apré race párty".

Dan Bárta & Alice: 100/4 Tour, Jablonec Eurocentrum, od 20

Jedna z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let se vydá začátkem roku 2016 na turné v původní sestavě s Danem Bártou. Neopakovatelná vzpomínková série s názvem 100/4 TOUR je oslavou 25. výročí vzniku skupiny. „Klidně se to mohlo jmenovat sentiment tour, o ten jde především. Aby někdo nepropadal dojmům nebo ho nenapadaly všetečné otázky, naši fanoušci z těch dob už mají odrostlé děti, přišel čas se znovu setkat. O žádnou resuscitaci se tedy nejedná, jen o setkání po letech. A pětadvacet let od skoku do kalných vod českého šoubyzu je pro mne osobně velmi dobrý důvod," dodává Dan Bárta.

Sobota 13. února

Lyžaři se poperou ve skicrossu. Freestyle Ski Club při TJ Bižuterii Jablonec nad Nisou pořádá závod FIS+ČP v disciplíně Skicross. Pojede se na Tanvaldském Špičáku I Slalomák do rukávu v sobotu a v neděli. Závody jsou vypsány pro FIS muži a ženy (lyžaři nad 15 let s FIS kódem), amatéři (lyžaři nad 15 let, jež nikdy nevlastnili FIS kód v freestyle či alpských disciplínách) a žáky do 15 let. A jak jsou oba dny časově rozvrženy? 9.15 9.35 prohlídka tratě, 9.45 11.00 tréninkové jízdy, 11.30 12.30 start závodu kvalifikace a 13.00 15.00 KO jízdy + finále. Vyhlášení výsledků proběhne 30 minut po ukončení závodu.

Ze Špice na Malou Skálu, Lomnice n. P. autobusové nádraží, 7.45

Trasa: 12 km, pořádá OKČT Lomnice n. Pop. Popis trasy: Na Špici, Rotštejn, Klokočí, Loučky, Koberovy, Vrát, Malá Skála.

Divadelní soutěž, Železný Brod - Městské divadlo, od 10 hodin

Tři soutěže Svazu českých divadelních ochotníků (SČDO) za Jizerskou oblast: Pohárek (soutěž monologů a dialogů pro dospělé) a Kandrdásek (verze Pohárku pro děti a mládež) a nově také Jednoaktovky SČDO (soutěž jednoaktových her a krátkých útvarů). Od cca 15. hodiny se mohou těšit diváci na představení Klozet, tragikomický příběh dvou mužů, které životní cesta zavedla na jednu toaletu.

Tradiční ples, Jirkov - sokolovna, od 20.00

Zve SDH Jirkov. K tanci a poslechu hraje hudební skupina Donaha.

Agenti dementi, Železný Brod - kino, od 15.00

Mortadelo a Filemón jsou dva „nejcennější" superšpióni tajné vládní agentury T.I.A. a jsou připravení rozlousknout všechny zločiny, které žádný jiný agent nevyřeší… nebo spíše jsou schopní zpackat všechno tak, jak to nikdo jiný nedokáže.

Stárplej 2016 IX. ročník, Jablonec Klub Na Rampě, od 20.00

I. kolo soutěžního festivalu za účasti kapel Tosouwoni, Rambling Wolves, Voliéra a Silent Scream.

Hudební večer, Jablonec Kavárna Pokec, od 18.30

Večer s jabloneckou country kapelou Alabama.

Vlněná dílna, Jablonec Ekocentrum, od 14 do 17

Návštěvníci si mohou vyzkoušet práci se vzácnou, pro zimu typickou surovinou s ovčí vlnou. Na odpoledne připravilo ekocentrum v Jablonci nad Nisou dílnu, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet práci se vzácnou, pro zimu typickou surovinou s ovčí vlnou.
Čistá ovčí vlna, jeden z nejstarších materiálů, má blahodárné účinky v zimě tělo zahřeje bez nadměrného pocení, příznivě ovlivňuje spánek a je příjemná pro relaxaci. Je vzdušná, lehká, nemačkavá a pružná. Jak se vlna zpracovává si můžete sami vyzkoušet. Ekocentrum v Jablonci nad Nisou přichystalo, v teple a suchu, „Vlněnou dílnu". Otevřena bude od 14 do 17 hodin. Pro návštěvníky je připraveno několik zastavení počínaje surovou, nezpracovanou vlnou, přes česání vlny na ruční česačce, ukázky barvení, pletení, předení na kolovratu až po výrobu dekorací metodou suchého i mokrého plstění. Dílnou budou provázet zkušení lektoři a s jejich pomocí (nebo bez) si každý může vyrobit malý vlněný dárek. Výrobky lehce zvládnou i děti. „Máme doma z předchozích dílen vlněného medvídka, pavoučka, anděla… Kdo je šikovný může si z vlny udělat opravdu krásné věci," říká otec osmileté Zuzanky. „Jsme rádi, když se o přírodní materiály děti zajímají, ale neznamená to, že je dílna jen pro ně. Vítáni jsou u nás všichni, kdo mají rádi přírodu," doporučuje Simona Jašová ze Střediska ekologické výchovy Český ráj, které program připravilo.

Salsa Night, Jablonec Eurocentrum, od 20.00

Vystoupí zde hned několik zahraničních tanečníků: Yvonne Sanchez & Jonathan Ramirez & Los Rumberos Salsa Orquestra (Kuba /Mexiko /ČR) se speciálním programem, Ruben Peguero (Dominikánská republika) a Raúl Missael Ramos Keeling (Kuba) miniškola karibských tanců, animace a vystoupení, Dj. Ramon (Nikaragua).

Věčně mladá, Jablonec - Kino Junior, od 17.30

Předvalentýnské filmové představení nejen pro páry v kině Junior. Vstup volný do naplnění sálu (volné vstupenky k vyzvednutí na pokladnách kin a na recepci Eurocentra). Hlídání dětí zajištěno v DDM Vikýř.

Je studená zima, minulé století a hlavní hrdinka filmu, Adaline, havaruje v lese a náhle přestává stárnout. Kdo by nechtěl, že? Ovšem na lásku můžete zapomenout a nakonec zůstanete sami. Adaline se s tím musí nějak vypořádat, i když to není jednoduché… Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale navíc už nikdy nezestárne ani o jediný den a žije dalších 80 let. Věčné mládí se však záhy projeví jako překážka v běžném životě. Adaline bezmocně sleduje, jak její dcera stárne, až je starší než Adaline. Dlouhodobě nemůže
prožívat lásku a nakonec zůstává úplně sama. Po letech osamocení se v Adalině životě objevuje Ellis Jones (Michiel Huisman), do kterého se zamiluje. Vše vypadá idylicky, ale jen do okamžiku, než se Adaline setká s otcem svého přítele Williamem (Harrison Ford). William totiž v Adaline pozná dívku, kterou před lety miloval…

Petrolejové lampy, Josefův Důl divadlo, od 19.30

Divadlo V Roztocké z Jilemnice uvede dramatizaci známého románu Petrolejové lampy, jilemnického rodáka Jaroslava Havlíčka, jehož 120. výročí narození si v těchto divadelníci připomínají.

Vše o mužích, Jablonec Městské divadlo, od 19 hodin

Aneb jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí. Aneb jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem. Tragikomedie o mužích pro ženy, aby je opět nepochopily.

Sportovní ples, Lučany n/N sokolovna, od 20 hodin

Ples primátora, Liberec Clarion Grandhotel Zlatý Lev, od 20.00

Zahraje Orchestr Ladislava Bareše a kouzelnou náladu muzikálů navodí držitel ceny Thálie Jan Kříž.

Decibely lásky, Jablonec - Kino Radnice, od 18.00 TAKÉ V NEDĚLI

Hrají: Otec a syn Rudolfové Hrušínští, Iva Janžurová, Alžběta Bartošová, Filip Cíl, Petra Svoboda, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková, Marika Šoposká, Aneta Vrzalová, česká fotbalová legenda Pavel Horváth a další
Děj hudební filmové romance se odehrává v současnosti a zachycuje odvěkou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů, to vše napříč všemi generacemi. Je také jakýmsi holdem tvorbě Michala Davida, jehož hity se staly nedílnou součástí mnoha filmů.

Neděle 14. února

Prachy, Lomnice n. P. Tylovo divadlo, 19.00

Komedie Divadla Palace Praha. Autor: Ray Cooney. Účinkují: Vanda Hybnerová, Ondřej Vetchý, Richard Trsťan, Michal Novotný, Jiří Štrébl, Nela Boudová/Sabina Laurinová, Pavel Kikinčuk, Zdeněk Košata.

Oslava svatého Valentýna s božskou Manou, Zásada hřiště, od 15.00

Svátek všech zamilovaných se rozhodli patřičně oslavit fotbalisté ze Zásady. Na neděli si pozvali čokoládovnu MANA z Krásné Lípy, se kterou si užijí lahodnou, s láskou zhotovovanou čokoládu. Odvážní zamilovaní se promění v čokolatiery, budou odlévat a zdobit čokoládová srdce a poté samozřejmě ochutnávat. Poznají chuť pravé čokolády bez konzervantů a přidaných tuků, dozvědí se, proč je bezlepková, že některá neobsahuje cukr a může být i pro fotbalisty a jejich přátele prospěšná. Připraveny budou Valentýnské čokoládové balíčky i povídání o pravé čokoládě s drobnou ochutnávkou zajímavých druhů čokolády, kterou si v běžném obchodě nekoupíte. Setkání začíná v 15 hodin a je určeno pro páry milující sebe a čokoládu. Nutná je ovšem rezervace na telefonním čísle 606 655 595 nebo e-mailu ruza@fotbalzasada.cz.

Mladá dechovka, Jablonec Eurocentrum, od 14.00

Taneční odpoledne pro seniory, vstupné 50 korun.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Jablonec Městské divadlo, od 15 hodin

Výpravná inscenace klasické české pohádky o Plaváčkovi, kterému sudičky předurčily ruku královské dcery… Její otec se snaží osud zvrátit a posílá mladíka na obtížnou cestu za zdánlivě nesplnitelným úkolem. Plaváčka však doprovázejí statečnost, dobré srdce a také opětovaná láska princezny a tak jej šťastný konec nemůže minout.

Velký rodinný karneval Mimoňov, Turnov KC Střelnice, od 15.00

Čekají vás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Taneční rej potrvá do 17 hodin.

X. Divadelní ples Kdy: 19. února, Kde: Městské divadlo Jablonec. Jubilejní desátý ročník Reprezentačního plesu Městského divadla Jablonec nad Nisou představuje jednu z perel letošní plesové sezóny. Večerem s nádechem tajemství a neznáma přítomné provede finalistka StarDance 2015, Jitka Schneiderová a přítomní nebudou ochuzeni ani o taneční umění této populární české herečky, spolu s jejím tanečním partnerem Markem Dědíkem. Nepůjde však o jediné hvězdy večera, zpěvem nás potěší Jitka Zelenková či Bohuš Matuš a svými triky okouzlí Magic Alex. Uslyšíme i Davida Deyla a finalistku Supertar Lenku Konvičkovou s Vrabčáky. Celý večer pak protančíme za zvuků hudby Big bandu Relax Přemysla Vlasty i pecek z rukou DJ Miroslava Raise. Dveře Městského divadla Jablonec nad Nisou se tancechtivým otevřou 19. února 2016 ve 20 hodin. Občerstvení zajišťuje špičková restaurace Bílý Mlýn Liberec formou bufetu. Vstupné na prestižní událost letošní plesové sezóny činí tisíc korun a zahrnuje nejen občerstvení v průběhu celého večera, ale i slavnostní přípitek.

Benefiční hejtmanský ples Kdy: 26. února, Kde: Liberec Zlatý lev. U příležitosti konání 11. benefičního plesu hejtmana Libereckého kraje bude podpořeno 7 potřebných organizací a jednotlivců, kteří dostanou finanční dar od sponzorů a nepřímo také od všech, kteří si zakoupí vstupenku na ples.

Pondělí 15. února

Astronomické setkání, Jablonec - Klub Na Rampě, od 19 hodin

Přehled úkazů v roce 2016 a novinky z astronomie a kosmonautiky.

Zkáza krásou, Jablonec- Kino Junior, od 18.00

Dokumentární film Heleny Třeštíkové. Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň. Příběh sebedestruktivní lovestory s proporcemi antické tragédie je fatálně spjat s evropskými dějinami a ukazuje mimořádně upřímný portrét ženy, jež na vrcholu kariéry ležel svět u nohou. O to monumentálnější byl pak její pád do zapomnění a samoty.

Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň. Mladá a atraktivní dívka se rychle stala největší československou filmovou hvězdou a dokázala si podmanit i nejobávanější muže své doby. Vztah s ministrem říšské propagandy Josephem Goebbelsem z ní však obratem učinil národního nepřítele a symbol kolaborantství. Dokumentaristka Helena Třeštíková se s Baarovou setkala v jejím zahraničním exilu. Na sklonku hereččina života natočila otevřenou zpověď kdysi milované a následně zatracované hvězdy na pozadí unikátních materiálů z několika evropských filmových archivů i ukázek slavných rolí Lídy Baarové. Příběh sebedestruktivní lovestory s proporcemi antické tragédie je fatálně spjat s evropskými dějinami a ukazuje mimořádně upřímný portrét ženy, jíž na vrcholu kariéry ležel svět u nohou. O to monumentálnější byl pak její pád do zapomnění a samoty.

Do posledního dechu, Jablonec - Kino Radnice, od 17.30 - VE STEJNÝ ČAS TAKÉ VE ČTVRTEK 18. 2.

Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu.

Úterý 16. února

Gruzie, Turnov - kino Sféra, od 18 hodin

Gruzie můžete se vydat spolu s dobrodruhem Liborem Drahoňovským do překrásné Gruzie. Beseda pojednává o historii, pamětihodnostech a specifikách jednotlivých regionů, včetně překrásné hornaté oblasti Svaneti a v neposlední řadě o životě místních obyvatel. Součástí je rovněž vyprávění o projevech pohostinnosti Gruzinců.

Krátké a úderné divadlo, Jablonec - Klub Na Rampě, od 20.00

Ve hře: KÚD live aneb Hrajeme k tanci a poslepu.

Masopust, Železný Brod - nám. 3. května, od 15 hodin

Maškarní průvod vyjde v 15 hodin od SVČ Mozaika (ul. Jiráskovo nábřeží) a na Malém náměstí se uskuteční rej masek. Hraje Heřmánek z Heřmanic.
Masopust je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a Postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Masopust představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly taneční zábavy, zabijačky a také svatby. Masopust končil v noci před Popeleční středou, kdy ponocný zatroubil na roh a rychtář všechny vyzval k rozchodu. I přestože popeleční středa již byla, a nyní je čas postní doby, masopustní veselí si u nás i přesto užijeme. S ohledem na termín jarních prázdnin jsme termín masopustního veselí o týden posunuli. Nechte se tedy zlákat a přijďte jíst, pít, hodovat a bavit se … výjimečně v postní době. Pořádá IKS Železný Brod ve spolupráci SVČ Mozaika, SUPŠS a ZUŠ Železný Brod.

O kuřatech a lidech, Železný Brod - kino, od 19.30 hodin

Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po příjezdu na ostrov Ork bratři zjistí, že mají další tři sourozence – velmi neortodoxní sourozence. Jako zkultivovat trio neotesaných buranů, kteří chodí spát se slepicemi a pro ránu nejdou daleko?

Masopustní klub seniorů, Lomnice n. P. - Zámek - konferenční sál, od 17 hodin

Tradiční posezení Klubu seniorů tentokrát na téma masopust. Můžete se těšit na masopustní ochutnávku jídla, živou hudbu, masopustní radovánky. Masopustní masky nebo doplňky vítány. Občerstvení zajištěno.
Vstup volný pro všechny seniory (55+).

Středa 17. února

Pohovka, Turnov - Městské divadlo, od 19 hodin

Hostem Josefa Klímy bude sexuolog Radim Uzel, který je známý jako popularizátor sexuologie.Hudební doprovod večera plného příjemného povídání na zajímavá témata zajistí jako tradičně Pavel Půta a Andy Seidl.

Laponskem na lyžích i pěšky, Jablonec - Klub Na Rampě, od 19.30

Přednáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem, kde spíš chytíte soba než signál mobilního operátora.
Uslyšíte příběh o třítýdenní cestě Národním parkem Sarek, kam se na konci letošního léta Pavla vydala jen ve dvou s batohem na zádech. Sarek je považován za poslední evropskou divočinu, kde místo cest, mostů a obydlí najdete nádherné hory, malebná údolí, ledovce, mokřady, divoké řeky a jezera. Místo lidí zde potkáváte divoká zvířata. A spíš než telefonní signál chytíte soba. Pochopíte zde, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše naslouchat a nechat se vést. V březnu projeli na běžkách v arktických mrazech po Královské stezce Kungsleden kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a Národním parkem Abisko. Během putování odhalovali tajemství Sámů (Laponců), kteří zde žijí a i dnes se živí pastevectvím sobů a mají stále svoji kulturu i šamanské rituály. Uslyšíte jejich hrdelní zpěv, jojk, který prý vytváří bránu mezi jejich niternými pocity a přírodou.

Naslepo, Jablonec - Kino Radnice, od 18.00

Ve středu proběhne projekce v kině Radnice u příležitosti prvního rozsvícení nového neonu kina. Na svařák a čaj zdarma vás zve LaKavárna! Připravují pro diváky tajné dramaturgické překvapení! Do poslední chvíle nebudete vědět, jaký film vás v kině čeká! Zaplatíte za něj ale až po promítání, a to takovou částku, jakou sami uznáte za vhodné. Stačí si vyzvednout volné vstupenky na pokladně kina a nechat se překvapit!

Co je kino "NASLEPO"?

Kino "NASLEPO" znamená, že znáte čas a místo představení – ale co se bude hrát, to nevíte. Prostě přijdete, zasednete a necháte se překvapit, co se na plátně vlastně objeví.
A proč to celé podstupovat a riskovat, že na vás vybafne přesně ten žánr s přesně tím hercem, kterého nesnášíte? No, předně je to zábava, ale nejen to – dramaturgové se snaží vybírat kvalitní, ale méně známé filmy, takže si pravděpodobně užijete lahůdky, které byste jinde neviděli.

Kino "NASLEPO" je ideální i v případě, že nemáte čas nebo chuť dlouze vybírat film, na který se vypravit. A když na tajemné promítání vylákáte někoho na rande, rázem vám to dodá punc zajímavosti a dobrodružnosti (i když s mírným rizikem, že křehké květině naservírujete pěkně syrový nášup či drsnému dobrodruhovi dvojitou porci cukrové romantiky). A to už stojí za pokus!

Nechce se vám utrácet za film, ze kterého můžete po deseti minutách odejít? To je ta nejlepší část – nemusíte! Vstupné platíte až na odchodu, a to takovou částku, jakou si sami vyberete. Po projekci jednoduše vhodíte peníze do sklenice od okurek a odnesete si výjimečný filmový zážitek!

ARS Instrumentalis Pragensis, Jablonec - Městské divadlo, od 19 hodin

Již od svého založení soubor v roce 1987 si získal specifické postavení v českém hudebním prostředí a to hlavně díky nevšednímu nástrojovému obsazení a interpretačnímu nasazení, kterým umělci obdarovávají koncertní publikum. Držitel 1. ceny a zlaté medaile z hudební soutěže komorních souborů v japonské Osace 1996 za provedení triových sonát Jana Dismase Zelenky. Spolupracuje také s renomovanými zpěváky, např. altistkou Pavlou Bušovou-Kšicovou. Liběna Séquardtová a Ivan Séquardt - hoboje, hoboj d'amore, anglický roh; Luboš Hucek - fagot; Josef Kšica - cembalo; Pavel Nejtek - kontrabas.

Program: Skladby A. Vivaldiho, Z. Lukáše, L. Janáčka, A. Lotti, E. Bozza, G. B. Pergolessiho a G. P. Telemanna.

Ledová sezóna, Tanvald - Kino Jas, 17.00

Americká animovaná komedie. Veselý příběh ledního medvěda Norma, který se vydává na cestu ze severního pólu do města. České znění.

Padesát odstínů černé, Tanvald - Kino Jas, 19.00

Americká komedie. Zdálo se vám, že bylo v Padesáti odstínech šedi málo humoru? Tvůrci série filmů Scary Movie vám to vrchovatě vynahradí. V hlavní roli Marlon Wayans.

Lída Baarová, Jablonec - Kino Radnice, 20.00

Příběh ženy, která milovala Ďábla. Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká… „Lída Baarová je film, který mi hodil rukavici a já ji zvednul. Pokusil jsem se tímto snímkem posunout ve své práci zase o krok dál. A byl to ten nejtěžší krok v mém životě," říká o své práci na filmu režisér Filip Renč. Film Lída Baarová byl realizován s podporou Státního fondu kinematografie.

Čtvrtek 18. února

Zeptej se táty, Turnov - Městské divadlo, od 19 hodin

Dramatizace románu, v němž se osud autora tragicky spojil s literárním příběhem. Podle knihy, ve které autor píše o umírání a krásách života, ale ve skutečnosti se vyrovnává s úmrtím vlastního otce. Dílo se stalo bohužel i závěrečným počinem jeho autora Jana Balabána zemřel ve svých devětačtyřiceti letech přesně na výročí otcova skonu.

Cesta vědomého muže 2016, jablonec - Klub Na Rampě, od 19 hodin

Přednáška Michala Filipa a Čeňka Pospíchala o tom, jak procházet různými životními etapami a přitom zrát a moudřet.

Friedrich Dürrenmatt: Návštěva staré dámy, Tanvald - Kino Jas, od 19.00

Divadelní představení souboru J. K. Tyl z Josefova Dolu.

Malina Brothers, Jablonec - Eurocentrum, od 20 hodin

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram), se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Dvě povedená turné a ohlas příznivců muzikanty zavedly podruhé do nahrávacího studia. Výsledkem je aktuální album Malina Brothers & Charlie McCoy, které skupina v rámci zimního turné představí. Více o kapele v tištěném pondělním vydání Jabloneckého deníku.

Pátek 19. února

První lomnické barování, Lomnice n. P. - Zámecké sklepení, od 20 hodin

Přenesením významu slova „barování" do uměleckých sfér je jen naším zábavným a trochu netradičním pohledem na umění. Hudebním a literárním večerem Vás provede skupina Tomáše Sedláka a Šlajchrtů, v sekci literární vystoupí se svým autorským projevem Petr Pýcha. Umělecký prožitek doprovodí výběr moravských vín z vinotéky na Růžku, dobré pivo a k tomu určené delikatesy. Přijďte si užít tento večer společně s námi…
Cena vstupného je 90 Kč.

X. Divadelní ples, Jablonec - Městské divadlo, od 20.00

Jubilejní desátý ročník Reprezentačního plesu Městského divadla Jablonec nad Nisou představuje jednu z perel letošní plesové sezóny. Večerem s nádechem tajemství a neznáma přítomné provede finalistka StarDance 2015, Jitka Schneiderová a přítomní nebudou ochuzeni ani o taneční umění této populární české herečky, spolu s jejím tanečním partnerem Markem Dědíkem. Nepůjde však o jediné hvězdy večera, zpěvem nás potěší Jitka Zelenková či Bohuš Matuš a svými triky okouzlí Magic Alex. Uslyšíme i Davida Deyla a finalistku Supertar Lenku Konvičkovou s Vrabčáky. Celý večer pak protančíme za zvuků hudby Big bandu Relax Přemysla Vlasty i pecek z rukou DJ Miroslava Raise. Dveře Městského divadla Jablonec nad Nisou se tancechtivým otevřou 19. února 2016 ve 20 hodin. Občerstvení zajišťuje špičková restaurace Bílý Mlýn Liberec formou bufetu. Vstupné na prestižní událost letošní plesové sezóny činí tisíc korun a zahrnuje nejen občerstvení v průběhu celého večera, ale i slavnostní přípitek.

Sobota 20. února

Akustický koncert, Jablonec - Kavárna Pokec, od 18.00

Dívčí kapela DÁMI? zahraje akusticky v Kavárně Pokec. Tato kapela má svoji historii a věříme, že má o čem mluvit… Přijďte si užít jejich příběh. Na tuto akci vybírají vstupné symbolických 40 korun.