„Visací zámek u nás hraje už potřetí. Přestože jsou hodně zaneprázdnění koncertováním, ozvali se nám sami, že tu chtějí hrát. Rampa se jim očividně líbí a rádi se sem vracejí,” prozradil Martin Bauer mladší za Klub Na Rampě.

Visáči zanedlouho oslaví třicátiny kapely. Čtyřem muzikantům už je padesát, svůj věk ale berou s humorem, dokonce o něm složili i písničku.

„Doma tiše ležíme před televizí, ale na pódiu jsme pěkně drzí. Nikdy nás neomrzí pitomcům se smát. Takhle si to užíváme, když je nám padesát,“ zpívá zpěvák Jan „ Hony” Haubert v titulní písni desky Klasika, kterou vydali před víc jak rokem. Kapela zahraje nejzáslužnější vykopávky jako Vlasta, Kanárek, Stánek, Setkání, Cigára a další … Přidá ale i úplné novinky.

Pětičlenná punková parta vydala za téměř třicet let své kariéry devět řadových desek. Dokonce celou tu dobu hrají v úplně stejné sestavě. Kdo se tím může pochlubit? Hrají ve složení: Jan „Hony“ Haubert zpěv, Michal „Pixies“ Pixa kytara a zpěv, Vladimír „Savec“ Šťástka baskytara, Ivan „Hroch“ Rut kytara a zpěv a Jiří „Sweet P“ Pátek bicí. První koncert odehráli již 7. prosince 1982 na Strahově.

Společně přežili téměř tři desetiletí, dva režimy, devět řadových alb, dvě kompilace, jen 7 klipů, pseudodokument Petra Zelenky a načali 2. tisícovku koncertů. Jejich texty jsou vtipné, nápadité a někdy i provokativní. To samé můžeme říci o jejich klipech, například videoklip Známka Punku je velmi propracovaný a originální. Stejný autor Zajda se podepsal i pod novější klip Padesát.

„Pro Visáče mám slabost, poslouchám je od první desky. Pamatuju si, jak jsem byl ještě na gymplu a jezdili jsme na jejich koncerty do Příšovic. Neměli jsme pak kde spát, takže jsme to zalomili někde venku,” vzpomíná Martin Bauer mladší.

Vstupenky na jablonecký koncert v Klubu Na Rampě už jsou v předprodeji buď na baru přímo v klubu nebo na webových stránkách www.evstupenka.cz. Lístky v předprodeji stojí 170 Kč, na místě pak 190 Kč. Studenti to mají stále za 160. Koncert začíná ve 20 hodin, předkapela žádná není.

VISACÍ ZÁMEK

koncert

legendární punkové kapely

Kdy: pátek 16. prosince od 20 hodin
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou

Co tam uvidíte:
Visáči zahrají svoje nejzáslužnější vykopávky i úplné novinky.

Vstupné:
předprodej: 170,- / studenti 160,- na místě 190,- / studenti 160,-