Předchozí
1 z 7
Další

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

Už jako malá měla zájem o módu a bavilo ji tvořit. Začala výrobou oblečků na panenky, později navrhovala a šila vlastní modely pro sebe, děti i rodinu. „V té době nebyl velký výběr oblečení a sehnat komplet dobře padnoucího a zároveň hezkého spodního prádla byl opravdu nadlidský výkon. Některé ženy si zajímavé modely oblečení nechávaly šít, ty šikovnější a podnikavé si ho vyráběly samy. A to byl i můj případ,“ vzpomíná Jiřina Matoušová.

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

Vystudovala Střední ekonomickou školu, ale vždy ji to táhlo víc k módě. Je narozená ve znamení panny, má v sobě tedy zakódovanou pracovitost, cílevědomost i pečlivost - vlastnosti, díky kterým se podle jejích vlastních slov nakonec dostala k profesi, která ji baví. Značku Werso založila v roce 2004 a rozvoji firmy věnovala veškerý volný čas včetně víkendů. Oporou jí byla rodina, na kterou se prý může vždycky spolehnout. Výsledky tvrdé a pečlivé práce se začaly dostavovat zhruba po dvou letech.

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

„Všechny nabízené modely navrhuji sama a výběr materiálů považuji za jednu z nejdůležitějších věcí. Naštěstí poznám dobrou kvalitu a mám velkou představivost, dopředu tedy vím, co je k čemu vhodné a jak bude výsledný model vypadat,“ uvádí paní Jiřina a dodává, „spolupracuji s nejlepšími výrobci a na některé z používaných materiálů máme dokonce světovou exkluzivitu.“

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

Spodní prádlo značky Werso se stalo vyhledávaným artiklem především pro svou kvalitu, dobře padnoucí střihy a krásné provedení. „Začaly mne oslovovat různé módní agentury i modelky zvučných jmen s nabídkami spolupráce, a pokud mne některá oslovila především svojí profesionalitou a kvalitou, nelitovala jsem svůj čas a udělala pro danou akci maximum. Myslím, že jsem díky tomu navázala spolupráci s těmi nejlepšími firmami v oblasti módy nejen tady v Čechách, ale i v zahraničí. Mezi nejznámější společné projekty např. patří Czech Fashion Week, Made in Jablonec (spolupráce s Bižuterním svazem Jablonec), Mezinárodní veletrh Styl a Kabo Brno, nebo republikové soutěže Miss u nás i v zahraničí. Za jeden z největších úspěchů považuji předvedení diamantové podprsenky WERSO v ceně neuvěřitelných 60 milionů korun v rámci přehlídky českých andílků Top Secret Werso Show v Praze v hotelu Hilton. Dodnes se jedná o nejdražší model předvedený v České republice i v celé Evropě,“ svěřuje majitelka firmy.

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

Modely na přehlídkách zdobí značkové šperky. Díky účasti na mnoha prestižních přehlídkách začala paní Jiřina navrhovat i přehlídkové kostýmy a doplňovat je značkovými šperky. Výsledný sladěný model samozřejmě odhaluje především to, co má být viděno - tedy spodní prádlo, ale jako celek působí jedinečně. Firma tak navázala spolupráci i s nejlepšími českými šperkařskými firmami jakými jsou PRECIOSA, Granát Turnov, Atlas, Lucid a další.

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

„Díky týmu šikovných konstruktérek a švadlen, si můžeme dovolit nabízet velmi složité modely, které výborně sedí. V nejnovějších kolekcích šijeme až 80 velikostí od jednoho typu. Zní to skoro neuvěřitelně, protože u běžného vrchního oblečení (u šatů nebo halenek) se většinou nabízí 4 až 6 velikostí (S až 2XL), u nás najdete velikosti od obvodu 65 až 125 cm a velikosti košíčků od A do P. Spodní prádlo je také daleko složitější na vývoj střihů. Model kvalitní podprsenky se skládá i z třiceti dílů a při výrobě se používá i více jak deseti různých strojů. Podprsenka musí plnit funkci zvednutí, vytvarování a stálosti tvaru, proto velmi záleží na použití vhodného materiálu, střihu i perfektního odstupňování potřebné velikosti. Někdy jde skutečně až o zlomky milimetrů,“ usmívá se Jiřina Matoušová.

Werso s.r.o. TurnovWerso s.r.o. TurnovZdroj: archiv Jiřiny Matoušové

„Zákaznicím nabízíme i poradenství, chceme pro ně to nejlepší. Zatím jsme dávali přednost osobnímu přístupu a poradenství, současná situace však ukazuje, že dalším krokem bude zkvalitnění a rozšíření možností on-line komunikace i prezentace. Mnoho našich zákaznic nás v této nelehké době oslovilo přes e-shop, často jsme také poskytovali poradenství po telefonu. Naším cílem není prodávat své zboží za každou cenu, ale doporučit a nabízet zákaznicím to, co je pro ně nejlepší,“ uvádí na závěr majitelka úspěšné firmy. Provozovnu a podnikovou prodejnu firmy Werso s.r.o. najdete v Turnově v Nádražní ulici č.p. 1120, velmi přehledně a vkusně zpracovaný e-shop pak na internetové adrese www.werso.cz.