„Modrá je planeta, kde můžeme žít, modrá je voda, kterou musíme pít, modrá je obloha, když vodejde mrak, modrá je dobrá, už je to tak. Modrá je Milka, ta naše kráva, modrá je prej v Americe tráva, modrá je údajně i polární liška, senzačně modrá je moje vojenská knížka…“ Co všechno je ještě modré se můžete přesvědčit na koncertu Žlutého psa 22. března od osmi hodin večer.

Česká rocková legenda zavítá dnes na jabloneckou Rampu. Rozhodně s sebou přiveze svoje největší hity jako Náruživá, Sametová, Nezávislá a již zmiňovanou Modrou, na které se každý těší.

„Žlutého psa mám moc ráda už spoustu let. Je to legenda českého bigbeatu a myslím si, že si ji poslechne rád každý, mladí i staří. Naposledy jsem na nich byla na Benátské noci. Chvátala jsem pod pódium a koncert jsem si moc užila. U nás v Klubu Na Rampě ještě nehráli, tak jsme je pozvali. Doufáme, že se koncert vydaří,“ řekla za Klub Na Rampě dramaturgyně Milena Bauerová.

Kapela působí na české hudební scéně od roku 1987. Založil ji textař, skladatel a zpěvák Ondřej Hejma. Tahle bigbeatová parta má za sebou pěknou řádku desek. Poslední, kterou vydala se jmenuje Mellow Yellow. Fanoušci na ní najdou i písně Boba Dylana nebo Erica Claptona s českými texty Ondřeje Hejmy.

Zajímavá je i píseň Hip Hop. „Hip a hop, ale já říkám stop. Hip a hop, jé jé jé jé. Hip a hop, já tomu dávám blok, hip a hop. Máš pár blbejch rýmů jak ze sekačky na trávu. Chtěl bys za to věčnou slávu. Mysli hlavou, pokud ji máš. Není to jen o tom, jak se oblíkáš,“ vyjadřuje svůj názor na hiphopery Ondřej Hejma.

Vstupenky na jablonecký koncert stojí na místě 190 Kč, v předprodeji je fanoušci pořídí za 170. Studenti zaplatí v obou případech 170 Kč.