„Nevíte někdo o nejbližší klonovací laboratoři,“ píše s nadsázkou na sociální síti Facebook Michal Vrba před nadcházejícím víkendem. Pokud by zařadil do programu i Hvězdičkovou noc na Jizerce, musel by ze sebe vytvořit ještě čtyři klony. Zatímco pátky a soboty jsou akcemi nabité, přes týden je trochu poklidno.

Na své si přijdou milovníci vážné hudby. Například ve středu hostoval v jabloneckém kostele sv. Anny klavírní virtuóz Ivo Kahánek. Program pro náročné připravili i na čtvrtek 18. srpna, kdy tu koncertují Yasuko Tanaka – trubka a Rie Michimura – klavír. Závěr měsíce 30. srpna patří Ivetě Hejdukové, jejíž zpěv na klavír doprovodí Irena Špidlenová.

Každý den je pro zájemce otevřena radniční věž, z níž je za pěkného počasí vidět Jablonec z ptačí perspektivy. Otevřeno v úterý, to je akce jabloneckých kostelů. Střídavě v každém z nich probíhají komentované prohlídky.

V centru města je každý čtvrtek odpoledne rušno na Letní scéně. Ve čtvrtek: Ida Kelarova & Jazz Famelija.

Ve Smržovce se na dvě největší akce teprve chystají. Tou první je tradiční Eurion. Startuje už v pátek 19. srpna hudebním festivalem, kam pozvání přijali Prago Union, Eggnoise, Živé kvety/SK, 9431, Elektrïck Mann a Divadlo Mimotaurus.

Druhou nadregionální akcí budou ve Smržovce Krajské dožínky s nabitým kulturním programem a plánovaným datem konání první sobota v září.