Již desátou Staromilskou pouť pořádají ve Bzí. Program začne v 11 hodin poutní mší, po ní otevřou vyhlídku na věži kostela. Od 12 hodin také startuje tradiční jarmark s dobrým pohoštěním. Na hlavní scéně od 12:30 vystoupí postupně  Berušky, Huntířovský sbor, Swingový a taneční orchestr ZUŠ ŽB, místní Depos Trio a Těsně Vedle, rock popová kapela z Jirkova. Pro děti je připravena takzvaná Dětská scéna.

Ve stejný den se koná i Koberovská pouť a to již od 11:30. Odpoledne od 16 hodin, za KD Koberovy při nepřízni počasí uvnitř. Zahraje dívčí folk-country - pop kapela Berušky. Bohaté občerstvení zajištěno již od 11:30  během dětského dne a nohejbalového turnaje. Večer je na programu Oldies disco párty, také buď venku nebo uvnitř.

TJ Sokol Alšovice pořádá pátý Alšovický jarmareček. Akce startuje u sokolovny ve 14 hodin. Připraven je stánkový prodej, občerstvení a spousta atrakcí pro děti, například projížďka na koních, rybolov či  jízda motorovou mašinkou. Od 16 hodin hraje country skupina Kapelníci. V případě špatného počasí se akce přesouvá do sokolovny.