Předchozí
1 z 5
Další

Monika Králová se svými vnoučaty.Zdroj: Deník / Lenka Brabencová
Sociální pracovnice a tisková mluvčí Věznice Rýnovice Monika Králová o sobě může říci, že je jablonecký patriot. Padesáti tisícové město je pro ni totiž místem, kde je možné sportovat, zajít na pěkné představení do divadla, relaxovat v přírodě nebo u jablonecké přehrady. Má jednoho dospělého syna a dvě krásná vnoučata. „Mám ráda svoji práci, ale na prvním místě je u mě rodina a přátelé. Hodně času trávím se svými vnoučaty Pepíčkem a Mariánkou,“ prozradila v úvodu.

Své práci ve Věznici Rýnovice se věnuje již 22 let.Zdroj: Deník / Lenka Brabencová

Před 22 lety jsem nastoupila do Věznice Rýnovice jako sociální pracovnice. O dva roky později jsem kromě sociální práce začala vykonávat také funkci tiskové mluvčí věznice. K práci tiskové mluvčí jsem přišla úplně náhodou. Začínala jsem v době, kdy se Vězeňská služba teprve pomalu začala prezentovat na veřejnosti a snažila se prolomit doposud tabuizované téma vězeňství. Jsem pyšná na to, že jsem mohla přispět k tomu, že jsme dnes sborem, který k prezentaci využívá moderní trendy komunikace, a díky tomu může veřejnost nahlédnout do prostředí věznic a poznat práci našich lidí, která není jednoduchá.

Své práci ve Věznici Rýnovice se věnuje již 22 let.Zdroj: Deník / Lenka Brabencová

Mám také velkou radost z toho, že prostřednictvím své práce mohu pomáhat druhým. Naše věznice se v mnoha směrech věnuje také charitativní činnosti. Například během epidemie se nám podařilo ušít přes 1000 roušek, 200 ochranných plášťů a 120 chirurgických čepic, kterých bylo v kraji nedostatek.

Monika KrálováZdroj: archiv

Jako sociální pracovnice jsem v každodenním kontaktu s vězněnými. Jedná se o psychicky náročnou práci, mnohdy s obtížně přizpůsobivými vězni, která je samozřejmě vždy spojená s určitou mírou rizika. Odsouzení bývají rozladění, demoralizovaní a podráždění, přesto si musím zachovávat profesionální přístup. Pro mě i mé kolegy je velmi důležité umět oddělit osobní a pracovní život, odpočívat a ve volném čase se věnovat zájmům a koníčkům.

Monika Králová miluje turistiku.Zdroj: Deník / Lenka Brabencová

Mým největším koníčkem je turistika. Každou volnou chvíli utíkám ven do přírody. Mám ráda túry po Českém ráji, často vyrážím do Jizerských hor nebo nedalekých Krkonoš. Co se týče sportu, jezdím na kolečkových bruslích a lyžuji. Občas si doma zabrnkám na kytaru, něco přečtu nebo vyrazím na koncert. Ráda fotím.