O změnách v kapele, nové desce a posledním turné jsme si povídali se zpěvákem a frontmanem Tomem Rothschildem.

Jste poměrně mladá kapela, můžeš o vás na začátek něco říct?

Jsme pětičlenná kapela, dvě kytary, basa, bicí a zpěv. Natáčíme desku, jsme mladý kluci a baví nás koncerty.

V říjnu jste pokřtili desku, jaký měla úspěch, líbí se?

Deska právě vyjde nakonec až do konce roku, protože došlo při nahrávání k technickým potížím, ale křest už jsme rušit a přesouvat nechtěli, tak jsme „pokřtili“ 3 demo songy, co máme prozatím na našem bandzone.

Na desce s vámi hrají i další liberečtí interpreti, proč jste je pozvali?

Na desce hostuje Láča a Děkys. Láča protože se zajímá o muziku v LBC a celkově nám občas pomáhá a hrajem u něj doma Counter Strike. Děkys protože je to nejlepší soulovej zpěvák v Český republice. Potom nám zahostoval Paulie Garand, protože to je jeden z nejlepších rapperů a textařů a jelikož je zrovna z Liberece, tak nebyl problém se sejít a sejmout pár tejků od něj a udělat songy.

Co je u vás v kapele nového, kromě nové desky?

„Novej“ je Fíďa (kytara), i když už tak nový není, ale deska, kterou točíme, je první nahrávání, na kterým se podílí. Všichni doufáme, že tahle sestava už vydrží. Máme novej merch, takže když někdo bude chtít, tak může najet na náš facebook: DUSTY KATE a tam si prohlídnout trička a popřípadě objednat na mailu: dustykate@email.cz.

Další novou věcí je vánoční akce, která se bude konat 23. prosince v Klubu Vlak a je zvláštní tím, že se budou hrát jen převzatý písničky. Se svými cover verzemi punkrockových hitů (ale budou k slyšení i disco hity 80´s & 90´s) se představí DUSTY KATE, CRIMINAL COLLECTION, HUSTLER STATE.

Na podzim jste jeli velké turné i v zahraničí. Kde všude jste hráli a kolik koncertů?

Byli jsme na WE ARE THE ZOMBIES TOUR 2011 a hráli jsme v Srbsku, Slovensku, Maďarsku a Čechách. Celkem to čítalo 13 koncertů a byli jsme 17 dní pryč vlastně taková lepší dovolená.

Jak vás přijímalo zahraniční publikum?

Musíme říct, že jeden z nejlepších koncertů byl v Srbsku, neskutečně milí lidé, strašný vedro, dobrý jídlo, skvělý ubytování, prostě postarání se o kapelu, který v Čechách chybí. I přes to, že ne všude byly stovky lidí, nebyl koncert, který by nás nebavil. Náš cíl oslovit pár lidí (podle vzkazů a prodaného merche) jsme si splnili.

Co v nejbližší době chystáte?

Hlavně dokončit album, poté se chceme vrhnout na natáčení klipu, chystáme vánoční akci a až někde v budoucnosti chceme nahrát pár bonusů.

DUSTY KATE
CRIMINAL COLECTION
HUSTLER STATE

koncert

cover verze punkrockových hitů, ale i disko písničky 80. a 90. let

Kdy: pátek 23. prosince od 20.30
Kde: Klub Vlak, Harcov, Liberec, vysokoškolské koleje, Blok A