Rodinná pohodová atmosféra u řeky Kamenice. První díl festivalu navštívilo zhruba tisíc diváků. A ač šlo o zatěžkávací ročník, pořadatelé připravili pestrý a atraktivní program.

Line-upu vévodil Michal Hrůza a jeho kapela Hrůzy, hned vedle Mňágy a Žďorp zpěváka Petra Fialy, který Hrůzovi na první filmovou písničku Duše do vesmíru půjčil manželku Zuzanu, protože zmiňovaný hit je duet.

Příště v sobotu

„První ročník se podle ohlasů velmi vydařil. Myslím, že se nám povedlo vytvořit malý pohodový rodinný festival s fantastickou atmosférou. Příště nás čeká jen změna ve dni konání z pátku na sobotu. Letos se to nepovedlo vzhledem k vytížení kapel. Formát bude podobný a věřím, že skupiny, jež vyberu, se budou zase líbit. Jednáme se třemi kapelami, které jsou opět velmi pohodové. Více bohužel nemohu prozradit. Ale již brzy se fanoušci vše podstatné dozví," slíbil hlavní pořadatel Festivalu Mezi kopci Josef Vokál.

K VRCHOLŮM jiřetínského Festivalu Mezi kopci patřily tři koncerty: Laury a její tygři, Mňágy a Žďorp a Michala Hrůzy a kapely Hrůzy.

Kromě dvou hlavních jmen se na pódiu vedle řeky Kamenice představila třeba „nová" Laura a její tygři nebo liberecká Těla. Dále pak z regionálních projektů Luděk, Exots, The Broken Dam, Babalet, Tres Udos a Dekolt.

Více spojů vlaku

„Samozřejmě, že druhý ročník bude lepší. Spousta věcí se dá dělat lépe, levněji, efektivněji a na to jsme si museli přijít a jestli mě něco překvapilo? Možná zájem přespolních a nezájem místních. Ale jinak jsem moc spokojený: skvělá show Mňágy a Laury s novou snad nejlepší Laurou a charismatický Luboš Beránek s Tělama a totální var nastal s Michalem Hrůzou," popsal Vokál.

A dodal, že příští rok by chtěl vylepšit i večerní spoje vlaků, aby návštěvníci mohli na open airu zůstat až do konce. Poslední autobus jako náhrada za výluku jel letos totiž ve 23 hodin.