31. prosince

Silvestrovský desetiboj, Jablonec – Atletická hala, od 10.00
Poslední den roku se v Jablonci s chutí sportuje a k jedné z akcí patří mírně recesitický Silvestrovský desetiboj. Jde o soutěže družstev složených z různých sportů a činností v netradičních disciplinách.

Silvestrovské prohlídky radnice, Liberec - sraz: Městské informační centrum, 9 - 15.00
Standardní výklad je v tento den doplněn o perličky z provozu magistrátu a čeká vás i překvapení! Partnerem akce je regionální výrobce Kitl, s. r. o. Rezervace prohlídky možná na tel: 485 101 709.

Silvestrovská science show, Liberec – iQlandia, 9 – 19.00
Během show například zjistíte, jakou sílu má kouřové dělo, zapálíte si rychloprskavku nebo zhlédnete gejzír šampaňského. To vše za doprovodu bezpečně nebezpečných explozí a barevných kouřů. Při badatelských aktivitách si otestujete své smysly, zaexperimentujete si s Van de Graaffovým generátorem nebo si vyzkoušíte předpovědět budoucnost pomocí lití olova.

Retro disko silvestr 2015, Smržovka – Parkhotel, od 20.00
Diskotéka s nestárnoucími tanečními hity 60. – 90. let, hudba hraje od 21 hodin a připraven je půlnoční ohňostroj.

Taneční Silvestr, Jablonec - TOPDANCE u přehrady, od 19 hodin
Taneční zábava i pro netanečníky, neformální úbor. Hrají především taneční melodie na přání. Občerstvení si můžete přinést s sebou. Přípitek zajištěn.

Představení Srnky, Liberec - Divadlo F. X. Šaldy, od 16 a od 19
Silvestrovské uvedení, bez přestávky.

Novoroční přípitek, Liberec - Ostašov - kostel sv. Vojtěcha, od 23.45
Půlnoční setkání v parku.

Silvestrovské pouštění lampionků, Líšný - Malý most, 1. ledna 00.05
Pouštění lampiónků štěstí po silvestrovské půlnoci…

Vánoční prohlídky s dárkem, Sychrov - zámek, 10 - 14 - AŽ DO 3. LEDNA
Vánoční prohlídky zavedou návštěvníky do zámeckých pokojů bohatě vyzdobených stromečky, betlémy a cukrovím. Chybět nebudou ani hračky z přelomu 19. a 20. století, se kterými si mohly hrát šlechtické děti. Pro každého návštěvníka je připraven drobný dárek a také vstup zdarma na výstavu "Z dětských pokojíčků". Menší skupiny bez rezervace v 10:30, 11:30, 13:00 a 14:00 hod.

Silvestrovský sraz Multicar, Malá Skála - hasičárna, od 11 hodin
1. ročník setkání majitelů víceúčelových vozidel Multicar, aneb PP (=poslední pivo roku 2015). Po úspěšných motosrazech pořádaných AMK Malá Skála se o totéž pokusí místní hasiči. Pořadatelé věří, že se již prvního ročníku zúčastní mnoho majitelů těchto bezvadných vozidel z duryňského Waltershausenu. Již během generálky (závozu sudů) zavítala čtyři vozidla. „Každý, kdo přijede s jakýmkoliv z vyráběných modelů, obdrží tři piva, 1/2 litru točeného salámu a parkovací kartu až do 1. ledna 2016 do 11.00 hodin zdarma. Piva bude dost i pro pěšáky. Neváhejte a buďte na startu nové tradice," zve starosta obce Michal Rezler.

1. ledna

Novoroční výstup na Štěpánku, Kořenov – Příchovice, 10 – 16
Klub českých turistů pořádá ve spolupráci s obcí Kořenov. Kdo si přivstane, dorazí k rozhledně, bude odměněn pamětním odznakem a diplomem od tanvaldského výtvarníka Miroslava Valenty. Pro ty, které samotný výstup dostatečně nezahřeje, mají pořadatelé připravený čaj, grog nebo svařák.

Novoroční výstup na Maják Járy Cimrmana, Příchovice – U čápa, od 10 hodin
Můžete pohlédnout z výšky v šírou dál. Navíc zde bude přichystán slavnostní přípitek.  Podávat se bude tradiční zimní nápoj starých pivovarníků – sladinka s rumem nebo sirupem, kterou pro tuto příležitost připravil místní sládek.

Novoroční koncert, Jablonec – Městské divadlo, od 19.00
Filharmonie Hradec Králové & Ansámbl Blue Star, Václav Marek bandleader. „Děkuji, bylo to krásné…" Zlatá éra swingu a taneční hudby 30.–40. let 20. století. Slavnostní koncert na zahájení nového roku.

Novoroční výstup na rozhlednu Nisanku, Nová Ves, od 10 do 14.30
9. ročník a pro každého něco na památku. Tradiční novoroční guláš a dalšími specialitami, bar U Červeného nosu s horkými i ledovými nápoji.

Novoroční výstup na Ještěd, Liberec-Horní Hanychov-vrchol Ještědu
„Jak na Nový rok, tak po celý rok" si nejspíše řeknou všichni otužilci, kteří si i ráno po Silvestru přivstanou a vyrazí na turistický pochod na vrchol Ještědu.

3. ledna

Příchod Tří králů k deskovému betlému, Smržovka – Občanská ulice, od 16.30
Akce v tzv. Malém Polsku.

Lyžařský servis v Libereckém krajiVe všech zimních střediscích v Libereckém kraji se díky mrazivému počasí znovu rozjela sněžná děla. Lyžuje se ale zatím jen na zhruba 200 metrů dlouhé sjezdovce ve Vítkovicích, v ostatních střediscích lanovky ani vleky kvůli nedostatku sněhu provozovatelé pustit nemohli. Už na Silvestra večer chtějí ale rozjet lanovku v Rejdicích. Lyžovat se bude o víkendu na Severáku a možná i v Rokytnici. Pokud počasí vydrží, mohlo by se v sobotu začít lyžovat i na Ještědu. Zatím ale jen na sjezdovce F10.
V jizerskohorských střediscích provozovaných společností SKI Bižu se bude lyžovat až o víkendu a to na Severáku v Hraběticích, kde bude fungovat dětská školička. „Od pondělí 4. ledna tam bude už normální provoz," řekl jednatel společnosti Pavel Bažant. Na Špičáku podle něj pojede od 4. ledna červená sjezdovka a o den později i sjezdovka Špičák II. Tanvaldským Špičák by měl být v provozu o dalším víkendu.
To v Rejdicích potřebují jen dva dny mrazů. Chtějí to rozjet na Silvestra večer, nejpozději na Nový rok.
V krkonošském středisku Rokytnice nad Jizerou chtějí už o víkendu rozjet areál Horní Domky.  Veškerá technika už od úterka vyrábí technický sníh, zda se středisko rozjede, bude jasné na Nový rok. V nedalekém Benecku se podle starosty Jindřicha Mejsnara nezačne lyžovat dřív než v neděli. „Spíš to bude ale později," poznamenal.
Také v v Harrachově jedou děla naplno. „Je to těžké, vývoj počasí se dá odhadovat tak den dva dopředu. My bychom potřebovali alespoň týden mrazů, abychom připravili stranu do Harrachova, pak se můžeme přesunout na Rýžoviště," vysvětlil Milan Goč ze Sportovního areálu Harrachov. Není podle něj pravděpodobné, že by se ještě o víkendu podařilo středisko rozjet. I loni a předloni byl podle Goče start sezony problematický, tak špatné jako letos to ale bylo naposledy v roce 2007. „Tehdy jsme mohli začít se zasněžováním až někdy kolem 23. ledna," dodal.         (čtk)