Jedná se o důležité kvalifikační závody na Mistrovství ČR v dogfrisbee obsazené kompletní českou špičkou a dalšími zahraničními účastníky. Pro nezasvěcené diváky, kteří neví, co znamená Dogfrisbee: je to sportovní disciplína, která vypadá jako hra a jejíž kořeny pochází z USA na počátku 70 let. V ní psovod hází frisbee disky psovi a ten je musí chytit ve vzduchu. Královskou disciplínou je potom Freestyle, kde je toto doplněno o spoustu odrazových triků s frisbee diskem i psem a různými typy hodů.

Doprovodným programem je v neděli 5. června od 9.00 hodin Voříškiáda open 2016, které se mohou zúčastnit všichni psi bez průkazu původu a psovodi libovolného věku.

„Vyhlásili jsme dostatek kategorií a vítězové si odnesou spoustu věcných cen, pohárů a diplomů. Zároveň si můžete prohlédnout ukázku vystoupení v Dog- dancingu od našich předních závodníků. Celá akce se koná na podporu Útulku Dášenka – Liga na ochranu zvířat Jablonec Nad Nisou, a tak výtěžek startovného poputuje na konto tohoto útulku," doplnil za organizátory akce Jacek Muniak.

Po celý tento závodní víkend bude také vyhlášená věcná sbírka, opět na podporu útulku Dášenka. Vstup do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdu je zdarma. Můžete se přijít jen tak nezávazně podívat. Bude totiž na co se dívat. „Přijďte i vy podpořit dobrou věc, pobavit svoje děti a něčemu se přiučit. Akci pořádá Liberecký spolek Turnoff z.s. Těšíme se na vás," uzavřel pozvánku Muniak.

Více informací naleznete na stránkách organizátorů www.turnoff-df.cz