Kapela Vomit Electronic se dostala mezi patnáct finalistů v soutěži YouTube Fest. Jablonečané ji mohou znát také pod zkráceným názvem Vomit. Tato čtveřice se také chystá na jeden z místních festivalů. Proč se kapela přejmenovala, jakou teď hraje muziku a jak vznikala deska, kterou v březnu muzikanti pokřtili, nám prozradil kytarista Filip Malach.

V Jablonci jste známí spíše pod zkráceným názvem Vomit. Proč jste se přejmenovali? Změnila se nějak zásadně vaše muzika?

Změna jména kapely souvisela s nově nastolenou hudební cestou, po které jsme se vydali. Naši tvorbu jsme zásadním způsobem obohatili o elektronické prvky a doplnění názvu o slůvko "Electronic" mělo dát všem jasně najevo, kudy se budeme do budoucna ubírat, a že fanoušci starých Vomit nemůžou už od nás dál očekávat naši původní tvorbu, na kterou byli zvyklí.

V minulosti jste často měnili obsazení kapely? V jakém složení teď hrajete?

Momentálně hrajeme ve složení Kuba Strnad zpěv, kytara, synth, texty, já Filip Malach kytara, MPC, Jirka Lhota basa a Roman Barbora bicí

Na soutěži YouTube Fest jste se dostali do finále mezi 15 nejlepších kapel z osmi stovek přihlášených. Proč si myslíte, že jste měli takový úspěch?

Myslím, že porota ocenila náš neotřelý přístup k hudbě a zaujmout je mohl i jednoduchý, avšak velmi trefný text. Plusové body mohly být i za celkem vizuálně neotřelý videoklip.

S jakou písničkou a klipem jste na YouTube Festu soutěžili? Kdo váš klip točil?

Soutěžili jsme s písničkou Soudci sou fašisti, kterou můžou lidi znát už od "starých" Vomit, ale v současném elektronickém kabátku. Videoklip jsme si natáčeli sami v obýváku za pomoci kompaktního fotoaparátu a video projektoru.

Výsledky YouTube Festu budeme znát ve čtvrtek 14. června. Věříte si, že byste se umístili někde na předních příčkách?

Nevěříme, ale doufáme.

Zúčastnili jste se ještě nějaké hudební soutěže?

Ano, v sobotu 23. června se zúčastníme finále soutěže Broumovská kytara, kde budeme bojovat o účast na festivalu Rock for People. Jinak se hudebním soutěžím spíše vyhýbáme.

V březnu jste v Klubu Na Rampě křtili desku, je to opravdu vaše první deska? To jste za celých 12 let nic jiného nenatočili? Jsou tam pouze elektronické aranže písniček nebo i nějaké klasické rock and rollové?

Je to opravdu naše první deska za 12 let a všechny písně mají minimálně elektronický základ. Klasický rock and roll na nahrávce moc nečekejte.

Jak dlouho jste desku točili a jak probíhalo natáčení?

Pro účely nahrání desky jsme si vybudovali vlastní menší studio a zde jsme ji přibližně tři čtvrtě roku připravovali.

Kdy a kde vás mohou fanoušci v nejbližší době vidět?

V nejbližší době nás fanoušci můžou vidět ve středu 13. června v pražském Rock Café, kde vystoupíme s kapelou Bayer a v pátek 29. června na smržovském festivalu Z-fest spolu s kapelami jako Bukvice, Satanovy Mimikry nebo Cynik 84.

VOMIT ELECTRONIC

na Z festu

Kdy: pátek 29. června od 20 do 21 hodin

Kde: Jiřetínská ulice, Smržovka

Další kapely:

Dpos Triou, Satanovy mimikry, Bukvice, LizArt, Shiny Objects, The Scoffers, Exil 51, Ajtakrajta, Exots, Cynik 84 a The Blues Doctors

VIDEA

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube