Skupina Fun and Style, pracující při jablonecké Základní škole 5. května, se zúčastnila MIA festivalu v pražské Lucerně. Ten připravili organizátoři k 15. výročí sdružení Děti Fitness aneb sportem proti drogám.

Sešlo se tu kolem 5000 soutěžících ve věku od 3 do 99 let z Česka, Slovenska, Ruska. Diváci tak mohli vidět nádherné choreografie mažoretek, cheerleaders, aerobiku, streetu, lidových tanců, orientu, latinskoamerických tanců,aj. Soutěž vyvrcholila průvodem v kostýmech po Václavském náměstí.
Účast na tomto festivalu není automatická, ale je postupová krajskými koly, kde je velká konkurence a zapojení mnoha kvalitních tanečních subjektů.

„Nicméně v této konkurenci naše holky získaly postup a při té příležitosti získaly i titul Taneční Skupina Roku 2013 na soutěži Dance of Live konané v České Lípě," pochválil své svěřence Václav Mazánek, choreograf skupiny.

Na tomto finále v Lucerně bylo získání 1., 2. a 3. místa v různých kategoriích je pro jablonecké tanečníky velkým, radostným překvapením.

Děti odvedly obrovský kus práce a již teď se podle Mazánka všichni těší na další úspěšnou taneční sezonu.Malá děvčata vystoupila s choreografií Hannah a větší školačky s You belong with me.

Pořadatelem MIA FESTIVALU je sdružení Děti fitness aneb sportem proti drogám, které pořádá mezinárodní postupové soutěže pro děti. Hlavním cílem je motivovat všechny děti bez rozdílu talentu. Jedná se zejména o protidrogovou prevenci, která je  dnes velmi důležitá.