Diváci si tak vytleskali i přídavek v podobě nejsvižnější skladby celého projektu Bengal Fire, která se podle Svěceného dá hrát až když jsou muzikanti rozehřátí. K závěrečným ovacím skromně houslista konstatoval: „Jak znám jablonecké publikum, tak jsem ani nic jiného nečekal.“

Jablonec se stal jednou ze čtrnácti zastávek podzimního turné i za tu cenu, že kvůli velikosti jeviště nemohli vystupovat i tanečníci. 22. října hostuje turné v libereckém Domě kultury.

Vedle skladeb z multiplatinového CD Vivaldianno MMVIII zazněla v novém aranžmá také závěrečná část z Koncertu pro dvoje housle d moll Johanna Sebastiana Bacha či Requiem – Confutatis Wolfganga Amadea Mozarta. Exotičtí hosté spolu s orchestrem přenesli bolívijskou lidovou píseň Wawitay a diváci si vyslechli také improvizaci s australským mystickým nástrojem didgeridoo.

Jaroslav Svěcený během večera přiznal, že za vznikem celého projektu Vivaldianno může kapela Lucie, která si jej pozvala na koncert Lucie v Opeře, kde svými houslemi opepřil jejich dnes už kultovní melodie. Náhodné setkání. Nutno poznamenat, že zřejmě velmi šťastné.