Předchozí
1 z 6
Další

Martina Šípková.Zdroj: archiv Martiny Šípkové
Do ředitelského křesla před osmi lety usedala s vizí nabídnout Jablonečanům kvalitní trávení volného času, a to nejen dětem a mládeži, ale nabídnout zajímavé a různorodé kroužky od batolecího věku až po ten seniorský. Na tehdy dvaatřicetiletou ženu s rodinou a před závěrem vysoké školy smělý cíl.

Martina Šípková.Zdroj: archiv Martiny Šípkové

Martina ale nebyla v problematice práce s dětmi rozhodně žádným nováčkem. Šest let před tím vedla Mateřské centrum Jablíčko. Působila i na Střední škole řemesel a služeb jako učitelka kuchařů a číšníků. Jaké má Martina motto? Od Alberta Einsteina: „Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.“ A nutno poznamenat, že se jí její cíl naplnit daří. DDM, respektive jeho tým, urazil pod jejím vedením obrovský kus cesty.

Martina Šípková.Zdroj: archiv Martiny Šípkové

Martina je tahoun, žádná křehoučká kytička, a i fyzické výzvy bere velmi srdnatě. Ostatně je několikanásobnou mistryní republiky v kanoistice: „Táta dělal kanoistiku, a tak mě přihlásil do oddílu. Přesně v den mých desátých narozenin jsem šla na svůj první trénink.“ I přes její nesporné úspěchy náročný sport s tréninky na jablonecké přehradě nesouzněl příliš s hotelovkou v Turnově. Láska ke sportovním aktivitám jí ale zůstala.

Martina Šípková.Zdroj: archiv Martiny Šípkové

Obě dvě dcery Amálka a Viky Martině už skoro „přerostly“ přes hlavu, ale vidět tenhle tandem teenagerek třeba v kuchyni, ať v té ve Vikýři na kroužku vaření nebo doma, je radost pohledět. Jsou ve věku, kdy už jsou dospělým skoro rovnými parťačkami.

Martina Šípková.Zdroj: archiv Martiny Šípkové

Nejen práci ale i soukromý život všech a tedy i Martiny na jaře ovlivnila pandemie. Ve Vikýři prázdno nebylo, společně šili například roušky pro Červený kříž. „Původně jsme se chystali na letní dovolenou do Finska. Místo toho jsme skončili ve Švýcarsku Česko-Saském. Jedním slovem nádhera. Až mi to bralo dech,“ svěřila se Martina.

Martina Šípková.Zdroj: archiv Martiny Šípkové

Letos vůbec nachodili spoustu kilometrů. Letos je to totiž všechno jiné… Třeba jejich výlet směr Kutná Hora, Kolín, Sedlec … 50 tisíc kroků s bágly na zádech, 250 km vlakem s 13ti přestupy. Navštívená 3 města, bezpočet kostelů a chrámů, rozhledna, zřícenina, vinice, pastviny, louky a lesy. „Výlet s dopravou, ubytováním, vstupy a stravou nás vyšel na 197 korun na osobu a den,“ neskrývá radost Martina Šípková. Tu jí ovšem hodně kazí nové omezení, Vikýř je opět zavřený: „Jen co jsme začali, už jsme zase skončili.“