Letos se tady již po desáté uskutečnilo Dobývání Wothanburgu. O tom, jak se dobývala středověká pevnost a jak mezi sebou vedli rytíři líté boje, si mohli udělat diváci dobrý obrázek.

Akce se konala celý víkend a kromě bitvy byla připravena i spousta dalších věcí, které upoutaly pozornost návštěvníků. Během dvoudenního programu mohli návštěvníci na dvorci Curia Vítkov vidět a vyzkoušet si historická řemesla raného středověku i projít ležení.

Na programu byl i velmi atraktivní a napínavý lučištnický turnaj. Bitva se odehrávala po oba dva dny a přinesla nejen pohled na boj mezi rytíři, ale také přenesla diváky do středověku, přesněji do 12. století, kdy žil Selský kníže Soběslav II.

Po celý víkend se ale jen nebojovalo, návštěvníci si mohli užít i klidnou odpočinkovou atmosféru při průchodu táborem. Ten byl plný středověkých řemeslníků, kteří ukázali, jak šikovné mají ruce, co všechno umějí vyrobit a jak moc byla doba středověku nápaditá.

K poslechu zahrála i hudební skupina Dubia Fortuna, která příjemně dokreslila dobovou atmosféru.

Kromě bitvy nabídli bojovníci i menší turnaj, ve kterém se utkali se svými zbraněmi. Návštěvníci a hlavně děti byli jako každoročně nejvíce uneseni z lučištnického turnaje. Diváci také ocenili interaktivitu akce, mohli si všechno osahat a vyzkoušet.